Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-18 00:06

Хайде преди да почнат behind the camera мненията от другата седмица да видим малко мнения и идейки за новото нещо от разни майстори на тубата.

Сравнение с конкуренцията (има доста добра и балансирана дискусия за разликата с ДСЛР )

Как да настроим апарата за снимане на спорт и добра разходка в менюто (има грешка с тихия затвор. На А7м3 това ще е проблем за спорт!)

ревю от slanted lens (хубава спокойна дискусия и доста по реални впечатления и очаквания. Както и можеше да се очаква исо 51200 не е кристално чисто. Исо 6400 изглежда много използваемо и дори 12800 е не много зле, 3200 изглежда супер. Много хвалят цветовете. Интересно как ще са реално.... А7 във второто поколение имат тенденция да набиват леко жълто зелен цветен баланс.


Май най-хубавото на това Сони е, че сега много хора очакват фото техниката малко да поевтинее. Просто Сони набутаха супер много неща на най-ниското си ниво и тая камера е много напред спрямо камерите на подобна цена. Аз го виждам като връщане на предните ценови нива. Кропките до сега не са били по 4000 както Фуджи се опитват да бутат новия си апарат. Дори високия клас като 7Д-то бяха по 2 и нещо.....

Мисля, че идват другата седмица в България т.е на 15-ти Март.

Из ЕС някои магазини вече са ги получили. Има сега промоция 5 години гаранция май в ЕС. В България сервиза на Сони т.е. Стемарк е много добър и това определено си заслужава. 5 годишната гаранция Сони я продават иначе отделно и е около 200 кинта.



Публикацията е редактирана (11-03-18 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-18 23:24

Малко остана!

Европейско ревю от жена, дето снима коли!

малко по-спокойно с доста примери от Браян Смит (малко странно ги обработва тоя човек ама....от друга страна колко имат пулицър)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-03-18 23:45

За мен най-важното видео от тези дни е
това
Изглежда А7sII вече не е low light king [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   13-03-18 23:55

Simbon4o написа:
> За мен най-важното видео от тези
> дни е
> това
>
> Изглежда А7sII вече не е low light king
> [smilie5]

[smilie24]


Още чакам и хубав тест на динамичния обхват. Май е сравним с р3-ката....


Между другото RawTherapee направиха поддръжка за апарата и дори оправят още в роу данните ефектите дето дискутирахме.

Очертава се, да е наистина впечатляваща тая камера.

ПП Още ревюта чета днес, които казват, че камерата няма моаре и има АА филтър. В същото време се публикуват и още спецификации, които твърдят, че няма.....Та и това е интересен момент....Аз бих искал да има хубав традиционен филтър както си го слагат Канонци и по-старите Сонита.



Публикацията е редактирана (14-03-18 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   15-03-18 11:10

На няколко места се споменава за артефакт във видео режим долната лява част. Темата в DP със снимки и видео в първия пост. Изглежда на роу снимките няма подобно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-18 12:21

Пишат че изчезва след рестарт...странно как се появява...Всъщност не разбирам какъв е проблема точно. Един бял пиксел в долния ляв ъгъл ли е?

Ако е някаква софтуерна простотия е много вероятно да се оправи съвсем и завинаги ако просто премести часовника с два месеца напред, изключиш, включиш камерата, запишеш малко видео, направиш няколко снимки и си върнеш датата. Сони камерите от последните 15 години на всеки месец си нулират разни настройки т.е. hot pixel-и и подобни корекции.

Би било странно, но не невъзможно в чисто нов модел през първия месец на продажба тая процедура да не е минала и да има записани грешни, произволни корекции.



Публикацията е редактирана (15-03-18 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   15-03-18 13:27

По скоро лента с пиксели към средата долу, не ъгъла..

Междувременно някой по ФБ групите качи 20тина raw с еxif данни на а9. Който иска да си играе Цък

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   15-03-18 13:31

21x2 или 21х3 - интересна закономерност, а това че го нямало в РОУ може конвертора го детектва и го маскира. Но все пак си мисля, че е дело на някой "креативен" алгоритъм в софтуера, отколко хардуерен проблем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   15-03-18 20:00

Предвид че роу конверорите за а7м3 са в общи линии хакнати версии на тези за а9 или а7м2 няма как да имат корекции специално за м3

Единствено raw therapee има поддръжка за а7м3 включително корекции за фазовите пиксели, дето обсъждахме преди. Ама дори там не знам дали е в официалната версия или просто е най-новите промени в кода.

Та в момента в роу от тая камера се вижда всичко :-) от примерите дето свалих, хакнати да се представят за м2 картинката е доста чиста и впечатляваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   17-03-18 19:20

и динамичния обхват

Слава богу без изненанди. Горе долу същото като а7р2 и а7р3. На ниско исо като а7м2. Високото исо доста по добре от а7м2

Малко се притеснявах, да не пуснат а9 като характеристики ама без 20к/с. Слава богу всичко си е наред

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-03-18 19:47

Ще видим като излезе официална поддръжка на роу файловете, но като цяло...
В момента мисля, че само сони софтуера Edge ли как се казваше там го поддържа. Сигурно скоро кепчъра ще го пуснат и те.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   19-03-18 01:07

https://www.youtube.com/watch?v=P0IUtV_wZpw



Камерите почнаха да идват по Европата. Ето и едно ревю от човек снимаш с Канон. За любителско ревю поне е забавно. Щото и CameraStore пуснаха едно ама доста слабо

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   19-03-18 22:53

Интервю на Казуто Ямаки сан с DPreview. Споменава, че новите Sigma обективи за FE не са просто добавен MC-11, а са с нативна имплементация на протоколите.

Също казват, че ще правят обективи специално за Sony E/FE.

към статията

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   20-03-18 01:04

Този англичанин от клипчето по-горе днес е пипнал прототип на новия Тамрон 28-75/2.8 за Е. Писа че фокусира бързо и поне при бърз преглед снимките са близки до GM като качество. Тамрон ще избият с тоя обектив според мен. Поне аз съм много щастлив да направят 2,8 зум компактен с йитрата жертва на 24мм. Просто екстремно широкото на тия зумове явно много надува обема


А от интервюто на сигма човека за мен важното беше, че според него за Безогледалните системи компактните обективи свършват на 35мм. Много бих се радвал на компактен 35/2 от сигма и/или 24/2

ПП а7м3-ките пристигнаха днес.



Публикацията е редактирана (20-03-18 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: alext   
Дата:   20-03-18 14:56

Хм един интересен казус, на няколко места срещам вече, че a7RIII и a9 използват по- високата резолюция на визьора само за преглед на снимки. При live view реално няма разлика с визьорите второ поколения откъм резолюция. Тоест разликата най- вероятно идва от честотата на опресняване, при a7III май 60fps е макса, докато при горните два 120?!? Някой знае ли нещо по въпроса?

The higher resolution viewfinder panels in the A7r3 and A9 are essentially gimmicks - the camera only uses the higher resolution in playback and some movie modes (in 4k movie mode the full panel resolution seems to be used but with very low refresh rate, in S&Q mode the refresh rate is higher for some strange reason). It is basically a marketing ploy - for still image composition, there's no difference to the old panel except maybe slightly higher brightness.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: io_bs   
Дата:   20-03-18 15:03

А в ревюто на The Camera Store се оплакаха, че фокусирането при снимане на видео е по-лесно (не е нужно зуумване за проверка на фокуса).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   20-03-18 15:15

Абе гледам и бая Българи се хвалят из фейса с новото тяло .Откъде идва при положение ,че навън го дават началото на април първите доставки ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: stef7   
Дата:   20-03-18 15:19

Началото на април е за Америка, в Европа го има по магазините от няколко дена.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: mugen   
Дата:   20-03-18 15:19

Април за САЩ, в Европа от 15-ти март.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   20-03-18 16:48

С връзки сме и за това ги има в България първо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   20-03-18 16:50

Брей за първи път нещо в Американско да го има по-късно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kollev3   
Дата:   20-03-18 22:00

[smilie8] [smilie8] Вече и тук го има...[shtrak] Честито[beer] Пробвах го в фотосинтезиса и със 85 1.4 GM...на следящ фокус,е средна хубост.Всякаш А9 си е по...бърза и добра[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   20-03-18 23:16

Камерата е ненорамална.

Малко недоволен съм от ревютата до тук, които гледах и четох. В тая камера има супер много новости в настройките и менюто за които въобще не се говори.

Снимката по-долу използва автоматичен баланс на бяло и мерене с приоритет на високите тонове (highlight priority). Снимката е свалена от aпарата през телефона, за да ми направи Jpeg и няма допълнителна обработка. Цветовете и меренето са такива каквито ги искам директно - малко тъмна, с добре направени високи тонове, точен баланс и хубава кафеникава кожа без сони зелено, никон жълто, или канонско розово. С предните камери винаги съм снимал в РОУ и после си играя в capture one. Тука нещата са много добри по подразбиране. Новото мерене дава доста различна експозиция от "мулти" меренето - тъмните тонове са тъмни, има контраст. На мулти стават леко измити...

Има и още няколко нови режима на мерене. Може да се изключва приоритета на лицата т.е. да мери целия кадър. Има средна стойност на целия кадър. Спот меренето, може подобно на никон да следва фокусната точка....Само меренето е толкова по-развито от предните модели, че ще имам да го разучавам известно време. За сега highlight priority ме кефи много


http://www.karaatanasov.info/a7m3_bQ3fW2pA/DSC00069.JPG



До сега минах бързо през менюто и има много неща за учене. Иначе е лесно да го ползваш ако си виждал сони - всичко си го има от предните модели (без приложенията). Бутоните и всички неща са по-яки на пипане. Има джойстик.

ПП С тия кадри директно от камерата май ще има интересни дискусии с хората дето обичат JPEG и до сега Сони не им беше любима марка....



Публикацията е редактирана (21-03-18 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Fifata   
Дата:   21-03-18 08:37

Аз от два дни го имам вече апарата и да кажа моите два реда по въпроса.
Добавили са адски много допълнителни работи, както и са оправили менюто.
Фпкуса е брутален, работи поне 2 пъти по бързо от колкото на Марк 2. Следенето също.
Новата батерия е супер, ама в комплекта няма зарядно за нея и трябва да се дадат 200лв за зарядно или да се зарежда през апарата (от 0 до 100% около 5 часа)
Много по удобно е захващането. На Марк 2 мислех да взимам грип, защото тялото е неудобно. Тук вече нещата са подобрени.
Друго за сега не знам какво да кажа. Днес имам снимки цял ден и довечера ще дам още инфо след тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-03-18 08:54

В апарата се зарежда много по-бързо през USB-C с бърза пауър банка примерно с 3.0А заряден ток. И зарядни има от китай на много по-нормални цени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »