Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 18:03

Като правихте тази тъпотия, дето имената на хората излизат заедно с ника им, питахте ли ги същите тези хора дали са съгласни? Или поне предупредихте ли ги и дадохте ли им някакъв избор?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   25-02-18 19:25

и бронз нямами! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 19:36

За бронза, с мед да ги намажеш... Ама тоза имената е тотална олигофрения. Следващото да се публикуват имейлите ли ще е?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-02-18 19:58

Който иска може да си го махне и замени, в полето с имена на профила изискването е да са попълнени само три знака.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 20:13

Така е, може, но тези неща се обявяват предварително. Аз разбрах случайно днес и нямам представа колко време името ми е стояло там.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-18 20:38

Тази промяна е обявена отдавна - преди миналогодишната ФотоФорум среща със сугурност. Засега името се показва само когато разглеждаш отделна снимка - ако е изтекъл тридневния период на анонимност. Тази функционалност ще се разширява в бъдеще.
Който се страхува от липсата на анонимност - да ходи в гората. Тук няма място за анонимни хейтъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: MarinY   
Дата:   25-02-18 20:45

Не си харесваш името или правото да заставаш зад изписаното мнение, с истинската си самоличност?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: uri64   
Дата:   25-02-18 21:32

Интерестно админите какви промени ще направят (ако ще правят) заради GDRP-то...че датата за влизане в сила наближава....

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   25-02-18 21:43

Момчета, изобщо не става въпрос за това, кой какво харесва и какво не, при регистрацията си е попълнил името не е анонимен пред администрацията, пред вас не е длъжен да се представя и когато се е регистрирал е имал право на анонимност и той се е възползвал от това, във фотофорум има хиляди регистрирани потребители, може да не му е приятно сульо и пульо да знаят кой е.

Та така е било при регистрацията, при подобна промяна редно е да се уведомят потребителите, не чрез тема или съобщение на страницата, а с мейл или ПОНЕ лично съобщение. Въпроса е принципен.

Освен това chrisnoch човека който наричаш анонимен хейтър е регистриран цели ШЕСТ години преди теб в тоя форум почти от самото му създаване и съвсем м/у другото не си ти човека който ще казва на когото и да било къде да ходи и какво да прави тук ми иде да употребя леко нецензрни думички ама...

Марине сам знаеш, че много от потребителите отдавна се знаем, къде във фейса, къде от сбирки и т.н.

За да изкаже мнение, човек не е нужно да разкрива самоличността си, ти мнението ли четеш или гледаш самоличността?

Също съм неприятно изненадан, че не съм уведомен за тази промяна.

Тук сме да показваме снимки и да общуваме или да се запознаваме?

Едит: П.П. Бях си написал името накрая на поста си, но всъщност за дискусията няма никакво значение кой съм и как се казвам.

При положение, че при регистрацията си имал право да си анонимен, никой няма право да променя това без твоето съглсие, има си разни правила за личните данни, ама...



Публикацията е редактирана (25-02-18 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: sirkhann   
Дата:   25-02-18 22:13

Дори в сайтове като 500px или в 1x не си анонимен, освен ако не си с фалшифицирана самоличност.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 22:29

chrisnoch написа:

> Който се страхува от липсата на анонимност - да ходи в гората. Тук няма място за анонимни хейтъри.


Подозирам, че тук ме познават лично повече хора отколкото вас, г-н chrisnoch, така че това ви изявление е доста нелепо.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   25-02-18 22:30

Няма значение как е по другите сайтове, то и тук не си анонимен, освен ако не си с фалшива самоличност, администратора на сайта вижда имената ти, пощата ти, IP и т.н. Въпроса е, че при регистрацията си имал тази възможност и си бил такъв и за да се промени това, най-малкото трябва да те предупредят на мейл или на лично съобщение. Това са лични данни и никой няма право да ги разпространява без съгласието ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Pac   
Дата:   25-02-18 22:30

Мен много ми хареса като почнах да виждам истинските имена на хората.
Да речем, че уважавам правото на хората да бъдат анонимни и авторът има някакво право на недоволство.
Друг е въпросът, че не виждам причини човек да се крие, освен ако е престъпник или параноик.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 22:34

sirkhann написа:

> Дори в сайтове като 500px или в 1x не си анонимен, освен ако не си с фалшифицирана самоличност.


Това обаче ти ясно още при самото регистриране. Тук обаче не беше така и при такава сериозна промяна е редно потребителите да бъдат уведомени, за да предприемат някакви действия, ако желаят. даже не знам защо го обяснявам това, само дебил не би го разбрал...

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-18 22:47

Myth,
Нещо си се объркал!
Ако имах предвид конкретен анонимен хейтър (а не "явлението" по принцип), щях да му напиша псевдонима. От твоята реакция излиза, че си припознал harvester_vn като такъв. Мисля, че му дължиш извинение.
Точно ти - ако държиш на анонимността - би трябвало да махнеш от профила си линка към своя сайт. Този линк не стои от вчера. Правил си си реклама, а сега опищяваш орталъка за "насила загубената си чест". [smilie5]
Не знам защо си мислиш, че мнението тежи на мястото си независимо от личността, която го изказва. Аз не съм склонен да вярвам на хора, които крият своята самоличност.



Публикацията е редактирана (25-02-18 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   25-02-18 22:49

Друг е въпросът, че не виждам причини човек да се крие, освен ако е престъпник или параноик.

Първо въпроса е принципен, второ има много причини човек да не иска да се вижда името му публично и без да е престъпник и параноик :)

Това обаче ти ясно още при самото регистриране. Тук обаче не беше така и при такава сериозна промяна е редно потребителите да бъдат уведомени, за да предприемат някакви действия, ако желаят.


Е за това става въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: asahi   
Дата:   25-02-18 23:05

Коста нало? Да не са разкрили някого?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: h_bio   
Дата:   25-02-18 23:31

Доколкото си спомням, при регистрацията тук не са ми искали лична карта, т.е. споделянето на името и презимето е доброволен акт. Винаги можеш да напишеш, че се казваш Йосиф Сталин...да звучи по-така - арт [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-18 23:36

Пак натъртвам, че промяната беше предизвестена много преди да влезе в действие. Имаше и специална тема, в която се обсъждаше предложената нова функционалност. Ако някой е очаквал нарочно писмо по пощата, защото "така трябва" - негов/неин си проблем. Никъде в правилата на сайта не пише такова нещо. Пише, обаче, други неща:

"Фото Форум има право да променя технологията, дизайна и функционалностите на сайта, и на предоставяните услуги без предварително известяване."

"Потребителят е длъжен да въведе вярно и пълно исканите от него данни, като носи лична отговорност пред закона за всички свои действия, извършени чрез услугите на Фото Форум."

Сигурен съм, че тези текстове не са променяни от древните времена, в които потребителят harvester_vn се е регистрирал в сайта.


harvester_vn,

Хич не ме интересува колко "лепо" или "нелепо" е мнението ми според Вас. Също така не се интересувам колко хора Ви познават - както в този сайт, така и въобще.
Дори и да се интересувам как се казвате, вече не мога да науча, защото сте изтрили името си от регистрацията. След като има толкова лесно решение да запазите безценната си анонимност, за какво беше целият този "вой на умряло"?
Само не ми обяснявайте, че "така е редно"! По-горе съм написал защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-02-18 23:51

Матросов, вие ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-18 23:54

Не познавам Матросов.
А Вие се пише с главна буква в този контекст.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 00:07

Ами не не си писал защо, за попълнениете данни аз съм отговрен пред Фото Форум, относно:

"Фото Форум има право да променя технологията, дизайна и функционалностите на сайта, и на предоставяните услуги без предварително известяване."

Никой няма претенции за функционалностите, дизайна и предоставяните услуги, говорим за съхранение и опазване на лични данни.

И не е въпроса, дали може да се смени или не, въпроса е защо е направено бе изричното предупреждение на потребителите на мейловете им или поне в лично съобщение, нито е трудно нито нищо.

Има много потребители, които просто качват снимки и не влизат във форума, така, че аргумента, ама то имаше тема... не върви.

Реването не е щото лично на мен някой ми бил видял името достатъчно хора знаят кой съм а и съм си публикувал сайта, въпроса не е в това, а именно, защото така трябва.


Ииииии сигурен съм, че админа може и сам да отговори, не е нужно да се изживяваш в ролята на адвокат.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: nyamago   
Дата:   26-02-18 00:09

> "...има много причини човек да не иска да се вижда името му публично и без да е престъпник и параноик..."

Някои от тези 'много причини' - например?? Дай някои сериозно уважителни причини, че не се сещам [smilie11]

= = = = =

А за сериозно уважителните причини, една стара случка:

Отива гражданин в общинския регистър (или както там се нарича службата) и казва, че иска да си смени името.

" Име не се сменя току така", посреща го лелката зад гишето - "Защо искате да си смените името?"

" По лични причини. Не си го харесвам."

" Какво не си харесвате на името? Как, всъщност, се казвате?"

" Иван Лайнев"

[smilie10] ЧИновничката се споглежда с колежката зад другото гише с явно разбиране, наистина името му е уважителна причина за промяна - и съчувствено му казва:

" Попълнете тук Декларация образец 317 в този формуляр, приложете акт за раждане и лична карта и ще ви разгледаме молбата."

Гражданинът попълва Декларация 317:

" Долуподписаният Иван Лайнев деклариам, че по лични причини желая да си сменя името и от 1 януари вече да не се казвам Иван Лайнев, а Петър Лайнев."

= = = =

Та - има случаи да не се обявяват публично имена. Какъв е вашият случай?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 00:16

Автор: chrisnoch
Дата: 25-02-18 22:47

Точно ти - ако държиш на анонимността - би трябвало да махнеш от профила си линка към своя сайт. Този линк не стои от вчера. Правил си си реклама, а сега опищяваш орталъка за "насила загубената си чест". [smilie5]
Не знам защо си мислиш, че мнението тежи на мястото си независимо от личността, която го изказва. Аз не съм склонен да вярвам на хора, които крият своята самоличност.


Не е въпроса аз в на какво държа, правилно си забелязал, че съм оставил сайта си, ако държах нямаше да го оставя, не е въпроса в това, толкова ли е трудно да се разбере.

А относно мнението колко тежало... ами преди време не познавах много хора тук но това не пречеше да вярвам на много от тях :) е след време разбрах, че не съм грешал.

Когато едно мнение е аргументирано няма абсолютно никакво значение кой го казва.

От твоята самоличност например никога не съм се интересувал и не ме и интересува кой стои зад нея, интересува ме какво пише, мисли и как се аргументира и какво мога да науча, не е важно за мен кой стой зад ника.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-02-18 00:17

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: h_bio   
Дата:   26-02-18 00:24

Преди време се регистрирах в един форум (някои от тук пишештите го знят) с друг ник, защото исках да почна на чисто - с доста от хората там се познавахме по никове от тук. Следващите три-четири дена потребителите и админа ме побъркаха от лични съобщения кой съм, къв съм...правото на анонимност ми беше нарушено и избрах да се махна от там. Вероятно мястото още го има. Хората още пишат...просто споделям

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: bg2014   
Дата:   26-02-18 00:24

Единствена причина човек да си крие името е за да може да СПАМи на воля, да обижда безнаказано и да си позволява да се държи като анонимен. Друга ... не виждам. Нито в хотела, нито в данъчното, нито в КАТ си криете имената. Да си имаш псевдоним е добре, но да искаш да скриеш името си ....не е чиста работата.
И в МЕТРО и в БИЛЛА си кавате имената. Защо това да го правите тук ви дразни?


Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 00:29

Автор: nyamago
Дата: 26-02-18 00:09

> "...има много причини човек да не иска да се вижда името му публично и без да е престъпник и параноик..."

Някои от тези 'много причини' - например?? Дай някои сериозно уважителни причини, че не се сещам [smilie11]
....

Та - има случаи да не се обявяват публично имена. Какъв е вашият случай?
[beer]


Аз нямам случай има ми сайта в профила, който иска да разбере ще разбере.

Въпроса е, че при регистрацията е дадена възможност човек да остане анонимен, с никого не е длъжен да споделя причините за това. Ако не си разбрал защо се повдига въпроса.... то...

Администратор съм м/у другото на наследника на клуба на този форум, много от потребителите там, са против анонмността и въпреки това се противопоставих на това и съм изцяло зад това, че ако някой желае да остане анонимен то това е негово право.

Както казах въпроса е изцяло принципен.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 00:40

[smilie5] [smilie5] почвам да си мисля, че ако се направи един тест за умение да се разбира писан тест, маса народ - даже съвършено грамотни хора - ше отпадне [smilie5]

ако мит или харва още един път обяснят за какво става дума и пак не ги разберат, ше си скъсам потника [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 00:50

Автор: h_bio
Дата: 26-02-18 00:24

Преди време се регистрирах в един форум (някои от тук пишештите го знят) с друг ник, защото исках да почна на чисто - с доста от хората там се познавахме по никове от тук. Следващите три-четири дена потребителите и админа ме побъркаха от лични съобщения кой съм, къв съм...правото на анонимност ми беше нарушено и избрах да се махна от там. Вероятно мястото още го има. Хората още пишат...просто споделям


Всъщност тук не си съвсем точен, админа ако си спомняш там винаги е защитавал правото на анонимност на потребителите, ВЪПРЕКИ напъна на повечето потребители да се излезе от такава :)

И нямам точни спомени, но не мисля, че съм държал да излезеш от такава, ти сам пожела да ми кажеш кой си (кой ти е стария ник) и аз ти казах, че ако желаеш можеш да останеш анонимен и ще уважа решението ти, ти ми каза, че няма проблем аз да разкрия кой си, но ако помниш не го направих, ти реши да кажеш кой си и взе решение да напуснеш форума :)

Поне такива спомени са ми останали, надявам се не греша :)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 00:59

Автор: bg2014
Дата: 26-02-18 00:24

Единствена причина човек да си крие името е за да може да СПАМи на воля, да обижда безнаказано и да си позволява да се държи като анонимен. Друга ... не виждам. Нито в хотела, нито в данъчното, нито в КАТ си криете имената. Да си имаш псевдоним е добре, но да искаш да скриеш името си ....не е чиста работата.
И в МЕТРО и в БИЛЛА си кавате имената. Защо това да го правите тук ви дразни?


Не знам ние с автора на темата ли нещо не обясняваме или останалите не четат какво пиешм ама... темата за причините защо някой иска или не иска анонимност и на кой му е чста или не работата.

Извън темата, логиката ти е невярна, много хора могат да пожелаят анонимност пред мнозинството и да нямат проблем да разкрият самоличността си персонално и да си им е съвсем чиста работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: localhost   
Дата:   26-02-18 01:09

Пише ник КУР, цъкам на името - Хуйо Хуев.

Баси разочарованието човек [smilie18] [smilie18]


Иначе мара е права за писания текст де - ама то половината са само чучки писатели, кой да чете.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: h_bio   
Дата:   26-02-18 01:13

Оф да, извинявай. Не админа, а мародераторите имах предвид [smile].


Както и да е, аз съм за доброволното споделяне на данни, но да има възможност и да си анонимем ако желаеш. Една причина е ако си публична личност и имаш нужда да си инкогнито или не искаш мнението ти или това, което показваш като снимки да се вади от контекст и да се преписва и пречупва през институция, която представляваш или т.н. Понякога името може да р препратка и да дава информация за по-лични неща от това как се казваш. Може да не искаш да те свързват с известни роднини...един вид искаш да си Никалъс Кейдж, а не Никалъс Копола.

И още нещо... Ако се казеаш Иван Георгиев, например, си си напълно анонимем с името си, но ако си Зафир Зарзаланов, например, си на един гугъл от това някой да научи къде живееш, а психари има сякакви.

Едит: Да добавя, че все пак - Да, такава възможност (за анонимност) във Фото Форум има.



Публикацията е редактирана (26-02-18 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: fpor   
Дата:   26-02-18 01:26

"Потребителят е длъжен да въведе вярно и пълно исканите от него данни, като носи лична отговорност пред закона за всички свои действия извършени чрез услугите на Фото Форум."

Тези данни включват име и фамилия.
Откъде накъде, по дяволите, ще да съм длъжен да давам тези лични данни на сайта?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 02:02

Автор: fpor
Дата: 26-02-18 01:26

"Потребителят е длъжен да въведе вярно и пълно исканите от него данни, като носи лична отговорност пред закона за всички свои действия извършени чрез услугите на Фото Форум."

Тези данни включват име и фамилия.
Откъде накъде, по дяволите, ще да съм длъжен да давам тези лични данни на сайта?!?


Никой не те кара насила, да се регистрираш, не е еъпроса в това

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-02-18 02:48

Myth,
Добре де, отдавна разбрахме: въпросът е в това, че ТИ смяташ, че е трябвало да бъдеш предупреден ЛИЧНО чрез мейл или съобщение за промяната във функционалността на сайта. Това е твоя лична претенция, за която няма основание нито в правилата на сайта, нито в ЗЗЛД.
Когато си се реригистрирал в сайта, си се съгласил с оповестените правила. Сега изведнъж ти хрумва, че анонимността е голямо благо, на което много държиш. Сетила се Мара да се побара!

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Beijing   
Дата:   26-02-18 05:02

При положение, че не снимаме порно и забранено, не виждам проблем!
Това от една страна.
От друга, като цяло, анонимността е право на всеки!
Лично на мен не ми дреме! Хубави или лоши, снимките са си мои! При положение, че съм и любител, а не Профи, който предполага, че може да се изложи!
Със здраве


Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-18 07:46

аре ве, забравихте намнайсе теми в клубъ - от типа ASL? Си писахте и имената и личните данни и автопортрети нормални и полуголи и си умирахте се запознавате. Ко са прайте сега [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: sirkhann   
Дата:   26-02-18 07:49

harvester_vn може да е прав от една страна.

При регистрация, всеки от нас е приел едни правила, имало е една политика и т.н.

При промяна на общи условия, политика за поверителност, т.н, може да се прати един мейл месец по-рано и да се напише, че всеки, който не желае да влязат в сила, може да си деактивира профила през това време или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: tonal   
Дата:   26-02-18 09:44

в клубът е друга бира и повечето се познават , но въпреки това има достатъчно анонимни потребители , които не си разкриват самоличността и решението им се уважава

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 10:00

sirkhann написа:

> При регистрация, всеки от нас е приел едни правила, имало е една политика и т.н.
При промяна на общи условия, политика за поверителност, т.н, може да се прати един мейл месец по-рано и да се напише, че всеки, който не желае да влязат в сила, може да си деактивира профила през това време или нещо подобно.


Именно. Точно за това говорим.
Защото очевидно не е трудно да ми се изпрати мейл ЛИЧНО (това специално за г-н Хриснезнамсикво го пиша) за някакво събитие провеждано от Фото Форум, но изведнъж при промяна политиката на поверителност става трудно и ненужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: analgina   
Дата:   26-02-18 10:04

Понеже не съм влизал в този сайт от много време, а не ми се четат всички теми, искам да попитам нещо. Фото Форум в какво ще се превръща: в хотел, в данъчно, в КАТ,в Метро или в Билла?

Питам, за да знам кои от картите ми ще важат.

А chrisnoch без да иска e сбъркал цитатите от общите условия на Фото Форум. Правилните са:

“ПОТРЕБИТЕЛ” по смисъла на тези Общи условия е лице, което е регистрирало уникално потребителско име и парола във Фото Форум или използва услугите със свободен общ достъп.

Информация, съдържаща се в базата данни на Фото Форум, не може да се предоставя на трети лица, освен в случаите когато това се изисква от оправомощените органи или в съответствие с българското законодателство.

Потребителят се съгласява с това, че част от персонала на Фото Форум в зависимост от задълженията си, има достъп следната информация: имейл адрес, IP адреси, съдържание на съобщенията и др., но няма право да ги разгласява/разпространява освен в предвидените в настоящите Общи условия случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 10:24

h_bio, пич...ебаси, ти ли отнесе хейта, че си данван...хахахахаааааааааааааа! ся не помня нех ли вътре в параноята или не...и не знам дали да ти се извиня или да почна да се надувам ква съм печена [smilie18] [smilie18] [smilie18]

не моа просто мухахахахахаааааааааааааааааааааааааааааааа

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: h_bio   
Дата:   26-02-18 10:29

Чак пък хейт.. то това си е за добре дошъл.
Не искам да съм грубм, но на фона на част от хората там си е комплимент да си данван :)

[smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-02-18 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: analgina   
Дата:   26-02-18 10:32

Ще кажа на жената, че h_bio е активен във форума. Сигурно ще прати поздрави, но анонимно. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: PolarBear   
Дата:   26-02-18 10:36

Аз лично не виждам причина името ми да е скрито.

Но когато забелязах навремето, че се е появило без мое съгласие, доста се ядосах, защото това е направено без да съм питан. Мина ми.

Независимо от това, не мисля, че е правилно да се визуализират имената, без съгласието на тези, които ги носят. Знам, че е мъничко повече работа, но един бутон в профила "искам името ми да (или не?) се вижда" би бил просто и ефективно решение.

За мен този въпрос вече е забравен и нямам проблем с него. Но темата провокира един друг: във Форума имаме профилите и на хора, които вече не са сред нас и няма как да изразят волята си. Ето една наистина сложна ситуация...

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: totomoto77   
Дата:   26-02-18 11:41

Ако толкова се пишеше и за фотография, ехееееее.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 11:48

[smilie18] [smilie18] че кой да пише за фотография? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 11:56

Фото.. кво? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 12:34

графомания!

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 13:19

Автор: chrisnoch
Дата: 26-02-18 02:48

Myth,
Добре де, отдавна разбрахме: въпросът е в това, че ТИ смяташ, че е трябвало да бъдеш предупреден ЛИЧНО чрез мейл или съобщение за промяната във функционалността на сайта. Това е твоя лична претенция, за която няма основание нито в правилата на сайта, нито в ЗЗЛД.
Когато си се реригистрирал в сайта, си се съгласил с оповестените правила. Сега изведнъж ти хрумва, че анонимността е голямо благо, на което много държиш. Сетила се Мара да се побара!



Аз нищо не смятам има си закон за защита на личните данни, точка по въпроса, не случайно нещата в тая посока се и зтягат, предполагам GDRP ти говори нещо.

Това НЕ Е промяна по функционалността на сайта, както си забелязал, аз съм си публикувал сайта, анонимността не благо, то е право и НИКОЙ няма права да оповестява личните ти данни без твое съгласие. При регистрацията съм се съгласил с разни неща които си писал НО ТЕ НЕ ЗАСЯГАТ оповестяване на ЛИЧНИ ДАННИ В ПУБЛИЧНО пространство.

И вместо да ревете кой и за какво искал да бъде анонимен, помислете малко, никой не обвинявам, посочвам грешка в администрацията на форума, която грешка може да им навлече и неприятности.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 13:23

Вече са писали преди мен за условията при регистрацията:

“ПОТРЕБИТЕЛ” по смисъла на тези Общи условия е лице, което е регистрирало уникално потребителско име и парола във Фото Форум или използва услугите със свободен общ достъп.

Информация, съдържаща се в базата данни на Фото Форум, не може да се предоставя на трети лица, освен в случаите когато това се изисква от оправомощените органи или в съответствие с българското законодателство.

Потребителят се съгласява с това, че част от персонала на Фото Форум в зависимост от задълженията си, има достъп следната информация: имейл адрес, IP адреси, съдържание на съобщенията и др.,
но няма право да ги разгласява/разпространява освен в предвидените в настоящите Общи условия случаи.


Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 13:31

Автор: gorbi
Дата: 26-02-18 07:46

аре ве, забравихте намнайсе теми в клубъ - от типа ASL? Си писахте и имената и личните данни и автопортрети нормални и полуголи и си умирахте се запознавате. Ко са прайте сега [smilie5]



Въпроса е изцяло принципен ве, ама там у клубъ пък и винаги съм защитавал правото на хората искащи да останат анонимни, въпреки всеобщото настроение относно анонимността :)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: nyamago   
Дата:   26-02-18 15:33

"Въпросът е принципен" не е задоволително обяснение. Зад всеки принцип си има мотиви и логика, няма принципи "просто така". Затова и въпросите за възможни причини да си крием имената. Освен имената - и причините ли да крием? Ами тогава логичното 'по подразбиране' е, че причините ни са криминални - виновен до доказване на противното. Много засукана става логиката. Колко по-просто би било да си кажем причините, вместо имената? [smilie8]

Другото доста свободно тълкувано е понятието "лични данни". Във всеки закон около тези данни има различна дефиниция. В някои закони Име и Фамилия не са лични данни, а само адрес, телефонен номер и банкова сметка са такива. В други закони дори адреса и телефона не са такива данни, но номера на обувките, цвета на очите, вероизповеданието и сексуалната ориентация - са. Пишещите тук за кой точно закон говорят и чели ли са го? [smilie11]

Да уточня - НЕ СЪМ нито противник на анонимността, нито защитник. Бих го оставил до личен избор - както, мисля, е замислено и в този форум (дали работи така е друг въпрос). Но много от изложените аргументи са си чиста спекулация 'от форумен тип'. Не бих подписал договор или чек срещу такава информация...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: analgina   
Дата:   26-02-18 15:48

Лични данни са всички данни, които позволяват едно лице да бъде идентифицирано.

Личните данни са неприкосновени и не аз не смятам, че дължа обяснение, защо не искам да се разпространяват без нужда.

Обяснение е нужно от другата страна. Защо е нужно да се оповестяват без изрично съгласие за това.

Ако от Фото Форум са решили, че ще се оповестяват лични данни, разлогват всички потребители и на следващия логин се иска изрично съгласие. Както правят всички читави компании при промяна в общите условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 15:56

И още един въпрос имам... тоя дето го няма, от дом за умствено изостанали ли е?



Публикацията е редактирана (26-02-18 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 15:57

кой е тоя, дето го няма? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 15:58

Чукча...

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 16:03

[smilie8] [smilie2] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/A37.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: PolarBear   
Дата:   26-02-18 16:16

Нямаго, в отговор на въпроса Ви: има общ Закон за защита на личните данни, в сила от 01.01.2002 г.
Обн. ДВ. бр.1 от 4 Януари 2002г., изм. ДВ. бр.70 от 10 Август 2004г., изм. ДВ. бр.93 от 19 Октомври 2004г., изм. ДВ. бр.43 от 20 Май 2005г., изм. ДВ. бр.103 от 23 Декември 2005г., изм. ДВ. бр.30 от 11 Април 2006г., изм. ДВ. бр.91 от 10 Ноември 2006г., изм. ДВ. бр.57 от 13 Юли 2007г., изм. ДВ. бр.42 от 5 Юни 2009г., изм. ДВ. бр.94 от 30 Ноември 2010г., изм. ДВ. бр.97 от 10 Декември 2010г., изм. ДВ. бр.39 от 20 Май 2011г., изм. ДВ. бр.81 от 18 Октомври 2011г., изм. ДВ. бр.105 от 29 Декември 2011г., изм. и доп. ДВ. бр.15 от 15 Февруари 2013г.

Специалните закони, в които правилата за лични данни могат да са различни, имат своя строго определена област на приложение и не засягат случая, предизвикал темата.

Възможните причини някой да не иска името му да се огласява не са предмет на дискусията. Правото на всеки да обяви или не името си е безспорно по отношение на условията, при които сме се регистрирали. Аз не смятам да крия моето, но подкрепям всеки, който защитава правото си на избор.

Съжалявам, че разговорът е стигнал до националното законодателство - според мен всичко може да се обсъди в рамките на елементарните етични норми. Където нещата са очевидни - при промяна на условията на една договореност, страните трябва да са уведомени предварително.

И толкова просто е да се сложи едно бутонче "Искам името ми да се вижда".

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 16:18

предполагам, че както много други неща, това също е било въпрос преди всичко на недоглеждане и непознаване на материята...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: netizen   
Дата:   26-02-18 16:24

Всъщност 25-ти май идва със страшна сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: analgina   
Дата:   26-02-18 16:25

25-и беше вчера [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: netizen   
Дата:   26-02-18 16:32

25.05.2018 имах предвид [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 16:48

Автор: nyamago
Дата: 26-02-18 15:33

"Въпросът е принципен" не е задоволително обяснение. Зад всеки принцип си има мотиви и логика, няма принципи "просто така". Затова и въпросите за възможни причини да си крием имената. Освен имената - и причините ли да крием? Ами тогава логичното 'по подразбиране' е, че причините ни са криминални - виновен до доказване на противното. Много засукана става логиката. Колко по-просто би било да си кажем причините, вместо имената? [smilie8]

Другото доста свободно тълкувано е понятието "лични данни". Във всеки закон около тези данни има различна дефиниция. В някои закони Име и Фамилия не са лични данни, а само адрес, телефонен номер и банкова сметка са такива. В други закони дори адреса и телефона не са такива данни, но номера на обувките, цвета на очите, вероизповеданието и сексуалната ориентация - са. Пишещите тук за кой точно закон говорят и чели ли са го? [smilie11]

....

[beer]


Съгласно чл.2, ал.1 от ЗЗЛД, лични данни са всяка информация, отнасяща се до физическо лице, което е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен номер или чрез един или повече специфични признаци. По-конкретно, такива са: имена, ЕГН, адрес, телефон, месторождение, паспортни данни на лицето (физическа идентичност); семейно положение и родствени връзки (семейна идентичност); професионална биография (трудова дейност); здравен статус, психологическо и/или умствено състояние, сексуална ориентация (медицински данни); расов или етнически произход, политически, религиозни или философски убеждения (обществена идентичност); имотно състояние, финансово състояние, участие и/или притежаване на дялове или ценни книжа на дружества (икономическа идентичност) и др.

Толкова за различните дефениции и свободното тълкуване на понятието "лични данни" закона достатъчно ясно определя кое са лични данни и кое не и имената са на ПЪРВО МЯСТО.

Мисля това отговаря и на "въпроса е принципен" защото не опира до конкретно моите предпочитания, а по принцип.

Съждението виновен до доказване на противното е малоумно (коментирам съждението, не личността на направилия го) това го няма никъде и всеки е невинен до доказване на противното. Никой не е длъжен да дава обяснения пред когото и да било защо иска да остане анонимен.

Една от възможните причини например е, поредната тема за открадната техника. Предполагам за повечето много по-полезно било да се попълни техниката с която е направен даден кадър отколкото имената на снималият кадъра.

Пак казвам тук ще показваме снимки и обменяме опит или ще се запознаваме?



Публикацията е редактирана (26-02-18 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: мара   
Дата:   26-02-18 16:58

ааа, мит, в наказателното право е едно, в административното - обратното [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Myth   
Дата:   26-02-18 17:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: Admin   
Дата:   26-02-18 18:36

Здравейте,

ще коментираме някои от твърденията по-нагоре:

* името не се е виждало и показването му нарушава правото за запазване на лични данни.

Не е вярно!

От създаването на сайта когато изпращаш лично съобщение името ти се вижда в имейла получен от отсрещния.
В галерия История на рейтинга от няколко години също се виждат имената:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=RATING_HISTORY&Y=2018&M=01

Никога, подчертаваме никога в условията на Фото Форум не е твърдяно, че името на автора не се показва публично или че то е само за административни нужди. Нека кажем и ще тези правила са в почти оригиналния си вид от създаването на сайта. Всеки автор е избрал сам дали да си въведе името или не. В това няма промяна от много години.

* имената са започнали да се виждат отскоро
Също не е вярно. Прочети по-нагоре.


* Фото Форум и GDPR
Наясно сме с GDPR и софтуерът ще бъде съвместим с него. Всички потребители ще бъдете попитани изрично дали сте съгласни да се обработват личните ви данни и само тези, които са съгласни с условията ще мигат да продължат да ползват услугите на сайта.


Политиката на Фото Форум ще бъде все по-акцентирана върху личните имена и по-малко върху потребителските. Причината е промяната на Интернет отношенията от години. Всички вие сте преди всичко с истинските си имена по всички социални медии и не ви пречи, че нямате никове.

И не на последно място, искрено се извиняваме ако сме причина и сме заблудили някого, че ще пазим името му само в базата данни. Моля, ако има такива да си изтрият имената или да ни кажат ние да го направим. Моля, ако знаят някъде да се твърди в текст на сайта, обратното, да ни информират, за да коригираме грешката.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-18 18:43

Аз пък от кога съм писал на админ да ми коригира ника, за да стане съкратено от име и фамилия и се ослушва... Като сме взели да се оплакваме от админа де.. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: CatandGoddess   
Дата:   26-02-18 18:46

Гъша ху**ня някаква и се предава през мониторите [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: asahi   
Дата:   26-02-18 18:57

Това е по-актуално от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 19:19

gorbi написа:

> Аз пък от кога съм писал на админ да ми коригира ника, за да стане съкратено от име и фамилия и се ослушва...

Ще си чакаш реда! Аз от 12-13 години чакам да ми оправят първия акаунт.



Публикацията е редактирана (26-02-18 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: asahi   
Дата:   26-02-18 19:21

Новобранци [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: harvester_vn   
Дата:   26-02-18 19:26

А по темата- Админ пише глупости и мисля, че и сам е напълно наясно с това, ама след като сме сгазили лука нали трябва да замажем някакси положението без да изглеждаме прекалено тъпо... не че съм очаквал друго де, началството никога не греши.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: MrPhoto   
Дата:   26-02-18 19:59

шшшшш, тихо, че сега ще те изритат от форума, обикновено така става като много дрънкаш тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: analgina   
Дата:   26-02-18 20:11

Хубаво е, че Админ все пак отговаря. Мога само да му кажа, че непознаването на законите не оправдава нарушаването им. Никъде в правилата на сайта и общите условия не пише, че имената ми ще се появяват където и да е. Как да разбера, че се виждат в имейла който изпращам.

В общите условия пише, че се регистрирам на базата на уникално потребителско име и парола.

Отговори на това съобщение
 Re: Само да питам управата...
Автор: burningice   
Дата:   26-02-18 20:11

Ако се изисква и публикува освен името и ЕГНто (евнтуално и IPто на юзера), това ще улесни плащането от потребителите на малки, лесно отпускаеми заеми, пък макар и взети от трети лица. [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »