Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   11-06-17 18:15

Здравейте, извинявам се, че пускам нова тема, но никъде не видях подобен проблем или някой да е споменавал за такъв. Днес преди около З-4 часа правихме снимки на Кади мост в с.Невестино и си нагласях различни режими от А през S,Р и М и по едно време забелязах много странен символ като нос в анфас в горния десен ъгъл, отначало като се загледахме ни заприлича на Т изписано все едно като гама буквата... Дори да се върти малкото копченце горе до окуляра това пак си стои, и да въртим фокуса пак си стои като част от това което се вижда през окуляра. Има го на всички режими. Отдолу къ дето са зелените цифри има един надпис BRKT, и него незнам от какво се появи. Иначе на режим Live като излезе образа на екрана странният символ го няма. Да не сме счупили нещо? Иначе прави снимки, и там няма нищо притеснително. Ако някой има идея какво може да е ще Ви бъда благодарен да каже. Дано не сме го повредили сериозно...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: guciguci   
Дата:   11-06-17 18:20

Нищо му няма. Нещо в настройките е. Това BRKT е настройка да прави няколко кадъра примерно с различна експонация,или различен баланс на бялото.



Публикацията е редактирана (11-06-17 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: colorphoto   
Дата:   11-06-17 18:27

Не знаете какво е "брекетинг".

Задействали сте тази функция по невнимание.

Прочитането ВНИМАТЕЛНО на малката бяла книжка - упътване за ползване на фотоапарата би Ви избавило от притесненията дали нещо не сте счупили,както и от това да се излагате тук.

Не ме разбирайте погрешно - никой не се е родил научен а излагацията е да не си прочетеш упътването за техниката.



Публикацията е редактирана (11-06-17 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   11-06-17 21:32

Благодаря Ви за отговорите! Притеснихме се, че нещо сме счупили по фотоапарата. Само да Ви питам този символ който се вижда в окуляра какво означава? Colorphoto, прав сте, че трябва да се прочетат инструкциите просто книжката не е до мен в момента иначе веднага щях да потърся какъв е този символ който се вижда през визьора, там където се вижда фокуса на фотоапарата. Прилича малко на гръцкото -таф, ама като се загледа човек се вижда като обърнато -р- обаче с отворено кръгче... Досега не бях го забелязъл и затова се притеснихме... Благодаря Ви! И все пак какво може да е това? На някой появявало ли се е?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: bg2014   
Дата:   11-06-17 21:39

Появява се когато го активираш.
Апаратът има много допълнителни функции/възможности.
Отиваш в Shoting menu и от там намираш опцията БРЕКЕТИНГ и я деактивираш.
По наше му КЛИН. Прави няколко снимки с различна експонация - един нормален кадър, друг по-светъл и трети по-тъмен. После ги събира в един. Ти контролираш колко кадъра да са и с каква разлика да са.
Така получаваш много повече детайли в светлите и от тъмните места на кадъра.
Сега като снимаш единичен кадър единият ще е светъл, другия тъмен и третия нормален.
Така ли е?
Ето ти ЧЕТИ



Публикацията е редактирана (11-06-17 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   11-06-17 21:59

Въй да, прави точно това един тъмен, следващия светъл и при третия кадър е нормален. Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: bg2014   
Дата:   11-06-17 21:59

Деактивирай си го. Всичко е нормално. Спокойно!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 12:49

Здравейте отново,
Днеска ми се наложи да снимам едни продуктови снимки и по средата на сесията докато, пренареждаха хората продуктите, разцъквах из менюто на фотоапарата защото този "символ" който е в горният десен ъгъл адски много ме дразни и исках да го махна някак си, дадох някой настройки където ми позволяваше по подразбиране. Миг след това хоарата наредиха нещата и при първата направена снимка забелязах, че не стига че онова още си стои ами след първия кадър се появи и още един мязащ на косъм в долният ляв ъгъл... Веднага махнах обектива и духнах няколко пъти вътре, обачетова продължава да си стои... А и снимките станаха ...потресаващо тъмни. При все, че излизаха на екрана светли и Ок.... Ще се опитам да Ви покажа точно какво се вижда през визьора...
http://picbg.net/u/10380/55929/862029.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: demiman   
Дата:   23-06-17 13:04

1ви вариант ... не пипаш нищо по настройките никога повече ...
2ри вариант ... отиваш пак на Кади мост в с.Невестино и меташ апарата от него с всичка сила ...
3ти /може би най-правилния за теб вариант / ... разбираш по най-бързия начин какво е казал Асахи



............. обичам петъците ...................
[shtrak]
[beer] [cool] [smilie5] [smilie10] [smilie21] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: chepkata   
Дата:   23-06-17 13:43

Асахи беше казал за картрийдъра, но и менюъла май споменаваше...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 14:02

Благодаря за препоръките. Кой е Асахи? И какво е препоръчал той? Има ли нещо притеснително?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 14:07


http://picbg.net/u/10380/55929/862029.jpg



Странни символи. Можеше и някоя от тъмните снимки да качиш с екзиф. Че не ми е подръка кълбото, дадох го на еди приятел за известно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-06-17 14:29

Петък ли стана?

Правилно се е притеснил Влади.

BRKT може да идва от BRoKen iT is...

Но най-вероятно нищо му няма.
Виж да не си пипнал без да искаш някоя компенсация...

Със снимка с exif ще е по-лесно.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 14:33


http://picbg.net/u/10380/55929/862034.jpg




http://picbg.net/u/10380/55929/862035.jpg




http://picbg.net/u/10380/55929/862036.jpg



Може ли да се оправят тези символи? Само да спомена, че май аз допринесох за втория символ понеже видях в менюто Clean Image Sensor и го натиснах, след това ми показа Done. Направих един кадър и видях и тази "планина" в левия долен ъгъл, че се е появила...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 14:35

p.s. Как мога да направя такава снимка с exif?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: samurai2   
Дата:   23-06-17 14:37

май се бъзйкаш .. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 15:34

И аз вече почвам да мисля, че си правиш петъка забавен. Макар да си ги минал през шопа, има останало от екзифа. Баланса на бялото си го сложил на "облачно време", да не е това символа? Ама при третата си вече на "auto". Та не изчезна ли символа след промяната на тая настройка?[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 16:21

Може наистина да звучи смешно, но съм притеснен и то сериозно. steeens променях настройките постоянно защото тези "символи" стоят постоянно там. Дали съм на Auto, P,S,A,M нещата са константа там. Това са част от над 180 снимки на различни парчета плат - бархети, тревира, басми, коприна, кадифе, крепон и т.н. извадих 3 от тях, защото повечето станаха тъмни. Но това не ме притеснява толкова колкото тези символи които се виждат във визьора. Има ли начин нещо да е попаднало вътре във фотоапарата и да е "залепнало" някъде? Фотоапарата го държа в чанта с обектива нагоре. Когато пътувам махам обектива и тогава колкото може по-бързо гледам да сложа предпазната капачка на фотоапарата и също и на обектива. Фотоапарата го гледам като жена си. Косъм да не й падне. И не мога да си обясня факта, за тези странни "символи" които се появиха от нищото. Наистина ще Ви бъда признателен ако може да ме насочите къде и какъв би могъл да е проблема. Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 16:47

VladiTheGame, тия снимки дето ги показа, са Ок според мен. Ако "символите" са като рамката чернички, вероятно е замърсяване/ косъмчета/ по фокусния екран. И е желателно да не се пробваш да ги чистиш, защото вероятността да направиш по сериозен проблем е голяма. Пусни и някоя от тъмните снимки все пак, да видим защо са станали така.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 18:05

.... по-рано да бях Ви прочел мнението.... Направих голяма простотия, махнах обектива и потърках стъкълцата вътре с клечки за уши. Обаче като почнах да търкам ми се видя много твърдо и реших да топна малко в технически спирт, защото си помислих, че ще надера стъкълцата. И стана тя каквато не трябваше да става... Сега като се погледне във визьора се вижда все едно целия е наклепан на черни петна.... А и тези петна сега са и на снимките поне някой, не всички се виждат...


http://picbg.net/u/10380/55929/862039.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 18:08

steeens .. тъмните ги изтрихме директн, просто тези от тях които останах минаха през фотошопа. Сложих само три от тях които само бях кропнал без други интервенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 18:47

VladiTheGame, няма да излизат на снимките петната, не се безпокой.
Съветвам те повече да не се опитваш да ги чистиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: VladiTheGame   
Дата:   23-06-17 19:28

Aима ли някакъв вариант да се изчистят тези петна? Направо ме е яд, че си докарах такава беля на главата....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: steeens   
Дата:   23-06-17 20:32

Има вероятно, но не бързай сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Никон Д5300
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-06-17 20:57

Влади,
Вземи такова нещо от всяка аптека:

http://bradva.bg/sites/default/files/styles/640x/public/field/image/1_6318.jpg?itok=4bo5_m36

Свали капачката и обектива от тялото.
Насочи апарата с обектива надолу.

И лекичко напомпай с въздух (без да го мушкаш навътре).

Идеята е да го обдухаш и ако има някакви боклуци да изпаднат (или поне да се махнат от стъклото).

Само това, и не повече!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »