Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 14:17

Д90, колкото и добър да беше навремето, вече е бая остарял. Още го имам, сега съм с X-T10 и се преродих откъм качество на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:22

iasen2 написа:

> Synthy ,я разкажи, че ми стана
> интересно :)

подстрекател. Няма! :) Много добре я знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 14:38

marvesss 99% снимам пейзажна, част от която е вечер. Кое в процентите те обърка?
iasen2 защото не винаги искам да чакам по 10 секунди на ISO 100...пикселите не ме ограничават, ограничен съм, когато изрязвам.
Моля всеки, който се опитва да ме убеди, че D90, не дава никакъв шум и качеството на снимките му 6 точки за 2018 да се свърже с мен, за да му го продам :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:42

Аз бих се радвал да видя какви пейзажи снимаш [shtrak]

П.С.
имам си тяло с такава матрица, мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: bg2014   
Дата:   15-02-18 14:43

99% пейзажи, 60% привечер - ако това са ти изискванията - взимай Сони А7.
За това става идеално.
Имал си средни обективи на кроп тяло. Нищо не губиш нито като светлина, нито като широчина.
А7 с 50мм/1.8 и ще имаш повече от очакваното. И 3 батерии с външно зарядно естествено.
Нямаш някакви страхотни обективи, които да те задържат на Никон.
Иначе Д7200 е вариант, но ти ще трябва и там да градиш с обективи.
Сега да уточним, че Никона имат едни гъдели дето още в тялото сглобяваш разни "шедьоври", но ... подробности. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 14:48

bg2014 не разбрах за гъделите?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Synthy   
Дата:   15-02-18 14:49

Picture control.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: aceontheriver   
Дата:   15-02-18 14:53

Бих ти предложил сони кропка(която ти е по бюджета) + самянг 12/2 за пейзажи. Не знам на колегите, които са писали колко батерии им трябват 4,5,... или 20, но на мен 1 ми стига за ден и вземам една резервна. Единственият случай, в който ми трябваха и 3те батерии бях на 4 дневен преход и само веднъж презаредих на една хижа 1 батерия. В такива моменти би оценил обаче колко лек ти е апарата с обектива. Или си вземи едно а7ii и там високото исо няма да ти е такъв проблем. Лично аз мисля, че за пейзажи и а7-1ва версия ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: iasen2   
Дата:   15-02-18 15:00

да снимаш пейзажи извън базово исо си е гъзария според мен :)
А ако искаш да фокусираш нещо на тъмно просто забрави за безогледалките......



Публикацията е редактирана (15-02-18 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 15:19

A7ii на високо исо си шуми,и като цяло сонитата са си такива.Сега за най-новите по 7 бона не говоря,ама се набутах с 7м2 и никога няма да си го простя.Мой френд с А900 ми отнесе тъпата безогледлака А7м2 в сравнително осветена сцена,като куцо пиле домат.Хънтене колкото ти душа иска,сори,ама фуджака ми е 4 пъти по евтин,да не кажа 5 и на тъмно е по добре.И цветовете едни измити такива,де да бяха като на 900-ката,ама Ц.
Колега щом имаш джамци вземи си едно 610,имах го и като картинка мен лично повече ме кефеше и много съжалявам,че го продадох.Виж за А7,се радвах,че се отървах,ама с никоня се чуствах добре.Вярно точките са в центъра,ама ако изграждаш Е-маунт с-ма са ебати кинтите,без да получиш кой знае какъв резултат.Пак казвам не говоря за тия телца от 7 хилки.За пейзаж в интерес на истината сонито е гот,ама не си струва тепърва да изграждаш с-ма.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: io_bs   
Дата:   15-02-18 15:29

написа:

> да снимаш пейзажи извън базово исо
> си е гъзария според мен :)
> А ако искаш да фокусираш нещо на
> тъмно просто забрави за
> безогледалките......

Понякога се изисква да се снима на високо исо - например нощни пейзажи със звезди.
А с второто изречение се излагаш много - безогледалките рязко настигат ДСЛР-ите с автофокуса. Дори моето смотано Х-Т10 успя да проследи движещи се музиканти вчера на един концерт (и то с най-бавния откъм фокус обектив на фуджи - 60мм макро). На всичкото отгоре ползвах само една батерия, от която ми остана 1/3 заряд след 3 часа снимане и близо 500 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   15-02-18 15:43

Скоро снимах с Т10,качеството е страхотно,просто вдигаш и не го мислиш.Уникална с-ма.Не агитирам за покупка на такава,за да не ме обвинят в фенщина,просто казвам,че картинката е страхотна.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Ratsev   
Дата:   15-02-18 15:51

Сони е хубава система, ама имат малко обективи (особено за кроп) и са скъпи. Взех си а6000 и не съжалявам, основен минус ми е животът на батерията(винаги нося 10 000мач външна батерия и го изключвам постоянно), супер чувствителния сензор на визьора и гадния китов обектив (на канон и никон китаците са 10х по-добри, просто е супер мазен в краищата на всички дължини и бленди). Плюсовете са добрата ергономия, има режим за панорама (който ако няма движещи се обекти си е доста добър), много лесно се работи с ръчни обективи (увеличение на кадъра във визьора, пийкинг и хистограма). Дисплеят е подвижен, 24мпиксела са повече от достатъчно за всичко и файловете на ниско исо са много хубави и чисти (и джейпегът не е лош). Има опция да му инсталираш апликации за таймлапс, дистанционно през телефона и още др гъзарийки. Ако искаш сериозна система с много опции за обективи и за работа, то все още никон и канон са си топ. Иначе ако си кежуал и снимаш ей така за хобито, то безогледалката ще те изкефи много. Пейзаж според мен може да снимаш с всичко, така или иначе там автофокусът ти е второстепенен (още повече през нощта). Фулфрейм или кроп според мен няма да има толкова голямо значение. Прецени си добре дали има смисъл да хвърляш кинти за смяна на системата, според мен си вземи един широк зуум за никоня - сигма 10-20 или токина 11-16 или самянг 14mm 2.8 (става и за фф и за кроп).



Публикацията е редактирана (15-02-18 15:52)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: uri64   
Дата:   15-02-18 15:59

Ми Д610, който споменаха по-горе е над 200% по-добър от Д90 за посочените цели :)...зависи ако има и читави Никонски обективи...


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ElBandido   
Дата:   15-02-18 16:26

ако снимаш нощни пейзажи със звезди не слушай ни за кропки ни за безогледалки ФФ му е майката,не че и с кропкна няма да наравиш някой хубав кадър :) но сравнен с същич кадър но от фф разликата е осезаема :) инче имам нощни със звезди и с 40д канон и с 7д ама сега със д750 нещата са доста доста по различни да не кажа нема место за сравнение :) успех!!

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Pac   
Дата:   15-02-18 16:33

За звезди една от най-добрите комбинации е безогледална кропка със Самянг 12/2.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-18 17:37

Гледам тука едни писания за 10 батерии и други небивалици от хора, дето само са пипали с показалец А7.
Както и преди, така и сега ще кажа, че е признак на висша глупост да се изказваш на ангро, за нещо дето си чул/чел и след това ставаш хипер компетентен.
Типично селски манталитет.

Извън това.
Комбинация от А7 + батерия + L-plate + Олимпус 28/2.8 + адаптер + метален сенник = приблизително 760гр. Без L-plate ще е надолу с около 160гр.

От както минах на ФФ снимам предимно с ръчнофокусни и това сякаш ми носи по-голямо удоволствие от процеса, но е въпрос на вкус.
По отношение на батериите - нося винаги 3 с мен, (но това е защото съм параноик) като до сега ми се е случвало да слагам втора 3 или 4 пъти или там някъде.

Ако снимаш таймлапс обаче, това наистина е енергоемко и ще е добре да се мисли за дъми батерия + повербанка (в зависимост от кадрите и външната температура естествено).

Друго, което е "+"...
В А7 серията можеш да инсталираш приложения (тъй като ОС на апарата е Андроид). От там вече имаш на разположение Таймлапс, Градиент филтър и още няколко приложения, които вършат работа.

Та така...

P.S.
Така или иначе не се сещам какво би ме накарало да се върна към ДСЛР.


Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-18 17:58

Ми...Аз ползвам А7 и личен А7Р и ако не нося 5 бр батерии никак не става...ЗА студено още по-малко.
И двете тела са пробвани и тествани за проблеми в сервиз. Но пият, дори ако са изключени и батериите са в тялото. Нищо селско няма и не може да има в тези истински, реални и доказани факти...Всичко се компенсира с външно зарядно и батерия външна, което обаче има ограничението, че не може да се снима, докато се зарежда...Ей това е тъпо, дори селско. Или при честа смяна на обективи или адаптори да влезнат от пластмасовия байонет фини стружки и прах...
Иначе с едно А7, адаптор за 20-30лв, една /Сигма 20-40/2.8 ще направя и съм правил повече от Д610 и същата Сигма, само Д610 има автофокус. ЗА пейзаж говоря. Може и без смяна на байонет да мине при А7 в този случай дори.
Варианти много, ако иска автора на темата да не сменя марката, Д7200 и наличните му обективи са донякъде достатъчни.
Телата са консуматив, обективите остават.



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   15-02-18 18:10

Dinev написа:

> Обективите, които имам са Nikon AF-S
> Nikkor 50mm и Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS HSM. Mytronix,
> предполагам говориш за Марк 2 ?

Вземи си D7200. В пъти е по-добър от D90, а и ще можеш да си ползваш наличните обективи. Разбира се няма лошо да се вземе и фул фрейм, но както вече беше споменато, Сигмата е за кропка. Никонският 50мм е за фул фрейм, но ако си свикнал с него на кропката, за да получиш същото кадриране на фул фрейм при снимане на портрети (особено ако се снима само главата) ще трябва да се доближиш повече и ще се получат малко повече деформации. Дали това ще ти хареса донякъде е и въпрос на вкус, но нищо чудно ако минеш на фул фрейм да поискаш да си вземеш 85мм.
Опитвам се само да кажа, че покупката на фул фрейм тяло повлича след себе си и покупката на още обективи. Разбира се нищо лошо няма в това, стига да разполагаш с необходимия бюджет![smile]



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   15-02-18 18:15

5 батерии са свръх много и е разбираемо ако снимаш таймлапс.
Във всички останали случаи проблемацията е някъде зад апарата ИЛИ в това, че правиш 5 х 300 (минимум) кадъра, нещо което аз - признавам си не мога да постигна.
И да. Пият в тялото. За това не седят там, когато няма нужда от тях.



Публикацията е редактирана (15-02-18 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   15-02-18 18:31

От написаното, оставам с впечатление, че:
1. За да имаш a7 трябва да си ходиш с едно динамо
2. D90 е чудесен апарат за 2018, и хората които снимат с 5D Mark III с удоволствие биха си заменили техниката, за него.
3. Когато се снима нещо различно от хора - ISO над 100 е напълно излишно

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: lamerko   
Дата:   15-02-18 18:38

Как ги хабите тия батерии? Нямам Сони, но едва ли ще е нещо по-различно от Фуджи, където батериите са със сходен капацитет. Ако ми потрябва нещо за по-дълга сесия - слагам грипа и забравям...

Преди няколко месеца ходих да правя стратрейлс и естествено бях забравил грипа - закачих Т2-ката с обикновенна (не S) неоригинална батерия и изкара близо 3 часа, когато изгря луната и се наложи да го спра - все още имаше 30-на процента :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: georgioiv   
Дата:   15-02-18 18:44

Ако знаеш какво правиш може с всеки апарат :) Важното е да си измислиш причина да си купиш нова техника, новата техника причинява усмивка и снема за известно време стреса.. :) Аз така си регулирам стреса и имам вече три чанти с тела и обективи и четири дрона.. :)_ Като казах дронове - купи си дрон, заеви тия апарати, 2018 сме.. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mitkom123   
Дата:   15-02-18 18:47

gorbi [smilie24]
Едно хубаво мнение :)

Даже, след това мнение за мен темата приключи до следващата такава след няколко дни [cool] undefined



Публикацията е редактирана (15-02-18 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Pavlov   
Дата:   15-02-18 18:52

"Въпросът ми е - заслужава ли си ъпгрейт от К30 на А7 и има ли нещо в този ценови диапазон, което да е по-удачен избор?"

Да, ъпгрейдът си заслужава. Но за пейзажи, на слаба светлина - мисля, че D600/D610 ще е по-удачен избор.
След като вече имаш опит с фотоапарати със сменяема оптика, и то от различни системи - помисли първо какви обективи ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »