Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: мара   
Дата:   15-01-18 22:54

мене често ми се пада така :) видя няква тема, дето аха да отговоря нещо и -хоп! - тя затворена...
та затва отварям същата, ама моя :)

значи...много хубаво я разбирам вили атанасова. много добре знам какво говори и какво казва. съгласна съм...вкл. и с това за мрънкането :) чисто мрънкане си е, да...НО!

вярно е, че човек требе да праща редовно околните дървари да пасат и да не им се връзва много...обаче! все пак логиката на "ако не ти харесва - подмини!", за мен е дълбоко порочна :)
ако нещо не ти харесва - опитай се да го промениш, разбереш, да вникнеш в природата му...
и аз съм се опитвала, но съм стигнала до следния извод - хората почти не гледат...поне повечето. поне тези, които имат свой собствен критерий.
аз самата вече гледам извънредно рядко и малко снимки.
писнало ми е.
качвам също много по-рядко.
снимам още по рядко...освен по работа.
понякога вадя кадри и ги мятам тук...ей така...без очаквания.
най-редовно получавам по-добра оценка за тия кадри, които за мен са абсолютно скучни и безлични, но това вече не ме изненадва хич.
тия, които харесвам, често никой не ги забелязва.
установила съм, че има кадри, които тутакси фващат окото...понякога снимам и обработвам по тоя начин - ей така на, да чуя шума на ахкането...по-често - не го правя.

та така - най-често не е лично, вили...просто никой не е обърнал внимание. и при мен е така, и , право да ти кажа - харесва ми даже така.
нищо не трия аз...нека си седят по 10-20 точки...дрееми.
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-01-18 23:14

На мене ми трябват 2 точки от рейтинг Б, да ми станат 100 на една снимка, ама те, пусто никой нИще[smilie5]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: bogdanov   
Дата:   15-01-18 23:17

Е защо да ти дреме? Ето ти галерия рейтинг "Б" над 100, на тях трябва да им дреме... обаче на тях не им дреме вече защото от скоро са се превърнали в про-та ;)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: bogdanov   
Дата:   15-01-18 23:18

metodiev_martin, как се чувстваш сега?
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: Бармалей   
Дата:   15-01-18 23:19

Точките са за калинките[smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: geokar   
Дата:   15-01-18 23:28

Ами и аз все по-рядко се вяствам тук и още по-рядко качвам по нещичко. Щото като не стигне заветните там 25 ли бяха, 26 ли, остава да си го гледаш само ти, пък то като ще е така, аз и в компютъра мога да си го гледам, не е нужно да го катерча из сайтовете. От доста години съм в сайта, вкусовете, критериите и хората се променят, сигурно е нормално, не се оплаквам. Явно имаме несходство в концепциите като какво е добрата фотография, често стигам до такова заключение, като гледам избраното в албума, а понякога и първа страница. Лошо няма някои сте добри, други сме слаби. Да сме живи и здрави и да не си го гудим на сърцето. Да си снимаме за кеф, пък кой видял - видял, кой харесал - харесал, не е толкова важно. Си мисля де... :)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: uri64   
Дата:   15-01-18 23:49

Той е умрял, ама още не го знае :)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-01-18 00:25

[smilie5] bogdanov официално признавам, че участвам в непозволени "шуробадженащини" [smilie5]
Влизам във форума, гледам има вече известия като във фейсбук и си викам - Я колко хора са ми писали. [smilie5] После виждам темата на мара и нямаше как да не се оплача [smilie5]
Сега сериозно, отдавна загубих интерес към гласуването, рейтинга и коментарите. Сума народ са ме блокирали, забранили да им пиша под снимките.... честно казано, даже не ми трябваше време да го преживея [smilie5]
Признавам, че и скоро разбрах за "новите правила" и честно казано не съм ги и чел. "Грешката" в системата на оценяване е, че благодарение на нея, на първата страница се въртят все едни и същи снимки. Хората вече свикнаха всичко да се случва автоматично и повечето отделят все по-малко време да влизат в галерии, раздели и прочие. Поне аз съм така - влизам предимно от телефона (да не засягаме темата с липсата на мобилна версия) и най-често гледам какво излиза отпред. Има интересни неща, има и неща, които лично за мен не представляват никакъв интерес. Когато видя нещо интересно и стойностно - различно от ширпотребата - пиша един коментар - от уважение, към работата на автора, а не с надеждата същия да ми върне гласа за някоя моя снимка. Мога да кажа, че по същата логика и гласувам за снимките. Преди 10 години, когато се регистрирах, като видех под моя снимка рейтинг от сорта на - 24А/2Б направо превъртах касетката от щастие. След време разбрах, че тоя точки не се осребряват (някъде по същото време разбрах, че и Феята на зъбките не съществува) [beer]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-18 00:39

Каквото и да говорим за сайта - всички сме тук, значи нещо ни кара да идваме, да четем и понякога - да пишем. Значи 'ни дреме', все пак?

Каквото и да говорим за нарцистичните самооценки и (фото)графоманията, доказана черта на Homo Sapiens e потребността от споделяне със себеподобни. 'Качването' на снимки (и на всякакво друго съдържание) е движено от органичната потребност на човеците да споделят.

Веднъж споделил, не е изненада, че човек очаква отзив, реакция - и ако не получи нищо, не се чувства особено добре. Също генетично програмирана потребност. Толкова дискутираните 'точки' не са самоцел, просто форма на отзив за споделеното.

Всеки, който твърди тук, че е 'над тези работи' и изобщо 'не му дреме' какво другите мислят за работите му, може да е само едно от две неща:
- патологичен индивид с генетично ампутирани основни човешки потребности и ценности, един вид мутант или просто психиатричен (кандидат-)пациент. Или
- лицемерен хвалипръцко, който крие комплексите си зад (лъжливи) твърдения, че е 'над тези работи' и нерядко даже си вярва. Като някой почне да ми се кълне, че наистина, ама наистина не му пука - знам, че си вярва.

Едно е дали някой плаче на глас и се оплаква ежедневно за (недо)оценката, друго е някой да си страда мълчаливо, но последното не значи, че не му дреме...

В тая картина НЕ Е редно по-способните и по-напредналите да презират начинаещите и некадърни нищожества и изобщо да не им поглеждат снимките (камо ли - да си мръднат мишката да изръсят някоя звездичка или да си пипнат клавиатурата за някоя препоръка).

Признанието за статут на напреднали е И отговорност - да поучават и поощряват. И от това дали го правят, да зависи подновяването на статута им на 'признати', който НЕ СЛЕДВА да е доживотен.
- - -

А нивото на фотографията в сайта или климатът сред общността са съвсем други теми, да не пренасочваме дубъл-темата на Мара.

[shtrak]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: spotter84   
Дата:   16-01-18 00:50

Владо, ти си роден за писател или добър адвокат!!! Казвам го с добро и се възхищавам на начина, по който пишеш! [beer] Наздраве!
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: vili_anastasova   
Дата:   16-01-18 08:53

[smile] Мара: Сори за затварянето на темата, такава съм си, мълча-мълча, пък ми прекипи, пусна тема за оплакване от точките, и хоп, хване ме срам, че плача за глупости, па я затворя...[smile]
Извинявам се на всички, просто ми е навик!

Ето това всъщност исках да кажа, nyamago го е казал толкова добре

nyamago

Каквото и да говорим за сайта - всички сме тук, значи нещо ни кара да идваме, да четем и понякога - да пишем. Значи 'ни дреме', все пак?

Каквото и да говорим за нарцистичните самооценки и (фото)графоманията, доказана черта на Homo Sapiens e потребността от споделяне със себеподобни. 'Качването' на снимки (и на всякакво друго съдържание) е движено от органичната потребност на човеците да споделят.

Веднъж споделил, не е изненада, че човек очаква отзив, реакция - и ако не получи нищо, не се чувства особено добре. Също генетично програмирана потребност. Толкова дискутираните 'точки' не са самоцел, просто форма на отзив за споделеното.


И пак да подчертая дебело - хора, достатъчно оценени и надценени са ми кадрите, нарочно съм оставяла мои снимки с малко точки, за да видят хората, че не съм за точките,ставаше дума за снимки, които съм изтрила с много малко оценки. Но да не задълбавам, наистина някой може да се обърка от така казаното от мен
Поздрави на всички, които се включват и на Мара, че е продйължила моята тема![smile] [smile]



Публикацията е редактирана (16-01-18 08:56)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: Synthy   
Дата:   16-01-18 08:59

На някои снимки виждам автора без да съм гласувал. Как става това?
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: CDman   
Дата:   16-01-18 09:04

Автор: spotter84
Дата: 16-01-18 00:50

Владо, ти си роден за писател или добър адвокат!!! Казвам го с добро и се възхищавам на начина, по който пишеш! [beer] Наздраве!


И аз съм го признал г-н Димитров като оратор. И като фотограф го тача (тайничко му разглеждам снимките [smilie5]).

Не ми пука за точки [smilie18] (кой не верва да ми види профилО [smilie5] ) тук съм основно заради форумната част.
1. Кефи ме да чета саморекламите на недооценените творци, радетели за качествена фотография , които се чудят защо никой не иска да им прави кефа да гледат качествени снимки без да плащат [smilie5]

2. Понякога има доста полезни отговори по темите пуснати от начинаещи.

3. Кефи ме да гледам снимките в темите за безогледалките и телефоните [smilie7]

И още мога да напиша ама тия 3 стигат. [cool]

Ай наздраве [beer]



Публикацията е редактирана (16-01-18 09:05)
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: demiman   
Дата:   16-01-18 09:38

Synthy - или са минали 3 дни ... или си натиснал виж автора [smile]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: menigiki   
Дата:   16-01-18 10:01

"nyamago" - точно и на място! По-добре не бих могъл да го кажа!
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: Mogila   
Дата:   16-01-18 10:16

интересно, че някои от писалите в темата също са в схемите с точките- лицемерие[smilie8]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: MrPhoto   
Дата:   16-01-18 10:43

Този сайт вероятно има поне 10000 потребителя.
Дали 100 потребителя, набедени за манимулатори на точкуването, могат да обърнат нещата?
Защо просто не приемете, че има хубави снимки, за които хората гласуват и такива, които не стават и както и да ни се иска да са хубави, не са.
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: silvesar   
Дата:   16-01-18 11:27

[beer] Всеки един от нас си харесва снимките които качва тук, но това не означава, че и другите ще ги харесат, а и не е задължително. В една от многото теми за точки се беше казало, че се гласува ти за мен аз за теб и как разбирате кой е гласувал за ваша снимка ако не остави коментар. Хората гласуват по-съвест или поне така си мисля. Възможно е и да има така наречено "напомпване на точки" и какво от това, какво ме топли това, че ще мина границата от 30 точки за да вляза в галерия избрани, а да не говорим за Б точки.

Снимайте си на воля качвайте си снимките за да можем да се наслаждаваме на хубави кадри [shtrak]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: nislon   
Дата:   16-01-18 11:52

spotter84 написа:

> Владо, ти си роден за писател или
> добър адвокат!!! Казвам го с добро и
> се възхищавам на начина, по който
> пишеш! [beer] Наздраве!


Съгласен, с още две допълнения, дано някой да не се обиди:
- психолог;
- пробиотик (като се наложи).
[smile].

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: milen   
Дата:   16-01-18 12:27

Въобще нямам идея как работят точките... [smilie8]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: victory13   
Дата:   16-01-18 12:52

баси... вече 15-на минути се чудя дали съм патологичен индивид, или лицемерен хвалипръцко... и не моа реша деба [smilie8]
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: uri64   
Дата:   16-01-18 13:49

патологично-лицемерен хвалипръцко? [smile]

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: dekov   
Дата:   16-01-18 20:14

Ами нали това е ФОРУМ, значи място да си говорим, какви точки, "какви пет лева" както казват, са толкова пък важни
[smile]
[beer] и [smitten]

 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: burningice   
Дата:   16-01-18 20:19

Единствено от броимите точки има смисъл (Б). Те изкарват от "Представяне" и т. н. Не съм точкогонец, но след поредното изпадане в тази категория, за голям период от време, спрях да качвам снимки.
 Re: Да, пак за точките, но ми се ще да си отговоря 2
Автор: the-rookie   
Дата:   16-01-18 20:54

Тука(у тоя форум) ,вече май отдавна работата е "миозин влачи ендорфин по актин"!
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена