Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 17:03

EVFa на А7 III е като старите модели - 2.36 Милиона пиксела. Този на A7R III и А9 e 3,68 Милиона. Това е едно от малкото неща които са орязали.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   27-02-18 17:52

А за видео как ще са дали ще е конкурент на новото фуджи хн1?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sohk   
Дата:   27-02-18 18:05

Нещо нещата изглеждат бъгнати ... от DPreview пуснаха снимки с фотоапарата , но на няколко от тях се забелязват странни вертикални и хоризонтални черти, когато се снима срещу светлинен източник.


Дори самите те го отбелязват
"The Sony a7 III is certainly capable of delivering sharp, crisp images; however, we continue to notice issues with backlit scenes, wherein flare can introduce striping behind images due to the phase detect autofocus pixels (particularly obvious in our models's face here and in the lights above and to the right of her face here). This might be a concern to those shooting portraits or concerts where backlighting may be integral to a composition."

Тук по лицето на мацката (отворете линка и вижте на 100%)

https://2.img-dpreview.com/files/p/TS4000x6000~sample_galleries/6769434587/7523984324.jpg



Тук също по лицето на мацката (отворете линка и вижте на 100%)

https://4.img-dpreview.com/files/p/TS4000x6000~sample_galleries/6769434587/1483060898.jpg




А тук в лилавия отблясък над главата на мацката. Даже не е нужно да се зуумва на 100%

https://4.img-dpreview.com/files/p/TS6000x4000~sample_galleries/6769434587/5691386597.jpg




Публикацията е редактирана (27-02-18 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 18:26

Според мен много сериозен конкурент.Същата цена, размери само че Full Frame. Fuji X-H1 има един два големи недостатъка по отношение на видеото - 15мин лимит без грипа. 1.17 crop при видео. От друга страна не бива да се забравя че човек купува система - тяло с обективи не просто камера и в крайна сметка е важно като цяло баланса който предлага системата , предимства недостатъци да му допада.

Това че Сони изкараха супер тяло на сносна цена със сигурност обаче ще окаже натиск върху другите производители. И според мен това е добре преценен и силен ход от страна на Сони по отношение на задаващите се безогледалки на Никон и Канон. Не знам те какви ще ги изкарат но Сони току що вдигнаха летвата много високо.

Само дето пак цакат Европейците с цената.
2000$ в Щатите, 2300 Евро в Европа. Що тъй, ние да не сме по-богати от американците.

2000$ *1.2 = 2400$ * 1.6 = 3840 лв с ДДС
2300Е * 1.96 = 4508 лв с ДДС

770 лева повече от американската цена

Като добър пример цените на DJI за дронове. Българската цена е точно Американската + 20%. Например DJI Mavic Air

800$ * 1.2 = 960$ * 1.6 = 1536лв
Цената в България е 1660лв.

Стотина лева разлика които мога да приема покриват плаващия курс на долара спрямо Еврото са в рамките на нормалното. 800 кинта отгоре не са за А7 III не са.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-18 18:37

Този бандинг във флеърите го имаше и при А6000, до колкото съм чел е софтуерен проблем. Надявам се във финалните версии за продажба вече ще го фикснат. Ще е много тъпо да пуснат камерата така да се продава :)

Относно видеото, Фуджи напреднаха, но все още не са видео система. Доближават се, но Сони и Панасоник са в този бизнес много отдавна и трудно ще ги догонят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: spotter84   
Дата:   27-02-18 19:00

Да, класически пример за бандинг и според мен. Докато имах А6000, се появяваше най-често при използването на комбинацията ленс турбо и самянг 35 1.4. Може би турбото правеше още отражения.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   27-02-18 19:45

Dale Baskin от DP

We shot most of these photos (possibly all of them) using mechanichal shutter. These are straight-out-of-camera Jpeg images and should include all metadata in case you want to download the files to look at details.

Имаше някаква такава история и с а9, но там беше с електронен затвор проблема.



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-18 19:58

Нищо общо няма това с бандинг, ами с хардуерно решение на Сори.
Да си оправят микролещите или да маскират или и аз не знам какво този дефект, щото е не само несериозно, ами и нечистоплътно да искат такива пари за нещо, което ти докарва райета в кадъра БЕЗ да ги искаш.
Без да коментирам уплътнения за 0.1 цент бройката, или други недомислици произведени от тях и платени от нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 20:13

Мисля, че всички цифрови апарати при определни условия имат този проблем. При ДСЛР е трудно да се види, заради голямата работна отсечка.

Това поне аз мисля, че е просто двойно отражение от сензора към задната леща и от там па в сензора. Виждате структурата на самия сезнор под микроскоп.

Имаше хубави статии за Фуджи на един техен фен. Човека там го нарича sensor flare. Гугълнете X-T1 sensor flare

Въпрос на покритията на сензора е според мен. В А7м2, А7р2, А6300 не съм го виждал. На А7 и А6000 го имаше. На А7 беше доста брутално дори на слънце през деня и ме ядосваше, щото обичам да правя звезди. На А6000 при нощни снимки ми се явявало при HDR т.е. доста по-слабо е. На а7м2 и А6300 доста съм тествал и не съм го виждал нито на нощни нито на дневни. Нас А7р2 въобще не съм виждал подобни дивотии.

Може би ако сложа светкавица точно на ръба с определен обектив и имам дълбоки сенки ще лъсне......

Зависи и от обектива. Ако е някой с леща много близко до сензора май шанса е по-голям т.е. тия дето са на Сони са по-чувствителни. Адаптираните ДСЛР обективи като тия на Сигма нямат никакви ядове, дори на сензор с кофти покритие

Може и симо да има право да е някакво софтуерно нещо.

Някои хора мислят, че е артефакт от електронно предно перде или тих затвор.

ПП няма данни за обектива и ми е малко подозрителен тоя тест. Ако е правен с някой лайка обектив мислен за филм....Ще пробвам с един 40/1.4 дето е без покрития да видя на р2 дали не се получава....



Публикацията е редактирана (27-02-18 20:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-18 20:56

Ако беше отражение на сензора щеше да е с перфектна подредба, а не е. Няма го на никоя друга камера, само А6000 има този проблем. Можеби и А5100(никога не съм заглеждал тази камера).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 20:56

Това ми прилича повече на софтуерен проблем.

1. Ивиците не са на равно разстояние една от друга. Ако бяха някакви отражения от Phase Detect сенсорите щяха да са на равно разстояние една от друга.
2. Phase Detect сенсорите са много но не чак толкова ще да са ивиците толкова близко една до друга.
3. Това са JPEG файлове изкарани от камерата, която още не е на пазара. По софтуера сигурно още се чистят грешки. Сенсора е нов, частта от софтуера която е за "debayering" в камерата е специфична за него.
4.Ако беше до Phase Detect сенсори и отражения при силен backlight досега щяха да са го забелязали на А9.

Да се надяваме Сони ще изяснят ситуацията скоро, щото инак предварителните им продажби ще паднат.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 21:01

.... грешка не е това дето мислих



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-18 21:04

А9 го няма :) там има друг бандинг породен от 12те ADC конвертора, но той е от друго естество и не се вижда без да напъваш файла отвъд използваемостта или снимаш на осветление, което трепти МНОГО бързо и се покаже четенето на сензора, което е не ред по ред а 12реда наведнъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 21:04

Дай да вимдим примери.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 21:06

Ето за А9

https://petapixel.com/2017/06/27/uh-oh-sony-a9-banding-issue-report-surfaces/

Ама дето писа симо там е хоризонтално и съвсем различно

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 21:08

stef не казвах че са сензорите за АФ а самаъа структура на сензора. Да тя е рвномерна и повтаряща се. Не е нужно нещата да са на равни разстояния. Говорим за отражения от лъчи дето падат под много странен ъгъл. и задната леща е сферична обикновено т.е. ще изкривява нещата и ивиците ще се приближават или отдалечават една от друга....При А6000 проблема беше предимно на ХДР т.е. почти не съм го виждал на нормални снимки.

ПП Пак да кажа не е ясен обектива!!

ППП Ама тия колкото повече ги гледам повече ми приличат на софтуерна боза от демозайка. Прекалено ясни и прави и равномерни са за да са някакви отражения....Прилича на А6000 проблемите но не е същото. Та проблема беше в много тъмни зони и то като неравномерност във файла което при хдр лъсваше.....Тука се вижда в средните тонове без обработка....



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-18 21:15

Ако беше отражение на сензора щеше да са различни линиите с различни обективи при А6000. А те не са, винаги са на горе долу еднакви разстояния. Нямаше и да са така подредени, задните лещи на обективите почти никога не са плоски... няма как да се отрази. Това го бях чел в един блог, че е проблем с алгоритмите обработващи изображението преди да се запише като файл. А6000 и сега си го има като проблем.

Това дето писа за А9 от линка го разбраха какво е, имало е LED реклами дето са осветявали играчите, те правят проблем дори с механичен шътър на ДСЛР, но с различни дължини между линиите... Нищо общо няма с примерите от А7III

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: boni   
Дата:   27-02-18 21:18

Това е предпродъкшън бройка. Ще ги оправят тея бъгове. На А7рмк3 няма никакви такива работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 21:43

Аз едно не разбрах днес.

Тихия затвор дали синхро скоростта му е 1/120 като А9 или е 1/25 като А7р2 и А6300. Щото с А9 на тих затвор може да снимаш спорт. А с другите трябва да внимаваш дори при портрети....


От една страна подобно на а9 прави 10к/с с тих затвор. От друга никъде в рекламите нямаше тих затвор и спорт на едно място. Пише тихия затвор е идеален да не си вдига шум примерно при снимки на диви животни.

А има и много готини неща в тоя модел. Докарали са flicker reduction от а7рм3 например. Това май го има само в топ моделите на никон и канон....


ПП сега 14 бита роу има почти във всички режими, а на р2 има доста ограничения.



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 22:31

Няма как да е като А9. Сенсора на А9 е специален с DRAM памет непосресдствено залепена за него за бързо четене. Това А7 III а и която и да е друга камера го няма. Но са подобрили скоростта на електрониката значително (нова LSI), т.е. предполагам ще е малко по-добре от A7R II и предишната генерация, но далеч от А9. Това е едно от предимствата които остават само за А9. Дали електронния затвор ще става за спорт ? Съмнявам се. Но 10 кадъра в секунда с механичен затвор. Това малко ли ти се вижда за спорт ?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 22:51

Не е за спорт. Тихия затвор на старите камери е проблемен при снимки на събития със синхро 1/25. За това ползвам електронно предно перде ама то шуми малко или много.

Ако електронния затвор е на 1/125-та т.е. бързо да сваля един кадър от сензора, ще реши този проблем.

Симо каза, че във видео а7м3 има кривене при пан-ване. Това не ми е ясно какво значи де, А9 също криви май. Обаче на снимки а9 позволява да се ползва електронен затвор за спорт.

Иначе съм уверен, че тази нова камера е много по-бърза от р2. Р2 е по-скоро бавна камера т.е. бавно сваля огромните снимки на картата и почти блокира докато сваля. Хубава камера е. Става и за спорт ако не правиш дълги серии. Ама а6300 ми е доста по-удобна за подобни неща.

Новата е с голям буфер. Пише бързо на картата. Има малки файлове. Ползва новия софтуер дето не забива, докато пише. Абе за снимки на събития и спорт и всякакви динамични неща е супер добре по спецификации. Дето писах вече няма оправдание да се ползва ДСЛР. Ако отидеш при профи фотограф и той извади джугана явно не става фотографа.

ПП А тука няма артефакти. Дали може да е само от обектива някакво вътрешно отражение на някаква текстурирана повърхност. Артефактите са само в кадри дето прожектора е в ъгъла на самия ръб на кадъра.....



Публикацията е редактирана (27-02-18 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 23:07

Всички камери с големи CMOS сенсори кривят при панване във видеото. Някои са малко по-добре други малко по-зле. Това е така наречения Rolling Shutter. Камерата взема кадъра като сканира сенсора линия по линия. И докато го обходи от долу до горе /или обратно/ минава време. И ако през това време се движи рязко или нещо в кадъра се движи бързо, ефекта е кривене. Примерно тук след 9тата минута

https://www.youtube.com/watch?v=vVs2p6TeCNw


Silent Shutter е същото като видео, камерата сканира сенсора и минава известно време докато го направи. Все още са малко сенсорите които могат да свалят цялата информация от сенсора в параллел за няколко милисекунди.

А7 III няма да е по-добре от А7R III в това отношение. Само А9 е поради специалната конструкция на сенсора и бързото четене. За видео това не чак такъв проблем, виж за фото е ограничение.

Но хей ние до скоро нямахме въобще Silent Shutter опция [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 23:13

Тихия затвор си е велика работа. А на А7м3 е с 14 бита и 10к/с ако чета правилно спецификациите!

А аз и на 12 бита и 2-3к/с се скъсвам да го ползвам и с кропа и с фул фрейма. Просто се чудя дали няма допълнително екстри,които не са обявили достатъчно ясно......

ще го видим скоро - 4600 ще е май в БГ без обектив и 5 бона със 28-70. До колкото разбирам Март месец ще дойде в Европа.

Определено е много добра камера

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   27-02-18 23:34

Аз пък почти не го ползвам. Много рядко ако си в църква или на място където се иска тишина. Хубаво е че го има когато ми потрябва но предпочитам да чуя клика от затвора. Музика за моите уши [smile]

Рядко се впечатлявам особенно от технологически продукти, но тази камера на тази цена, нямам думи. Почти няма недостатъци, почти няма какво повече да искам, почти идеалната камера за мен. С нея в чантата мога спокойно да престана да следя новите камери и техниката през следващите 4-5 години. А това не е малко. [smile]

Не знам Сони какво са оставили за A7S III, комай само 10 битово видео и 4:2:2 запис в камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-02-18 00:03

Чичката каза:
Ако отидеш при профи фотограф и той извади джугана явно не става фотографа.


[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]
а наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »