Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony nex 5????
Автор: sakuraki   
Дата:   14-03-18 08:31

Аз като си взимах моето тяло пробвах 18-55 и си взех 16-50. По - остър и с по -хубави цветове, но доста криви на 16мм, което е поправимо. 18-55 го взех от познат и не знам каква бройка е, но беше по - зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony nex 5????
Автор: hotsnail   
Дата:   14-03-18 08:32

16-50 не е добра идея на некс-5 и некс-5н. Камерите нямат много софтуерни корекции на JPEG и картинката в JPEG е потресаваща. За да докарат прилични кадри камерите след NEX-6 и NEX-5r имат много силни софтуерни корекции на геометрия, винетиране и аберации.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony nex 5????
Автор: georgioiv   
Дата:   14-03-18 09:56

18-55 по-добре ли е като геометрия ? Че аз моя го подарих и се чудя пак 18-55 ли да си взема или 16-50 за видео...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony nex 5????
Автор: sakuraki   
Дата:   14-03-18 10:24

Въх това за нексовете не го знаех.
Всичко е до бройка предполагам на жената сонито (а5000) , неиния 16-50 беше по - зле от моя. За видео като ги пробвах 18-55 и 16-50 мога да кажа няколко неща

16-50 фокусираше по - бързо и следеше доста по - сигурно обекта и power zoom-a е яка екстра за видео, защото може много плавно да приближаваш.

Това, което не ми хареса е, че като заспи фотоапаратът и обектива се връща в изходна позиция и съответно всеки път като го вкл започва от 16мм, което е малко дразнещо.

18-55 ми само това видях като предимство, че като заспи апарата и обектива си стои на неговата си дължина [smilie5] .

Другото, което е 16-50 е 100грама почти по - лек и може на малък гимбал да се закачи, не съм сигурен дали с 18 - 55 ще може. В тубата имаше видеа с гимбал, които не е пригоден за mirrorless и а6000 + 16-50 стояха пооочти без проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »