Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: linken   
Дата:   29-04-18 11:01

От скоро и аз съм с въпросното тяло. Потресен съм от Low light performance-a. Снимам си на 4,5,6,10к исо и нямам проблеми [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Photographa   
Дата:   29-04-18 19:25

Hotsnail,да за 85 1/8 на сони имах предвид.
Страхотен е,найстина.
Можеби тази малка допълнителна дължина ми липсва но със сиг ще има още 1,2 твърди.
50ката най-често ми е на тялото.
Хубава вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-18 01:42

Аз ако можех да снимам само с твърди, щях да снимам само с твърди! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   04-05-18 11:21

Никой не каза, че 3-ката не работи с китайските преходници eos - e. Сега трябва да си купувам друг... Някой има ли опит с добре работещи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-18 11:32

Метабонес 4 на А7м3 забива с някои обективи. Трябва да го разкачиш и закачиш към апарата. Явно има някакви разлики. Май се случва ако първия път след закачане на обектива не успее да хване фокус. Ако веднъж се справи после работи. Това е с някои конкретни обективи- Сигма 24мм арт при мен.

Кой китаец не работи?

Вилтрокс 2 и 4 и комлайт са май моделите, дето по принцип са малко по-надеждни от китайците. Другите са на късмет с коя да е камера май



Публикацията е редактирана (04-05-18 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   04-05-18 11:51

Andoer е моя. С двойката си работи нормално. Тройката въобще не го вижда, с никакъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   04-05-18 11:54

Май е целенасочено, вероятно Sony блокират ползването на евтините китайци със стари firmware.
Дори на "марковите" слагат ограничения с кадрите в секунда, до колкото четох (освен ако не се е "оправило" с нови firmware-и).
До колкото знам партнират си само със Sigma (MC-11) като производител.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   04-05-18 14:37

изроди.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-05-18 15:10

Това е странно... но може да има и проблеми с фърмовете. Примерно аф адаптера за ръчни обективи работи по-добре на 7р3 след като го ъпдейтнах, иначе хънтеше. Не съм пробвал на 7р3 други преходници освен МС-11.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   04-05-18 17:13

С Commlite, който е на 3 години, работи. Commlite има много проблеми с първата генерация на Сони, където няма автофокус а понякога не зацепва въобще. Но с третата учудващо повечето обективи на Канон работят без никакви проблеми. Даже произведения 1989 EF 28-70мм f3.5-4.5 си фокусира все едно е на Канонско тяло. [smile] Но фокуса не винаги е точен. Все пак ако човек иска да ползва Канонски обективи дългосрочно по-добре да се изръси за Sigma MC-11.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   04-05-18 17:47

да, явно andoer-a ще си го оставя на 2-ката, а за 3 ще трябва сигмата да се взима....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-05-18 21:26

Автор: stef7
Дата: 04-05-18 17:13

С Commlite, който е на 3 години, работи. Commlite има много проблеми с...........


Накратко:

https://farm5.staticflickr.com/4728/39069648611_54682c4957_b.jpg

sony-af-modes_01 by Simeon Kolev, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4595/38188145755_5831209483_b.jpg

sony-af-modes_02 by Simeon Kolev, on Flickr

С други думи адаптера няма много думата за това дали ще работи АФ с канонски обективи.
Трябва да актуализирам табличките. В общи линии ограниченията на МС-11 в зоните на работа на фазовия фокус отпаднаха. А новото А7м3 има същите способности като А9 и А7р3.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   04-05-18 23:03

Имам един въпрос към всички с адапторите. Кой Толко обективи ползвате, че да ги няма аналог за Сони, та е зор да се мъчите с тия китайски боклуци?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-18 23:31

Еми 35/1.4 сигма за 900 лева, сигма 24/1.4 и сигма 135/1.8. Пуснаха ги на Е байонет ама дали с метабонес, сигма му-11 или директно няма особена разлика. Освен че канонските ги има и са по-евтини.......


Маркес това дето написа за сигма от къде го взе като информация? От това дето знам ако си производител на фототехника който прави аксесоари Сони лицензират спецификациите на Е байонета. Например метабонес изкараха нещата за Сони далеко преди сигма и според мен все още адаптера им е по-удобен и смислен макар и скъп. Вероятно Сони са дали рамо на сигма за новите обективи ама са дали подобно рамо на Самянг, токина, тампон и цайс също

Просто за информация цайсите за Сони се държат много по-добре от сигмите. Май Самянг също се държат по-добре.



Публикацията е редактирана (04-05-18 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   05-05-18 08:31

Адаптерите се справят много прилично, стига да си паснат като комбинация (изключително е важен всеки един елемент от комбинацията тяло<>адаптер<>обектив и как ще се сработи спрямо останалите).
На A7II заедно с Commlite и Sigma ART 35/1.4 фокуса беше учудващо бърз, дори в тъмна стая на слаба ел.крушка. С други обективи този адаптер пък или отказваше, или задвижваше на пресекулки като заекване, направо неизползваем.
A7RII и Sigma MC-11 - фокусира като с канонско тяло Canon 24-70/2.8 II (въпреки, че не свети LED лампичката за разпознаване на обектива, поради което нямам EyeAF с него).
Имам и Metabones VI Cine T - според мен Сигма-та е по-бърз адаптер, поне с "дъртото" A7RII я чувствам така с различни обективи - Canon, Sigma, Tamron (съвременни и архаични).
Защо аз ползвам адаптер?
Не обичам да наливам пари, особено в нова техника. Мога да си взема 70-200 на бленда 4 или 2.8 втора ръка за 1/3 от цената на Sony FE алтернативите. Мога да сложа и 150-600мм, какъвто Sony нямат. 85/1.2 , 135/2 ... отделно пък ако имаш останали канонски стъкла защо да не ги ползваш пълноценно на новото Sony. Брака на фокуса пада драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   05-05-18 09:40

За мен пък точно използването на най-различни обективи от други системи, дори ръчно фокусни е една от основните причини да използвам Сони.

1.Харесва ми и искам да използвам различни обективи с различен рисунък. Имам слабост към ретро ръчни обективи (твърдо фокусни) и ретро начина на снимане който водят след себе си. По-бавен с няколко ръчни настройки.

2 Причина номер две - получаваш много повече за парите си ако си ок с някои компромиси и ограничения. Може да се снабдиш и ползваш качествена оптика за малко пари.

На тестовете някои обективи отвяват другите но на практика нещата не са толкова очевидни. Дали разликата в картинката между един стар ръчно фокусен обектив и новия Zeiss 55mm f1.8 е 30-40 пъти, колкото е цената. На най-отворено модерния цайс със сигурност е по-остър и има малко по-добро боке, но още от ф2.2 тази разлика е трудно забележима.

10 vs 1000 takumar smc 55mm f1.8 vs sony zeiss fe 55mm f1.8

3.Причина номер три е наследени обективи от предишни системи с които не искаш да се разделиш. Когато си взех Сони Full Frame преди около 3 години избора не беше голям а и вече имах няколко Канонски обектива. А и все още имам и канонско тяло.

4.Когато се снима видео някои хора предпочитат картинката на ръчно фокусните обективи. Някои притежават недостатъци които в един момент стават желани а и като цяло дават визия която съвременните обективи нямат. Ето аргументите изложени в началото на това видео:

https://www.youtube.com/watch?v=PxemxErhcZ0

И да разбира се любител съм, удобството и бързина на работа имат значение но не голямо. Ако снимам професионално нещата може да са различни.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   05-05-18 11:17

Кой Толко обективи ползвате, че да ги няма аналог за Сони, та е зор да се мъчите с тия китайски боклуци

Аз съм си събирал от 2004 канонски и механични обективи. В 2025 никой не знае какви ще трябват, че да си давам парите за всякакви японски боклуци [smile] Иначе имам и сонешки обективи каквито ми трябват, но предпочитам да съм по-гъвкав...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-18 11:28

Тия дни много се кефя да снима и ще дам пример за добро утро на компанията и илюстрация - защо искам да ползвам всякакви обективи


https://farm1.staticflickr.com/869/41002686335_17bc405dcf_c.jpg


Dani by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Марвеса е виновен донякъде за тая снимка. Лош човек да вземе да купи и после да ми продаде Сигма Арт 35/1.4.....аз гледах същия търг в ибей, но просто не ми стискаше да заложа :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: StraightEse   
Дата:   05-05-18 11:46

Един въпрос към използващите адаптери. Можете ли да направите една информативна тема, в която да пишете кой адаптер с кой обектив ви е работил добре и с кой е правил проблеми. Имам предвид тема, в която да не стават малоумни спорове, а хората, които се чудят между адаптари да могат горе долу да се ориентират кой би бил най-подходящия за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   05-05-18 11:48

Аз говоря от гледна точка да се работи с тия обективи и адаптори. За фотосесии, архитектура и всякакви неподвижни работи са перфектни, а и нямам предвид за ползването на старите обективи. Говоря примерно за от по новите поколения обективи. Аз съм тествал MC-11 и ако трябва да снимам сватба с такъв преходник и Сигма 35 арт ще се застрелям по някое време от нерви.
За тия старите обективи за заиграчка с бокета и т.н. съм съгласен, но с по новите обективи е някакъв временен компромис ако трябва да се изкарват пари с тая техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-18 11:52

StraightEse няма смисъм от подобна тема.

Купуваш си Сигма мц-11 или Метабоунс 4 или 5 и не се занимаваш с глупости.

Има вариант Комлайт или Вилтрокс ако си навит всяка година да купуваш нов адаптер. Щото те не си обновяват софтуера.

Това е. Темата е изчерпана. Всички останали адаптери не стават.

ПП Другото е камерата. Минимум А7м2 или А7р2. А7с2 има само контрол на бленда в общи линии. С МЦ-11 и единия режим на метабоунс на А7с2 ще има и АФ някакъв ама е бавно.



Публикацията е редактирана (05-05-18 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   05-05-18 14:23

За по-сериозна работа само адаптерите дето Simbon4o е описъл. И разбира се е добре да тестваш с камерата с която ще снимаш. Защото както се вижда между 1,2 и 3 серия има разлика. Както има разлика и между камери от 2ра серия, щото A7S II примерно няма точки за фазова детекция и автофокус. И ако не те устройва как се справят адаптерите или те дразнят как работят отиваш на native обективи.

Моя евтин адаптер има някакво мъртво време докато зацепи комуникацията с тялото. След това развърта обектива до двата края на фокусния ринг и едва след това е готов за работа. Това общо са 3-6 сек. в зависимост от обектива

Но за любителски цели съм с подобна философия като georgioiv. Събрал съм си обективи които харесвам и не смятам да се разделям с тях. Те работят на която и да е безогледална система а не малко дори и на Canon DSLR. И да в огромната си част са ръчно фокусни. И вече в зависимост от нуждите и средствата с които разполагам и съм готов да отделя си купувам native стъкла.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 00:18

Хора брутални са батериите. Невероятни. Около 600 кадъра днес и беше на 86%

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   06-05-18 10:01

Това прави около 4200 кадъра за цялата батерия.[smilie10] Наистина си е брутално. Слагаш батерията и забравяш...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-18 11:33

сигурно няма да са чак 4000, но 2-3 хиляди ще направи. Това беше само на тих затвор. Като снимам пейзажи май няма смисъл да трака механиката....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26  27  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »