Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: Saxon   
Дата:   29-12-17 15:18

Ida, вероятно защото големите матрици греят по-малко, всички първи SLT модели на Сони прегряваха жестоко, докато тези с малките матрици не. В подобен корпус м4/3 матрица отдава много повече топлина от 1" .По-леко с нивата на познание, язък, че си учен , доколкото знам.
LX15 е с едноинчов сензор и не прегрява и в 4К. LX100 е с м4/3 сензор и също не прегрява, моделът е 2014-та. По същото време на Сони СЛТ камерите в много по-голям корпус прегряваха на 5-тата минута.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: ZENTEX   
Дата:   29-12-17 15:29

В случая матрицата не е проблем,прегрява видеопроцесора,малка е кутийката,няма достатъчно топлоотвеждане към корпуса,това е единствения начин,корпуса на камерата играе ролята на охладител и от там ръката и околната среда.Същия процесор в по голяма кутия логично ще се държи различно и няма да прегрява.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: stef7   
Дата:   29-12-17 15:37

Именно.Не матрицата/сенсора е проблема, а процесора както казват Zentex и marvess.Той отделя многото топлина.

Безогледалките почват да снимат видео, т.е. сканират сенсора/матрицата с поне 30 кадъра в секунда още в момента в който ги включиш. Не съм чул на някой безогледалката му да изключи докато си снима снимки. Изключва и загрява като почнеш да снимаш 4К видео. Щото тогава процесора трябва да кодира RAW видео потока в 4К х264. Това е нещото което го натоварва и той започва да отделя повече топлина от обикновено. При малките размери на камерата и липса на радиатори за разсейване на топлината и по-продължително натоварване температурата се вдига, датчиците сработват на някакъв праг, излиза съобщение и камера изключва.

Панасоник имат очевидно много по-ефективен при кодирането процесор т.е. работи по-малко и отделя по-малко топлина и затова техните камери не загряват чак толкова че да се изключват.

Ако искаш да използваш камерата като TV камера, т.е. да натиснеш копчето и да снимаш без прекъсване час и повече, Панасоник са по-подходящи за случая.

Ако се снима както се снимат филмите на не много дълги дубли с паузи между тях Сонитата се справят без проблеми.

За мен да натиснеш копчето и да не го пуснеш 20 минути няма никакъв смисъл. Освен ако не предаваш мач, спортно събитие, концерт, абе някаква live телевизия. За всичко останало подобна техника на снимане е неподходяща. Няма кой да ти гледа такива клипове, хората ще умрат от скука. Можеш да задържиш вниманието на зрителя и да направиш интересен клип ако е максимум 3-5 минути при това съставен от отделни дубли и клипчета от по няколко секунди до 10-15 максимум, айде 30 в някои изключителни случаи. Сватби, рожденни дни, празненства, така ги снимат.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: mugen   
Дата:   29-12-17 15:41

Има и нещо друго - това дали прегрява или не прегрява е малко относително.
Това, че софтуерно са задали като превенция при дадена температура на процесора камерата да се изключи не е непремено лошо.
Лесно могат да повишат границата с фърм. ако искат и тогава всички ще снимат щастливи до момента в, който се отлепи чипа и тогава директно в кофата.

Доста съвременни техники са оставени умишлено да се печат на тоя принцип и сдават багажа - лаптопи, видеоконзоли, телевизори, разни видео плеъри и т.н.



Публикацията е редактирана (29-12-17 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: Saxon   
Дата:   29-12-17 16:06

stef7, така ли ги снимат сватбите? Много от моментите са снимани така, но примерно една търцествен църковна церемония не се снима точно така. А понякога такива церемонии продължават и над 1 час. Да не говорим за речите от по 20-30мин. Някои хора държат да си имат целите церемонии и речи. Така че е по-добре да има опция и за дълго снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: radikyokushin   
Дата:   29-12-17 16:17

Е, кой снима сватби с rx100? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: ani_im   
Дата:   29-12-17 16:35

Значи първия път се опитах да заснема дъщеря ми която пее в хор и първите 4-5 песни пееха само те, за това прегря. Естествено че съм взела апарата за снимки, имам го повече от година и сега за първи път реших да снимам видео с него. А втория път го държах нарочно, от любопитство, за да видя дали ще прегрее пак [smilie18]
Вече знам, само снимчици, а за видео ще си ползвам телефона [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: stef7   
Дата:   29-12-17 16:37

Говорех по принцип за Сони а не конкретно за RX100 IV, щото тоя проблем с прегряването го имат почти всички. Казат че процесора на A7R III е нов и там май вече е решен проблема. Да се надяваме че е така.

Междудругото проблема с прегряването на Сонитата се решава ако се използва външен рекордер. Тогава кодирането на видеото става извън камерата и може да си снимаш колкото си искаш, камерата не прегрява.

Сватби не снимам но тия които гледам по youtube и vimeo и ми харесват са снимани по този начин. Ако някога ми се наложи да снимам, /едва ли/ бих ги снимал по този начин. Ако настояват да имат всичките си речи ще им направя два варианта на клипа - един както го искат защото клиента като си плаща винаги има право [smile] и един както считам за по-красиво и издържано и интересно. После сами да се убедят кой вариант е по-добрият.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: stef7   
Дата:   29-12-17 16:45

@ani_im
На твое място бих използвал RX100 IV и за видео като знам ограниченията му. Имах RX100, камерата е много добра и за видео. Отлична стабилизация и качество, абе екстра си е. Вместо да снимаш 4-5 песни, снимаш 1,2 със Сонито, после останалите с телефона ако искаш. Щото със Сонито може да приближиш и да покажеш дъщеря си в едър план, и качеството със сигурност ще е по-добро и на по-тъмно ще може да снимаш. Пък после сравни и виж кои клипове ще гледате повече и ще харесате повече тия с телефона или тия със Сонито.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-12-17 18:40

Като за начало - не дръжте камерата с ръце, сложете я на малък статив (горилапод или подобно), дръпнете дисплея назад (да не е прибран до тялото) и вероятно ще изкара доста повече време видео запис.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: Saxon   
Дата:   29-12-17 21:41

Ей това му е цаката


https://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g5-M01-97-54-rBVaI1lLuYeANOyVAAGLw4d8P6U766.jpg/portable-sma

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: marvesss   
Дата:   29-12-17 21:56

Направо с елемент на Пелтие!


https://petapixel.com/assets/uploads/2016/10/nikoncooled-800x420.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: colorphoto   
Дата:   30-12-17 05:12

Ани - ми държи ли се такава камерка С РЪЦЕ докато минат сума ти песни!

Що мъчите евентуалните зрители с такива неща.

И как ли ще стане и с телефона да го придържате с ръце по време на цялата програма и после зрителите на това филмче ще ги хване морска болест като гледат!

Ани,купете си статив най-накрая!



Публикацията е редактирана (30-12-17 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: georgioiv   
Дата:   30-12-17 06:30

radikyokushin; никой не снима сватби с r100, обаче понякога може да се използват 2, 3, 4, 5 и повече камери. Е точно тогава няма кой да се занимава да включва и изключва.

Това де Сони била по-технологична и затова прегрявала, или била с малки размери [smile] . Една тъпа екшън камера, примерно YI 4K e по-технологична, снима си 4к с 30 фп и не прегрява, и е с по-малки размери [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: marvesss   
Дата:   30-12-17 10:59

Е така ако сравняваме нещата, има и телефони, които снимат 4K 60fps и са в корпуси, тънки под 1 см.... не прегряват с часове, докато не им падне батерията... Но за съжаление при видеото не всичко е резолюция и е смешно отстрани погледнато да се правят сравнения на възможностите на екшън камера/Panasonic LX100/LX15 срещу това, което може RX100 IV с кино профилите си :)
Единственото тъпо в случая е, че Сони-то е спънато да прегрява дори на 1080P запис! Според много хора нарочно, според мен е инжИнерна грешка (по-точно на тези над тях, на които им се сторила гениална идеята) да сложат такъв чип, проектиран за RX10 тяло в толкова малко корпусче.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: Saxon   
Дата:   30-12-17 11:04

Ама да, пуснете и кинопрофили, за да товарите процесора с обработка допълнително. Защото не може да си грейднете материала после.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 Mk4-Прегрява при видео
Автор: marvesss   
Дата:   30-12-17 11:28

В това се корени проблемът, процесорът на Sony е проектиран да се справя с тези кино профили, но не е оптимизиран да ползва по-малко ресурси при обикновено 4K видеозаснемане (дори на 1080P без профили прегрява). Не съм сигурен дали е и до оптимизация... ако е технически грамотно ще направя един паралел със спринтьор (Sony), който има изградена физическа мускулатора за бягане на късо разстояние (100-500 метра) за най-кратко време (изцеждане на маскимум силата му) срещу бегач на маратон (километри бягане).
Спринтьорът, каквито и стратегии (оптимизации) да прилага, не може да издържи на маратона, ще се умори прекалено бързо дори на бавно темпо (прегряване).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »