Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: ikoveliko   
Дата:   03-04-18 20:18

Аз от една година така го захранвам по планините. Нищо не прее...ва [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   03-04-18 20:38

http://helpguide.sony.net/ilc/1720/v1/en/contents/TP0001140398.html


Има доста ограничения, но не виждам нищо свързано с гаранцията.



Публикацията е редактирана (03-04-18 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   16-04-18 10:15

A7III се оказа дефектен модел


http://store.picbg.net/pubpic/DA/52/9126214ac786da52.jpg



Проблемът е в матрицата и съм крайно сигурен, че дори с петиции няма да се стигне до recall за замяна от страна на Sony.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Mogila   
Дата:   16-04-18 10:57

Кво ти пука нали фокусът по око е супер ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 11:16

същия дефект го има на абсолютно всички камери с фазов АФ т.е. Олимпус, сони и фуджи.....

Както се оказва всъщност при А7м3 "дефекта" е най-малък ама ....

Ама ДПРевю специално пуснали тестов кадър с А7м3....


Имат и подобен кадър с Фуджи, но там никой не му обърна толкова внимание.....

А7с, А7см2 и А7р първия нямат фазов фокус.

А между другото това се чисти в RawTherapee ако случайно имате снимка с този проблем. Един от инженерите си тества А6000 и видял, че и там го има и го оправи. После нпаравиха корекции за A7r2, A9, А7м3.....Всъщност в РОУ се чисти лесно и при А7м3 реално няма загуба на детайл. При по-старите камери всъщност фазовите точки ядат детайл....

Това се появява с някои модели Сони обективи при много специфично разположен източник на светлина. Проблема е, че при определен ъгъл на светлина пдаща на сензора в района на фазовите точки светлината от фазовия детектор попада и в някой заобикалящите пиксели. Подобен ъгъл на светлината се получава при вътрешни отражения и заден елемент много близо до сензора.

Така де с ДСЛР обектив или обектив, който задния елемент не е близо до сенозра няма как да се получи.

При другите обективи прост трябва да се ибягват силни източници на светлина по ръба на окръжността на обектива


Доста изчетох и си поиграх с този гигатски проблем преди да си купя А7м3 и релано не е проблем. По-добре е камерата от А6000 ии а7р2.

При нормални снимки А7м3 използва двойни пиксели т.е. зелените пиксели където са фазовите сензори са сцепени на две - половината е светло§увствителен а половината се изпозлва за АФ. Та детайла на А7м3 е по-добър от този на А7м2 или А7р2/3 в зоните с АФ т.е. има си детайл....предните модели за фазовите сензори реално убиват пиксели и измислят стойност при обработка на роу....



Публикацията е редактирана (16-04-18 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sohk   
Дата:   16-04-18 11:31

Поредния пирон в ковчега на безогледалките! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-04-18 12:01

Сега разбирате защо Канон инвестира в daul pixel a Nikon не използват фазов аф в сензора. Поради същата причина Панасоник не ползват във GH5/5s сериите.

На Сони явно не им пука и са сметнали че тези проблеми са решими и се проявяват рядко. / Което е факт /.

Това само показва че сони да далеч от професионалната техника. Такива дефекти са неприемливи при професионална работа ако ще и 10 слота за карти да имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 12:42

Въпреки, че се броя сонаджия, това "нещо" е недопустимо за мен от гледна точка на отношение към клиентите на Сори.
Както писах и на друго място, клиента плаща с истински пари за явно фалшиво изделие.
Това е очевиде/очеваден дефект.
Както беше дефект и фокусната с-ма на К5, но те така и не го признаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: io_bs   
Дата:   16-04-18 12:50

> същия дефект го има на абсолютно
> всички камери с фазов АФ т.е.
> Олимпус, сони и фуджи.....

При X-T10 никога не съм забелязвал такъв бандинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: enizvk   
Дата:   16-04-18 13:23

На Пентакс К3 също имаше такъв проблем. На Фуджи ХТ серията никога не съм срещал такова нещо, а снимам на концерти, ярко слънце и т.н

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 13:27

ако има фазов фокус има и артефакти. При Фуджи са по-готини - седят като текстура. Има на ДПРевю пример и става на точки картинката.


Дуал пиксела също вади артефакти ПД съвсем не е безплатен обяда и там......

ако много Ви се чете кой тип сензори какво вадят има един двама луди, дето вадят подобни неща за горе долу всеки сензор.

Всеки си преценява коя камера го удовлетворява. Аз съм си преценил че подобно нещо в мои снимки е много малко вероятно да имам и в общи линии не ме интересува. Щях да правя едни тестове между а7р2 и а7м3 да сравняваме ама нямам време да правя постановките....

А май и лайтрума го чисти автоматично....

Ето тука на който му е интересно да си чете,
https://www.dpreview.com/forums/post/60911980


ако имате и време да инвестирате има доста интересни инициативи да се проучват и мерят разни подобни неща


От моята си гледна точка проблем по-голям от коя да е друга камера цифров сензор няма. Дори както писах А7м3 е по-добра от предните модели и за мен това е напредък....



Публикацията е редактирана (16-04-18 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Mogila   
Дата:   16-04-18 13:36

hotsnail много ясно, че за теб това не е проблем. Това е Сони!

Лайтруум го чисти автоматично? Ама нали лайтруума със СОни за нищо не ставал? Значи да отварят хората в кепчъра за цветове и после да ги прекарат един път през лайтруума да ги изчисти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 13:43

Могила не съм пробвал с CaptureOne. Просто за лайтрум има такъв отзив че го чисти.

Пaк ти казвам не ме вълнува достатъчно за да отделя време. Про§етох преди да купя камерата и в общи линии не е нещо което да ми пречи.

Ако ще снимам нещо такова имам ДСЛР обективи и с тях ядове няма, до колкото разбирам проблема. Вътрешни отражения са които влизат под много странен ъгъл....Много е специфично. Не става просто на снимки с контра светлина, не става с всички обективи....

Много по-добре е камерата от А7-ците първа серия, където покритията на сензора връщаха светлина и правеха артефакти при контра снимки.

Така де А7 1-ва серия има в пъти по-голям проблем с контра снимките......Що на зенон това не му е проблем не знам. Ама за тоя проблем и тук съм качвал снимки и в алфафорума........


Ама всеки си преценява.

Прочие истински проблем на А7м3 е един мигащ пиксел на 4к видео записите, което явно е някакъв софтуерен бъг ито само на определени настройки май, но поне е истински проблем. Това дето обсъждате просто не е проблем.



Публикацията е редактирана (16-04-18 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marrio31   
Дата:   16-04-18 13:45

Такъв дефектен файл в 21 век според мен е недопустим при това от апарат от 2018г.Би трябвало да се спре от продажба или ако е софтуерен проблема да пуснат нов фирмуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 13:56

marrio31 това става ако снимаш с отворена бленда с определени обективи и слънцето е на точно опредлено място по ръба на кръгчето на обектива. Нещо като цифрова версия на флеър се получава...

Флеъри дали се полу§ават на модерните обкетиви според теб? Приемливо ли е обективите да имат флеъри?


ПП сега прочетох развитието на темата в ДПР. Това за лайтрум е малко измамно. Един човек е написал програмка за чистене https://www.dpreview.com/forums/post/60915005
.



Публикацията е редактирана (16-04-18 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marrio31   
Дата:   16-04-18 14:04

Camera: SONY ILCE-7M3
Lens: FE 50mm F1.8
Така като гледам данните от екзифа е снимано с истински автофокусен сони обектив,не е нормално според мен,айде ако е с някакъв преходник и обектив на 60-70 години..ама пак не е нормално да има точно такъв дефект.
Camera: SONY ILCE-7M3
Lens: FE 50mm F1.8
50 mm, 1/125 sec, f/6.3, ISO 100



Публикацията е редактирана (16-04-18 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sohk   
Дата:   16-04-18 14:17

Нека поставим нещата тогава по този начин. Преди 2-3 години една друга компания щяха да ги изядат с все ремъците, заради ФЛЕЪР, който се видя дори още тогава, че го има при голяма част от фотоапаратите от същия технологичен клас и до сега тоя "проблем" не е пречел ама изведнъж стана голяма драма.
Та тая другата компания, реши да оправи "проблема" и много хора, който дори не забелязваха проблема в техните фотоапарати получиха чисто нов front body unit модул безплатно (със все чисто нов затвор!!!) - сервизна акция, необвързана с гаранцията на фотоапарата. Знам за хора, отишли да си сменят затвора на почти 200000 сработвания, не защото забелязват "проблема", а просто за да имат нов затвор.
Та по тая логика, може би е редно и Сори да се бръкнат малко в и без това раздутия си маркетингов бюджет и да свършат малко истинска потна работа, за да оправят проблема за потребителите си. Ако изобщо може да се оправи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 14:23

off
Ако Сори ще бъркат, то е в джоба на клиента. В собствения - това е нонсенс.
В обикновеното А7 този проблем е много по-слабо изразен (по външни източници), но там има един друг проблем, който пак е свързан с руско изпълнение и недомислие по отношение на сензора и неговия (може би) АА филтър.
При силна насрещна светлина се получава пинг-понг м/у филтъра на сензора и задна леща, в резултата на което светва красив зелено-син флеър.
Това, заедно с други дефекти, както и този в най-новата им камера си остават за сметка на клиента.
Без да коментирам пластмасовия байонет и т.н.



Публикацията е редактирана (16-04-18 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 14:25

сохк нищо не са оправили от другата компания т.е. Фуджи. Същия ефект като този дето е по-горе го има във всички камери на другата компания.....

Зеноне иди поснимай срещу слънцето със сони обективи и после пак ми обясни за А7. Много пъти по-зле са нещата поен с 55/1.8, 35/2.8 и 28-70 (китовия). Ако искаш виж ми нещата дето пусках в Алфафорума.Ако искаш потърси и тук. Една снимка от Витоша бях пускал с едни шарении....Там не само сензора прави ядове ами има и проблеми с покритието на сензора. Ползват ДСЛР-ско покритие според мен. В общи линии ако лещите задните на обектива са близо до сензора и светлината пада под определен ъгъл става шарена черга снимката.....(термина който фуджи потребителите открили тоя проблем въведоха е Sensor flare)


ПП Прадокса е, че със 50 годишни и адаптирани обективи тоя проблем няма да го има.

ППП Хубаво е производителите да разберат, §е на хората им пука и да се стегнат поне в следващото поколение сензори да вземат мерки.....както А7м2 спря да прави шарените черги и А6300 спря да прави ивици при всякаква насрещна светлина....сега е много специфичен проблема, но явно все още има такъв.



Публикацията е редактирана (16-04-18 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 14:34

Преди месец и нещо снимах на боровец с нейтив обектив.
Контражурно почти и сичкото в сняг около мен. Една черта нямам, но имам зелено-син отенък където е по-силна светлината.
Пинг-понга го има с адаптирани обективи масово. Мога да ти пусна примери колкото искаш, като най-прасния ми е от вчера в една черква.
Сори просто не ги ебе за клиентите им, въпреки гигантския маркетнинг и сумите, които очевидно наливат там.
Да бяха дали 1/3 от парите на маркетинга на DR департамента бе...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Mogila   
Дата:   16-04-18 14:38

ZENON 3ката ли е с пластмасов байонет?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 14:40

[smilie18] Толкова си могат ако мен ме питаш. [smilie18]

Еми това дето викаш че е синьо т.е. пинг понга и червено и зелено съм го виждал, че и чак на дъга го докарва....

за тоя артефакт сега трябва да сложиш слънцето съвсем на ръба на кръга или малко отвън. Когато светлината пада под някакъв супер крив ъгъл и прави вътрешни отражения в обектива се получава т.е. светлината минава през фазовия пиксел без цветен филтър и осветява съседен пиксел дето е с определен цвят..........на А7 може да е малко трудно, щото фазовите са само в средата и както виждаш ефекта се показва само в дълбоки сенки. ама при достатъчно опити ще го докараш. Имаш ли нужда да си го причиняваш? Най-добре в къщи на тъммно и със силно феенрче или светкавица да си играеш.....

ПП След 1-вата седмица новите са с доста зрави байонети т.е. носят тежки обективи без ядове. На 1-вата седмица тежките обктиви кривяха байонета малко заради пластмасата, която е предназна§ена да се чупи при изпускане. Щото пък инак може да ти се счупи целия апарат....наскоро имах удоволствието на една светкавица да сменя пластмасовото краче за 12$ вместо да купя нова светкавица за 200 лева...



Публикацията е редактирана (16-04-18 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 14:47

Mogila,
на чистото А7 е пластмасарка и е добре да се смени... с/у 180 пари или 130, ако сам... със стоманен.

@hotsnail,
сигурен съм че могат много повече, ама си правят сметка на оптимума пари - RD, като в тази сметка не влиза клиента.
Иначе засега черти колкото и да съм напъвал не съм видял в старото А7, нито в А6000, пък снимам пейзаж все пак и там знаеш, че светлини да искаш от където има.
Демек в по-старите сензори не е толкова осезателно май.

P.S. Този пинг-понг като се замисля може и да е м/у филтрите и повърхността на сензора. Или м/у самите филтри... Все таз де. Дефект е.



Публикацията е редактирана (16-04-18 15:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   16-04-18 15:05

За А6000 има тема в алфа форума. Пък и онзи пич от роу терапи е с А6000 и първо си оправи собствената камера - за 3-4 години не го беше виждал.

Аз на А6000 в хонг конг го видхя като правих ХДР от нощни снимки т.е. при яко напъване на снимки дето има силна контра светлина ми се появи.

С А7м3 нямам опит достатъчно за сега по принцип знам, че ще има някой път проблем. Не знам кога и колко голям. Сега става топло и ще снимам бая навън и ще докладвам ако го видя.

ето програмка дето замазва проблема и обработва РОУ файл в РОУ файл (само компресирани) - http://aggregate.org/DIT/KARWY-SR/


Хубаво е да се маха в роу файла за да няма замазване на картинката. Алгоритъма засича къде има подобни артефакти и маже нежно само специфичните цветни канали....

Това май е най-доброто решение за момента ако имаш ядове.

Както пише човека явно е, че на open source хората много повече им пука за такива по-редки явления....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   16-04-18 15:30

Да, спомняма си примера от Хонг-Конг, но там си бяха пикселите на матрицата и нямаше нищо общо с фазовите неща от сегашния проблем.
И да, когато не са замесени пари на хората им пука доста повече... Нямам обяснение на феномена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »