Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-18 11:55

sirkhann: имаш ли 80-ката? Стига сте ръсили глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 12:05

Имам 6 макро обектива, за които съм заедно съм платил по-малко от 80/2.8. Какво му е хубавото на 80/2.8, освен центъра, и защо да го обсъждаме в тема за Сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   28-02-18 12:08

Ти го намеси, не аз. И как така хулиш нещо, дето дори не го виждал?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 12:20

Има ревю в lenstip. Хората там разбират повече от мен. Те го хулят, както и масата обективи на Фуджи, с конкретни аргументи. Хората са професионалисти и с това си вадят хляба.

А @Pac логиката ти няма какво да я коментираме, щом те кефи, ок. Ама продаваш обектив, който си купил за 300 кинта, и не се радваш на качеството му. Я си представи, че някой балък е дал 1700 за тая смешка?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 12:27

ombre написа:

> ПС-пусни някой кадър с тази 85-чка.


е тука по-размазаните фончета и по-хубавите цветове са от чичото на А7м3 с ГМ-ката на следящ фокус, единична стрелба, предимно фокус в-ху очите (на някои кадри е фокус по зона, щото апарата не може да намери очите на маските.)

Кукерландия

ПП Май ще пробвам един много як портретчик за Сони до седмица, две и ще пусна сравнения.

ПП Кукерландия в Ямбол е много готино събитие. Не знам защо не се рекламира като Сурва в Перник. Не мисля, че е по-малко или по-зле организирано. Дори май част от групите кукери са същите.



Публикацията е редактирана (28-02-18 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 13:10

Кире,има добре уловени моменти...[smilie24]
В интерес на истината,аз не знаех,че там има кукери,единствено за Перник.
Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   28-02-18 13:12

@ombre - Не бих си вадил заключения за видеото на Fuji X-H1 само от един клип на някой който е разцъкал камерата за един час в магазина и вече прави генерални заключения.
Някои от методите и заключенията им са меко казано съмнителни. Има и обратни мнения https://www.eoshd.com/2018/02/fuji-x-h1-got-wrong/
Силните страни на Fuji са: Много добри цветове по подразбиране. Във видеото се сготвят от камерата и колкото са по-близко до това което искаш и харесваш, толкова по-добре. Пестят ти време в пост обработка. Интересна система с качествена оптика. Това вече си е чисто субективно.

Всяка система има предимства и недостатъци, важното е да намериш баланса и оттам да избереш такава която пасва на предпочитанията си. И всички недостатъци може да ги заобиколиш или решиш по някакъв начин, но на цената на повече време и усилия или пари.

В повечето ревюта са единодушни че най-добра стаблизация за видео има Олимпус, след това Панасоник и чак накрая Сони. Но първите два имат м43 а Сони Full Frame, по-малкия сенсор се стабилизира по-лесно. За къси панове Сони си е OK. Сега ако искаш да вървиш и видеото да е плавно има steadycam и 3D gimbal.

Високотехнологичите камери и продукти като това Сони А7 III не правят по-добри фотографии и силно ме съмнява че някой като хване такова нещо в ръцете си и ще почне да правиш по-добри снимки. Просто ни дават възможност да ги правим по-бързо и лесно. Дават ни възможност да вадим по-добро техническо качество при условия при които преди е било невъзможно дори да се снима. Хората са снимали спорт с ръчнофокусни обективи и със сигурност са правили страхотни кадри. Но много по-рядко и трудно отколкото сега с това което дават новите камери. Във филмовата ера най-светлочуствителния филм който реално може да ползваш беше Kodak T-MAX. До 1600 ИСО и то само черно и бяло. Снимал съм цветен филм на 800 ИСО и зърното беше толкова голямо и видно че повече не повторих.

В едно от ревютата на Сони А7R III човека казва: 'И сега слагаме на ИСО 40 000 и фокуса е ОК, бърз и точен' ISO 40000 ?!!?! Сериозно. Днес тва високите ИСА за нищо ги нямаме. [smile] Че и автофокус се иска. Досега съм стигал до 12000 ИСО и то едва няколко пъти. А ползвам всякакви обективи и ги затварям нощем на ф4, ф5.6. Спрях да нося статив. Два три пъти го слагам в колата ама не го ползвам. Няма нужда. Фото видео, денем нощем все от ръце. Разликата междu DSLR и безогледалка е 300-500гр, мога да ги преглътна, разликата между статив и без статив е 3кг. Колегата swqaz вече писа същото в друга тема. Със стабилизация в сенсора ще мога да си ползвам стари ръчни фокусни обективи за видео. Който ми е кеф. Пак от ръка. Сега съм принуден да ползвам стабилизиран обектив.

Е те това ни дава по-добрата техника. По-малко грижи, по-малко работа, по-малко носене, повече кеф, повече възможности, повече свобода, творческа включително. Независимо дали снимаш професионално или любителски.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ararat   
Дата:   28-02-18 13:14

И какво - изговориха се тон доводи за технологии, а снимките от линка съм убеден че мога да ги направя (поне) същите със старото ми 300Д, модел от далеееечената 2003-та със 6 МП сензор и цели седем АФ точки.

Технологиите колеги са направени да ни вадят парите от джоба, а не да правят снимките ни по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Pac   
Дата:   28-02-18 13:19

@sirkhan, продавам го, защото си купувам 16/1.4. Иначе 18-ката си е много читаво стъкло, особено за стрийт.
Тия от lenstip от крайвреме нападат Фуджи, най-вече относно цените. Има и други сайтове с ревюта, където я няма тази тенденциозност. А тази 80-ка е един от най-добрите макро обективи изобщо. За съжаление не мога да го кажа от личен опит (засега).

Предлагам да спрем да спамим Сони темата с глупости. Поне от мен това е последното офтопик изказване.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 13:24

Стеф7,мерси за инфото,така е както казваш.Доколкото знам,понеже спомена панасоник,май в най-новата им камера,ще премахнат стабилизацията за видео,но може и да бъркам.Не съм казал,че фуджи имат по добро видео,лошо си изтълкувал думите ми и линка който съм показал.Казах,че съм попаднал случайно на това сравнение и ,че ми хареса,това което видях от резултата на фуджи/при положение,че това им е първата видео-насочена камера/,също така споменах,че не разбирам и може да съм сбъркал в заключението си.Не съм гледал други клипове,на този попаднах случайно ,докато гледах на Jason Lanier разни неща.Клипчето се появи отстрани в лентата и го отворих от любопитство.Иначе не само исо-то и аф,и фокуса по очи,преди това фейс-детекшъна,всичко е за улеснение,спор няма...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   28-02-18 13:48

Технологиите колеги са направени да ни вадят парите от джоба, а не да правят снимките ни по-добри

Да компаниите съществуват основно да правят пари, но дори въпросното 300Д е плод на технологиите. Някой е спечелил от някъде пари за да може да вложи част от тях в развой. И да изкара един ден 300Д. Без техниката и технологите какво - щяхме да сме на мокър колодиев процес може би ?, каруци вместо коли, назад към пещерите ?

По-скоро проблема е че отделяме твърде много време на техническата страна и твърде малко на творческата и художествената.
Как беше, техно.....зъм. [smile]



Публикацията е редактирана (28-02-18 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kasad   
Дата:   28-02-18 13:49

На охлюва снимките от Кукерландия ми направи впечатление че добре е предаден цветът на кожата и то от различни типажи. Типичната слабост на сонитата за човешката кожа не виждам тук-браво за което!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 14:29

kasad не е Сони проблема а Адоби. Иначе Р2 и ГМ-а вадят хубави снимки поне за мен.

Аз ползвам PhaseOne CaptureOne и за това цвета ти се вижда по-добър от други снимки, които си видял конвертирани с лайтрум и адобския вграден профил.

Тия датчани това правят от сутрин до здрач - яки профили за камерите с приятен цвят. За никон, канон и фуджи също имат супер хубави цветни профили. Освен това лесно се правят нови профили в стандартен ICC формат (Не е нужно да се ползва Адобския DCP)

На всичко отгоре има един куп трикове да си нагласиш цвета, дето лайтрум още дълги години няма да види.

За Сони конвертора на PhaseOne е доста евтин. За другите марки е бая цифра.....за съжаление. Дано датчаните видят, че с по-ниската цена продават много повече и реално изкарват повече пари.....

Конкретно в моите снимки на 20-тина съм правил някакви допълнителни настройки на експозиция, контраст, криви. На две съм си играл с маски и винет.

ПП CaptureOne до сега само веднъж ме е предавал при снимки с евтини студийни светкавици. Правеше някакви ужасяващи жълто зелени петна . На същите кадри профила на Адоби се справи добре. Нямам обяснение защо беше това. За Адоби можеш да си направиш DCP профил с ColorChecker и нещата се подобряват видимо. За съжаление софтуерите за ICC профили са много скъпи.....писах на X-Rite, че сега не мога да им ползвам продуктите. Ама не вярвам да се трогнат. Те май нарочно в евтиния софт не пускат ICC подръжка, защото ще почнат хората да си калибрират скенери и други дунджурии за без пари. А ако купиш софта им за скенери можеш да си правиш прoфили и за CaptureOne....



Публикацията е редактирана (28-02-18 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   28-02-18 14:34

Малко недоекспонирани ми се струват снимките с кукерите иначе са приятни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ararat   
Дата:   28-02-18 16:07

Автор: stef7

По-скоро проблема е че отделяме твърде много време на техническата страна и твърде малко на творческата и художествената.
Как беше, техно.....зъм. [smile]


Аха, аха, баш туй, евала! Каза го по-добре от мен!



Публикацията е редактирана (28-02-18 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   28-02-18 19:01

Sony A7 III Video Lowlight vs A7R3 vs A6500 vs GH5

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   28-02-18 20:07

@ararat давай, искаме да ги видим същите... и като бройка, и като време за заснемане и обработка, и като резолюция(6мп на 5к екран ще седи много добре, тамън 4 снимки ще се наредят на 100% едновременни) и като шум(смръщено времето, нема да минеш на исо 100 толко лесно), и дълбочина на фокуса(това не се сещам как ще го направиш) и отделянето, и да туриш движещ се обект в края на кадъра сниман на 1.4 и т.н.

за времето дето адаша ги е направил, редактирал и качил в интернета, ти нема да можеш да ги свалиш на компа от 300д-то.

повечето от нас имат праисторически камери, аз имам 3-4 зоркита и зенити, яшика тлр от 64-та, ръчни и аф монолти(включая и динакс 7, може би една от най-добрите филмови камери след ф5, ф100 и там кютука на канон, тая камера може да върти, фокусара обектив за 25000 лева), сони а100 и т.н. всички тия камери снимат и правят снимки ама някакси трябва да се подредят(или ти да ги подредиш ако е възможно) две три луни и няколко планети за да се получи снимката задоволително за съвременните стандарти. а нещо мръдна в страни от идеалните усовия и фира. съвременните камери все повече и повече решават тоя проблем: следящ фокус по целия кадър, точно фокусиране на тъмно на 1.4 бленда, чисти кадри на исо3200 и т.н.

и аз съм фен на тезата, че колкото по-трудно толкова по голем майстора, ама втова си е обикновенно твърдоглавие и докато упорстваш, някой минава заминава и прибира парите между времмено.

а7м3 е камера за всичко. буквално. надали има нещо друго прави толкова за толкова пари. и го прави качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 20:37

Хората, дето правят пари от фотография, обикновено работят с контролирана светлина, ползват си техниката редовно и я познават добре. Техническия гъдел е повече за нас, кибиците, че да може и по-некадърен потребител да направи използваем кадър. Вярно е, че и критериите се менят - нови монитори, нови телевизори, всичко ново... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-18 20:41

Аз имам едно предположение :) предполагам, че тази камера ще е по-добра от 5DIII канон като канонско тяло(с преходник де). Защо го казвам - защото в момента са на една цена с канона в магазина. И под по-добра мисля, че ще е по-добра във всичко. Да излезе и да видим, но имам такова усещане [smilie5]

Същото подозирам и за D750, макар че никона е по-евтин и то с доста. И А7м3 няма да може да работи с никонските обективи така както очаквам да работи с канонските.

Мисълта ми беше, че вече има реална алтернатива на телата в този клас. Които са си сериозни работни машинки. И то не просто алтернатива както едно време - сменяш система и т.н. Можеш да ползваш тяло от друга марка на цената на такова от твоята система без да губиш АФ или каквото и да е спрямо модела от твоята система... винаги съм мразел байонетите и като си харесам примерно обектив от друга марка - трябва да му купя и тяло... Това вече ще да е минало.

Също така не твърдя, че който снима с ДСЛР не може да снима или е не знам какво си... всеки да си снима с каквото си иска. Винаги ще има хора, които не са техничари и не обръщат внимание на техниката(хардуер и софтуер) и това как се ползва. Но мисля, че ще изпуснат много, ако не пробват поне защото това може да им улесни живота доста. Винаги ще има и хора, които са коне с капаци и не сменят марката за нищо на света. Винаги ще има и хора чиито далтонизъм ги кара да харесват JPEG-a на една марка повече от на друга. Ще има хора, които са си доволни от това, което имат и не им се учат нови неща, промени по уъркфлоу-а...

Единственото, което ми липсва още в Сони системата е една компактна 35ца на 2.0-1.8 бленда. 2.8 за нищо не става, а всички 1.4ки са безумни като размери и тегло. Канонските не ми харесват, едната е много стара и зле оптически, другата е много скъпа за това, което предлага... Сигма и Тамрон вече не правят обективи за фотография, гонят DXO маркове... Самянг ми бяха надеждата, но и те заложиха на сигурното с голям буркан...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 21:25

SLX написа:
> Кои са трите струващи си е-байонет
> евридей зум, пейзажен и портретен
> обектив, които трябва да добави
> човек към 2 те хиляди долара за
> тялото? Или айде двата, без
> пейзажен... Или с адаптер EFстъклата
> ще са напълно ок без от това да
> страда ергономията? Ясно ми е, че
> ще трябва да се пипне и пробва, но
> все пак.

Първо с EF стъклата и адаптер на метабонес в общи линии ще имаш работещ надежден фокус. С тоя нов апарат дори екстра като фокус по очи ще работи.

С ЕФ обективите някои неща като следящия фокус няма да са на оптимално ниво. Може би СТф ако имаш ще са сравнително по-добре. Проблема е, че ДСЛР обективите имат различно по-старо задвижване и начина по който А7-ците следят не работи оптимално. Може би и някои функции няма да са съвсем на място спрямо неитив обективи. Има адски много функции фоксуната система. Може да следи очи, може да избереш обект и да го следи, може да избереш точка. С бутоните можеш и трите начина за фокусиране да си настроиш да са ти налични през цялото време.

За сонешките обективи

евридей зум

24-105/4 май е единствения и сега има невероятна промоция в България. Още няколко дни е. Обектива трудно се купува сега защото наскоро излезе и Сони просто не могат да задоволят пазара. Най-дорбия 24-105 е според разни сайтове. Ама 24-105 е компромис и този не е изключение - винетира доста

ПП Има и прекрасен 24-70/2.8 много ме кефи ама е мнгоо скъп като всички маркови 24-70/2.8.

Аз ползвам Тамрон 24-70/2.8 от предната генерация и съм повече от доволен на 42МП. На 24МП на А7м2 беше по-зле, не знам защо. На 42МП някак изгря това обективче....

пейзажен

Това се снима със всякакви обективи....нещо по-конкретно?

Широко вероятно имаш предвид. Има един 12-24/4 който е невероятен. Като Канон 11-24 е на качество но тежи 600 грама....

Имат 16-35/4 малко по-евтин. Страхотен обектив е. Лек компактен сравнително качествен. Зум е все пак не е убийствено остър. Има и 16-35/2.8 май в момента е най-качествения подобен зум.

Ако си маниак на фини детайли вероятно ще искаш нещо твърдо. В Базара има един 15/4.5 фойтлендър интересен с ръчен фокус. Има Самянг 14/2.8 с АФ и нова оптична система за безогледален. Има един Цайс Батис 18/2.8 страхотна оптика и много добре направен АФ обектив. Има Цайс 21/2.8 ръчно фокусен , който май се води най-острия широк обектив на пазара в момента. Има 15/2 LAOWA малко скъпа но пак с невероятна оптика (видях да я продават в павилиона). Има 20/2 от Токина с ръчен и АФ варианти там цената май е по-приемлива но и оптиката има някои дребни забележки.

портретен

Сложно сложно....зависи от бюджета.

Аз ползвам все още и продавам сега една сигма 85/1.4 от преди Арт епохата на ЕФ байонет - върши добра работа. Канон 85/1.8 работи добре с метабонес. Това са най-евтините опции

Има на Сони 85/1.8 който е много много хубав и е малко над 1000 лева. Мисля, че е най-доброто 85/1.8 на пазара в момента оптически наред с Цайс Батис 85/1.8 и Тамрон 85/1.8.

За повечко пари Има Сони 85/1.4 ГМ - това мисля че ще стане легендарен обектив. Дефокуса му е правен в Нарния или друго приказно царство. Няма такъв обектив. По-хубав е от Сигма Арт. Не е толкова остър като сигмата, но бокето е много пъти по-хубаво. А обектива е 800 грама не е кило и половина....По ревюта казват че е близко бокето до сигма но аз в 90 от 100 снимки на 1.4 усещам разлика т.е. четох всички ревюта и сравнения. Просто най-доброто на 85мм е ГМ-ката на Сони. (ЕФ-а на Канон може би е як ама нямам наблюдения толкова. 85/1.2 на Канон е религия, но там АФ май е малко по-труден и втора ръка трудно се открива читав а нов не е осезаемо по-евтин от Сонито...).

Има и Сони 100/2.8 STF. Това е обектив с една странна леща с градиент от центъра към външния диаметър. Ефекта е, че бокето е супер мазно. Някакъв фетиш ми е да пробвам тоя обектив. Все пак мисля, че 85/1.4 ГМ ще го ползвам много по-често и се спрях на него. STF-а е може би идеален за сватбени фотографи да изкарат уникални снимки по време на фотосесията....

Ето малко примери от ДПРевю

За съвсем фетишистки неща има Сони 135/2.8 STF за А байонет, който е почти изцяло ръчен обектив и може да се ползва с адаптер. Този обектив е легенда има си сайт, има си фенове... някакъв култ. Мислил съм да си го купя много пъти, но всеки път ми се вижда изключително нишов и специализиран. Далеко повече от 105/2.8.

http://ilovehatephoto.com/2014/11/21/the-true-king-of-bokeh/


Сравнение с Лаова

https://phillipreeve.net/blog/stf-duel-laowa-2105-vs-sony-2-8135/


Иам и много хубави 50-ки ако обичаш подобни за портрет. Тука зависи искаш ли ръчен фокус и супер широка бленда или искаш модерна оптика.

Сонито 50/1.4 и 55/1.8 са едни от най-хубавите 50-ки момента и мисля, че на тях е добре да се спреш. Има АФ-ен Самянг също, макар на мен оптически да не ми импонира, е много хубав. Сигмата Арт 50....

Портрети стават и с 35 и 24мм. Сонито Цайс Дистагон 35/1.4 подобно на ГМ 85 е някаква перверзия оптически. Почти перфектен оптически с невероятна картинка. Пак хората казват, че сигма Арт била по-остра по ъглите или нещо подобно ама Цайса просто рисува а сигмата го няма това - познавам ги снимките и тия с дистагона са по-яките..... Сигмата Арт е добър компромис като цена качество- оптически май е най-хубавата 35-ца. Самянг 35/1.4 с АФ също е много готин .....

За 24мм - Сигма Арт 24/1.4 е в момента най-доброто....

При 135-ците има Сигма 135/1.8 и всичко останало. Тоя обектив е дефакто стандарта за добра оптика в момента - няма друго на това ниво.....Цайс имат хубав 135/2.8 с АФ малко е скъп но е много хубав....

Абе с портретите е ужасно. Има големи перверзии като 200/2 и 200/1.8 на Канон. Има Никон 105/2.5. Има Минолта 85/1.4. Каноните 85/1.2, каноните 50/1.2, Канон 50/1.0 ....Това са все някакви легенди



Публикацията е редактирана (28-02-18 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 21:42

Simbon4o - тоя Voigtlander не ти ли харесва? Nokton Classic 35/1.4 Има го и във вариант за M-mount. А има и 40/2 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 21:46

sirkhann това е "арт" обектив. Не е качествен в смисъла който влагаме в момента. Удобен е на А7-ца, но не е за всеки. ако си падаш по филмова фотография супер винтидж визия и си го пробвал, може би е твоя обектив. Има си големи фенове.

Особен е.

35/1.2 на Фойтлендър е доста по-хубав, но е доста скъп за качествата си.

абе не бих го препоръчал на всеки.

ПП Особено Класик варианта дето си дал е без покрития въобще. Голи стъклени лещи, както ги е редил Цайс едно време. Дори някои руски обективи може да ти се видят "качествени" в сравнение. Тоя е по-остър и добре направен без съмнение, но е супер винтидж визията която дава. Нещо като да си купиш Фуджи....

Ето го !

ППП Аз доста поснимах с брат му 40/1.4 ноктон класик и ме кефи понякога. Ама ....

Това е доста по-интересния му братовчед 40/1.2



Публикацията е редактирана (28-02-18 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   28-02-18 21:53

[smilie18] Аз все се надявам и аз някой да си продаде Zeiss 35/2 в ZF вариант да плющя с нея на филмарката, ама... Истинта е, че вече никой не прави хубави, механични обективи. Дано Laowa развият малко в тази посока, но и новата 50-ица на Tokina е с електронна бленда... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   28-02-18 22:03

Единственото, което ми липсва още в Сони системата е една компактна 35ца на 2.0-1.8 бленда.

И при мен е така и го коментирах по-горе в темата.
Loxia e твърде скъпа и стар дизайн. Най-много хвалят Voigtlander Ultron 35mm f/1.7 Aspherical който е втората версия, ама и той е доста пари. Voigtlander 35mm ф1.4 е стар дизайн. Доста снимки изгледах правени с него, не ми допада. 35mm f/1.7 определено е по-добрият както пишат.

Чакам нещо като 28/2 или 85/1.8 като цена и качество ама никой от другите производители не ще да прави такъв а Сони тенденциозно прескачат 35мм ф2 за да не подбиват продажбите на RX1.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 22:15

Абе 35/2.8 не е толкова голям компромис....пък и честно казано човек се променя.

Аз сега съм фен на 24мм на фул фрейм. 35 и 50 са ок но са леко скучни. А 24 има някаква супер яка визия. 50 всъщност не е ок, ама ако пиша какво мисля, ще ме погнете пак....

Разнасям Арт-а 24/1.4 дето е 1 кило....ужасно тежко е това добиче, а много ме кефи.

Бих искал и аз 24/2 и ако може да е малък....всъщност Цайс пуснаха 2/25 Батис, който е нирвана като оптика....ма ми е скъп честно казано....

Лошото на 24-ката е, че се притеснявам да снимам хора с нея. А снимките стават супер яки ако изнахалствам над собствените си задръжки.

Много фотографи на National Geographic снимат репортажи с 24-ки. Предимно с Канон 24./1,4 ..... зариби ме един дето беше снимал репортаж за бежанците в Гърция. Е много яко е. Все едно си там.


ПП Ако си намеря подходящи гъби или психоаналитик може да взема Токината 20мм направо.....



Публикацията е редактирана (28-02-18 22:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »