Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тези, които не гласуват - част втора!
Автор: tili   
Дата:   10-02-18 16:38

От известно време ми прави впечатление, че автори редовно гласуващи преди тоталната анонимност, в последно време спряха да гласуват. По-точно, гласуват предимно за кадри, които са излезли от анонимност. На пръв поглед, човек си казва, пак шуробаджанащина, но се оказа, че НЕ е! Оказва се, че голяма част от тези автори не приемат нарцисизма и арогантността на тези, които непрекъснато качват снимки за гласуване, а те никога не си правят труда да погледнат чужда снимка, камо ли да гласуват за нея! Ако разгледате галериите, ще видите, че едни от най-харесваните снимки, са точно на такива нарциси. Върха според мен е авторка, която в момента има няколко снимки в "Портрет", за които са гласували десетки хора, някои от които са си направили труда да напишат и коментари, а въпросната дама е харесала чужда снимка за последно през февруари 2010г.!?
Знам, че както миналия път, много хора ще ме нападат и ще ме питат кой съм аз, че да ги карам да гласуват, но ако се замислят малко, ще разберат, че цялата структура на ФФ се крепи именно на това гласуване. Знам и, че няма как да накарам нарцис да погледне снимка на друг автор, при положение, че харесва само своите! Апела ми по-скоро е, да се въведе система, при която не можеш да качваш снимки за гласуване, при положение, че не желаеш да участваш в този процес!

 Re: Тези, който не гласува - част втора!
Автор: Plamen11   
Дата:   10-02-18 16:45

А къде се вижда кой е гласувал за дадена снимка?

_____


Извинявам се, чак сега видах къде го пише това. :)



Публикацията е редактирана (10-02-18 16:49)
 Re: Тези, който не гласува - част втора!
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   10-02-18 16:46

Да ! Но ако се погледне от друг ъгъл това нещо ,някой ще правят ,,просто ,,двадесет кликвания=гласувания за да качат снимка ?
Да ,неминуемо е важно това което предлагаш, но пак гласуването ще зависи от гласуващия : Дали ще ,,цъкне ,,просто 20 пъти или ще избере за кой да го направи ,за да качи снимки ?
Знам ли ?
 Re: Тези, който не гласува - част втора!
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   10-02-18 16:49

tili написа:

> Апела ми
> по-скоро е, да се въведе система,
> при която не можеш да качваш
> снимки за гласуване, при
> положение, че не желаеш да
> участваш в този процес!

Няма как да накараш насила някой да гласува. Даже и да се въведе такова правило (което не ми се вярва да стане), хората които не желаят да гласуват, в такъв случай ще "нагласуват" набързо, ей тъй сватбарската, без да им дреме, колкото да изпълнят лимита за гласуване, който да им позволи отново да качват снимки.[smilie7]

П.П. LUBOMIRHRISTOV ме е изпреварил в това, дето и аз го казвам.



Публикацията е редактирана (10-02-18 16:50)
 Re: Тези, който не гласуват - част втора!
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   10-02-18 17:01

Изпуших една цигара и го пообмислих,не знам само дали е технически възможно ![smile]
Така както има лимит за качване на снимки -2 на 5 дни ,3 на 5 дни и т.н. така да се приемат само толкова гласувания под един кадър.
Имаш пет гласувания за пет дни ,за твоя кадър се отчитат само пет гласувания. Да се отчита и това ,че за един ден си гласувал 30 пъти,щото ще пускаш кадър, а в последния месец нищо ...

Може би нещо такова ![smile]
 Re: Тези, които не гласуват - част втора!
Автор: SaS   
Дата:   10-02-18 18:38

tili,

тази тема, тръгне ли леко на негативна посока и аз или някой колега ще я скрие [smilie3] няма да я трие.

Аз знам какво имаш предвид, не е да не сме го говорили. Отчети и факта, че в едно общество (community) както е тук не всеки прави всичко. А различни хора през различни етапи правят различни неща. И на мен ми се иска всички да гласуват ама няма как да бъдат накарани. Такава ограничителна норма има за хора, които искат да пишат след първоначална регистрация в сайта - трябва да гласуват за 50 снимки, но тя е единнствено с цел ограничаване на пиянски нощни регистрации. Никой не разчита, че това е качествено.

Според мен не може всеки да прави всичко. Ще въведем оценка принос, която да показва кой какво прави и той да е ценен с това, което прави. Един гласува, друг пък качва снимки, трети пише коментари, четвърти текстове, пети нещо друго. Така всеки е ценен, с това което прави и от това му расте приноса.

Както се видя, много от коментиращите тук си мислеха, че 3дни анонимност ще реши казуси, които хората създават, но то реално реши частично, но създаде нови. Определено ще се върви към повече редактори и едновременно премахване на рейтинг Б. Това няма как да стане утре, но ще е скоро.

Близките дни очаквайте нов мащабен конкурс, който ще раздвижи снимките, също така влизането в годишния албум не се базира на рейтинг.

Поздрави
 Re: Тези, които не гласуват - част втора!
Автор: tili   
Дата:   10-02-18 19:15

Съзнавам, че само си чешем езиците и едва ли ще накарам някой нарцис да почне да гласува. Искаше ми се да има малко по-голяма нетърпимост към егоистично настроени автори. Съгласен съм, че ФФ едно малко общество, точно за това, всеки трябва да има права и задължения, а и малко морал. Погледнете снимките, които се качват, 10% от тях са с лого, въпреки многото дискусии, че не трябва да е така, заради анонимността!
Затварям темата, благодаря за вниманието!

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.