Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: stukloplast   
Дата:   01-02-18 22:06

Естествен подбор. Да са се пазили :)
Ама тогава богатите, болни паралии нямаше да даряват за изследвания. И пак щеше говеда да гледаш. И какво излиза накрая...[smilie21]

Последен пример-иде повсеместна пандемия, астероид или каквото там-стотинките ли ще гледаш в джоба, или ще си дариш "безценните знания"...

Тесла трябва да е бил много зле да го е... И Хитлер...



Публикацията е редактирана (01-02-18 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: BXMarkov   
Дата:   01-02-18 22:29

Ето го Проекта на директивата. Тъй като самата директива трудно ще се разбере от масовата публика, за яснота може да се прегледат точки от 37 до 44 от мотивите, които разясняват повдиганите от SAS въпроси.

Добре е да се знае, че Директивите определят рамката и насоките, а всяка страна трябва да хармонизира законодателството си(у нас основно Закона за авторското право и сродните му права), така че да не противоречи на Директивата. Освен това ясно се посочва,че всяка държава членка, индивидално в законодателството си ще реши как и по какъв начин да се урежда защитата. Има доста неизвестни наистина, но какво ще произлезе на практика е рано да се каже, тъй като всяка буква от директивата се приема с консенсус, тоест 27-те страни трябва да са съгласни, едва тогава отива в Евр. парламент.


Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: the-rookie   
Дата:   01-02-18 22:48

Както казва Стив Возняк "Идеята може да бъде чудесна, дори ако тя не носи пари!".За съжаление меркантилното отношение към битието намира все по-широка подкрепа!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-02-18 23:33

Едно със сигурност е ясно-антигравитационен уред никога няма да измислиш! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: CatandGoddess   
Дата:   02-02-18 00:19

Сега ще ви разкажа какво ми се случи- почти не е по темата. Днес се реших да напиша писмо на една въразстна дама. Нещо което отлагах години. Като потърсих адрес попаднах на информация, че е починала пред по-малко от 2 седмици...

Не знам може ли да се патентова смъртта, но да отлагаш с години за да закъснееш с 10 дена би трябвало да може...

Осъзнавам, че с годините си отива способността ми да споделям. И всички поизводни...

Лека [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: flac   
Дата:   02-02-18 02:17

Съгласен съм със "stukloplast".

Елън Мъск заедно с неговите Ракети и елекро-коли - "Тесла". Ми той направи революция.
Бяха по над 100 000 долара, сега са 35 000, даже моя роднина си поръча една.

Мисля, преди година беше - Мъск обяви:

"Пускам всички мои разработки и патенти БЕЗПЛАТНО - нека, който може, да ги използва и да прави електромобили.
Така ще запазим Планетата"

Цитирам по памет...., е не е ли велик ???[smilie24] [smitten]



Публикацията е редактирана (02-02-18 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-18 09:17

Аха. ТЕЗИ БЕЗПЛАТНИ патенти на Илон Мъск, които би трябвало да използват платените му батерии, което е основният и най-голям бизнес на тесла. Яка стратегия за правене на пари,шапка му свалям на човека! :) Алооу, паднете от Марс най-накрая и започнете да четете !

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: SaS   
Дата:   03-02-18 01:22

Добре, че не споделихте някоя снимка тук я на кола, я на ракета на Илън Мъск, че де да знаем дали няма да има претенции за нея и трябваше превантивно да ви я изтрием. Да сме в синхрон с принципите на новата директива.

Какво зацепихте дали да има или няма авторско право. Разбира се, че ТРЯБВА да има. Иначе ще умрем по-бързо всички, че и децата ни няма да имат шанс да живеят добре. Темата е по-скоро кое и до колко е справедливо. Защото креативните индустрии може да имат общо с процеса на творене, но са толкова различни, че при всяка има хиляди детайли.

Относно фотографията имаме All rights reserved, Creative Commons, Royalty Free,

На този етап не може да има генерален мониторинг на нета и някой да преценява дали съм си купил снимката от сток или пък съм я открал като си я държа на сайта. Ами ако различните сток сайтове имат различни ограничения и права? Ами ако аз съм си договорил уникални права, ще накарат Гугъл да ми ореже сайта от търсенето, а хостинг компанията да ми изтрие снимката от техните сървъри ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: мара   
Дата:   03-02-18 13:18

Автор: sirkhann
Дата: 01-02-18 18:09

Темата е изключително сериозна и в същото време - тъжна, защото много малко хора разбират какво се случва.

Нещата са далеч отвъд авторското право и засягат цялостна тенденция в правораздаването на подкрепя консолидирането на капитала в ръцете на единици. Подобни промени, и вървящите с тях сливания на компании, се случват във всички сектори. Така тези, които държат средствата, придобиват все по-голям контрол: чрез лобиране или предизборна подкрепя на политици, които да защитават техния интерес.

Така масовият гражданин живее със заблудата за демокрация, но единственото, което може да направи, е да пусне бюлетината кой да е палачът му.


корпоративният империализъм няма НИЩО, АМА НИЩО общо с капитализма...
а, от своя страна - капитализмът не преполага демокрация сам по себе си...от трета страна - корпоративният империализъм напълно я изключва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: pllb   
Дата:   04-02-18 19:43

какво означава "fast_eyebrow" [smilie11]
Взаимни фондове,архивни стелажи,подаръци за деца,Застраховка имущество



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-18 20:01

Красота и интелект в едно. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: мара   
Дата:   04-02-18 20:13

не е верно...моят означава това...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: tonyf   
Дата:   09-02-18 14:22

Прочетох мненията и се замислих, че като че ли човечеството се е движило и се движи най-много напред и се е ползвало и се ползва най-много все от безпатентни озарения, прозрения и измишльотини... е... може тук-таме да се прокрадва и по някое по-маловажно патентче (като уиндоуса и айфоня)...за срам на собствениците им [smilie5]... Но това колелото, токо, интернедо, ваксината за шарка и т.н., май всичко важно ни е дюшеш... Съгласен съм, че и авторът и спонсорът полагат извънреден труд и трябва хляб да ядат, затова си е нужно и по малко авторско право, колкото да се почувстват и те хора, особено докато са живи и да просперират и те, и семействата им, и компаниите им, докато вършат чобеколюбиви и богоугодни дела, ама нека да не се прекалява също така... Иначе бодро пристъпваме към някакъв нов райх.

Защото, според мен - и най-неописумият гений да го оставиш да се роди сам на една идеална планета, в една идеална Вселена и да му дадеш милиони години живот - накрая няма да е измислил абсолютно нищо. Да, всички гениални открития, дори и да са се появявили уж случайно, често се раждат от конкретен човек или от неголяма група от човеци, но също така се случват и са резултат заради съществуването и жуженето на цялото човечество и на това, което е над всички нас, така че, нека да има справедливо възнаграждение за труда на автора, но нека и не забравяме, че истинският Автор е друг и всички и всичко е от Него.
[cool]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: pllb   
Дата:   09-02-18 17:39

Съгласен съм с мнението ти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложеният за реформиране на правилата за авторското право в ЕС
Автор: SaS   
Дата:   19-02-18 15:40

Вече работи и сайта на кампанията срещу член 13 от подготвяната директива за авторските права.

Може да подкрепите кампанията.

Последните няколко седмици нашите представители предложиха компромисно премахване на думите "филтър", но го описаха по друг начин, като технологии да премахват ..., което е все същото. В момента България има възможност да защити интереса на българските индустрии и бизнес, а не както предлагат директивата от френските филмови и музикални индустрии, които са най-силното лоби за прекарване на текстовете каквито са в момента.

http://article13.bg/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »