Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: aab72aab   
Дата:   16-02-18 18:36

Само докато изкарат колата от гаража и са опуцали 50-60 снимки.
Че падат бързо, падат, ама не е чак такава драма. Ако се снима еднодневен пейзаж преход винаги ми е стигало- та даже и оставало. Ако се снима събитие няма да стигне, но не вярвам на някой да му е основната камера за събития безогледалка. Взех си 2 батерия за всеки случай, да не би да съм забравил да си заредя основната, но до сега не ми се е налагало да я поставям /на палатка за 10 дни не съм бил/.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-02-18 18:50

С всяка безогледалка, която съм имал, с един заряд на батерията се щракат поне 500-600 снимки. Това при снимане в RAW, основно през визьор, без дълго разглеждане на заснетите "шедьоври", с включена опция за гасене на визьора или дисплея след минута неактивност на камерата, без светкавица. С изключване на камерата в периоди на неактивност по време на разходката примерно броят кадри се увеличава. Нищо не пречи да си вземеш една-две резервни батерии, ако ще се правиш на картечар.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-18 18:56

Само да кажа, че последния път 96GB ги напълних със снимки с 3 батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: sakuraki   
Дата:   16-02-18 19:03

И аз да се включа в разговора. Преминах от 60д към сони 6300 и мога да споделя някои + и - в системите.

Канон 60д + 11-20 2.8 токина, 50 1.8 СТМ, 55-250 СТМ, 18-55 IS 2 това ми беше системата на канон.

Предимства:

- Дълъг живот на батерията и много удобно тяло.
- Дисплея се върти нявсякъде и не става по - тъмен при видео.

И май с това свършват предимствата за мен

Недостатъци

- на преходи взиках само 60д и токината и пак ми тежеше, особено когато се ходи много време
- фокуса чат пат не беше там където искам, макар, че даваше индикация за правилен фокус.
- видеото лагваше 1080р/25фпс , само когато е тъмно обаче, независимо от скоростта на снимане
- Визьорът не е лош, но сравнен със сонито е по - зле
- хлъзгаше ми ръката когато се изпоти.

Само една равносметка да направя
60д + 18-55 когато взимах беше 1599лв
токината - 1499лв
50 1.8 - 279лв
55-250 - го взех за 299лв втора ръка
Демек 3700лв

Сони 6300 + 16-50 и очаквам самянг 35 1.2

Предимства:

- Фокусът е чудесен и не съм имам проблеми до сега /нито във видео, нито при снимки
- визьорът е светъл 100 % покрива и удобен за работа
- Високо използваемо исо до 25600 с компромис де е без ядове
- 4к видео
- много ръчни обективи мога да ползвам, което е голям плюс за мен
- не тежи много, мога да го нося навсякъде без да се замислям
- тих затвор

недостатъци

- много бързо му пада батерията около 300 снимки, което не е малко, но за тези пари очакваш повече
- при снимане на 4к видео дисплея се затъмнява с цел непрегряване.
- при пряка слънчева светлина трудно се вижда на дисплея

Ми това е, което мога да кажа. Обективи има бол, да малко по - скъпи са ама то и хубавите на канон са по - скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: nsirakov   
Дата:   16-02-18 19:57

Лайка м10 + Leica Summilux-M 28mm f/1.4 + Leica Summilux-M 50mm f/1.4


ей тази безогледална система искам... обаче трябва си продам и двата бъбрека и далака за нея... :( ех мечти

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-02-18 22:40

Всеки сам решава с какво да снима. Това са инструменти и нито един от тях не може да свърши работата на снимащия.

Моята причина да махна ДСЛР-ите вече тотално и завинаги се казва 7RM3. Защо така съм обяснил в това видео 1/2 и това видео 2/2 :).

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: alext   
Дата:   17-02-18 00:12

Така е, но разликата между първите А7 и А7R3 е космическа. За около 5 години се развиха достатъчно системите, че без недомлъвки да се каже това е по- добро от средностатистически дслр. Ама и цената една хубава[smilie5] Дано изкарат другата седмица обикновената А7III за "простолюдието"

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: MURTAGON   
Дата:   17-02-18 03:04

Цъкате с език по Ламборгинита и Бентлита ,а карате 10-15 г дараци.[smilie18]Само в България може да си купиш iPhone за да си светиш във външната тоалетна.



Публикацията е редактирана (17-02-18 03:09)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: quazimodo   
Дата:   17-02-18 09:02

MURTAGON написа:

> Цъкате с език по Ламборгинита и
> Бентлита ,а карате 10-15 г
> дараци.[smilie18]Само в България може
> да си купиш iPhone за да си светиш във
> външната тоалетна.


Викаш, по другите места тоалетните са им само вътрешни[smilie18][beer] .

П.П. Безогледалките не са това, което бяха, но все още наистина хубавите не са за всяка уста лъжица[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-02-18 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Dinev   
Дата:   17-02-18 10:02

Сони а6300 и а7r + обективите им хич не са ми по джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-18 11:04

Понеже пише в първото мнение, че снимаш пейзаж :) не виждам за какво ти е супер бърз АФ. А понеже A7r се продава втора ръка на цени от 1100 до 1600 според състоянието и екстрите, аз лично за тия пари бих избрал него като инструмент за пейзаж. Машинката е 470гр, 36мп, приема всякакви обективи и с малко търсене и късмет можеш да го обзаведеш порядъчно. Не виждам проблем с цените на обективите... повечето са на цени като при всички останали.

Обективи за бедни, можеш да разгледаш този блог за много и различни варианти за обективи. Заповядай и в групата във фейсбук където може да питаш и разглеждаш кадри на ползватели.

ПС това ако държиш да минаваш на фул фрейм. Аз лично за пейзаж не виждам никакъв смисъл освен, ако 16-24мп са ти малко за принтовете, които ще правиш. Тогава - да. Иначе и един NEX6/A6000 ще свърши идеална работа и ще спестиш пари и тегло.



Публикацията е редактирана (17-02-18 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 13:03

Симо, както винаги, ще те апострофирам по отношение кроп/ФФ.

Определено ФФ е за предпочитане за всичко, освен за тегло.
Освен това не бих препоръчал Некс 6, ако е възможно да се вземе А6000. Има доста осезаема разлика в картината, както има и осезаема разлика в картината м/у А6000 и А7.

По-горе съм писал моя сет за пейзаж какъв е и съм доволен на този етап.
36МП не се пълнят лесно от стари обективи, както и от нови, без да коментирам шътър шок-а на по-ниски скорости на А7S (което ме и отказа от този модел).

24МП в много от случаите вършат идеална работа и са оптимума за сега(поне за мен).



Публикацията е редактирана (17-02-18 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: Simbon4o   
Дата:   17-02-18 13:37

За старите обективи и пълненето на 42мп[smilie5]

Това с пълненето е безсмислица. Както и колко мегапиксела са камерите. Реално тези 24мп са 6 ако говорим за цвят... сносен резултат се получава като смалиш размера от 24 до 12-14мп макс.

Още малко по темата А6000 и А7 :).

Моето лично мнение продължава да е, че фул фрейма има предимство само, ако гониш максимално бокета.

ПС ето още едно сравнение. В общи линии обективите до голяма степен решават спора.



Публикацията е редактирана (17-02-18 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: victory13   
Дата:   17-02-18 14:20

boket-ата са арна работа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: burningice   
Дата:   17-02-18 14:26

... и голяма динамика...

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 16:17

Симо, понякога не вдявам, как ти се изплъзва от устата умозрение, като това за резолюцията и сензора :D

Това за кропката и ФФ, вече няма да ти го коментирам.
За човек който снима с ФФ, да обяснява как кропката е добра - несериозно. Дори да оставим на страна физиката и електрониката.

Имаш много попадения, разучил си много неща и понякога ми кеф да ти чета писаниците, ама тук се излагаш. [smilie7]

P.S.
Горните примери, не доказват нищо, между другото.
Със същия успех, може да сравниш телефон и сапунерка и да пуснеш снимчиците в нета. Несериозно.
И още. Ако някой не вижда разликите м/у ФФ и кроп, при еднакво обработен RAW, то значи няма нужда от ФФ или гледа на скапан монитор и т.н. и т.н.

Ще се подесетя - продай ми тънко ФФ и си зами А6000 и мирясай, като толкова те кефи кроп :D

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: uri64   
Дата:   17-02-18 16:25

Zenon +1

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:22

До преди няколко /3-4/ години ФФ е бил доста напред,но сега вече,нещата не стоят така,и още ще се променят!
Който знае руски и прегледа клипчето,ще разбере някои неща,които аз не мога да обясня така добре!

напишете https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Yтук линка

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:34

За това идеше реч
https://www.youtube.com/watch?v=Gr8WUKOoF4Y

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 17:47

keri-di,
няма "до преди".
Докато някой не измисли нови закони на физиката, ФФ матрица с еднакъв брой пиксели, ВИНАГИ ще е по-добра от кроп матрица със същите пиксели и еднаква технология.

Това едно.

Второ.
Възможно е след някоя и друга година технологията да докара нещо, което е по-добро с пиксел с по-малка плащ от сегашните големи на ФФ и тогава кропа да бъде равностоен на сегашния ФФ.
Но това е за в бъдеще. На този етап малкия пиксел си е малък пиксел.

Който го интересува да се поразрови из нета за фотоприемници и т.н.
Иначе коментарите са излишни и подвеждащи.

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 17:58

ZENON,Има преди,и Михаил много точно го обяснява-но трябва да се прегледа-ако се знае руски разбира се !
Из между другото,такова професионално отношение към представянето,както го прави Михаил,лично аз,много рядко съм срещал!

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: ZENON   
Дата:   17-02-18 18:04

Глупости.
Михаил може да си говори каквото си иска.
Няма как малък пиксел да генерира сигнал, еквивалентен на голям пиксел при една и съща технология.

Всичко останало са измишльотини, който и да ги каже.
Иска се елементарно познание за процесите при преобразуване на светлината в електрически потенциал...

Нещо, на което не всички обръщат внимание, когато почват да обясняват.

Но хората са различни и вярват на различни неща, поднесени им по начин, който е убедителен, вместо да седнат и да прочетат :)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 18:13

"Няма как малък пиксел да генерира сигнал, еквивалентен на голям пиксел при една и съща технология."

Това е обяснено!

"Иска се елементарно познание за процесите при преобразуване на светлината в електрически потенциал..."

И това е обяснено!
Но е на руски?

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: dtangelov   
Дата:   17-02-18 18:14

ZENON
И как тогава последния сензор на Фуджи, дава по добра динамика от ФФ сензорите на Канон?
[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-02-18 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: От DSLR към безогледалка
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-02-18 18:19

написа:

> ZENON
> И как тогава последния сензор на
> Фуджи, дава по добра динамика от ФФ
> сензорите на Канон?
> [smilie11]

Зависи от технологията. При една и съща технология обаче фул фрейм сензорът винаги ще има по-добра динамика от кропката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »