Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: azsym   
Дата:   12-01-18 08:52

А отговора е: И двете системи са по-добри, отколкото ние сме фотографи!!![smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-01-18 09:17

Ами да това беше графиката [smile] останала ми е в главата като графика, но имената ми се губят както обикновено...

Иначе както винаги съм казвал споровете за техника са полезни и приятни, ако се водят с нормални хора. Да, нямат общо с фотографията и стойността и, защото реално не техниката определя стойността на една фотография, но все пак има някакво значение и затова е интересна. Техниката може да улеснява процеса на снимане, това е приноса и. Проблема е, когато се сблъскаш с кон с капаци, който го обърне на джихад и вече наистина няма смисъл да се спори.

Накратко примери - Тед няколко пъти ми обяснява и то не само в тази тема, а и преди как 6Д имал динамичен обхват, канон имали най-добрите обективи, той имал най-добрия монитор и виждал невидимото... да ги обяснява на някой друг няма проблем, ама аз съм снимал с канон, с обективите им, имал съм еизота, некове, кво ли не, години наред съм бил печатар и съм калибрирал сума ти монитори, борил съм се с цветове на всякакви нива - на монитор, хартия, ... ретуширал съм сума ти снимки на колеги снимащи с всякакви камери и т.н. Ами няма смисъл да се комуникира и затова спрях да му обръщам внимание :).

bg2014 - да взема да направя тема за някой никон примерно д700 или още по-добре д7000 и да го сравнявам със съвременни безогледалки. Мдааа ДСЛРите имат още хляб да изядат докато стигнат безогледалките [smilie5] И пак не виждам смисъл да се спори.

Просто пълно е с разбирачи (не само изброените) без какъвто и да е опит, но с мнение и категоричен изказ.

__________________________________________________________________

Теглих чертата :) обобщавам по темата - това са инструменти. Крайните резултати зависят само от старанието и умственият багаж. За мен ДЛСР-ите отдавна не това с което искам да снимам, доволен съм че най-после се отървах.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-01-18 09:45

swqaz за времето в което съм снимал по-сериозно за мащаба на България не съм бил посредствен. Разбира се сега има ново много по-можещи автори а аз нямам това време да се занимавам сериозно колкото бих искал. В този ред на мисли предполагам ме разбиараш правилно. Ние бяхме по-можещи от тези преди нас и сега с по-новите автори е същото което е чудесно.

Огледалото го изтрих на теория. На практика ще си носи предимствата на системата още поне 5-6г. До тогава и Никон и Канон или ще хвърлят огледалото или ще приключат.

Относно клишетата да моето е само едно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 10:43

Пд, можело и без обиди. Трябва обаче много да върнеш лентата за да разбереш че аз никого не съм обидил първи. Почвате да четете от стедата или малко преди края о вадите грешни изводи. Бях обиждан от хората които осмивам сега птеди аз изпбщо да ги зачекна. Разбирам че няма как да следиш всички теми. Симо който не беше обиждал никога беше подигран от Тед без каквато и да е причина. Никой не го натече селяндур или подобно за това.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-01-18 11:02

Здраве ;)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 11:14

вЕСКО, я си припомни кой започна с обидите към мен????

Тихо и спокойно си написах, че нямам проблеми да фокусирам с дслр-а , на което ти започна едно мощно плюене и каруцарски обиди по мой адрес... айде нема нужда... да може и без обиди... ама кой го казва,а??? така че не се чуди, че те наричат с разни епитети - заслужил си ги в голяма степен

и все още едно извинявай от теб не съм чул...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   12-01-18 11:15

Simbon4o, що така с рогата...?



Публикацията е редактирана (14-01-18 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   12-01-18 11:24

ти, бг2014 не си много в ред. [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-01-18 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 11:24

Ники, преувеличаваш. Просто регистрирах твоята фотография, с която се опитваше да покажеш че 350д е по добро от всички безогледалки като посредствена и ти побесня :))) Не съм те обиждал преди ти мен

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 12:13

прочети отново внимателно.... като почнеш от некадърник и минеш през боклук... да не говорим за тирадата ти относно моето творческо израстване... което нямаше абсолютно никаква допирна точка с темата на разговора...


а никъде не съм писал, че 350Д е по-добро от безогледалките... ПРОЧЕТИ внимателно.. казах че АЗ откакто снимам с ДСЛР - от 350д, през 50Д до 6Д - НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМИ С ФОКУСА И СЪМ СИ ФОКУСИРАЛ БЕЗПРОБЛЕМНО.... никъде не съм сравнявал нищо... единственото което някога сме сравнявали с Иван Андонов, беше с неговото А7 и двамата стигнахме до извода , че след исо 3200 6д е по-добре... до това исо картинките са на практика еднакви... ( при съпоставими обективи)... ако не вярваш на мен - питай него...


все още съм на мнение, че това с АФ системи на различните апарати и модели е доста преекспонирано... все едно преди еди кой си модел другите не са правили снимки на фокус... това отново си е мое мнение и си го поддържам... ОК на следящ фокус при движение към /обратно на апарата може и да има разлики, но те са важни за специализирани случаи - спорт и прочие... пейзажа не бяга...

Така че, преосмисли си тона към хората - ти говориш така не само към мен... имаш хубави кадри, покажи че си човек, с който може да се води и разговор...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 12:31

Караш ме да се срамувам :) Никога не обиждам преди да са межпредизвикали с обида. Ще разгледам, но съм сигурен, че преовеличаваш. Както го описваш всичко се съм направо зацдамоубидтви. Помня.че беше достта по срогантен тогава. Хвалеше се с награди и повишения в работата. Някакви такива неща помня. А да и вадене на цвят е повече ит всяка безогледалка. Но ще погледана някой ден, може да е месеница.

Темата и не само тази е за безогледалките като цяло. Не е за а7. Защо все с него сравнявате не знам. Все едно да се състезаваш с немски инвалид, и после да кажеш, че всички немци са непълноценни.


Пиша от телефона и нямам време за редакции тук. На място с доста пулсиращ интернет съм :))))



Публикацията е редактирана (12-01-18 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Kalimas   
Дата:   12-01-18 12:34

На мен ми е интересно, как така безогледалните системи, като доста по-стари от огледалните, чак сега започнаха да си връщат позициите след толкова много години застой. И то основно с технологии откраднати от огледално рефлексните апарати и опитващи се да използват тяхното удобство. [smilie18] [beer] [smilie3] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 12:38

аз току що прочетох... виж и ти...

Автор: nsirakov
Дата: 13-12-17 16:07

[beer] продължавам да се удивлявам на моите канони... и архаичния 350д и умрелият вече 50д и работното ми конче 6Д продължават да НЯМАТ проблеми с АФ...фикусирам си на светло, фикусирам и на тъмно, че даже имам снимки и на Млечния път на фокус... даже и шум нямат... на исо 10 000


Сигурно моите бройки са някакви скрити Сонита, иначе една свясна снимка нямаше да имама да го...


Подмятането ми за Сони накрая не е обида, просто се подсмихнах на мантрите на сони притежателите отностно вълшебната думичка АФ..

На тези мои думи някой друг пусна един безличен млечен път като го сравни с моя кадър взет от фейсбук с големина на файла 72кбайта.. след което ти се намеси между нас и започна да говориш за

Автор: swqaz
Дата: 14-12-17 00:39

Да разбирам, И оня с "еко тоалетната" казваше как нормалните не струват. Въпрос на вкус :)))
Значи това правели щракачите!!! Вадите цвят. Все едно картофи. Кадрите може да са пълна трагедия, но вадите цвят [smilie21]
Какъв творчески подем! Да идем да поизвадим малко цвят [smilie24]



И продължи в същия дух...

та така...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: silvesar   
Дата:   12-01-18 12:39

След дълго четене и мислене по-много от нещата които сте написали стигнах до извода, че във всяка тема след като се пусне започва нормално и след това се започва с ти знаеш ли аз как снимам.

Като горд собственик и на двете системи мога да кажа, че всяка една от тях си има своите плюсове и минуси. В крайна сметка темата се пусна за да се изкаже мнение кой какво ползва и защо.
Когато започнах да снимам имах безогледалка но си мислех, че като си взема DSLR и ще започна да правя по-хубави снимки :) Е, да ама не. Сега пак си взех безогледалка, а причините да я взема са, че просто исках да имам нещо по-леко и компактно когато съм на разходка със семейството си.
А вие сте седнали тук да ми спорите и да се обиждате и защо защото някой правил по-хубави снимки от другият. Смятам, че има много по-важни неща от тези спорове наслаждавайте се на това което имате и правете това което можете без да се изтъквате. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   12-01-18 12:44

/// сравнявате не знам.....



Публикацията е редактирана (16-01-18 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 12:47

Знаех си, че преувеличаваш. Не те обиждам. Само последното изтечение за цвета е към теб. Екото знаеш за кой е, и каква е причината.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 12:48

ами да беше казал... на мен ми загорчаха картофите...

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nislon   
Дата:   12-01-18 12:56

Поръчал съм си и чакам от Англия D750. Не ми стига, че се изнервих, понеже ми закъснява(апарата) ами и чета колко много съм се набутал с купуване на огледалка. [smilie9]
Няма ли някой да каже нещо хубаво за успокоение или направо да си слагам въжето. [smilie11]

редакция: поне не съм го платил :)



Публикацията е редактирана (12-01-18 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nislon   
Дата:   12-01-18 13:03

И като "по поръчка" - другата тема Проблем със сервиза на Никон! [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: silvesar   
Дата:   12-01-18 13:09

nislon: Това, че ти закъснява (апарата) е притеснително :)
Хубавите неща стават бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: stukloplast   
Дата:   12-01-18 13:10

Безличен ми бил млечния път [smilie18]
На широка поляна всеки може [smilie21]
А и така и не видяхме твоя кадър без шум, за който уж бил виновен ФБ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Nik1   
Дата:   12-01-18 13:32

nislon написа:

> И като "по поръчка" - другата тема
> Проблем със сервиза на Никон!
> [smile] [beer]


Не се кахъри.Ако си го купил ръждясал, значи има гаранция и за ръждата[smilie25]
А, ако се научиш да махаш огледалото ще си имаш две системи[beer]

Със здраве и удоволствие да го ползваш.[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nislon   
Дата:   12-01-18 13:41

Автор: Nik1
Дата: 12-01-18 13:32


[smilie24]

Ей за това говорим, благодаря!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 14:03

написа:


> А и така и не видяхме твоя кадър
> без шум, за който уж бил виновен ФБ
> [shtrak]

пак не четеш... аз НЕ ИСКАМ да правя сравнение с никой...

но да ми сравняваш кадър, компресиран до 72 килобайта... не е сериозно... а и защо трябваше.. доказваш нещо ли???

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   12-01-18 14:26

Мен ми слагаха първоначално чоропогащник, но твърдя, че никой не ме е засегнал. Като ходя на -16С слагам един вълнен под дънките.



Публикацията е редактирана (12-01-18 14:26)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »