Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-18 22:20

Автор: sirkhann
Дата: 28-02-18 21:42

Simbon4o - тоя Voigtlander не ти ли харесва? Nokton Classic 35/1.4 Има го и във вариант за M-mount. А има и 40/2 [smilie3]


И стария и новия вариант са зле на дигиталка. Проектирани са за филм, стария де... новия се оказа, че само са му сменили корпуса и си е същия като стария.

Проблема е от дебелото стъкло пред сони сензора - ако се модифицира ще има страхотна картинка с тови войт, както и всички обективи правени за филм. Обаче всички съвременни обективи на марката и ДСЛР-и ще увяхнат и ще станат "арт". Иначе да супер е като размери и тегло. Може да е дори два пъти по-голям и пак ще е супер, но ... кой да направи такъв обектив за сензор?

ПС Loxia 35 2.0 е Biogon, който се произвеждаше за Contax G и е променен оптически, така че да е използваем на сензор. Ако бяха направили това с 35 1.4... големи надежди имах.



Публикацията е редактирана (28-02-18 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-02-18 22:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 22:27

Симо на 40/1.4 и на лайка и на Сони е все тая. Обектива въобще не е правен да е качествен в смисъла, който търсиш. Това са си го написали - Класик. Няма покрития!!! Винтидж визия като от 19-ти век. Това трябва да ти говори достатъчно.

Виж 40/1.2 Това е обектив за теб!

https://phillipreeve.net/blog/voigtlander-40mm-f1-2-nokton-aspherical-rolling-review/




Публикацията е редактирана (28-02-18 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: realnoncho   
Дата:   28-02-18 22:28

Камерата изглежда доста интересна като цена и възможности. Дали е за всеки - разбира се, че не. Иначе отдавна всички марки да са погребани. Но покрива наистина много. Да не се заблуждаваме, че е безплатен обяд, има какво да се желае за някои типове снимания и възможности като обективи. Аз лично се надявах Сигма да започнат да пускат повече безогледални обективи, вместо да вграждат преходник в огледалните. За огледални имам предостатъчно.

Относно глупостите за джугани...
Значи една и съща латерна от 5-6-7 години*. Разбрахме, че на hotsnail много му пречат големите черни апарати (без значение, че последните А7 са също почти такива) и големите хлопащи огледала. Явно вече и фотографи снимащи с такива му пречат. Чакам петиция за забрана на DSLR на обществени места.
Само не разбирам такъв капацитет по следящи фокус по очи и какви ли не други огромни подобрения, със страхотния си "жив" и точен визьор не забелязва, че видимо недоекспонира ЦЯЛО снимане от Кукерландия. Но иначе определя другите на база на това с какво снимат. Толкова за техниката и майсторлъка.

Казвал съм го и друг път - такива чутовни констатации биха отблъснали много нормални хора. Добре, че има и хора като Simbon4o, които показват интересни неща за техниката от фотографска гледна точка без крайни залитания. За 5D3 съм съгласен, че едва ли ще има предимства, всъщност за екшън снимки и 5D4 не е перфектен.


На мен не ми пречи да си снимам с безогледалния и с огледалния според нуждата в момента, въпреки че осъзнавам някои недостатъци. Би ми било МНОГО интересно да пробвам как се държат А7III, A7RIII и A9 с 300 2.8 до 1DX със същото стъкло за спорт. Даже имам чувството, че резултатът от безогледалката няма да разочарова, стига да няма проблеми с преходниците. Тъй като предполагам, че 1DX ще ми е последното огледално тяло, имам време евентуално да пробвам тези и други варианти като станат масови и се намери възможност. А джугана и още 10 години ще си работи сигурно с моето ползване.


*Така добре си беше периодът, в който hotsnail си ръсеше глупостите само в алфа-форума...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 22:30

Дойде и риълтролчо.....[beer] (майтап не се засягай)

Човек писал си някакви глупости повече от (пред)последния ти доста смислен параграф.

ПП р2 мисля, че няма да ти хареса с адаптиран джам на следящ фокус. Виж А9 и А7м3 може би не знам не съм пробвал. ОТ предните А6300 и А6500 с неитив обективи може би ще ти харесат, но няма да са на ниво 1ДХ



Публикацията е редактирана (28-02-18 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   28-02-18 22:44

В алфа форумът сигурно не са издържали на достоверната информация [smilie8] ... явно сега ще полива основно тук...

Камерата изглежда много добре... даже много изкушава да се сглоби една системка... ма па ква ше е тая сони система с 15 сигми и 13 тамрона, не знам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-18 22:44

Автор: hotsnail
Дата: 28-02-18 22:27

Симо на 40/1.4 и на лайка и на Сони е все тая. Обектива въобще не е правен да е качествен в смисъла, който търсиш. Това са си го написали - Класик. Няма покрития!!! Винтидж визия като от 19-ти век. Това трябва да ти говори достатъчно.


Пробвал ли си го на филм :) защото до колкото знам е правен специално за чернобял филм. Ноктона 35 1.4 е по-модерен - за цветен филм. На сензор... трябва яко колари мод или нещо подобно иначе - "арт"

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 22:47

не бе не ти трябва мод. Острилка е 40-ката поне. Ама е супер странна. Някой път трябва да ти я дам да я видиш. Не е мекица.


ПП На филм не...трябва да взема една лайка филмова някой ден. Ама никона и без друго седи с месеци без да го вадя.....

ПП Хайде и пумата да дойде поне да сте пълен състав....и виккторито ехеее....време е да спретнем едно хубаво заяждане, ама ми е писнало от негативни неща. Дори на Канона новия се кефя...боже боже какво доживях....



Публикацията е редактирана (28-02-18 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Тед   
Дата:   01-03-18 00:24

Не се заяждам, не знам и питам тези с 3-ите на Сони. Други, които ползват други модификации не ме интересуват.
Имам следния въпрос - аф eye, какво става при lowlight условия? Не ме интересува, когато е светло, ама въобще.
Под въпрос - на отворени бленди - 1,2; 1.4 - спрямо Канонски вариант със същите обективи? АФ и на светло и лоулайт? През визьор? Или на дисплея. Щото на 5дмк4 има дуал пиксел и на лайв вю е безпогрешно.
За метабонс - толкова ли бърз АФ както екв.с-ма канон тяло+канон обектив.

Някой нормално може ли да отговори на тези въпроси. Нямам 3-а, за да си отговоря сам. Мен това ме вълнува. Вас 6 листа ви интересуват други неща.

Грамаж - 150 грама е по-лек от канон 5дмк4. Според вас може ли да се каже компактна безогледалка, като тъй и тъй ще слагаш я канонски, я сигма обективи.



Публикацията е редактирана (01-03-18 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-18 00:33

Ted и аз ги диря тия отговори. Когато ги имам ще пиша. [beer]

Тука има една променлива - адаптиран обектив срещу native. Има си хубави native вече. А за адаптираните нещата стават по-сложни. Сони натискат с нови функции, но май проличават особености на самите обективи т.е. правени са за ДСЛР, не да следят очи. Та въпросите са май много по-сложни и при Канон ще ги имаш същите (те за това почнаха да експериментират с нови мотори). Зависи от адаптера колко е обновен, колко хубав е мотора.....Като пробвам повечко неща ще пиша.

Днес си писах с няколко от артизаните на Сони за адаптираните обективи и не получих смислени отговори....

Разбрах, че с най-добрите комбинации адаптери и обективи на А7р3 работи както фокуса по-очи така и lock-on AF. Ама не винаги са надеждни нещата като със Сони обектив при селеденето.

ПП Сони обективите са с линейни мотори и много бързо правят финни корекции. ДСЛР-ските малко повечко подскачат и подръпват, особено тия с 1кг стъклария. Та от там май идват разни неща....


ППП Мен ме интересуват Арт обективите как са.

ПППП Можеш да пишеш въпроси на Сони артизаните конкретни. Отговарят доста смислено и бързо. Както под видеата в тубата, така и под постовете им в фейсбук и т.н. Марк Гейлър днес отговаряше на супер много хора във фейсбук.



Публикацията е редактирана (01-03-18 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   01-03-18 01:33

Автор: Тед
Дата: 01-03-18 00:24

Не се заяждам, не знам и питам тези с 3-ите на Сони. Други, които ползват други модификации не ме интересуват.
Имам следния въпрос - аф eye, какво става при lowlight условия?


Simboncho по-нагоре някъде е пуснал един семинар от две части, в едната от частите дава чудесен пример, на някаква сватба беше, та точно за фокуса по очи, имаше една танцуваща двойка (че и не много близо) лицето на жената беше в сянка, ама баш в сянка, фокусира без проблем. Мисля това отговаря на този ти въпрос.

А тук има сравнение на A9 с D5 на 19:44 има тест снимане на 20 кадъра при много ниска светлина, не е за A7 III но... и не е тест по фокус на око, но...

https://www.youtube.com/watch?v=KX1sfy__7A4



Публикацията е редактирана (01-03-18 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-03-18 09:17

Това дето беше от лекцията в Синтезиса беше с А7р2, новите са МНОГО по-добри в това отношение. Подозирам А7м3 ще е на нивото на А9 при снимане на тъмно защото пикселите са по-големи от на А7р3 и съответно и фазовите точки ще са...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Тед   
Дата:   01-03-18 10:06

Благодаря за отговорите. Ако на някой му се отдаде възможност да снима или притежава 3-а със светли обективи - ще съм благодарен да сподели, макар и по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-18 10:16

https://www.youtube.com/watch?v=Dn5FxCK2eFU


Много добро видео за новите Сонита.

Стана малко сложно. А7м3, А7р3, А9 ....изглеждат като една камера ама има явно някакви разлики. Човека доста практично дискутира особеностите на трите. А7м3 се заформя като много добър компромис и баланс между А9 и А7р3



Публикацията е редактирана (01-03-18 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: farushko   
Дата:   01-03-18 11:10





Публикацията е редактирана (01-03-18 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-03-18 13:47

[beer]



Публикацията е редактирана (01-03-18 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: farushko   
Дата:   01-03-18 14:12

Съжалявам ако съм засегнал някой. Аз съм малко краен Fuji фен :) Изтрих си предното мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-03-18 15:17

Само аз ли не виждам а7/3 да е компромис в нещо :) [smilie25]
Да не е 100 мегапиксела на 20к/секунда но става чат пат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   01-03-18 16:15

Номер едно по продажби в B&H и Amazon. Тотално преобърнаха представите, че базовият модел трябва да е скопен отвсякъде, но разбира се не защото много ни харесват, а за да може възможно най- много хора да налеят в е- маунт и да зережат другите две компании. Добър ходх[smilie5] Сега е още по- интересно как ще отговорят те. 6d II адски неадекватно изглежда на фона на това



Публикацията е редактирана (01-03-18 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: localhost   
Дата:   02-03-18 03:26

Кога излезе на пазара, кога го продадоха, кога стана номер 1 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Навсякъде се говори за края на март.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   02-03-18 07:37

Не са още продажби а Preorders, t.e. препродажби. Отиваш купуваш го сега, но го получаваш по-късно и ти теглят парите от картата като ти го пратят. Пращат ги по реда по който са дошли поръчките, което ти гарантира че ако си го поръчал първи ще го получиш първи. А пък компанията производител има доста добра представа така какво ще е търсенето и колко бройки трябва да произведе първите месеци.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   02-03-18 09:00

stef7 написа:
> А пък
> компанията производител има доста
> добра представа така какво ще е
> търсенето и колко бройки трябва да
> произведе първите месеци.


Абе Сони периодично се изненадват с бройките. Търсенето обикновено поне първите няколко месеца от излизането на нов модел има дефицит. С обективите същата история. 24-105 май никъде го няма.

А6300 беше най-бруталния пример. Аз го купих при излизането с 300 зора и след това 6 месеца го нямаше в магазина въобще. Вярно тогава земетресението помогна. Ама и с некс-овете преди това с 5-цата със 7-цата......За А6000 чаках около 3-4 месеца и в щатско го нмаериих....



Публикацията е редактирана (02-03-18 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-03-18 13:46

hotsnail "чичка", имам в предвид, тези, които винаги вадят генерални заключения (на беседката пред блока) - рече и отсече и точка ком по въпроса [smilie5]
Нямам нищо против Сони,най-вероятно ще изчакам малко да падне цената на A7 III и с удоволствие бих го ползвал с канонски обективи.
Не съм против безогледалните системи, "против съм" варио обективите от по кило и отгоре, но няма как да бъде друго яче. Дали ползваш комерсиално DSLR - канон, никон, сони (не знам защо хората подценяват A99 II) или безогледалка от семейството на А7-9, не мисля че печелиш кой знае колко от теглото, но определено губиш от ергономията (нещо, което дълго време се изтъкваше за основно предимство). 5d4 е 800 грама, 7 III е 650 грама. Като му завъртиш топуза 135 1.8 или 70-200 - все тая. Друг е вече въпросът с цената - 4500 за сонито и 7 за канона - [smilie23] [smilie23] [smilie23] (умишлено не намесвам 6д2, защото той се оказа "леко" мъртвороден)
Колкото и да се "свиква", А7 със цайс 135 1.8 или 70-200 на мен ми е изключително неудобен за дълга работа (10-12 часа).
Явно, че това е бъдещето, което Сони са избрали, Канон и Никон ще видим на къде ще поемат.
А за темата с " джуганите", повярвай ми, има събития, на които няма как да отидеш с А7 и 50мм обектив на 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: SEURET   
Дата:   02-03-18 14:00

Samyang имат изключителна 35-ца на 1.4http://dynaphos.com/product/42/346/6458_samyang_af_35mm_f14_sony_fe_lens

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   02-03-18 14:46

[smilie24] metodiev_martin [smilie24]

Мислим по еднакъв начин!


Имаи предвид и сценария А7/А9 със малки твърди качествени обективи. Знам не са много и някои са доста скъпи, но го има този вариант. Сони 85/1.8, Сони Цайс 55/1.8, 35/2.8, 28/2, Цайс 2.8/135, 1.8/85, 2/25, 2.8/18, Токина 20/2, Самянг 35/2.8 и 14/2.8, ръчно фокусни няколко има много интересни - Лаова 15/2, Цайс 2.8/21, Фойтлендър 10/5.6

Аз това дето исках да кажа, но малко тъпо излезе е, че за пръв път Сони имат камери които на 100% покриват функциите на ДСЛР. Просто няма нещо кой знае какво което можеш да направиш с 5д мк4 и не можеш с 3-тата серия фул фрейм безогледални камери на Сони. Дори има неща които Сонито прави дето ДСЛР като 5д мк4 прави само в лайв вю и не може през визьора. А дори мисля, че Сонито ги прави по-добре тия неща, просто защото е 10-то поколение камера с тия екстри (от А300 / А350 насам Сони правят екстри с лайф вю и всяка генерация е по-добра от предната - първо мереха по няколко милиона точки), а за Канон е 3-то или 4-то ....



Публикацията е редактирана (02-03-18 14:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  5  6  7 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »