Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  15  16  17 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-01-18 21:29

swqaz ставаш доста арогантен. Нещо което не прилича на мъж над 18-те му години.

В защита на жанра - заснемане на диви животни ще кажа че той има много измерения и когато при някой е просто заснемане на определен обект при други е издигнато до изкуство включващо всички общо приети естетически норми за една добра фотография. Много често същите просто обичат достатъчно много природата и тази фотография е шанс да запечатат това което виждат като репортаж. Всеки един жанр е достатъчно труден когато се практикува на над определено ниво. Всеки може да е посредствен.

Що се отнася до техниката добра техника за уайлд включва добър сензор, следящ и интелигентен автофокус работещ при възможно максимален брой условия и светлина и разбира се добър сет от телефото обективи. Генерално съществува и такава с по-къси стъкла но това е друга тема.

С безогледална камера може да се заснеме доста приличен уайлд вече. Факт... просто се иска още опции като обективи и всички системи да достигнат нивото на камери като сони А9. За ръчнофокусните обективи за които говориш ти гарантирам и мога да се хвана на бас за колкото пари искаш че с 400-500мм ръчнофокусен обектив няма да можеш да заснемеш абсолютно нищо в движение. За полет и тнт не говорим там и с автофокус няма да можеш защото уви и това е умение.

Също така при същия водещ е репортажния елемент. При нас не се позволяват интензивни обработки както при пейзажната фотография. Изискват се много знания за поведението на обектите като при всеки отделен често подхода е строго специфичен. Има достатъчно много фотографии и синематографии които са издигнали този жанр до висини.

Разбира се няма как на един автор да е добър в портретите или пейзажите след като това не сфера в която се е развивал. Това не прави единия или другия по-малко или повече фотограф.

Радвам се че имаш успехи и правиш страхотни неща но с поведението си показваш че си поредния пълен селянин с малка душичка в България. Чесно казано бих ти метнал един хубав бой ако бях на мястото на останалите.
[beer]



Публикацията е редактирана (10-01-18 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fotograf123   
Дата:   10-01-18 21:42

Автор: swqaz
Дата: 10-01-18 16:24

Разбирам че живееш в чужбина и снимаш пейзажи [smilie25] ха вземи се разходи из някои от чужбинските музеи и виж дали има сред фотографията изложена там пейзажи [smilie18] задай си въпрос защо тия ненормалници са сложили само нарисувани [smilie18] и после като пообиколиш ще видиш снимки но на разчекнати мацки някои снимани сред пейзажи [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-01-18 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-18 00:12

Да сипя и аз малко масълце- уважавам т.нар. птичари, но да ме извиняват, повече ги възприемам като щракачи-регистратори, отколкото като фотографи, влагащи смисъл и послание в творбите си.[smilie21]
За тях е нормално да не харесват безогледални системи, аз ги разбирам и няма какво да се лъжем, безогледална система, от коя да е марка, за снимане на уайлдлайф, която да издържи дълго на такива условия няма. Твърде малки,леки и кекави са.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-18 00:21

Единствено странното е как ако имам признание от някакви топ сайтове и известни автори и пускам там ще дойда в БГ форум и ще сипя нещо си след това. Масово чувам БГ професионални фотографи, които влизат тук и после се гаврят на разни презентации лични с целия форум и каквото се харесва тук. Не подкрепям, но отбелязвам, че се случва.
Аз лично уважавам птичарите и хората, които снимат животни, защото кадрите са неповторяеми (и неповторими) и има история защо и как е снимано всичко, има тръпка доста. Едното отиване до някъде си далеч не прави силата на кадъра. Там е само майсторство при обработката и решението да се ходи до локацията. Помня едни кадри на един автор, които бяха в друга държава и после един прекрасен ден видях същите кадри наживо пред себе си в Добруджанския край.
Иначе, от безогледалки на лощо време и недотам добри условия съм предоволен.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-18 11:42

fast_eyebrow значи генерално си нямаш хабер от фотография но това не е наш проблем :) Не се обиждам не се притеснявай.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-18 11:54

Пеликан , заел третина от кадъра, на размазан фон отзад. Примерно.
Колко пък хабер от фотография трябва да имаш, че да го заснемеш това ? :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-18 12:09

За пеликат заел 1/3 от кадъра не се иска много нито казва много. Но когато имаш светлина и тайминг същия може да включва основните общоприети естетически норми за една добра фотография. Например добра светлина, поза, случка, поведение, заобикаляща среда и дори разказване на история. Зависи от нивото на фотографията.

Доста плитко се изказваш.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   11-01-18 14:46

Toва добре ли е или не е добре, мой е кадърът - т.е. пеликан на размазан фон. Аз съм хал хабер и затова питам:

https://s9.postimg.org/rgo57m9ov/Pelikan-_With-_Fish_S2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-01-18 15:09

Въпросът към мен ли е отправен?

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   11-01-18 15:32

Не, към ПД.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-18 15:37

Като цяло тези кадри нямат голяма стойност в предвид че пеликаните на керкини са като питомни. Чисто като кадър има някакъв тайминг с рибата ни няма нищо друго. Птицата е одрязана, ъглът е твърде висок тоест не си на нивото на птицата което често важно за общата визия. Птицата е прекалено голяма в кадъра тоест много си близо. Светлината е плоска, крилото е в кофти положение и в случая е дефект а не ефект. Нямаш нито преден нито заден план нито композиция. Като цяло е много зле граничещо с кадър правен от любител не от фотограф. [beer]



Публикацията е редактирана (11-01-18 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   11-01-18 16:04

fotograf123, яко! [cool]

Аз дори не знаех, че по музеите има фотография различна от репортажи на важни исторически събития. Откъдето и да погледна разчекната мадама вмъкната в пейзаж си е изкуство. Винаги съм мислел, че силните на деня(тези, които са избрани от богаташите да казват, кое е висшо изкуство, за да пазят финансовите интереси на господарите си) никога не биха признали творба б която има дори съвсем малко фотография за изкуство. Така, че ти носиш добри новини. Но не за мен. За мен фотографията е поредното ми хоби, което ще е преходно като вси§ки останали. Но мисля, §е ще го задържа най-дълго заради страничните ефекти, от които най-якия е спокойствието да кажеш на жена си, че отиваш в Куба с приятели, а тя трябва да остане и да гледа детето. Без фотографията това е невъзможно :)))

И защото, не четеш задълбочено ще те светна, че живея в Казанлък и затова доста пъти бях наричан селянин, но не само затова де. Разбирам те напълно, и аз не бих чел тези глупаци по-задълбочено на твое място :)))

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-18 16:20

То е от поведението не от града. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   11-01-18 16:29

По скоро е от предсказуемостта. Глупавите хора говерят само с клишета. Селянин, под 18 години, малка душичка. Някои използват синоними като, селяндур, пилешко или заешко сърчице или душичка. Абе все изпитани клиширани и прилежно наизустени висши разсъждения. Глупака не знае как изглежда отстрани обаче. Не очаквам да видиш и ти.
Тед няколко пъти ме е наричал казанлъшки селянин. Предполагам няма да разбереш какво искам да ти кажа с това. Не мога да го изчуруликам като птичка, за да ме разбереш.
Човек, който мисли тайминга за артистично умение не би разбрал каквото и да е :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-18 16:37

[beer]



Публикацията е редактирана (16-01-18 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Тед   
Дата:   11-01-18 16:41

Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: nislon   
Дата:   11-01-18 16:50

Автор: bg2014
Дата: 11-01-18 16:37


[smilie24]

И айде вече без обиди, никой не печели от това, само горчивина остава, а всеки си има неговата истина!

Винаги съм си мислил, че ние, снимащите главно природа, макро, пейзажи, уайлд сме най-големите идеалисти сред фотографите, снимаме главно за удоволствие. "Хиените", би трябвало да са портретните и сватбените, очаквах да водят войни, да се замерват с компромати и обиди, понеже се изхранват за това, а се оказа обратното [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-18 16:59

Човек си е хищник по природа. Едни дебнат животните да ги снимат, други дебнат хората да ги зачопкат...красотата на живота.


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-18 23:07

swqaz липсата на градивност в едни коментари издава кой е глупак и кой не. Липсата на обективност също. Лошия тон беше провокиран от теб. И да глупака не знае как изглежда отстрани.

Що се отнася до фотографията, добър автор и добър човек нямат нищо общо както във всяка останала сфера във и извън изкуството. Има много талантливи хора с липса на морал и възпитание.

Дори съм една идея склонен да мисля че посредствените фотографи са едно доста комплексирано племе и всъщност фотографията е основно хоби при такъв тип. Някаква декомпресия и опит за придобиване на някаква значимост била тя и само за пред себе си. Но посредствеността издава много неща.

По темата съм си изказал мнението. Може би единствената сфера в която огледалото е доминантно остава спортната журналистика и фотографията на диви животни. Разбира вече се променя и е въпрос на време технологиите и обективите при безогледалните системи да станат по-добри и по-достъпни.

Огледалото и оптичния визьор вече нямат фундаментално никакви предимства пред камери като а9, а7р 3 новите на 4/3 системите. Скоро лага във ел.визьора ще е незначителен а базирания на сензор автофокус ще е много по интелигентен защото няма същите ограничения. 24 к/сек са вече възможни а ролинг шътъра беше елиминиран при А9.

Началото е положено. Просто трябват още едно поколение камери. Сони А7 веше пуснат през 2013г. Сега само 4г по-късно вижте какво стана. Само след още 2 години и няколко нови тела и обектива всичко ще се промени. А до 4 на ДСЛР-ите ще им викат OLD SCHOOL камери и ще се превърнат в част от миналото съвсем скоро. Вече технологично изостават в доста насоки освен в основната - да бъдат консистентни и издъжливи фотокамери.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-01-18 00:42

Аз пък искам да кажа [smilie5] че тия титли и награди във фотографията за нищо не ги броя и няма как субективно нещо като фотографията да твърди някой, че го е овладял и е станал нещо на база на години опит, награди или каквото и да е. За всяка снимка ще се намерят минимум 100 човека да я харесат, че и пари да дадат за нея. Това не е медицина, не е атомна физика, не е точна наука. Не са болтчета и гайки, да има правила, има насоки, има години развивани теории и практики. Обаче това изобщо не значи, че са като гравитацията - тя просто си я има и няма измъкване.
Та, ако някой е от не знам си колко години фотограф професионален, това значи само че от години успява да продава това на някакви хора и с това се издържа. Да ще има хора, които ще кажат че този човек е някакво величие, но той изобщо не е величие за всички. Ще ви дам един пример за млад фотограф, който без никакво съмнение е много по-напред с материала от всички в този форум взети заедно или поне е така в моите очи.
link - момчето е снимало по-добре от нас дори преди да стане пълнолетен. Започнал е много млад и какво от това... не се сещам за никой НИКОЙ българин да е по-добър от него поне за мен. Защо обяснявам това - защото годините опит нищо не значат, можеш цял живот да снимаш посредствени неща и да не разбереш нищо.

Има само едно нещо сигурно, някой като започне да ти твърди, че много разбира нещо значи дефакто нищо не разбира. Най-разбиращите са с умерено самочувствие и не влизат в подобни спорове като тези, които се разразяват в теми като тази. Просто няма смисъл. Имаше една графика относно развитието на познанията в дадена област и самочувствието по време на това. Понеже не я намирам ще я преразкажа - в началото всеки рязко му се вдига самочувствието след като научи това онова, започва да дава акъли и да "разбира". После започва бързо да спада самочувствието и така колкото повече научава толкова повече пада до едно ниво след което започва много бавно да се качва и преди да умре човека нивото на самочувствието едва достига 2/3 от началното пиково ниво. Та - много самочувствие говори за спряло развитие по тази графика и/или ниска интелигентност по природа.

Още много мога да пиша и с конкретни примери от потребители на форума, но отивам да спа.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 00:48

Pd, хареса ми изказването ти. Подкрепям те изцяло. Само една клиширана заготовка този път - комлексите. Браво. Само не разбрах едно нещо, това, че пишеш “постедствените фотографи са” значи ли, че ти се изключваш от тях? Наистина ли това ти е самооценката? Че ти не си посредствен. Така ми прозвуча и затова питам.
Иначе толкова бързо изтри дори спомена от огледалата в близкото бъдеще, че почнах да изпитвам съчувствие :)))
Крайно време беше дори птичарите да се усетят. Още едно браво за теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-01-18 00:50

Точно така е,Симо. Знанието носи печал, но и смирение !

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: swqaz   
Дата:   12-01-18 01:07

Simbon4o, много добре казано. Единствено мисля, че за по-голяма тежест не трябваше да стъпваш на нещо също толкова субективно като някаква графика. Според мен твоето мнение като доказан търсач на истината е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: ZENON   
Дата:   12-01-18 01:40

Симо говори за ей тази крива, която в БГ очевидно не работи (както и много други неща от нормалния свят).



https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1515713885_0_rMp05r05Q_s71Rsz.jpeg


Отговори на това съобщение
 Re: DSLR vs. mirrorless
Автор: bg2014   
Дата:   12-01-18 06:20

Посочвано е това ЕЙ ТОВА по-рано за пример, но на колегите не им се чете.
А когато го прочетат не им се вярва.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  15  16  17 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »