Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 13:31

Теди, пишеш разни неща виждам отново...като, че ли наистина не осъзнаваш колко посредствен фотограф си.
Наистина не разбирам на какво си стъпил изказвайки се по-горе?
Наистина е добре да осъзнаеш, че с изказванията си само вредиш на канон, а не обратното.
Надали някой от канон ще се радва, че някой който толкова разпалено се хвали, че снима с канон, всъщност е толкова посредствен.
Поредната пародия...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 13:36

Автор: Тед
Погледнах профлът ти - мога само категорично да ти заявя, че цветът на кожата на моделите ти и в студио и аутдор е "неприемлива".


неприемлива според какво и кого, въобще неприемлива какво значи [smilie11]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-17 13:47

С риск да се потретя - всеки има право да е далтонист колкото си иска, явно и специалист :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 14:16

Еми, не знам защо Бони и Маринчешки не са с А7Р3 а с Мк2 на Сони - ДСЛР....нещо ...предположения?
Аз ти казах да питаш някой, който да ти каже за цвета на кожата....В друг форум биха благодарили за забележката и биха потърсили и друго мнение.

Автор: swqaz
Веднъж те видях на живо и те подминах. Отново ще те пдомина. Дали някой е посредствен или не, няма общо с техниката. Само да ти спомена, че си с една глава по-нисък от мен.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 14:35

Тед, правилно, че си ме подминал :) Като ти чета доводите разбирам, че разговор с теб би бил на толкова ниско ниво, което би ме принудило неучтиво да те пратя да проветряваш. Радвам се, че не си ме заговорил, защоно дори не мога да си представя да говоря с някой като Динко от Ямбол :)))
Не съм казал че си посредствен заради техниката, а исках да кажа, че когато някой посредствен като теб развява инструментите си пред очите на всички би било някак си неудобно за производителя им.
Как да ти кажа, че да разбереш. При теб се е получило нещо като производител на четки и бои за художници да ти даде свои продукти и ти да си боядисаш оградата с тях. После говориш, че били най-хубавите бояджийски инструменти. Ами унизително е за канон.
Това, че си една глава над мен те прави талант в простирането на чорати от седнало положение.
По-добре не се излагай и пиши за нещо различно от фотография
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 14:45

Според мен ти си без ниво на възпитание и на общуване и опростеното ти подминаване води до просташки изказвания.
Какво да обсъждам с теб, как си снимал с Сони-то, а другите с теб с Никон и Канон са се мъчили...та чак целия форум се тресе от смях.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 15:01

Simbon4o: "Моите виждания за нещата.

Сони ми предлагат каквото искам и особено 7р3 вече приключи въпроса тотално. Тази камера лично за мен обезсмисля ДСЛРите. Продадох Д750 заради нея. "

Абсолутно съм съгласен с теб. За мен още а7р2 обезмисли дслрите за пейзажна фотография, сега новите модели ги обезмислят и по другите жанрове.

Изказваме се все още като притежател на 2 системи (огледало и без).

Канонски обективи на сони!!! Ужас! Сони + цайс имат най-добрите обективи в момента. Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата. Да не говорим, че размера и теглото им е наполовина. Да ползваш канонски обективи на тези хубави сензори е меко казано глупаво. Явно опира единствено до пари.

ПП: Специално за Тед. Когато водиш дискусия и се изцепиш така просташко-математически за нещо субективно като цвят на кожа, и то срещу този, който най-културно ти е отговарял на заядливите брътвежи, независимо, че си видимо некомпетентен(като се има предвид посредственото ти портфолио) е наистина липса на възпитание.



Публикацията е редактирана (12-12-17 15:25)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   12-12-17 15:08

Аз само да питам, тез преходници с които стават достъпни обективите на другите марки за Сони ('щот за Е байонета още няма много произведени обективи) да не ги дават безплатно, да тежат под 1гр. и да не би да са безпроблемни. [smile]
Примерно, разбирам че има смисъл да закачиш някой 200-500 (или 600мм) на А9 ама ще ти излезе поне с 700-800лв отгоре и почти равен грамаж, заради преходника.
Що се отнася до ниския и средния клас според мен, в момента, това което може да вземеш до 3000-4000лв като ДСЛР система, ще ти даде много повече опции за заигравка във всички отношение от безогледалките.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 15:15

Автор: Kalimas
Що се отнася до ниския и средния клас според мен, в момента, това което може да вземеш до 3000-4000лв като ДСЛР система, ще ти даде много повече опции за заигравка във всички отношение от безогледалките.



Просто няма как да стане, една кроп безогледалка втора ръка за 400-500лв ти дава повече свобода и възможности...

Видеото на Симо обяснява защо - Адаптиране на обективи към Sony Alpha
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ani_im   
Дата:   12-12-17 15:48

Хахаха, и аз преминах през това изпитание наречено безогледалка. Аз не ревюта не вярвам, докато аз не пипна да видя,да пробвам....
Обикновенно и аз като автора на темата купувам нещо за проба и ако не ми хареса го продавам макар и на загуба. Минах през няколко модела ниски класове като Некс 3Н, не ми хареса, вдигнах левела на А6000, ми много трудно докарвах фокус, а аз обичам фокуса да е бръснач :) , викам си в мен е проблема и без да се хвърлям да купувам отивам на един уоркшоп на Сони, за да тествам А6300 и А7Мк2 с всевъзможни хубави обективи......ами какво да кажа -мъка е ако го използвате за работа. От многократните тестове, установих само за мен си, не ангажирам никой с моето мнение, че безогледалките са страхотни, НО за кеф да си штракаш. Ако трябва да го използвам за работа, да гоня деца,да снимам на тъмно, да снимам звезди-НЕ СТАВА
Може би ще дойде деня в който безогледалките ще изместят ДСЛР-ите но има още път пред тях.
Относно ТЕД е най милия човек който познавам и има доста какво да даде на този форум и на участниците в него.
[beer] [beer] [beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: stef7   
Дата:   12-12-17 15:51

Нека не правим от една дискусия отново лични заяждания и квалификации а да спорим по същество и с аргументи.

@Kalimas - Какво разбираш под заигравки ? DSLR зависи кой. На Никон може да слагаш само Никон обективи. На Канон може да слагаш и Никон и Канон и някои други по-вехти обективи като м42, Contax/Yashica, Pentax. Но всички други освен Канон работят само на ръчен фокус. А обективи с ръчен фокус на DSLR без потвърждение на фокуса си е мъка. Трябва да снимаш в live view което е терсене отвсякъде. Да използваш DSLR като сапунерка не си е работа. На Сони безогледалка може да слагаш всякакви обективи, практическо всичко произведено въобще някога за 35мм филм или Full Frame сенсор и няма никакви проблеми с фокусировката защото Live View то ти е във визьора при това с peaking увеличение и прочие екстри. Може да ползваш и сума ти Канонски обективи с по-новите тела с автофокус. Е в коя система имаш най-голям избор на обективи ако искаш да се заиграваш ? Изкормих обективите от два стари rangefinders с фиксиран обектив и ги адаптирах за Sony Full Frame. Ей на това викам заиграване. [smile]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   12-12-17 16:27

"Да снимам звезди" - НЕ става.
Ясно е колко и как снимаш. Щом с безогледалка не можеш да снимаш звезди, положението е отчайващо зле... За теб, ani_im.

И още, купете си топ клас безогледалка и топ клас стъкло и тогава пишете тука, че вече ставате смехотоворни с тия твърдения на ангро.

А това с преходниците, направо избива рибата...
Марш обратно в детската градина и се оплачете на госпожата, че вашия ДСЛР не е универсален по отношение стъкла.

Аман от инфантили вече.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-17 16:38

Не могли да снимат деца дето тичат... Аз с безогледалка за 600лв и обектив за още по малко снимам как спорт и тичащи хора с доста по висока скорост от деца, а те не могли да снимат с безогледалка [cool] [cool] [cool]
Някой хора просто си купуват апарат, слагат го на автоматичен режим, правят си страничка в фейсбука, че са фотографи и до там им стига развитието.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ani_im   
Дата:   12-12-17 16:45

Автор: ZENON -Няма смисъл да се ядосваш, ако беше прочел целия ми пост, щеше да разбереш, че това си е мое мнение за безогледалките и не ангажирам никой с него. [beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   12-12-17 17:04

"Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата." [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   12-12-17 19:24

Та така:
Гледам в темата неприятни излияния лични и грозни. Защо?
Не сте ли творци със свободен дух?
Не приемате ли мнение на друг различно от вашето? Защо?
Има за какво да се замислите и да се извините взаимно.
По темата:
Какви обективи стават на А7?
Моля за колегиална помощ не защото не мога да чета, а защото ви вярвам.
И благодаря за това!
Аз не съм предубеден. Всяка техника е добра според мен. Просто очаквах повече, но и това стига. Надявам се да ми стане любимата камера - Сони А7 и последващите модели. Надявам се.
Може ли да спрем с обидите, моля!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   12-12-17 19:55

ani_im,
"НЕ става" в такъв случай не е правилно да се каже (защото е обобщение и крайно заключение за нещо).
Казва се "Не мога". Това че ти не си успял/а да щракнеш звезди, не значи, че тялото е куцо защото е безогледалка (в случая).
Когато за сефте си купих DSLR си снимах котката и се оказа, че снима по-зле от турбосапунера, който имах тогава. Ама проблема си беше у мен и го разбрах и толкоз по въпроса с неставането.
Та така [beer]



Публикацията е редактирана (12-12-17 19:56)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 22:45

Като гледам как Canon 24-70 f2.8 II, срещу на Сони 24-70.
Сону 85 1.4 вс. Канон 85 1.2Л.
Сори 135 1.8 вс. Канон 135 2л.
Да почнем с 50 1.2Л ...
Фишайовете.
Канон 70-200 2.8 и 4 Л ...
Да не говоря за тилт шифтовете, макрото, телето и ултраширокото Канон 11-24 ф4Л ...ми е пределно ясно с твоето портфолио (0) , че си кръгла нула, снимаща на -5 стопа със Сори и освен пейзаж друго не е видял през живота си с подобни изаквания:
"Канонски обективи на сони!!! Ужас! Сони + цайс имат най-добрите обективи в момента. Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата. Да не говорим, че размера и теглото им е наполовина. Да ползваш канонски обективи на тези хубави сензори е меко казано глупаво. Явно опира единствено до пари."
Кръгла казанлъшка 0, от най-големите [smilie25]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 22:49

bg2014 написа:
> По темата:
> Какви обективи стават на А7?


Всякакви.
Въпроса е какви не стават.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-17 23:15

Нивото за пореден път падна [smilie5] пак ще трябва да игнорираме мъдростта на Пловдивският специалист. Все едно да спориш с начинаещ фен и притежател на маркова техника... той просто си има най-доброто и това е.

Към bg2014, похвално е, че пробваш нещо различно. Така се получава развитието в която и да е сфера. С тъпкане на едно място не става. Силно препоръчвам обаче да намериш някой познат с въпросните камери, които обсъждаме. Да е някой, който не е от вчера с тази система и да е в час, че да ти покаже това онова. Ако беше от Варна можеше да отделя няколко часа да разцъкаме да видиш на живо защо хвърлих огледалото :).



Публикацията е редактирана (12-12-17 23:18)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 23:32

Теди, всички канонски обективи, които си изброил са толкова мекички, че доста хора, които ги полват за пръв път и не знаят това ги пращат по ремонти, защото си мислят, че не могат да фокусират. По късно разбират, че при тях фокусираните обекти изглеждат като в дефокус :)))))
А аз, че съм нула, е вярно, и именно затова не обяснявам как моето цветоусещане е като мерило за света. Въпроса е ти като знаеш, че също си пълна нула, защо се правиш на калибратор хах:)))
Това, че съм от Казанлък ли те успокоява, че фотографията ти е пародия?
Ти като си от друго място, защо си толкова слаб фотограф?
Време ти е да се пробваш със Сони. Както виждаш флагманите на канон не са ти от особена полза.
Така е, на сони миже да се монтира всеки обектив, но това не е нужно, защото си имат свои.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 23:34

Така е Симбончо, водещи на запад световни фотографи снимат с ДСЛР канон - и пейзаж и др. жанрове. /спорта го игноририаме в тази тема, щот ое много специфичен/.
Поне си пиша с тях и коментираме снимки-Снимат предимно с 5дс и 5дсР. За разлика от тука пишещите, същите пътуват постоянно и продават разпечатките си. Ако имат Сони а7 - то не е водещото тяло и снимат видео за блоговете си.
Само вие с Казанлъшкия герой имате най-доброто и сте най-водещите Балкански специалисти.
Хеле пък със Сори А7 що канонски обективи закачат и с метанонси фирмуери се мъчат ... щраус да не си...пак не може да се избяга от истината.
Но си пишете с профанските разбирания, аз лично пиша не за вас, а за тези които имат нещо повече в главата.
Tи кои канонски си пипал ве? Кви глупости говориш.
Bye



Публикацията е редактирана (12-12-17 23:35)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 23:51

Браво, Теди. Изброй няколко от водещите фотографи, с които си пишеш поне най-разпознаваемите.
Покажи нещо от тях със изброените канони. Така много ще помогнеш за темата.
Предполагам, че те да те потърсили за съвети. Любопитно мм е какво ги съветваш? Мисля че съм чувал да споменават името ти с благодарности от не една трибуна. Сподели малко.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   13-12-17 01:09

Mugen, мерси за видеото на Симо.
Доста е полезно, но не споменава какви проблеми имат тези адаптери (поне в това видео). Пр. имат автофокус - ама какъв, колко добре и в какви ситуации се дъни, колко се забавя в сравнение с оригинала.
2-ро, адаптерите варират от 100 до 1000+ лв. Та значи сигменския адаптер, дето го показва Симо е около 280-300EUR с доставката, като тежи близо 360гр., което направо изравнява размерите тежестта на А9 и Д850 примерно.

stef7, за мен отношението универсалност/цена се свежда до това, кое дава добро качество и покритие на диапазона 18-300 за по-добра цена. Това покрива всичко което може да снимаш и да експериментираш в областите на фотографията. (Малко са хората като теб, които биха "изкормили" обектив за експеримент - [smilie24][cool]. Повечето в ниския и среден клас снимат с това което могат да сложат без много занимавки) А някак си не мога да повярвам, че ще има преходник за 100-150лв, при който всички обективи ще работят все едно са завинтени на тялото, за които са правени.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-17 01:45

Пак почнахме с лични заяждания!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена