Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-18 19:54

ararat съгласен съм. Никон имат последен и единствен шанс до края на 2018-а да изкарат тяло по-добро от А7р3 и А9 едновремено.

До голяма степен това важи и за Канон и последните 7-8 години все за малко не успяват .....

На мен ми се иска да вярвам, че ще има реална конкуренция от сегашните големи. Май реално ще има прияатни изненади от Панасоник и Олимпус с фул фрейм камери.....

Канон и никон май успешно следват модлеа на Коника, Минолта, Контакс и други бивши марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-03-18 20:19

Киро канон имат и по-модерни сензори :) 5д4 и 80д не са по-зле от сонешките сензори. И ако всички бяха като хората от тази тема можеше и да фалират канон и никон, но истината е че дори канон и никон сега да спрат тотално развитието (което е до някъде така от години) пак няма да фалират, защото марките(визирам надписите по техниката) продават и масите не четат форуми, дори от четящите форуми има поне 50%, които се интересуват от други неща(дали могат да си белят орехи с камерата или да я въргалят в кал или...) и ще си купят друга камера. Както виждаш 6Д2 не е спрян от продажби... напротив. Въпреки по-слабия сензор дори от старото 6Д камерата се продава. Рекламите на марката стават все по-втрещяващи и подлъгващи, но това не пречи на продажбите.

Помнете нещо много важно - никоя компания не се интересува какво искате, интересуват се да правят пари. И дали ще го правят с нови разработки или пресолени стари, ако накрая под чертата са на печалба им е все тая.

Замисли се :) Сони можеха да пуснат аф по очи още от първите поколения А7ци включително с канонски обективи, но не го направиха. Въпрос на софтуер е... Спънаха си работата с А байонет обективи, за да си продават E моделите. Спънаха А байонета да не става за снимане на видео... Маркетинга работи и не мисля, че работи дори против една или друга компания. Виждаш как големи промени като сегашните не фалират останалите, просто са си разпределили пазара и си ни доят. Пък ние като прости овце си блъскаме главите и си мерим кой колко пари им е дал. Канон не могат ли да пуснат по-читаво видео? Сони не могат ли да активират LockOn AF във видео и да стане като канонския, не могат ли да си оправят тъч скриина?
Има големи дози "нарочност" в действията на компаниите и мен лично ми е все тая коя какво ще направи. Не съм войник на никоя марка. В момента снимам със Сони, но ако утре ми хареса повече друга марка ще сменя... Марките са някакви надписи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Pac   
Дата:   28-03-18 20:20

Еха, за пръв път чувам да се спрягат фул фрейм панасоник и олимпус. Това би било интересно! Те знаят много добре как се прави хубава безогледалка, но единственият сериозен проблем към момента е по-малкият сензор. Ако направят ФФ със сходни качества като ергономия, автофокус и т.н. (за Панасоник сигурен съм и прекрасни видео възможности) ще са много сериозни претенденти на про пазара.
От цялата работа Никон и Канон имат най-лоши перспективи за бъдещето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   28-03-18 20:28

Simbon4o: едно е да го дават по-полека, но друго е откровенната подигравка. 2018-та да изкарат това 4000D?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-03-18 20:46

Еми сега смартфоните с 2-3 камери като им изядат този пазар и ще си запишат да не пускат 4500Д [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   28-03-18 21:15

Нещото, което ще спъне сони и ще позволи на канон да наваксат бързо е ергономията. Ако изкарат що годе прилично тяло с ергономията на 5Д бая хора няма да се замислят въобще. А пък фокус по очи и останалите неща са въпрос на време. Изобщо не са за подценяване. Сензорите им не са толко зле, колкото ги изкарат всички, щом на масовката смартфон камера им е достатъчна този пиксел пийпинг е само мания на фотографите..

Има даже слухове, че са раздали бройки за тестване, така че на фотокина 100% ще има нещо. За никон нищо не се чува, но и те ще се борят. Японските фирми не ги оставят току така да потънат.



Публикацията е редактирана (28-03-18 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-18 22:19

симо колко да са хубави сензорите им на 5д мк4 и 80Д? Като на А3000 и А7 оригиналдъ, че и малко по-зле т.е. поне 6 години назад......

Панасоник вече изкараха безогледална камера с голям сензор и ЕФ  байонет. Просто е малко по-висок клас. Да за видео е. ...

А сони със сигурност не са могли на тия цени и тия размери и т.н да пуснат много повече. А7мк2 няма Аф точки за фокус по очи - технически факт, сензора е правен за СЛТ-то А99 и по някакъв късмет отиде в безогледлано тяло - късмет че А7 се продаваше добре, щото беше експериемтн, като некс-5. А7Р2 има сензор за безогледлана, ама процесора му е толкова зле като скорост, че е едва използваема камерата. По-добре е от олимпуските камери дето лагват. Все пак се усеща на всяко натискане на бутон, че камерата няма достатъчно бърз компютър. Какъв следящ фокус по очи с адаптирани обектив, като обикновения следящ фокус на А7р2 е доста труден. Дори а6300 е малка революция в скоростта......Отделно е, че тоя фърмуер дето за теб е "просто фърмуер", всъщност е много години усилия на едни инженерчета.....не става за една нощ това. Става с много работа и време, които струват пари......Гадно е, че Сони не щат да пускат повечко обновявания на старите модели. Сигурно нкяои по-прости неща могат да се преместят - да ще струва едни кинти ама хората ще се кефят доста....явно за сега така им минава номера....

За това мисля, че шансовете на Никон и Канон намаляват със всяка седмица в която нямат камери на пазара. Няма за 2 години да фалират, няма да е и за 5. Въпроса е на къде върви влака. Минолта още 1999-а изпуснаха нещата и 2006-а Сони прибра каквото беше останало. Кодак изпуснаха нещата около 2000-та година и умряха 2010-а май? Канон не вярвам да фалират заради фото бизнеса - те са огромна фирма имат много направления и фотото е голям и важен сегмент, но съвсем не е доминиращ. Никон май нямат друг голям бинес - имат други неща, но фотото е основно....

Канон пак мисля, че ще имат яка камера като ергономия и скорост и всичко, но ще е с калпава картинка......

Във форумите непрекъснато се появяват хора от Канон или Никон дето сменят системата. Като чета мненията им - картинката на Канон е проблем за тях и причина да търсят друг вариант! За това зарязват системата. Вероятно някои минават на Никон - за картинка Д850 е много яка камера, Д750 също, Д810 също...... За Никонците явно е повечко гъдел да видят нова технология или искат Аф във видео......

Относно марките дето продават да припомня Нокия, Кодак.....Малки марки ли бяха? Там марката продаваше дори камари с л..на и пак сега са история

   Ето го 5д мк4 - по-зле от кропка ... . А А6300 дори не е най-добрата кропка на пазара като сензор - сони дадоха по-добри сензори и на Фуджи и на Никон......



Публикацията е редактирана (28-03-18 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   28-03-18 22:34

Цанон са много зле и като сензор, и све [smilie5]

Всъщност на Канон и Никон изобщо не им пука за напъните на пони. Може леко а се замислят, ако до складовете им на световни първенства и олимпиади се нареди склад на пони... ама няма такива изгледи скоро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-03-18 22:46

Нека гледаме малко по-реални тестове
Тези синтетики като DXOmark и подобни са като прогнозата за времето малко... горе-долу верни.

Също така това с олимпиадите и т.н. хич не ги топли производителите защото там имат повече разходи от печалби [smilie3]. Това им е реклама, не печелят толкова от него. Печелят от масовката, а тя е зависеща от рекламата. Също така от години про-тата са едни потенциални рекламисти и доста от тях получават техника без пари с цел реклама. Про камерите се правят за престиж, парите са в консуматорските модели. Позамислете се от кое печелят повече канон да кажем - 1дх2 или 1000д и подобните му, които се продават в огромни количества и себестойността им е нищожна, ползват технологии на ръба на изхвърлянето, чието разработване е избито като стойност от години...

Видео от тия дни. Много истини каза Тони в това видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-03-18 22:50

Абе вики, как ти не омръзна само простотии да пишеш, не знам?!?!
Ти това дет си го дал като пример можеш ли да си го вземеш за 4 бона и да си пукаш по лАстовичките с него?
Или викаш, щом могат Канон да направят таквоз нЯщо, значи всичко що е Канон е 'убаво.

П.П. Аз да ти кажа, под секрет, много Канон кино камери по площадките за игрално кино не виждам, за теб не знам.



Публикацията е редактирана (28-03-18 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   28-03-18 22:50

Градят имидж... и като го изградят на световни и олимпиади, тукашната фауна се чуди как така се купува 4000д...
Ерго, прав си за рекламата... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: victory13   
Дата:   28-03-18 22:53

радиото... ти по площадки ли бръмчиш... "тук" или "там" си площаден [smilie5]

От целия линк дето съм ти дал, обърни внимание на само едно нещо, сензора... после извади пръстчета от контакта, и лягай да спиш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: radikyokushin   
Дата:   28-03-18 22:59

Ти мен ме остави. Къде аз "бръмча" не ти е работа.
ПитАх те нещо - с него ли ще пуцаш по ласточките, та го даваш за пример тука?
Или е ей така, колкото да "кажеш" и ти нещо?



Публикацията е редактирана (28-03-18 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-18 23:21

Присетихте ме нещо важно.

Ако някой дето чете темата си мисли за А7м3 за да снима без грам звук разни събития - това може да не е подходящата камера!!!

А7м3 и А7р3 сканират кадъра за около 1/20-та от секундата и това прави някои проблеми. С движещи се обекти има изкривяване на образа. С флуоресцентно и някои ЛЕД осветления може да има неравна експозиция на ивици.

http://helpguide.sony.net/ilc/1720/v1/en/contents/TP0001211759.html



За снимане на събития без звук e A9. Това е единствената камера, която вероятно ще Ви свърши работа.

Споделям, защото ми се наложи, да го обясня на няколко човека в други форуми.

За това с неравната експозиция имам идея как може да се избегне за статични сцени, но ще пиша подробно след като тествам



Публикацията е редактирана (28-03-18 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   29-03-18 00:19

ами историята помни и по силни компании, дето са си заминали заради това, че не са успяли със следващата вълна. нокиа имаха смартфони неколко години преди епъл и беха световна марка, асоциирана с телефон. де са сега? некакви китайци правят евтинджоси.

майкрософт са велика компания, но не можаха да отлепят нито в бизнеса с търсачките, нито с музика, нито с телефони, нито със социалните мрежи и онлайн рекламата изобщо. не са имали ресурси ли? не имали са даже хилядократно повече от гугъл в началото, ама като не можеш да предложиш нещо фундаментално ново и хората отиват и залагат на лидера. малко като овцете.

пазар се печели не като видиш какво купуват хората в момента, а като им покажеш какво нямат и всъщност нема да е зле да си купят :) и ги научиш, че твойто продукт е това нещо. това правят големите играчи в съответните браншове и след това да ги изтикаш от там е невъзможно. създават си пазарна ниша, която не я е имало преди това, заграждат си я и си ринат после колкото си искат. единствения начин да преточиш клиените е да предложиш нещо, дето обезмисля нещото на конкурента.

та горе дори и канон и никон да се напънат и да изкарат по-добър продук, нещо което ме съмнява, просто идват късно на купона.



Публикацията е редактирана (29-03-18 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-03-18 03:09

Автор: victory13
Дата: 28-03-18 22:34
Цанон са много зле и като сензор, и све [smilie5]
Всъщност на Канон и Никон изобщо не им пука за напъните на пони. Може леко а се замислят, ако до складовете им на световни първенства и олимпиади се нареди склад на пони... ама няма такива изгледи скоро [smilie5]


Къде си тръгнал да даваш пример с камера за дигитално кино?! Какво знаеш за този бизнес?
Нищо!
Канон са г-н Никой там - за разлика от Сони, Арри, Панавижън, Фантом, че дори и Ред.
Canon C700 FF засега е само анонсирана - никъде НЕ се предлага, няма и цена. Набутали са фул фрейм сензор в старото тяло на C700 (модел, който се продава много зле, да не кажа никак) и си мислят, че са хванали Господ за шлифера. Всъщност сами са се застреляли - и то не в крака, а в главата. На никой в киното не му трябва фул фрейм сензор, с изключение (може би) на шепа холивудски суперпродуции. Знаеш ли защо? Защото и на Супер35 сензор трудно се държи фокус на бленда 2 и по-отворени. В киното се работи само на ръчен фокус - Канон тръгнали да слагат дуъл пиксел сензор. Защо? Защото нищо не разбират от този бизнес! Смешници! Нито един от техните модели няма глобъл шатър, защото нямат технологиите да го направят, а той е абсолютно задължителен за професионална работа. Жалки аматьори!
На световни първенства и олимпиади фотографите снимат с безплатна техника от Канон и Никон, така е. На Сони не им дреме - те печелят в пъти повече от оборудването за телевизиите. Къде, мислиш, са големите пари - във фоторепортажите или в телевизионните излъчвания?
Изобщо къде си тръгнал да спориш, като не си в час и нищо не знаеш?!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ecobo   
Дата:   29-03-18 12:31

написа:

>И ако всички
> бяха като хората от тази тема
> можеше и да фалират канон и никон,
> но истината е че дори канон и никон
> сега да спрат тотално развитието
> (което е до някъде така от години)
> пак няма да фалират, защото
> марките(визирам надписите по
> техниката) продават и масите не
> четат форуми, дори от четящите
> форуми има поне 50%, които се
> интересуват от други неща(дали
> могат да си белят орехи с камерата
> или да я въргалят в кал или...) и ще
> си купят друга камера.

И добре, че не всички са като хората от тази тема - да броят пиксели и да мерят EV-та във възхвала на камерата, която са си купили. Слава Богу, болшинството хора ползват камерите за да снимат, а не за да ги мерят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-03-18 20:48

A7III/A7RIII имат ли touch AF?

Преди съм гледал клипче с действащ АФ с докосване при Сони камера, не помня коя.
Опитах да намеря в нета за А7III - май е само възможност да избираш зона на АФ с докосване на дисплея.
Греша ли?

П.С. - клипчето май беше за А5100 - с действащ touch AF.



Публикацията е редактирана (31-03-18 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   31-03-18 23:15

Ivan_A Между "имат ли touch AF?" и "възможност да избираш зона на АФ с докосване на дисплея" какво е различното?

Ако кажеш, ще проверя и ще пиша.



Публикацията е редактирана (31-03-18 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 00:13

Между другото Capture One 11.1 Beta поддържа новата камера. От първите ми впечатления, доста реални цветове вади за разлика от хакнати снимки през лайтрум.

ПП След малко цъкане на кадрите ми мога да кажа, че и детайла е по-добър от хакнатите файлове в лайтрум



Публикацията е редактирана (01-04-18 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-18 00:34

Бе кво ти пука нали след 6 месеца ще си вземеш а7rIV.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 00:39

Mogila написа:
> Бе кво ти пука нали след 6 месеца ще
> си вземеш а7rIV.

а дано ама нали трябва с нещо да си обработвам снимките до тогава. [beer]

ПП След 6-месеца ще пуснат A7s3 сигурно (S за Sensitivity т.е. чувствителност т.е. снимки на тъмно)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: uri64   
Дата:   01-04-18 01:01

> Ivan_A Между "имат ли touch AF?" и
> "възможност да избираш зона на АФ с
> докосване на дисплея" какво е
> различното?
>
> Ако кажеш, ще проверя и ще пиша.
>
фуджи х-е3 има [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 01:16

uri64 написа:

> > Ivan_A Между "имат ли touch AF?" и
> > "възможност да избираш зона на АФ
> с
> > докосване на дисплея" какво е
> > различното?
> >
> > Ако кажеш, ще проверя и ще пиша.
> >
> фуджи х-е3 има [smilie6]

Е туй хубаво ама какво има? Щото аз нямам фуджи. Какво прави тоя touch AF?

Имах NEX-5R за месец имах ама не съм му ползвал тъча. Аз и сега не го ползвам. Някак талантливо съм го изключил. Та това мога да потвърдя - тъча на екрана може да бъде тотално изключен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-04-18 03:46


Re: Sony A7III
Автор: hotsnail
Дата: 01-04-18 00:13

Между другото Capture One 11.1 Beta поддържа новата камера.


- Аз бях опитал да отворя качения суров файл с CaptureOne 11 и не успявах. Явно е въпрос на малко време и ще е и в останалите конвертори.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »