Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 00:10

Мартo така е. Не знам защо ме наричаш чичка, ама ако ти харесва.....

Факт е, като изавдиш джугана няма да протече добре сесията. Резултатите обективно ще са по-слаби от човек със сходни умения и новата А7-ца....Просто ще има снимки дето джугана не може да направи. Аз също съм карал лада дето иска двоен амбриаж, ама автоматика си е друга работа. Да ако се возя, а и като карам в града предпочитам автоматик! За спорт и off road е друга бира. Обаче с апаратите А7-цата ще е по-добре с ръчните обективи, просто е по-добре.....за чии да се мъчиш с тъпия джуган? Вече няма причини. АФ от 1Дх ама 10 пъти по-умен е вкаран в камера за 1/3-та от цената.....

Ето го!

ПП Виж и Канон каква яка безогледална са пуснали. Край на джугана брат....


ППП Ако четат фотографи - моля Ви, моля Ви, не правете фотосесии на хора с черни дрехи на черен фон, освен ако нямате много добра идея!!!! Особено ако сте с джуган на Канон.



Публикацията е редактирана (28-02-18 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   28-02-18 00:23

Чичка... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 00:44

хахах сега гледах сравнения с Канон и Никон то е отвъд смехотворно колко назад е 6д мк2 или Д750......А7м3 е няколко десетилетия напред.

Буфер на А7м3 - 80 кадъра, 6д буфер - 22 кадъра......

Цена еднаква???? Моля?

А като гледам и какви функции са наблъскали и видеото май е сравнимо с GH5....



Публикацията е редактирана (28-02-18 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   28-02-18 02:07

Мале охлюв това сонаджиите сте като Самсунгаджии плюещи Ябълката .Стига сте гледали техночикиджийски неща на хартия .Канона може да не гърми от екстри ама върви няма бъгове и др инжинерни глупости като Сони.Инъче камерката за парите си ако наистина е 2К се очертава да е хубава ,сега остава и да вземат някой да им оправи менюто което все едно са ги правили за програмисти и цена няма да имат ,че много е ънфрендли така.Отделно като почне някой да ми казва ,че Сони и Панасоник били ставали за виде Фуджи били много зад тях и нямат традиции във видеото като сони и пана .Те и Епъл нямаха традиции в телефоните ама къде е Никия сега ,а впрочем къде са и Кодак ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: mirmiracle   
Дата:   28-02-18 07:16

Има толкова много къстъм бутони, както и функшън бутон с 12 допълнителни опции. Така, че менюто си го прави потребителя. Нормално да е по-трудно достъпно, тъй като има 2 пъти повече неща от канонското и никонското.



Публикацията е редактирана (28-02-18 07:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 07:47

Менюто е ново от а6500.

Иначе май най-новите имат и custom menu освен всичко друго дето си гласиш

ПП тихия затвор май е по-скоро като р3, не е като а9. Това е явно голямата разлика освен липсата на етернет порт и PC sync. Има и по-малък буфер, 10к/с. Визьора и екрана са по-нисък клас от а9 също. Няма го и колелото горе в дясно за управление на серийна снимка и АФ. Ако е това разликата в камерите за двойната разлика в цената е супер. Новия явно харчи по-малко ток и ще държи повече батерията

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 08:04

Кире,ти все ги погребваш тия джугани,и те все си бачкат и си се купуват.Няма да стане скоро,приеми го.Иначе камерата е супер,дали е с обиколики/сега десетилетия/,няма значение,това е за теб,за другите които предпочитат дслр-не е така...:)
Иначе за видеото,вчера гледах сравнение м/а а9 и новото фуджи,поне в тубата на фуджака ми се видя по добре,но не му разбирам и може да бъркам.Иначе кефа който изпитваш при всяка нова джаджа на сони е завиден.....[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 08:13

Явно големи философски дискусии излизат сутрин в тоя форум. Аз ще ида да си работа и пощраквам сега.

Успех с бистренето на това кой е по по най. Такава смислена дискусия с философски аргументи не съм видял.

Ще се върна ама друг път



Публикацията е редактирана (28-02-18 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-18 08:16

Кирил е наред, учи всичко за марката, каквото е на пазара или го взима или го тества. Но не може всичко. Останалия аФтор на темата е хилав фен. Иначе е прекрасно да имаме такива хора, винаги ми помагат. Ползващите. Не четящите.
Камерата е ок, покритието като гама става отлично. Сигми макро има, Тамрони ще залеят скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 08:43

Кире,казах го съвсем приятелски,и не можеш да отречеш,че:

Никон не фалираха.

Никой не ги купи.

И дслр си се ползва и продава.

Демек всички твои прогнози и желания засега,а може би и никога няма да се събднат,а ти се сърдиш,че фактите са различни от това което ти мислиш и искаш.А за ентусиазма с който пишеш,е наистина завиден и това го казах в добрия смисъл на думата,понеже е видно,че друг толкова пламенно не го прави-факт......[beer]

kvakioh-не разбрах това за автора на темата и хилавия фен....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 09:45

омбре готин човек си. За чии тролиш темата?

Тука си говорим за някаво А7м3.

Не говорим за А9. Както и квако ти пише полезно е да обсъдим кой какво е ползвал или иска да ползва. Кое какви възможности има.

А9 ми е скъпо. Новото фуджи видях го на снимки, но не съм му чел дори спецификациите. То също ми е скъпо. Кефи ме това Сони а7м3, кефи ме и канона. За Канон сами си осраха темата - олигофренично факт..... Тука идваш и почваш да ми пишеш някакви щуротии от някаъв клип за А9 и някакво фуджи дето и двете не интересуват никого. Така де дефиниция на тролене.

За ДСЛР-а кажи къде написах умрял в тая тема? Написах, че няма смисъл да се купува ДСЛР. Еми това Сони е по-добро от почти кой да е произволен ДСЛР във всякакви ситуации без изключение и е на добра цена. Обективи има бол. Само последната седмица обявиха 15-тина обектива за системата (фуджи общо имат 15-20 обектива, тука има 15 нови за една седмица.)

Е го и за обективите от скоро ползвам ГМ-а 85 мм ми какво фуджи да обсъждам. Подобен обектив на кроп е близко до невъзможен. А дори моето древно А7 има следящ фокус по очите на хората. Снимах оня ден събитие на ф/1.4 около 500 кадъра. Има брак на 1.4 факт. Около 30-40% от снимките не са идеално остри. Може би 5-10% са тотална щета. 60% са супер! Това новото А7м3 има по-добър АФ - Сони казват два пъти по-бърз АФ т.е. брака ще е 15% общо? Еми как да не се кефя.

Не е да не сме снимали с ДСЛР. Ама от Д700 на никон Аф система почти не е мръднала. Канон наприавиха дуал пиксел, ама това не работи през визьора....с визьор на ДСЛР-а се връщаш в 1986-а.....Кога на Д700 ще снимаш събитие с ходещи хора, ситуации на ф/1.4?? Имаше на събитието много фотографи. Само още един беше с буркан на 1.4 на Никон Д850 качен. Ама човека снимаше статични сцени само .т.е моли някой да му позира и снима. Еми това е разликата. Д850 с 85/1.4 Арт на сигма става за статични портерти на 1.4 - идеален е. Сонито ми макар и старо става и за динамични ситуации т.е. следи очите на хората докато ходят, танцуват, подскачат......почти не съм молил някой да ми позира специално.

Пак да се върнем - За какво буташ неща дето никой не го интересуват?

Обезсмисляте цели форуми. В Алфа форума заради теб, зенон и още няколко човека повече няма да вляза въобще. Убихте на Живко труда за много години.

Доволен ли си? По-добре ли ти е като прецакахте алфафорум сайта?

Ми щом Ви е по-добре. радвам се. Аз мога и във фейса да си пиша с нормални хора. Мога и в западните форуми да си пиша.

Ама ми се струва, че има и хора които биха се радвали да има смислени дискусии на български език, но ето на хора като теб и Георги в другата тема държат в България да няма нормална дискусия на фототехника от която нещо да се научи.......



Публикацията е редактирана (28-02-18 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: aceontheriver   
Дата:   28-02-18 09:50

Не го знам какво се сърди ама как може да описва качествата на фотографите по техниката, която ползват. От трима от любимите ми фотографи в България, на които съм им фен двама са с DSLR, а третият снима на филм. Как може да каже, че някой не е фотограф, защото не снима с безогледалка или най-вече със Сони? Повечето от техниката, която излиза е достатъчна да задоволи почти всички фотографски нужди. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 09:59

aceontheriver прав си!

Просто тия двамата с ДСЛР-ите ще правят по-добри снимки с А7м3 отколкото с ДСЛР-ите си. ФАКТ! Просто камерата работи по-добре.


Абе обсъждаме гаечни ключове тука. Камерите са инструмент като ключовете. Разликата на това А7м3 и може би много други безогледални на Канон, Фуджи и т.н. е, че вече са по-добри във всичко спрямо джуганите. Виж и на канон м50 е пълно с новости, а 4000Д е някаква смехория...

Просто ако има двама сватбени фотографа със сходни умения и визия, тоя с безогладлното ще ти направи по-добри снимки. Няма как с ДСЛР да се уловят кадрите, които може да улови това А7. Аз като клиент не бих наел фотограф с ДСЛР.....

Както с колите ако идеш в сервиз с хубава техника и добри специалисти по-добре ще направят ремонта от някой дето има диплома и опит, но няма техниката. Всъщност при автосервизите наистина добрите майстори те насочват към сервизите с добри майстори и техника, когато нещата станат сложни и нямат апаратурата......


ПП тия дискусии не са по темата за новата камера.



Публикацията е редактирана (28-02-18 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: aceontheriver   
Дата:   28-02-18 10:14

Съгласен съм, че сонитата много напреднаха и са доста вече пред другите с последните 3 модела. За това и аз съм със едно Сони от 7ма серия. Казах го просто, за да обсъждаме техниката, а не хората [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: D.S   
Дата:   28-02-18 10:23

Ми колега hotsnail ти се палиш, ама сам слагаш бензин в огъня. Човек със Сонито щял да направи по-хубави снимки от човек с ДСЛР и това базирано на някакви твои си размисли и страсти ли го измисли ? По-безумно нещо не бях чел. Техниката от години ни позволява повече отколкото можем и станахме техно унанисти тука. На първа страница единствената тема за фотография, която виждам от време на време е тази " Да снимаш на филм". Трябва ли да продължавам. Пиксели, дуал пиксели, трънци, да не продължаваме. А Сони, че блъскат камерите си с технология повече от другите е от ясно по-ясно. Те имат да догонват, донякъде са догонили. И аз го харесвам новото сони, ся да не кажеш, нещо, ама аман от глупости !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   28-02-18 10:37

off
охлюф, не се дръж като малко дете.
Заради еди кой си, аз няма да правя еди кво си...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 10:38

Кире не троля и никога не съм го правил.Написах за видеото,понеже Симо спомена,че сони и пана са много напред,което е бспорен факт и каза,че фуджи са доста назад.И понеже това е първото фуджи видеонасочено и случайно вчера попаднах на сранвнив м/у двете,просто го споменах и нищо повече.Не казах,че е по добро,а че според мен се представи по добре,но и изрично споменах,че не му разбирам и че може да греша.Та не съм тролил,а казах нещо което съм гледал.Е сега за теб,ако е тролене,споменаване на неща дето ти си казал и не са станали е друг въпрос.Относно алфата,от както съм се регистрирал там,както и тук,никога не съм тролил,обиждал или каквото и да било друго и ти прекрасно го знаеш,както и всеки един който ме познава.Та тук не ти се получи.Никъде не съм казал да не се кефиш,пак потретвам,завиждам ти за това с какво желание го правиш и го казвам най-сериозно.Не съм и отрекъл,че камерата не е хубава и ,че ако не са сони,нямаше да го има този растеж при камерите,за толкова кратко време.Дали ще влизаш в алфата е въпрос на личен избор,аз никога не съм те обидил или казал лоша дума за теб,затова нямам вина,че си взел такова решение.И там не троля,да смених бранда,ама това не ме прави зъл и заядлив...:)Относно фокусните с-ми,да с новите е по лесно и брака е по малко,но и преди са снимали хората и са се справяли.Тогава такава е била техниката,сега е по нова и модерна,нормално е, да е по -точна и брака да е по малък.....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 11:01

Извинявам се не е било а9,прсто мислех,че съм гледал а 9,а то е било 7р3.И да се повторя,мнението ми е по скоро като инфо ей така ,като споделяне,а не заяждане.

https://www.youtube.com/watch?v=pSgF8TgxtZg

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Pac   
Дата:   28-02-18 11:04

Тези 15 нови обектива за една седмици изглежа са същите сигми, които се ползваха и досега с адаптер, само дето адаптера ще е вграден.
Няма да използват предимствата на късата работна отсечка, за да бъдат по-компактни.
Това е общо взето разбираемо, предвид отличния оптичен дизайн на тези сигми. Не искат да го "разбутват". Но е набързо стъкмено решение, а не специално разработени за системата обективи. Хубаво би било да греша.

Да се хвърлят камъни точно по Фуджи, че нямат обективи, е смешка. Да, може би имат по-малко от Никон и Канон, но Фуджи все пак е много по-млада система. За времето, което са на пазара извадиха супер много стъкла и практически всичките много качествени (някои истински шедьоври). Всичките специално разработени за системата.

Иначе абсолютно се кефя на Сони за това, което правят. Това ново тяло е страхотно като цена/възможности. Най-доброто на пазара. Обективи също започнаха да се намират, така че трудно може това да бъде изтъквано като недостатък. Хубаво е някой да дърпа нещата така напред, да сваля цените и изобщо да провокира конкуренцията и развитието на целия бранш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 11:12

Абе я кажете тия новите стари сигми как Ви се струват?

Аз от това дето четох на дпревю разбирам, че с адаптер няма да работи добре следящия фокус. А новите модели без адаптер ще си имат всичко включително следящ фокус.

От друга страна обективи на ДСЛР байонет по-лесно се купуват и продават. Стават за м43 и за Сони и за Канон. По-удобно е май.

От трета страна Сони оправиха фокуса по очи с адаптер и дори май работи следящ режим с Метабонес.

Та се чудя ако сменям сигмата 105мм макро с новата 70мм, дали на Е или на ЕФ е по-добре.

Някакви размисли?

ПП омбре какъв е смисъла от тая дискусия. Алфафoрума умря. Как ще го наречеш тролене ли, друго ли....Факта е, че много от редовните хора повече не ходим там - Жоро от Варна, Румен, адаша ми. Пиша го това щото няма смислени дискусии в БГ форумите. Хората които нещо разбират избягват да влизат дори.



Публикацията е редактирана (28-02-18 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 11:25

Фуджи имат много обективи, проектирани за ревюта. 25% от тях си струват, а цените им са безумни. Пример 80/2.8 макро струва повече от 90-тката на Сони и всяка 100-ица на друг производител, а в същото време е леко посредствена по краищата като за макро обектив. Малко е смешно едни и същи хорада дават едни и същи доводи за обективи, дето после ги продават на 1/3 от цената, дето са я платили за ново. [smilie23] Айде, събудете се вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 11:34

pac има хубав тамрон 28-75/2.8 - компактен и лек. Има токина 20/2 с АФ. Има 2 нови лоави за Е байонет с къса работна отсечка и доста компактни - 9/2.8 за кроп и някакво 5:1 макро 25мм. Сони пуснаха един 18-135 китак за кропка - доста приличен. Ето ти ги 5 обектива извън тия сигми.

Излязоха и кадри с 400/2.8, сонито което ще излезе на есен и е интересно.

Кога за последно за някоя друга система за една седмица си видял 5 нови обектива? А добави и сигмите и станаха 15......

Ама и сигмите са интересни. чудя се на някои неща.

1. 70-ката в слуховете като че ли беше по-компактна. Сега на снимките официалните е някак уголемена и 515 грама. Не знам дали си струва да сменям 105-цата.....мислих, че ще е лек и компактен 70мм макро обектив. Явно няма да е.

2. 105/1.4 е огромно нещо. 105мм филтър? 1645g? Това мислите ли, че ще е полезно, ако имате 85/1.4 820грама или 135/1.8 около кило и 200.....



Публикацията е редактирана (28-02-18 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: SLX   
Дата:   28-02-18 11:35

Много интересна тема, благодаря за нея. След трикратното й прочитане сериозно обмислям миграцията от 6Д към това сони. Преди години бях поснимал с един некс 7, който имаше великолепна картинка, но не ми беше много удобен при фокусиране. Кои са трите струващи си е-байонет евридей зум, пейзажен и портретен обектив, които трябва да добави човек към 2 те хиляди долара за тялото? Или айде двата, без пейзажен... Или с адаптер EFстъклата ще са напълно ок без от това да страда ергономията? Ясно ми е, че ще трябва да се пипне и пробва, но все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Pac   
Дата:   28-02-18 11:39

@sirkhann
Аз досега съм продавал фуджи обективи само на печалба. Тая 18-ка дето съм я пуснал в базара в момента ми излезе 313лв нова от Виетнам. Не знам за какво говориш.

@hotsnail
Да, има оптика за Сони вече, сам го казах. Ако не бях с Фуджи, щях да съм със Сони. Всички други марки ми изглеждат скучни към момента.
Олимпус и Панасоник са симпатични, но комрпмиса с размера на сензора там вече идва твърде голям. RIP Samsung, бяха яки.



Публикацията е редактирана (28-02-18 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 11:48

Кире,първо честито за този 85.Страхотно стъкло е,даже съдействах на наш общ познат да го вземе евентуално.Алфата не е умряла,да някои вече не влизат,Румен,Тенорчето,Явката,но това е лично решение.Нека си го кажем честно,Живко не позволява / за което евала/,лошия тон в форума.Преди имаше един двама,които бяха баннати много бързо.С други думи, се опитвам да кажа,че не сме ние причината,а избора дали да се влиза или не, е личен,и това не е продиктувано от лош тон или нещо друго.Ти там каза,че фуджи не са фотографска фирма,е аз да ти се разсърдя ли за това,че ти не ги харесваш,определяше ги като гейски и какво ли не?Демек,доста по остри изказвания си имал към марката с която аз и други снимаме,но аз никъде и никога не съм казал,че не харесвам сони.Напротив харесвам го,и съм имал доста камери от марката.Реших да поснимам и с фуджи,това не значи ,че съм спрял да харесвам сони или друга марка-харесват ми всички,не робувам на лого,а се наслаждавам докато снимам.Това е. Признавам успехите и напредъка,който направиха сони за нула време.Факт.Аз например не зная,защо ти спря да влизаш,никой никога не те е обидил,или ти него.Единствено дискусиите се водят в областта на фото-техниката,качват се и снимки,смятам го за нормално.
Повярвай ми,съвсем добронамерен съм,пак ти пускам иконка с биричка,дано си ме разбрал сега....[beer]

ПС-пусни някой кадър с тази 85-чка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »