Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Само на мен ли така ми се струва,или този Nikkor 18-105 е много тъмен обектив?
Автор: Diana_kantarska   
Дата:   23-12-17 22:20

Отскоро се сдобих с 18-105.Днес снимах рожден ден на приятелка в детски център и беше нещо много страшно.Изключително тъмни снимки.Както се досещате компромис със скоростта няма как,тичат дечурлигата.Бях без външна светкавица и се наложи да ползвам заводската,сложих една бяла салфетка и щраках от зор,че що годе да се види нещо.Сега ме срам да и пратя снимките [smilie8] .В мен ли е грешката не знам,дайте някакви идеи?
 Re: Само на мен ли така ми се струва,или този Nikkor 18-105 е много тъмен обектив?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-12-17 22:34

Петък мина вчера [smile]
 Re: Само на мен ли така ми се струва,или този Nikkor 18-105 е много тъмен обектив?
Автор: Pavlov   
Дата:   23-12-17 22:38

Диана,
Човек като си купи готварска печка и комплект тенджери, не се научава автоматично да готви всякакви манджи, нали?
Същото е и с фотографията. Като си купиш DSLR нисък клас с китов обектив, не ти идват наготово знания и умения за ползването му. Трябва да се чете.
Конкретно снимането на тичащи деца в слабо осветено помещение си е трудна задача.
А на 18-105VR му пише отпред на пръстена около челната леща колко е "тъмен".



Публикацията е редактирана (23-12-17 22:39)
 Re: Само на мен ли така ми се струва,или този Nikkor 18-105 е много тъмен обектив?
Автор: MrPhoto   
Дата:   23-12-17 22:42

Не мога да кажа дали ще съм добра като лорената, може и да съм по-добра от нея. Това, че нямам качени снимки в профила не значи, че нямам такива достойни за тук, просто съм наблегнала на други неща и не намирам необходимост да го правя


Лошо, лошo ....
 Re: Само на мен ли така ми се струва,или този Nikkor 18-105 е много тъмен обектив?
Автор: Diana_kantarska   
Дата:   23-12-17 22:54

Оооххх..пак се започна.Някъде да прочетохте,че претендирам за каквото и да било???Това за Лорена беше иронично,но на вас явно ви липсва самоирония и не я разпознавате...да съм претендирала,че съм експерт или нещо такова,от година снимам и чета доста интензивно.Не мога разбера какви са ви ти комплекси,как се намират все хора да спамят,да се подиграват,не знам как ви се ще!Този дорум е и за начинаещи.Като не ви се ще да си кажете не се включвайте.Който има пари за светлосилен вариообектив да дава,аз нямам.Така,че аз си ползвам нискобюджерните обективи и си трая..Закривам темата и повече наистина няма да пусна тук.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.