Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: radikyokushin   
Дата:   12-02-18 20:09

Simbon4o написа:

> Автор: radikyokushin
> Дата: 12-02-18 18:48
> Всеки има личното и неотменимо
> право да стигне до истината по
> трудния начин [smilie5] [smilie5] [smilie5]

>
> Мдааам :).
>
> Истината е че в този ценови
> диапазон 7RM3 е без конкуренция за
> изброените нужди - фото и видео в
> едно.
>
> Има страхотен АФ във фото и видео,
> качеството на видеото и фотото е
> перфектно и почти без конкуренция,
> опции за настройки и
> персонализиране има на всичко,
> много гъдели които канонци ще
> получат можеби след 5-6 години
> поне..., батерията държи на видео
> колкото тази на С200 кино камерата
> на канон, визьора е страхотен...
> дори в повечето кино камери няма
> такъв (1280x720) почти не ти трябва
> фокус асистент докато снимаш
> видео, можеш да ползваш смартфон
> за видео монитор, сензора е
> стабилизиран и това помага доста в
> много ситуации, кодеците са
> адекватни и не се налага да ходиш
> запасан с терабайти карти и
> хардове... Причини много да го
> избера пред други подобни
> инструменти. Всеки сам си решава
> обаче.
>

Да, определено това е най добрия "компромис" за фото и видео в момента.
100% съм съгласен.
Единствената причина да не го предложа (макар че имаше такова предложение вече в темата от uri64) е обявения бюджет от ~10к.
При цена от 7к само за тялото, не знам какви обективи ще трябва да взима, за да окомплектова някаква прилична стартова система.
Затова предложих GH5s и A7sII, защото разликата от два бона в цената, си е все пак един приличен обектив [smilie3]
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-02-18 20:14

При първата промоция ще го запродават с обектив в комплекти с по 1000лв надолу... все пак това е Сони :)
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: radikyokushin   
Дата:   12-02-18 20:21

Така де [smilie5] .
То и аз това чакам [smile]
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-18 10:27

radikyokushin как няма да се родиш със Сони- ти нямаш една снимка на фокус в профила си. Пък и след Никон квото и да вземеш все ще е супер.
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-02-18 14:57

Няма да се уморя да повтарям: за видео СОНИ или ПАНАСОНИК!
Канон са далеч назад във всяко отношение.
Прословутият "магичеки" фенер, така усърдно рекламиран от IDA, става единствено за експерименти. За сериозна и отговорна работа е противопоказен.
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: krastevfilm   
Дата:   13-02-18 16:49

И това и баба на село го знае!
Никон или Канон може само обективи в някой случай, въпреки че изборът от лещи е в огромна палитра, дори и стари ръчнофокусни обективи ако се използва сменяема оптика, но Сони и Панасоник са утвърдени безспорни лидери при видео камерите, след тях са само високо бюджетните решения Arri и прочие, който през последните години са доста добре заместени от стойностните камери на Сони и разлика в качеството няма и цената на Сони си заслужава. Разбира се универсалния вариант на Панасоник "All in one" e много удачен олекотен и опростен вариант, въпреки че..
За мен една крачка напред и нагоре са Сони, не само поради избора на добри видео апарати със сменяема оптика, чийто възможности включват използването на богата гама от почти всички ръчни обективи от 50-те години до наши дни чрез опростени преходници, но не и на последно място възможността от добро сервизно обслужване у нас, което уви при другата е марка е невъзможно поне на този етап.
И все пак изборът е наистина Сони или Пана, но поради изброените две последни причини безспорен лидер остава Сони при използването на "видео камери" със сменяема оптика и възможността за богат избор на обективи.

P.S. Опитът на Канон през 70-те да се наложи на пазара доведе до пускането на доста добри ръчно фокусни супер силни обективи, който си заслужиха почиталите и уважението дори сред Никонаджийте. Но темата обективи Канон и Никон е нещо съвсем различно, но и там Никон си остава за мен водещ като build quality и сервизно обслужване. Все пак тук говорим за видео и Сони са доста последователни в това отношение от производството на монитори за кино индустрията през 80-те до днешните постижения в Super 35 формат, което де факто е своеобразен връх в кино индустрията и възможност за некомерсиалните продукции да предложат отлично видео качество.

 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: hose   
Дата:   13-02-18 17:53

имам едно въпросче относно Сони-тата - и фотоапаратите ли правят онези шибани директории и поддиректории на AVCD формат?!
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: mmjm   
Дата:   13-02-18 18:13

hose, да правят ги.

krastevfilm, за сони и панасоник съм напълно съгласен с теб, но запомни и ти и останалите плескащи „й“, дет требе и дет не требе - м/у „и“, „й“ и „ѝ“ има разлика.



Публикацията е редактирана (14-02-18 18:52)
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-02-18 02:27

Файловата структура на AVCHD е стандартизирана - т.е. тя е еднаква при всички производители (вкл. Канон), които използват този формат.
От 2013 г. насам Сони използват предимно XAVC, който няма сложна файлова система.
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: hose   
Дата:   15-02-18 23:56

това ако е просто... https://www.youtube.com/watch?v=eRhvIbYXrAw

иначе днес пипнах едно А7s - ами... фокус пийкинга изглежда добър наистина, но като цяло... не ме радва определено... и това си е

и батерията доста бързо му пада май

не разбирам и защо толкова скачат всички на видеото на никон - за мен съществена разлика между всичките подобни няма
пък МФ обективите са си супер...

вече ако сравнявате с ред, ари и т.н... е безмислено
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-02-18 06:20

hose,
Нищо не разбирам от космически кораби, но и не се напъвам да пиша за тях. Ти очевидно не разбираш от видео, къде си тръгнал да ръсиш дивотии?
[smilie23]
 Re: Към колегите занимаващи се с кино и фотография
Автор: hose   
Дата:   16-02-18 17:09

chrisnoch е ма как, само ти си вселенският специалист по видео...

от теб само празни великопарни приказки съм прочел, никога нищо по същество... за отношението ти пък въобще не искам да говоря...
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.