Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: nokoniko   
Дата:   24-04-22 09:07

Да не отварям нова тема, в фейсбук групите на Сони има доста, които се оплкват от затвора на Сони А7м3. Тук в България имал ли е някой с този проблем. Като собственик на сонито започвам да се притеснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-22 09:52

Отиваш в сервиза и ти го сменят, както е с всички други модели.

Какво има да му мислиш? Ако си го взел с 5 години гаранция, снимаш докато му дойде времето и ще ти го сменят. Ако е свършила гаранцията ще дадеш някой лев и така.

Stemark са правилния сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: nokoniko   
Дата:   24-04-22 13:23

Ясно ми е, че проблемът се решава в сервиза, но въпросът ми е дали някой е изпатил вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: IshootPeople   
Дата:   24-04-22 16:24

Какво означава оплакват се ? Апарата е вече на 4 години нормално е да гърмят затвори, в първите бройки преди години имаше някой друг изгърмял на 60К и ги сменяха за няколко дни сервиза им е адекватен. Моя изкара 200к и ми сменяха сензора по гаранция като с него се сменя и затвора оттогава съм нащракал близо 150К и няма дертове . Сервиза пак ще кажа е супер и бързо действащ.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: nokoniko   
Дата:   24-04-22 20:16

Точно за това повдигнах темата. Моят затвор е на 5000 кадъра. Значи да щракам и да не се притеснявам. [cool]



Публикацията е редактирана (24-04-22 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-22 12:43

Еми щракай. В най-лошия случай на 20-30 хиляди ще идеш за смяна. В нормалния случай на 100 хиляди. Ако си късметлия може и 200 хиляди да изкара.

Имаше някакви а7м3, които казваха че на 20-30 хиляди затвора им се чупи.

Бих спекулирал, че са оправили затворите с времето така че средно да изкарват 100 хиляди, какъвто е стандарта за този клас. Вероятно в началото са имали по-висок от нормално брой затвори, дето изкарват 20-30 хиляди. За туй са и дискусиите във фейса.

Винаги има риск да си купил камера с кофти затвор от всяка марка. Японците доста добре се справят. Ама се сещаш, че е трудно да се оцени какъв процент от затворите не могат да си издържат 100-те хиляди щракания преди масовото производство.

То смятай, че освен твоите нерви, смяната на затвор гаранционно е много разходи за Сони. Те много повече се безпокоят затворите да си изкарват 5 годишните гаранции.

По-скъпите камери дори като а7р3 целят 150 хиляди или 200 хиляди щракания. А с А9 и А1, Z9 можеш предимно на тих затвор да снимаш и там лимит няма.



Публикацията е редактирана (26-04-22 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Doriyan   
Дата:   27-04-22 23:15

Продадох една а7III на около 150 000 кадъра и имах до скоро една на 250 000. Не са минавали през смяна на затвор. Апаратът държи на бой и работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: jvader   
Дата:   29-04-22 10:36

Снимайте смело и безотговорно и не се притеснявайте за такива неща![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Imaginarium   
Дата:   29-04-22 19:53

От пусканетп на първите бройки на апарата са минали вече 4 години.
На 90% съм сигурен, че проблемите появили се през първите две години са ревизирани в сегашните партиди, защото както каза hotsnail гаранционните ремонти струват скъпо на Сони.
Ако е имало дефектни затвори, то тази партида отдавна е в историята. От този модел са продадени сигурно милиони бройки вече, няколко стотин или хиляди оплаквания са напълно в разумния допуск.
Така че снимай спокойно и ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-04-22 02:03

Колега, сменил съм точно 3 броя а7м3. Нито един с прецакан затвор или какъвто и да е проблем. Сменил съм ги като оборотни, първия беше бекъп на втория. После взех трети (пак чисто нов) заради далавера на която попаднах + двугодишна гаранция. Не го мисли толкова, снимай си и си свиркай. За мен това си остава най-атрактивното тяло за парите си, не само от Сони. Успех!



Публикацията е редактирана (30-04-22 02:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »