Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 01:14

Доста добро и детайлно ревю на А7м3 с РОУ файлове !


Играта загрубя. Тая камера наистина е много добра.......

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-03-18 01:56

Абсолютно изринаха всичко с последните 3 тела. [smilie21]
А още не се пуснали и зверската кропка - която ще последва разбира се.
Тихомълком там фуджи пуснаха много сериозна камера.[beer]
Интересно конкуренцията в коя ноздра точно си бърка. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-03-18 10:13

Може и да не е толкова лесно да се постигнат такива разработки и нещата да не опират до нежелание при канон и особено никон, а до технически възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 10:26

абе какво нежелание? Всеки прави колкото и каквото може. Има си бюджет, има си възможности и посока която си избира фирмата. Ако правят Д850, Д5 и Д500 работата не е по-малка от това да направиш А9, А7р3 и А7м3. Просто за това са си изпукали бюджета. Отделно е, че виждаме как в камерите се надстроява поколение след поколение. Няма как днес Никон да изскокне с най-доброто безоглеално решение при положение, че още не могат да си оправят АФ във лайфвю.

Същото е с Канон - те си имат R&D бюджет и го пукат за техните неща. За безогледални явно дават повечко напоследък. Направиха си дуал пиксел фокуса. Направиха нови мотори. Направиха АПС-Ц системка да си пробват туй онуй. Ако направят сериозни безогладални, ще им трябват две или три поколения да изчистят гредите и ще са в джаза. По-близко са и определено инвестират в технологии с които да направят безогледални, когато решат, но пак няма да е от пръв опит.

Канон и Никон имат имена, маркетинг и сервизни процеси, които Сони още развива явно. Канон ако пуснат фул фрейм безогледални ще са много близко до Сони по продажби дори да е доста кьопав.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-18 10:37

Именно, щом могат да продадат 6д2 с този надпис отгоре, явно надписа ще продаде и безогледалната му версия. Много повече са хората, които нямат представа какво правят и си купуват марки вместо да четат, пробват и търсят качество/възможности/цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-03-18 10:39

hotsnail наистина ли мислиш, че никон и канон нямат ноухау за безогледалки. [smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-18 10:48

Sony издухаха всичко с визия кое е важно и кое не. Като махнеш огледалото, имаш един много сложен проблем по-малко.

A7III за мен би бил идеалният фотоапарат за пейзаж и за пътуване. Даже има достатъчно обективи, с които да заменя ръчнофокусните антики, които ползвам в момента на Fuji-то. Въпросът е, че ценово, подобна смяна е изключително болезнена ценово.

Подобно на hotsnail, мога да кажа, че откъм цветове проблеми не виждам, ако се ползва C1P. Даже в момента ми е по-гадно с Fujifilm, защото е изключително дразнещо да не можеш да докараш резултатите от JPG, който фотоапаратът е генерирал, заедно с удобен начин на работа. А за пейзаж, нещата са си акварел в жълто/зелено, поне в сравнение със Sony, има разлика.

Прекрасна е новата A7 и за първи път са я направили без огромни компромиси. Целият Интернет говори в момента за този фотоапарат. Вече никой не обсъжда Fujifilm X-H1, който като цена с батериен грип гони A7III.

[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-03-18 10:53

Аз се опитвам да свикна с С1 в момента.Доста е различно от LR.То не че и аз съм някакъв корифей,де.. :)



Публикацията е редактирана (05-03-18 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-03-18 10:54

Разцепиха мрака хаха.
Аз виждам само един недостатък на цялата СОНИ ралта.

Липсата на компактни по-евтини ф/2.0 праймове И телефото праймчета/вариота от рода 300/4 и 200-500/600. Ние с патките и ние искаме мирърлес вече. [smilie25]

Пуснат ли 300/4 за 3-3500лв НИКОНА ИЗЛИТА. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-03-18 10:59

Да, 35/2 ако има и е малък като 28/2, бих си взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-18 11:02

Аз повече от година вече не мога да свикна с LR, а и май малкото, което ползвам като настройки, там е направено куцо - криви и перспектива, но спрях да плащам на PhaseOne редовно и ме отрязаха с ъпдейтите. За Sony нещата са далеч по-розови и си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   05-03-18 11:20

@Pd - Има липса само на 35мм както Симо посочи. 50мм ф1.8 е доста добра като възможности/цена. 28мм ф2 е много добра, 85мм ф1.8 е повече от добра. Така че липсва 35мм ф2 и моята надежда беше някой от 3rd party производителите да я запълни но не би. Все още чакаме.

Продажбите на Канон вървят много добре. Отчетоха повишения за миналата година. Така че при тях нещата си вървят по старому, нямат голям стимул да се състезават със Сони. Що да се пънат като хората така и така си купуват камерите им. И вече имам съмнения, че единствената причина съзнателно да орязват камерите си е пазарна сегментация. Пример новия M50. 4К видео за първи път, но кропнато до размера до който могат да го свалят едно към едно без down sampling. Най-новият DIGIC 8 процесор и още не могат да семплират целият сенсор за видео ? Сериозно ? Панасоник го правят и слагат в камери за по 500-600 долара от поне 3-4 години. Dual Pixel но не работи в режим на видео ? Почваш да се чудиш дали наистина не искат или просто толкова си могат в момента.

Никон ползват сенсори на Сони и там нещата стоят по-добре технически. Всички хвалят Д850. Проблема е че купуват сенсорите си от Сони и няма как да се състезават по цена.

А7 III създава огромни проблеми за всички останали производители. Нито Никон хеле пък Канон ще изчезнат. Но вероятно следващите една две години ще минат през известни турболенции. Така ми се вижда, но е още рано. Да видим първите им безогледалки.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-18 11:47

По принцип голямата част от фотографската техника се държи от японски компании в момента, с някакви дребни изключения. Защо им е да си подливат една на друга вода?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   05-03-18 11:52

И канон и никон имат достатъчно бюджет да развиват което и да си поискат, ама не го правят. Канон последните и две безогледалки са трагедия, като едната рекламата и беше, че е по добра от всеки смартфон на пазара...
А не забравяйте, че Сони не правят само фотоапарати, имат още 100 филиала за какви ли не други работи, като почнеш от слушалки, телевизори и какво ли още не.
Просто явно има някой дето се е хванал да работи като хората и го правят. Имаше наскоро статия, че Сигма ще пуснат 9 обектива за Е моунт + Сони все измислят някой нов обектив. Найстина нямат разнообразието на обективи като Канон и никон ама и това ще стане. За момента има доста хубави стъкла, който аналог на Канон или Никон струват доста повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: santuco   
Дата:   05-03-18 12:13

Интересно ще ми е как е фокуса на тъмно и има ли голяма разлика с различните стъкла!
п.с. Вярно ли този G-master 90/2.8 macro има толкова кофти боке - визирам семплите дето hotsnail сподели по горе!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-18 12:59

Ако мислиш, че това е дървено боке, виж Fujinon XF 80/2.8 примерно изображение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 13:24

Много висока оценка имате за Японците. Заслужават я, но не подценявайте усилията им. Тия неща дето ни пускат стават с много труд и тия неща дето липсват не винаги са заради гадния маркетинг. Ако канон имаше как да си оправят лесно динамичния обхват мислите ли, че нямаше? Ако Никон можеха да направят безогледален аф във видео дали щяха да го спестяват в д850 и д5? Ако Сони и Фуджи преди 4 години можеха да направят а7м3 или х-н1 дали щяха да пропуснат.

Не стават лесно нещата. Убеден съм че Канон и Никон не могат по никой начин да направят безогледален конкурент на Фуджи и Сони със всички хитринки дето има в Сони и Фуджи. Няма как да стане от пръв опит. Просто има твърде много детайли, които не са толкова очевидни. Убеден съм също, че ако това им е фокус до две, три генерации ще се справят. Ама трябва да работят в тая посока. Няма как да стане без опит и подготовка. В тоя смисъл Канон са много напред от Никон



Публикацията е редактирана (05-03-18 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   05-03-18 13:36

Има една приказка - ако чакаш да извадиш съвършения продукт на пазара, значи си закъснял много.

Консуматорското мислене на днешния свят възприема фотоапарата като консуматив, който потребителят трябва да сменя всеки няколко години.

Трябва да се балансира между характеристики и цикъл на обновление. Ако пускаш апарати твърде често, то промените са вероятно малко. Ако пускаш твърде нарядко, няма да можеш да финансираш разработката, защото конкуренцията ще извади нещо ново.

Това е принципът на работа - пускаш нещо, което прилича на завършен продукт, но оставяш поле за бъдещо развитие, за да си осигуриш постоянен поток на финансиране.

Лесно е да се произведе някаква техника, която да няма нужда от обновление в следващите 10 години, просто това би струвало много скъпо за разработка и производство, а и не осигурява растеж на компанията, която ще го продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: io_bs   
Дата:   05-03-18 14:20

написа:

> Много висока оценка имате за
> Японците. Заслужават я, но не
> подценявайте усилията им. Тия неща
> дето ни пускат стават с много труд
> и тия неща дето липсват не винаги
> са заради гадния маркетинг. Ако
> канон имаше как да си оправят
> лесно динамичния обхват мислите
> ли, че нямаше? Ако Никон можеха да
> направят безогледален аф във
> видео дали щяха да го спестяват в
> д850 и д5? Ако Сони и Фуджи преди 4
> години можеха да направят а7м3 или
> х-н1 дали щяха да пропуснат.

Никон бяха направили най-добрия OSPDAF в Nikon 1. Така че със сигурност имат ноу-хау. А липсата му в Д850 и Д5 е вероятно заради страничните ефекти по качеството на снимките, причинени от фазовите точки по сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Mogila   
Дата:   05-03-18 16:32

Готина камерка. Ще я пробвам като дойде по магазините.
В момента съм пред дилема за нова камера, но май ще е 5д4. Има тук в Германия сега и кешбек заедно с обектив става към 680 Евро.
Иначе бих пробвал едно Сони, но мисля минусите ще са повече от плюсовете. А минусите са разучаване и свикване с нова техника, разучаване и свикване евентуално с нова програма за обработка. А и на работа ползвам Канон и ще ми е кофти с две коренно различни системи.
Да не говоря пък за сервиза на Канон, който ми е на 15мин. с колата и всичко става супер бързо готово.
Канона ме дразни, че е много голям, но Сонитата са ми много неудобни и ще трябва грип, а тогава става пак голямо и тежко...

С времето съм се убедил за себе си, че най-добрата техника е тази, която най-добре познаваш.

ПД май беше писал по-горе, че много професионалисти ползват вече Сони. Ако визираш сватбени фотографи може би да. И аз виждам от време на време. Но сериозни професионалисти със Сони не съм виждал още.
Нашата фирма редовно ползва услугите на топ фотографи и екипи. Всичко ползва Хаселблад или Канон. Но предимно Канон със 70-200. Говоря за модни фотографи.
При продуктфотографи преобладава Хаселблад.



Публикацията е редактирана (05-03-18 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   05-03-18 17:17

сашо, ще има разлика при фокусирането с различните обективи. една част от тях ще фокусират много добре, а другите още по-добре. само 50/1.8 ще фокусира както до сега, демек нема да фокусира.
не знам, за кой 90/2.8 ГМ пишеш, ама снимките на адаша са с 85/1.4 ГМ и бокето е божествено. е некои от снимките са правени с недоразумението 16-70 и там всичко е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: santuco   
Дата:   05-03-18 17:38

Кире, първия пост от тази страница има линк!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 17:54

https://phillipreeve.net/blog/review-sony-fe-90mm-f2-8-macro-oss-one-of-sonys-finest/


Като за макро бокето му е много добро. Какво те притеснява?

Няма очертания на бокето спокойно е, няма лукове, ограничено ги прави на лимони кръговете, има малко завихряне ама умерено, малко е ръмбесто щото няма 11 ламели като 85-цата им.... Направо си става ако нямаш портретчик, но не е 135/1.8 или 85/1.4...

За Боке Сони пуснаха няколко обектива и с това адаптиране изкъртиха. Преди на А байонета беше доста постно. Сега 4 85-ци имаме за Е байонет правени. А гледам клиповете на новите тела как въртят 85/1.2, 85/1.4 каноните и Сигма Арт-а. Та хич да не е си имаш избор от 20-тина обектива с АФ и следене на очи, дето са първокласни портретчици. Дори някой Канон 200/2 или 200/1.8 може да сложиш и сигурно ще работи добре, ако кръста ти удържи...



Публикацията е редактирана (05-03-18 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kvakioh   
Дата:   05-03-18 18:08

Добре, че са Сигма, та да докарат качествен, добър и в най-добрата дължина за макро- 70мм. Иначе така и не стана в БГ да го намалят сериозно този 90мм от Сони, пък и бил той толкова пласмасов обектив. 50-те мм са скръб като макро, една Сигма 50мм макро на 17 години го бие по острота.
Иначе добре се очертава.
Само чакаме някой да си купи, за да покаже от А7 три, но не и автора на темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-18 18:15

Абе доста зле се оказа тая сигма 70/2.8. Аз мнoго се изкефих като я обявиха, ама тя е половин кило и на резмери е сходна със 105/2.8. Супер безсмисленo. Подобно e и с тоя 105/1.4 - някакво невиждано чудовище, дето няма да вади кой знае какво спрямо 85/1.4

Sigma яко прекалиха и с 85-цата и сега с тоя 105 и макрото. Направо се насраха. Обективите стават неизползваеми. По кило и повлоина обективи. Три твърди и хоп 10 кила....

Това нормално ли е?


https://www.imaging-resource.com/?ACT=44&fid=17&d=7936&f=dscf0340.jpg



или това


https://petapixel.com/assets/uploads/2016/10/sigmacompare.jpg



а бокето на 85-цата просто не е на нивото на което трябва да бъде.



Публикацията е редактирана (05-03-18 18:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »