Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Динозаврите влизат в играта
Автор: alext   
Дата:   23-01-18 19:25

CANON SENDS INVITATION TO DEALERS FOR MAJOR MIRRORLESS PRESENTATION NEXT MONTH

Nikon Z-mount

Нещо много зачестиха информациите за каникон безогледалки, а пък и покани вече пращат хората. Явно последното сони много ги е ядосало. Никон и те закърпиха положението с d850, размина им се умирането(според финансовите специалисти във форума) и този път. Следващите няколко месеца ще стане интересно. Та какво ще правите със старите дслр буркани.. Бихте ли зарязали тухлите за неудобните тухлички. Ще изпадне ли някои бавноразвиващ се от схемата ака пантакс. По- важен ли е малкия flange distance от големия обектив.Сони ще си закърпят ли уплътненията или ще изтичат като парите от еврофондовете, а пък може да е нов вид водно охлаждане[smilie25]

Изобщо чесане на езици на безогледална тематика.. който му е на сърце да се включва.. [smilie21] [smilie21]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: keri-di   
Дата:   23-01-18 20:04

Дали ние ще си гъделичкаме клавиатурите,за развитието на технологиите,няма никакво значение!
Дали някой ще признава новостите във фотографията,или ще припява едно и също-пак няма значение?
Живеем във динамични времена,и нищо чудна,скоро пак да има смяна на технологиите-например нещо от рода на разработката на Lytro Illum?
Лично аз нямам,нито любима марка,нито любима система!
Недолюбвам огромните фотоапарати,затова си взех нещо,което ще ми върши работа да си Щракам,и да си се кефя!
А какво ще се случи със някой "динозавър"-пука ми толкова,колкото на тях за мен! [smilie5]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: io_bs   
Дата:   23-01-18 20:34

alext написа:
> Никон и те закърпиха положението с d850

Nikon claims the #1 spot in the full frame camera market during the 2017 holiday shopping season
Даже изскачат на първо място в Щатите и по пазарен дял, и по приходи. [beer]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: ivo   
Дата:   23-01-18 20:56

Не, че в Япония е по-различно положвнието:
2018 Japan BCN camera rankings: Canon dominates DSLRs, tops Sony in mirrorless
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: papadok   
Дата:   23-01-18 23:39

Не схващам логиката в заглавието.
Динозаврите си играят тяхната си игра. А тяхната игра е игра на дребно... все още. Направили са си сметките, преценили са, че и така могат да я карат... известно време. Поне Канонските слухове това вещаят. Нова кропка, наследник на М5 е ОК като новина, идва малко по-рано от очакваното. Обаче така бленувания ФФ-мирърлес, който да не отстъпва(много) на "лидера", и на който да си закачиш любимите ЕФ-обективи(без адаптер), все още не е на хоризонта дори ;)

 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-01-18 12:32

на който да си закачиш любимите ЕФ-обективи(без адаптер)

нали се сещаш ще такива недоразумения "безогледаки" на които просто им е махнато огледалото вече има и не пожънаха успех... няма да назовавам фирми

истинската безогледалка води след себе си собствени обективи и пример за това са лайка, оли, пана и фуджи...
при сони, доста от обективите са реално за огледална камера, но дизайнати за беозгледалка и затова някои от обективите са безумно големи...

айде чакаме инженера, пЪрдон фотографа да дойде да се разпени [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: nsirakov   
Дата:   24-01-18 13:18

alext написа:

Та какво ще
> правите със старите дслр буркани..
> Бихте ли зарязали тухлите за
> неудобните тухлички.

Ще продължавам да си снимам с моя стар ДСЛР, докато снима и е технически изправен... колкото и да е "стар", това което правя с него ми е достатъчно качествено...

Не съм достатъчно богат да купувам всяко ново нещо , което излезе на пазара, според мен е безсмислено.. Като счупя ДСЛРа, ще се огледам, ще преценя какво да бъде и тогава ще реша... [beer]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: io_bs   
Дата:   24-01-18 13:25

Основното предимство и на Никон, и на Канон е в обективите. Не бих се учудил, ако ФФ безогледалките им са с F / EF байонет.
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: alext   
Дата:   24-01-18 13:39

истинската безогледалка води след себе си собствени обективи и пример за това са лайка, оли, пана и фуджи...
при сони, доста от обективите са реално за огледална камера, но дизайнати за беозгледалка и затова някои от обективите са безумно големи...


това по- скоро не е ли заради микро 4/3 сензорите, тоест оли и панасоник нямат друг избор. Сони искаха да направят нещо подобно с акцента върху ФФ в малко тяло.. и малки обиктиви, но само на някои твърди се получава. От там нататък и сонито расте и дебелее, като се добавят грипове, удължители, л-плочки и зумовете са си същите кютуци.


@Основното предимство и на Никон, и на Канон е в обективите. Не бих се учудил, ако ФФ безогледалките им са с F / EF байонет.

Но дали е технически възможно, особено при никон, където повечето обективи са с механична бленда и няма реално превю на експозицията в live view, а с адаптори няма как да стане поне при никон. Тоест май ще си трябва нов байонет



Публикацията е редактирана (24-01-18 13:44)
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-01-18 17:39

идеята за беозгледалка е по-късата работна отсечка респективно от това по-леки и малки обективи...
когато скъсиш работната отсечка наполовина то може да постигнеш светлосила с по-малка леща... това че фирмите не го правят е отделен въпрос
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: prosperity   
Дата:   24-01-18 18:20

А защо фирмите не го правят
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: keri-di   
Дата:   24-01-18 18:54

При MFT,поради малкият размер на матрицата е възможно стабилизиране във тялото.При обективите,поради същата причина,че лещите са по-малки,и леки,преместването им е по-лесно,поради което автофокуса е много бърз.
Със новите мощни процесори,матрицата дава все по-добри резултати,и във много отношения надминава вече големите матрици.Все още изостава по светлочувствителност,и динамически диапазон-но пък стабилизацията,със светлосилен обектив позволяват много голяма задръжка,и това до някъде компенсира нещата-но не изцяло!
От личен опит казвам,че със Олито,спокойно може да се направи качествена снимка,при 2-3 секунди задръжка,а някои са правили и на над 10 секунди?
Дори статив няма нужда да се използва,освен при по-специални снимки?
При ФФ и APS-C,физически са невъзможни неща,които са възможни при MFT!
Sony се опитва да стабилизира матрицата във тялото,но това,никога не може да стане така,както при по-малката матрица!
Какво да кажем за Теглото?Че то направо си е Тегло [smilie5]
Аз моят апарат,със дребния обектив си го нося във джоба на якето,а по-големия във тактикъл чантата.
А бе,никой не може да ме накара,да мъкна огромна и тежка апаратура!

[beer]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: the-rookie   
Дата:   24-01-18 19:22

Аз също съм се питал защо не го правят...и не мисля че има разни конспирации и договорки.По скоро е скъпо! По-малък обектив означава и по-малък допуск в изработката и в експлоатацията ,необходими са по-скъпи материали така че нещата не са толкова прости.
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: keri-di   
Дата:   24-01-18 19:28

На голяма матрица,няма как да сложиш малък байонет!
Не случайно,разработчиците от Сигма са казали на Сони,че са се промахнули със байонета на фф им?
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: io_bs   
Дата:   24-01-18 20:16

alext написа:
> Но дали е технически възможно,
> особено при никон, където повечето
> обективи са с механична бленда и
> няма реално превю на експозицията
> в live view, а с адаптори няма как да
> стане поне при никон. Тоест май ще
> си трябва нов байонет

Не виждам причина евентуална безогледалка на Никон със байонет F да няма лостче за управление на блендата. Освен оскъпяването на производството ;)

Джъмбо написа:

> идеята за беозгледалка е по-късата
> работна отсечка респективно от
> това по-леки и малки обективи...
> когато скъсиш работната отсечка
> наполовина то може да постигнеш
> светлосила с по-малка леща... това
> че фирмите не го правят е отделен
> въпрос

Не съм съгласен. Идеята на безогледалката е, че се състои от по-малко части, няма толкова елементи, изискващи прецизност при сглобката, производството е по-евтино и оттам - по-изгодно за производителя. Nikon 1, ако не се лъжа, навремето постави рекорд за най-малко части - само 300.
Блендата не зависи от работната отсечка. Тя е съотношение между фокусното разстояние на обектива и отвора на диафрагмата. Един 50мм обектив на бленда 2 има отвор от 25мм независимо от работната отсечка.
По-късата работна отсечка на безогледалните тела помага те да са по-малки, а оптиката да се намира по-близо до сензора. Благодарение на това някои обективи при безогледалните стават по-малки и леки - това са широките главно. При по-дългите почти няма разлика в големина и тегло (пример е G Master серията на Сони).
[beer]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: io_bs   
Дата:   24-01-18 20:22

Проверих - Nikon J1 се състои от 183 части. В сравнение DSLR-ите се състоят от хиляди.
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-01-18 21:34

разбира се че един обектив и на къса и на дълга отсечка има еднаква светлосила
факт е обаче, че на къса отсечка той може да се конструира по-светлосилен и да е по-компактен
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: D_Ave   
Дата:   25-01-18 13:33

Джъмбо написа:

> идеята за беозгледалка е по-късата
> работна отсечка респективно от
> това по-леки и малки обективи...
> когато скъсиш работната отсечка
> наполовина то може да постигнеш
> светлосила с по-малка леща... това
> че фирмите не го правят е отделен
> въпрос


напълно съм съгласен с това - пример е Canon EF M 22/2 - малък, лек, челната леща му е около 1см в диаметър но с много подходяща дължина за кроп сензор и сравнително светлосилен. да не говорим, че още от бленда 2 е адски остър. чудесен пример какви трябва да са обективите за безогледална система.
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: io_bs   
Дата:   25-01-18 13:47

И пак стигаме дотам, че могат да се смалят главно широки и нормални обективи. На огледално-рефлексни тези обективи често трябва да използват ретрофокусни групи, за да заобиколят ограниченията, поставени от огледалото и дългата работна отсечка. При безогледалните на мястото на огледалото могат да се постави оптика, благодарение на което имаме обективи като Canon 22mm f/2, Fuji 18mm f/2, Sony 35mm f/2.8. Стигнем ли до телеобективите или зумовете, виждаме, че размерите се изравняват с тези на огледалните еквиваленти. [shtrak]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-18 18:09

Много лични анализи, малко лични кадри и почти никаква работа.
"Никон и те закърпиха положението с d850..."- това показва как самодоволството и незначителното познание на техниката довежда до пагубен край...
КАто се мине през един Д850 и 4 обектива комплект, един А7R II или III с някакви обективи, тогава може би евентуално може подобен анализи проникновение за нещата...Дотогава- [smilie23]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: MURTAGON   
Дата:   25-01-18 18:10

ГоЛеми сте нема спор. На лайв вю огледалката не става ли безогледалка? Все едно едните и другите, които използват инструменти на пневматично и електрическо задвижване да спорятна НА кой е по гоЛем. Фотоапарата е инструмент и за мен е важно да ми е удобен и да върши работа. Всеки производител си търси пазарната ниша и ако прави нещо за вас,то го прави само за печалба. Големи кахъри няма що, умиращи динозаври и почернени фенщини.[smilie18]
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-01-18 19:48

На лайв вю огледалката не става ли безогледалка?
става... нещо като с камион да си пренасяш 2 кила мандарини
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: keri-di   
Дата:   25-01-18 19:53

>Стигнем ли до телеобективите или зумовете, виждаме, че размерите се изравняват с тези на огледалните еквиваленти. >

Изравняването на размера/за тегло няма да говорим/,най-много се изразява при 300 мм за MFT и 600 мм за ФФ?



Публикацията е редактирана (25-01-18 19:56)
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-18 19:54

Претрениралите или нетрениралите все от тегло се оплакват...
 Re: Динозаврите влизат в играта
Автор: MURTAGON   
Дата:   25-01-18 20:19

Джъмбо
"На лайв вю огледалката не става ли безогледалка?
става... нещо като с камион да си пренасяш 2 кила мандарини" А аз съм сигурен,че ако си сръчен и с добре наточена брадва ще се обръснеш стига стоманата да е резлива. ДА, прав си за мандарините, но за тях има смартфони.
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.