Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   22-01-18 02:34

bogdanov;От прайда е пресатурирания.

Другия е на филм и после съм го омацал.

Верно съм прекалил с цветовете,ама вътрешна потребност някаква,а Ч/Б кадри ме потискат в последните години - патология някаква моя,предвид че преди 20 години само Ч/Б признавах...[smilie2]

Познавам отворилия темата и ми е казвал че много го мъчел АФ на Канона,поне така каза навремето и затуй му писах за Никон.

Иначе като за цветове аз бих снимал с кеф с Канон 6 Д първия.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: flac   
Дата:   22-01-18 02:38

"bogdanov"

Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators - Anastasia

https://www.youtube.com/watch?v=bErQbvosg_M

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: azsym   
Дата:   22-01-18 02:58

bogdanov написа:

>
> http://1.bp.blogspot.com/-XFDvVJ5zAVk/VH9G3XxyStI/AAAAAAAAF2g/FuFxfxo46q4/s1600/3799133.jpg

>
>
> Корорфото, този ник е защото си
> много колоритен или е защото
> смяташ, че разбираш от цветове?
>
>




Богданов, що при мен канона розовее?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-01-18 08:41

И сега какво разбрахме :) събра се клуба на агресивните далтонисти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: pumabg   
Дата:   22-01-18 08:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   22-01-18 09:40

Здравейте отново . На няколко пъти видях че явно съм пропуснал да посоча какво ще снимам . Предимно на закрито на смесено осветление , ресторант . Затова ми е важен белият баланс, както за фото така и за видео .



Публикацията е редактирана (22-01-18 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Mogila   
Дата:   22-01-18 10:49

bogdanov защо си губиш времето?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   22-01-18 18:50

Някои сеща ли се за универсален обектив тип китов но качествен за 70 д какъв мога да взема .
Става въпрос снимки в ресторант събития , на вън.
Канон 17-40 ф4
канон 24-105 ф 4
в момвнта разполагам с тамрон 17- 50 2,8
канон 17-55 2,8
но мисля да ги сменям ..

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Pavlov   
Дата:   22-01-18 19:08

Това не го ли обсъждахме вече?...
Точно Canon EF-S 17-55/2.8 USM e обектив "тип китов, но качествен".
И нали ще минаваш на фулфрейм?...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   22-01-18 19:25

Е защо ще ги сменяш? И двата ти сегашни са много качествени, особено 17-55, който освен че е универсален, има и стабилизация. Пълноформатните, които си посочил, няма да ти дадат нищо повече като визия на 70Д. Аз бих добавил само още един твърд EF 85/1.8 USM (400-500 лв.), за портрети в близък план и си готов. Светкавица предполагам имаш, ако не, една 430EXII за около 250 лв. силно ще ти улесни живота. За видеото ще ти трябва един тубус (60-80 лв.), за да виждаш екранчето и да фокусираш при ярко слънце, регулируем ND-филтър (35 лв.) и един статив с флуидна глава или видео монопод (200-250 лв.), а за по-нататък, евентуално и един стабилизатор (steadycam или flycam).

От тук нататък спираш да се дерзаеш, за какво да си изхарчиш парите и изцяло насочваш усилията си към придобиване на умения за снимане, както на фото, така и на видео. Те са много по-важни от това, с каква точно техника ще снимаш.

И още нещо, ако мислиш да снимаш едновременно и фото и видео, направо забрави! Просто не става! Винаги ще изпускаш най-важните моменти. Поемай ангажименти или само за едното или за другото.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:39

Здравейте , отноно обектива 17- 55 2,8 стабилизираният , когато снимам на 2, 8 бленда, ф 4 , задава леко размазани изображения, Когато снимам на 5, 6 е исползваем ,до 3 метъра след 3 метра излизат размазани снимки на 5, 6 бленда при положение че минал две калибрации в тялото . Обектива закупих втора употреба

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:46

Точно тъка ще минавам на фулфрейм , но ми се иска първо да закупя един обектив които става и за кропка и на фулфреим , че после да не ми доиде на нагорно и двете да купувам по едно и също време

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 08:59

напишете тук URL на снимката[https://www.facebook.com/profile.php?id=100002981648936]

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:00

[imghttps://www.facebook.com/profile.php?id=100002981648936

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:01

тука сложих линк на една снимка правена от по далече с канон 17-55 в феиса ми на снимката са хора с бели престилки медици
снимката еправена на ф4 1/200 от секундата с светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: victory13   
Дата:   23-01-18 09:05

Явно обективът е за ремонт, мн основен ремонт, ако дава такива резултати. Калибрирането не е ремонт!

Какво му е на тамрона ?

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:38

тАМРОНА Е ПО ДОБРЕ КАТО АВТОФОКУС НО Е ПОЧТИ НЕИСПОЛЗВАЕМ ДО БЛЕНДА 4 .
пРИ ПРИБЛИЖАВАНЕ НА САМАТА СНИМКА НЯКАК МКИ СЕ ИСКА ДА Е ПО ДОБРЕ ОПТИЧЕСКИ ДА ВИЖДА ЧИСТО ОКО ЗАЩО НЕ И МИГЛИЧКА КОИТО НЕ СЕ ВИЖДАТ НА СНИМКИТЕ .Купих канонския с идеята да се справя по добре на снимките но не тъка както го помислих , излиза че тамрона и по надалече с по точен автофокус е . слагам линк на снимка с тамрона , за мене приличнас но все ми се иска д аима повече острота и детаилност.
/fbid=1423968267712548&set=a.102611719848216.4929.100002981648936&type=3&theater/ лице на жена е на феиса

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 09:59

Обадих се В КАНОН казаха че трябва да се испраща в чужбина да се провери и калибрива

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: rossen76   
Дата:   23-01-18 10:39

magik later може ли д апоясните софтуер за обработка за уиндиолс си е?



Публикацията е редактирана (23-01-18 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-01-18 15:38

Какво е?
Magic Lantern е безплатна добавка за софтуер, която работи от SD / CF картата и добавя множество нови функции към камерите Canon EOS, които не са включени в завода от Canon.

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 15:52

rossen76: с риск да си докарам някое ядосано съобщение - смятам, че IDA малко те "подхлъзна". На първо време това е нещо като разширение към оригиналния фирмуеър (системния софтуер, който управлява камерата) - добавя нови менюта и възможности в самата камера. Реално за теб обаче не виждам нищо, от което би могъл да се възползваш - на теб ти трябва всъщост малко по-читава автоматика, а не повече възможности при ръчни режими. А основната част от нещата са насочени точно там. Колкото до РОУ видеото, което IDA ти подхвърли - отново не е за твоите нужди. Да, изглежда интересно, но... реално който иска да работи с ML и неговото РОУ видео, трябва сам да си подготви домашното за основните технически въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-18 16:54

МЛ-а наистина няма връзка с темата.

Иван с МЛ-а е на всяка канонска манджа мерудия...

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: IDA   
Дата:   23-01-18 17:02

Lamerko,

Изобщо не съм го подхлъзнал, това са пълни глупости! Ето, какво точно му написах:

"Ако си любознателен и си готов да инвестираш малко време и усилия в изучаване на Magic Lantern ..."

Има предостатъчно видео оператори по целия свят, които снимат събития с Magic Lantern, в това число и аз. Резултатът е много добър, както става ясно и от видеото, което съм посочил. Дали и той ще е в състояние да постига такова качество, си зависи само и изцяло от него. Без известни усилия за придобиване на опит и умения няма да стане, обаче. И това съм му го казал. То впрочем важи за абсолютно всичко. Досега не е измислен апарат, който сам да твори шедьоври. Те се правят от ЗАУ-то.

Rossen76,

Magic Lantern е безплатна програма, която добавя значителна допълнителна функционалност към фотоапаратите на Канон, включително и 70Д, както и позволява да се снима видео с много високо качество, без допълнителни инвестициии. Ако проявиш интерес към Magic Lantern, обади се. С радост бих ти показал, как се работи с програмата и какво може.


Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-18 17:12

IDA: Добре,нека е полезен МЛ-а,но виж добре по темите че човека,който пита не е наясно с къде по-лесни неща в техниката и после се запитай няма ли самите му опити да инсталира МЛ да го вкарат в още-повече проблеми!

И какво общо има МЛ-а с конкретния въярос...



Публикацията е редактирана (23-01-18 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ДАЙТЕ СЪВЕТ НИКОН 750 Д ИЛИ КАНОН 6Д МАРК 2
Автор: lamerko   
Дата:   23-01-18 17:14

IDA: Човека си вади хляба със събитийни сесии, вероянто в кръчмета - пише го в профила му, а и го спомена в тази тема. Подхлъзна го, понеже му показа впечатляващо видео, но не му спомена преди това подробностите. И как би му казал, че няма да може да прави такива двучасови клипове на вечер, а вече евентуално е дал пари за техника по твой съвет?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »