Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   31-01-18 12:02

Преди няколко месеца видях подобна тема, но хората не приеха нещата насериозно. И все пак и мен ме взеха за канарче.
Ето каква е схемата
https://drive.google.com/file/d/1vS5fiN1iF1gTSMGEJDXEbajwmo5T8oC8/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1vS5fiN1iF1gTSMGEJDXEbajwmo5T8oC8/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1fY9Nv8-7GdVfDQr2FNbFT3Nrh8fX05zY/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1vS5fiN1iF1gTSMGEJDXEbajwmo5T8oC8/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1fY9Nv8-7GdVfDQr2FNbFT3Nrh8fX05zY/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/13dj3PUoQzyWkrbhyUpds-XvPyQGU9bYD/view?usp=sharing


Номера е нигерийски.
Аз лично вярвам че е българин. Попитах в една група във фейсбук и няколко човека ми обясниха точно как се случват нещата.

Така, че пазете се не се връзвайте на историята с племенника. ИЗМАМА Е!

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: ценослав   
Дата:   31-01-18 12:04

Приготвил съм едни 40.000 лева да хвърля през терасата, ма никой не евава да ми звънне!!! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: CatandGoddess   
Дата:   31-01-18 12:06

Цено, да ти дам сметка да ми ги преведеш, че ме мързи да ходА до вас...?

Ако става пиши едно ЛС


Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: horrible   
Дата:   31-01-18 12:09

От същия номер ми писаха вчера за Канона, който продавам, след като им написах, че го изпращам само в България се отказаха! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   31-01-18 12:13

horrible аз проявих любопитство :) и почнах да го баламосвам че не мога веднага... И го поразпитах малко. И схемата е такава, че за да ти отмъкнат нещото което продаваш и парите, трябва да попътува в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: horrible   
Дата:   31-01-18 12:16

Врътката я правят в един сайт за продажба, който някога се казваше продавалник :) Преди време имаше една друга схема и изпращаха някакви странни имейли... като ги видя, че ми пишат на джагатайски изобщо и внимание не им обръщам.. не ми ли проговори на развален български език, евентуално с някой пазарлък за цената и някоя лееека псувничка.. изобщо не ги отразявам [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   31-01-18 12:18

да аз го питах дали от фейсбук ми е видял обявата, тоя вика,че от OLX.bg.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: D_Ave   
Дата:   31-01-18 12:22

мдааа и аз продавах миналия месец един Канон с 2 обектива и имах 2-3 смс-а но ги игнорирах - стори ми се супер подозрително че ми искат повече инфо на имейл вместо да ми звъннат или да ми пишат лично съобщение.

сега погледнах, моите смс-и са от номер 1917, което тогава ме усъмни допълнително.



Публикацията е редактирана (31-01-18 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   31-01-18 12:31

Явно фототехниката е станала апетитна :) не е обемиста, и все пак има стойност. Сумите са такива, че не са малки, но не са и достатъчно големи за да се счите за крупна измама.. Човека който ми разясни схемата с повече подробности, е попаднал в нея с МПС.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: Synthy   
Дата:   31-01-18 14:09

Мноооого отдавна подобни "купувачи" искаха да купят от мен един телефон, който продавах. Отново бяха нигерийци.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: ZED   
Дата:   31-01-18 14:39

За да не отварям нова тема.
Пристигат мейли от РУМЕН УЗУНОВ с текст на чист български :
"За повече подробности, отворете прикачения файл. С уважение Румен Узунов"
ДА НЕ СЕ ОТВАРЯ!!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: philip   
Дата:   31-01-18 15:11

ZED: [smilie24] Изобщо прикачените файлове най-добре ДА НЕ СЕ ОТВАРЯТ!


Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: yakumo   
Дата:   31-01-18 15:42

Браво за предупреждението!
Иначе, такова писане, такава процедура, това и на български да ми го пратят, няма да си направя труда да го чета и да разбера колко действия и в каква последователност трябва според тях да се извършат [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   01-02-18 00:42

Ами ако беше на български сигурно и аз нямаше да се зачета, но ми стана любопитно как действат ония, които сигурно са наши.. Ама знам ли пък то навсякаде има сцолач :(

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-02-18 02:15

Разбира се, че са "наши" - иначе как ще прочетат обявите в OLX?

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: lamerko   
Дата:   02-02-18 02:19

По същия начин както аз чета специфични документации на китайски, достъпни единствено изпаднали китайски сайтове...

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: stanislavkos   
Дата:   02-02-18 23:22

Преди две години може би четох в руските фишки, че някой беше пратил лаптоп точно за Нигерия

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-02-18 01:13

То и тук се е писало и то точно за фото техника, просто не мога да се ангажирам с време кога точно беше - миналата или по-миналата година, с абсолютно същата схема!

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: Otvorenia   
Дата:   04-02-18 05:45

От години още Нигерийците пращат писма от някой си който има милиони ама не може да ги усвои поради различни спъващи го причини и предлагат да си дадеш данните и сметката да ги преведат. И аз съм получавал такова писмо, приятели измежду които един е уважаван адвокат, препрати ми го с цел да дам мнение.

Винаги им казвам защо точно на мене или на вас да се случи ей така да лапнеш от въздуха.
Сега са свалили доста летвата, след като се занимават с OLX. Прадавах един път фото техника там и получих писмо дали мога да я пратя техниката в чужбина. То си беше явно че ме гласят.Изсмях се и си викам е точно на мене ли да ми се случи да ми купуват техниката от чужбина където техниката е по евтина от тука. На всичко отгоре даже не я е видял и пробвал.

Относно писмото от "Румен Узунов" цитирано от ZED :
Като получих писмото с прикачения файл от гореспоменатият, първо погледнах домейна който окончаваше на .jp, в последно време оттам масово идват фишинг писма. Прикачения файл беше с окончание .js което си е скрипт който ви атакува.
Не е необходимо да се отварят просто се гледат екстеншъните. Няма смисъл български фирми за което искат да се представят измамниците да ползват чужди домейни за да пращат писма на български домейни. Ползват чужди домейни точно защото са нередовни и целят измама



Публикацията е редактирана (04-02-18 05:49)

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: burningice   
Дата:   04-02-18 08:32

От Нигерия наддават в ибей и после не превеждат парите, като се надяват продавача да не си провери в сметката, дали измамниците са превели парите.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-02-18 12:02


https://i.pinimg.com/236x/36/52/21/365221dc9362ede389a47b4620137b5a--funny-art-pastor.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: victory13   
Дата:   04-02-18 12:54

Току-що разбрах от и-мейл на Саймън, че докато съм спял, съм спечелил лотарията в юк [cool] ... вика да се свържем [smilie18]

не знам за друго, ма може да ми викате вече сър ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: pllb   
Дата:   04-02-18 19:42

Наистина трябва да се внимава много! Благодаря ти, че сподели. [beer]
Label M,домашен майстор,фет бърнър,РЕКЛАМНИ ПУЛОВЕРИ И РИЗИ



Публикацията е редактирана (09-03-18 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-02-18 20:40

PhotoBo да имаше такава тема, точно за тази схема. Мисля че есента на 2017 я четох, но коментарите на повечето хора бяха с насмешка.

chrisnoch през прокси не е никакъв проблем.

pllb няма за какво да ми благодариш.

Споделих го защото знам, че има по доверчиви хора и е мега неприятно да те измамят.
А и скоро станах свидетел на случай с телефонните измами. Леля ми все викаше "ей тия хора как може да са толкова наивни" докато в един момент тя не попадна в тази ситуация. Извади късмет че се е появила сестра ми, но това си е късмет. Така че подобни неща може да изглеждат нелепи отстрани, но има хора които си имат свои проблеми,грижи и не могат да анализират цялата ситуация с детайли.
Не защото са глупави, а защото са в особена ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: kery70   
Дата:   08-02-18 11:14

Вече и от англия пишат, дават адрес за доставка там, показват ти плащане от фалшива пейпал страница. Като обясняват че парите са блокирани докато пратката не пристигне. Приятели ги излъгаха с един галакси с8 по този начин декември месец, с адрес в Лондон.

Отговори на това съобщение
 Re: схема за измами. ПАЗЕТЕ СЕ !
Автор: D_Ave   
Дата:   08-02-18 11:39

добре де, парите били пратени по пейпал, блокирани и т.н. - как може да се върже човек без да потърси инфо, без да прочете и т.н.

аз съм продавал в ebay - докато не видех парите в paypal-a ми не съм пращал никога. забелязвам, че доста хора така правят - чакат да пристигнат парите и тогава пращат. ако някой толкова иска да купи нещо мое и е извън България ще му кажа, че ще го листна в ebay, да го купи директно от там през buy now и да сме покрити и двамата от трета страна.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »