Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   21-03-18 09:06

Симо... такъв кабел нямам. Аз съм ифонист. Зарядно или Пауър банка имам. Ще пробвам значи през usb-c дано е по бързо...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   21-03-18 11:19

ами то ще е толкова бързо колкото камерата дърпа от зарядното, ако е направена да дърпа 1.5А, колкото и е зарядното дето идва с нея, нема да има разлика.

но да, зарежда през усб-ц то, което е супер добавка просто. влиза много по-лесно микро усб-то. лошата новина е, че не заработи със 4А зарядно(има една купчина протоколи явно), най-много дуго имам 2А и с него работи и мяза да зарежда малко по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   21-03-18 21:26

Sony a7 III studio scene

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-18 21:32

интересно. Така като гледам чак на 25600 и то на тъмната снимка излиза сериозно пред А7м2 и Д750. Няма голяма разлика. Което не е лошо в случая предвид че Д750 и а7м2 са доста яки камери.....

Между другото и аз забелязах, че има много слаб АА филтър или няма. Това за мен не е предимство. А7м2 и А7 също бяха със слаб филтър. За пейзажисти супер, няма да си острят снимките, но за хора дето ще снимат интериори това може да е проблем



Публикацията е редактирана (21-03-18 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-03-18 21:44

Най добрата камера като исо. Нацепва а9, а7р3, д5 и прочие. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   21-03-18 21:47

Понежсе говорите глупости ще кажа, че а7м3 е 1 милион класи над а7м2 по всичко особено по исо. Понеже имам и двете камери, мога да направя проблем един и същи кадър на 10 000 исо и с двете да видите разликата, за тоя дето само гледат ревюта и не са снимали никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-18 22:18

Фифа пускай. Реалните кадри са най-инстересни :-)

Ето аз спретнах едно сравнение на multi metering ляво и highlight priority metering в дясно


http://www.karaatanasov.info/a7m3_bQ3fW2pA/DSC00010-COLLAGE.jpg



Секунди разлика и експозицията при highlight priority в дясно e f/1.8, 1/100, 85mm, ISO125

а на мулти в ляво е f/1.8, 1/100, 85mm, ISO320

Обаче и белия баланс се "прецаква" като преекспонира highlights. Така де нормалното експониране и нормалния "верен" бял баланс. Тоя кафяв цвят много повече ми харесва

Новия режим много кефи, ама си трябва мислене за композицията, щото експозицията бяга ужасно бързо и безпощадно като влезе блик в кадъра. (горе кадъра е тъмен заради блика на темето ми)



Публикацията е редактирана (21-03-18 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-03-18 22:34

Има приоритет на белия баланс, който може да помогне :) аз пуснах този с приоритет на амбиент и мисля, че една идея по-добре се държи. Не се старае да изправя цвета винаги, а гледа да седи по-близо до реалността.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-18 22:36

Simo вероятно тоя на мулитто е по-"реален". Просто другото с кафявия цвят супер много ме радва. Щото аз така ги тонирам ако не опитвам нещо хитро да правя.....лепя един лайняно кафяв слой отгоре



Публикацията е редактирана (21-03-18 22:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-03-18 00:12

Toва направо радва [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kasad   
Дата:   22-03-18 03:06

Що не съм впечатлен[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   22-03-18 03:40

То не е дадено на всеки! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: marves   
Дата:   22-03-18 06:39

Този "highlight priority" има ли финни настройки?
Предполагам автоматично намира най-светлия пиксел и мери по него.
Има ли възможност да му се задава компсенсация?
Тази функция се очертава като перфектния автоматичен ETTR, стига веднъж да си направиш теста колко можеш да върнеш от RAW и след това всеки кадър ще ти излиза перфектен за обработка?

Очаквам и реално сравнение с пуш/пул на ISO100 RAW спрямо A7R II/III (не таблици, а кадри).

A7 III много интересно излезе наблъскано с екстри на ниска цена, аз залагам, че е заради вътрешна информация за конкурентна Canon/Nikon фул фрейм безогледалка, чиито анонс предстои скоро... Sony никога не са правили подаръци.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-18 07:29

По-скоро е отговор на Фуджито. Те изкараха доста добра камера също.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: georgioiv   
Дата:   22-03-18 07:37

не биха се стреснали от конкурент, който ползва техни сензори...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ombre   
Дата:   22-03-18 07:42

Кире,ако си го взел честито.Фифа ще е интересно да покажеш примери с двете,но напълно очаквано е, да се представи по добре новата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Nik1   
Дата:   22-03-18 08:34

hotsnail написа:

> Фифа пускай. Реалните кадри са
> най-инстересни :-)
>
> Ето аз спретнах едно сравнение на
> multi metering ляво и highlight priority metering в
> дясно
>
> ..........

Според мен разликата в позицията и осветлението на двата кадъра прави сравнението не толкова точно и ще се радвам да ги видя при изравнени условия

Независимо от това - кой е по-близо до реалноста?
Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   22-03-18 09:08

Само да стигна до компютъра и ще кача снимки от оня ден.
На а7ii над 3200 исо картинката почва да има шум и губи острота. Докато на а7м3 на 10000 исо с 24-70 обектива цепи от към острота и няма шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   22-03-18 09:52


http://i68.tinypic.com/2cfb6ly.jpg



1/250 F5.6 70mm ISO 10 000
Това с А7м3 и 24-70 ф4 обектива.
Директен JPG от камерата, защото не мога да отворя роу файл все още с тъпите продукти на адобе.



Публикацията е редактирана (22-03-18 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-18 10:00

https://goo.gl/cfAUTY


Аз на е тоя тест вярвам доста повече от ДПР и ДХО. Това са тестове на ниво пиксел, не осреднени стойности.

Новата камера явно е на нивото на r3 и е доста различна от А9 или А7м2.

Сега при сваляне на 8мп в ДхО и ДПРевю р3- ще е осезаемо напред. То и в реалността като правиш снимки за фейсбук сваляйки 42МП ще дойде по малко шум и повеч детайл в сенките т.е. 1 стоп отгоре ама....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 10:53

В сравнението си вкарал а7м2 в кроп режим

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 10:59

Разликата между 2ката и 3ката, както и други казаха ще е видима след исо 650. Иначе разликата в начин на работа и усещане за камерата, защото апаратите не са само сензори, ще нещо като между а6000 и а6500.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-18 11:02

menigiki съвсем не! Разликата май е очевадна на базово исо! Виж теста дето пуснах.

ДПРевю и ДхО мерят няккави глупости на 8МП преоразмерени файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: menigiki   
Дата:   22-03-18 11:09

hotsnail ако говориш за поста ти от 10:00 часа там си объркал и сравняваш с а7м2 но в кроп режим, което дава резултат като на сони кропка.
Може аз нещо да бъркам...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-18 11:17

Вярно!

ето го коректен

Ама пак има разлика.


уффф не знам. Ще си направя малко тестове. Нямам м2 но спрямо р2 ще видя. Мен най-ме притесняват нощните кадри с висок контраст. В интерес на истината м2 си беше много хубав. Ако новия е поне толкова добър съм щастлив. Ако е по-добър добре дошло. Аз съм доволен, че не е като А9 или а7с - не че са лоши камери, просто не са толкова универсални

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »