Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 18:32

Не се и съмнявам, че ще продължаваш, то за това акъл не се иска.
Не мога да обръщам внимание на всеки онлайн-ненормалник, на хората им плащат за това. Отиди, потърси помощ и ще се почувстваш по-добре.

Обяснявал съм се като жена. [smilie18] Това нещо като обида ли трябва да е? [smile] Как се обясняват жените? Като показват завидно търпение и се занимават с дебил, вместо да ти теглят майните?

Евала, онлайн-мъжкар, голям си. Май още не си надраснал пубертета и така като гледам няма и шансове да се случи.

Малоумният ти въпрос е лесен за отговор, стига да прочетеш какво написаха преди мен и какво точно написах аз. Ако ще задаваш въпроса кой за какъв Бог се смята, че да дава квалификации, можеш да го зададеш на хората преди мен, които обясняват кой какъв скинтон е показал на снимките си, или тия, дето тръбят колко са зле световноизвестни фотографи, или тия, за които най-хубавата снимка е тая, направена с камера за 15к и последен модел.

Въпросът е, че ти пък си никой, че да задаваш такъв въпрос. И все пак, ето, за да видиш, че съм един добър неврастеник [smile] , ще ти отговоря:
Смятам се за нещо средно между Перун, Хор и Вишну. Така как е като отговор, сега ще заживее ли в мир душичката ти или пак ще я глождят ония гласове, дето само ти ги чуваш? [smilie18]

Айде, моля, ако смяташ да отговаряш, го прави на лични вече, че наистина мина всякакви граници за приемливо поведение сред хора, макар и онлайн.



Публикацията е редактирана (15-12-17 00:03)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 18:39

Dobromir_Kalenikov,
толкова много пишеш, че се чудя какво ти пречи да ми отговориш с две думи на прост въпрос.
И да - страдаш от логорея, както една жена страда от това. И не, няма да продължа на лични, поради простата причина, че се опитваш да си ментор (най-малко) на всички участници в темата и държа да разбера (аз лично) на какво се дължи това.
(Защото ако приемем, че отговора ти е сериозен, то ти си за психиатрията)

Чакам да отговориш и не се опитвай да изместваш темата.



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:06)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 18:46

За човека с обноските и грубостта на селянина от Казанлък, за да се почувства гражданин на света, оплюл всеки и всекиго:

https://s2.postimg.org/6rpbgata1/Screen_Shot_2017-12-14_at_5.58.48_PM.jpg

пс - 5дмк4 е отгоре.



Публикацията е редактирана (14-12-17 18:48)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 18:53

Привт Теди! Този не съм го оплювал. Изобщо никой не съм оплщвал. Казх истината на теб и на още един какво мисля за качествата ви като форографи.

На друго място биха ми благодарили за това.



Също така си казах мнението за две много слаби фотографии:


https://s2.postimg.org/ro2pie3wp/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.45_PM.jpg




https://s2.postimg.org/rbbbc3j15/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.56_PM.jpg



Коя от двете е снимал този, който си показал на снимката?

ПП: Липсва ми бронза! Качих снимка и още никой не ми е сложил 1 точка, а преди само единички получавах. Наистина ми липсва.



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 18:55

И двете горе са на Sean Bagshaw.
Ще му го предам. Че фотографите му не струват.
Другият горе е Брайън.



Публикацията е редактирана (14-12-17 18:55)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 18:57

Ами значи от този горе не си показвал нищо, и аз изобщо не съм коментирал негови неща. Коментара ми беше за тези двете горе. Моите извинения теди, ни наистина мисля, че не са нещо особено.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 19:00

Пич, дразнеш с обръщенията. Стой си в Казанлъка и си снимай в гората мъглата.
Тоя горе е на диджитъл пикчър - ама ти си хамал и това не знаеш...
Къв си ти та да казваш?



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:01)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 19:01

Какво е на диджитъл пикчър? Вуйчо ли? И какво съм казал за него?

ПП: Сега е момента да те питам Тед(така по-добре ли е), кой си ти, че да казваш чии цветове в работата на някой фотограф са неприемливи?



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:06)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   14-12-17 20:17

Сори пичове, ама аз от празни дебати вече не отбирам. Темата е за правилни колегиални съвети за Сони безогледалка. Не ми се четат обиди към други колеги. За това блокирах двама участници. Нищо против тях, но за доброто на темата. Благодарен съм за всяка подкрепа,колеги.
Не зачерквайте темата. Тя е полезна и за други.

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Volkovski   
Дата:   14-12-17 20:42

ZENON, мисля че е крайно време да спреш.Изложи се достатъчно.Явно не разбираш че не си интересен с писанията ти тук, с фенщината и с меренето на пишки.Заедно с още един съфорумник осрахте тотално темата.[smilie23] [smilie23] [smilie23]. Има хора които нямат мярка и не се усещат...Та ти си от този тип.Затова явно трябва околните да ти кажат че си прекалил.Е направи го, прекали. Отдавна.Знам че сега ще почнеш да плюеш и да питаш кой съм аз, че да ти казвам тези неща.Спести си го. За да те улесня ще ти го напиша предварително: аз съм един обикновен съфорумник от многото на които отдавна им писна от теб и подобни на теб индивиди...

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Volkovski   
Дата:   14-12-17 20:44

bg2014 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-17 20:59

Автор: marvesss
Дата: 14-12-17 16:42

Аз (пикселоброяч) съм щракал с еднакви обективи на 6D и A7RII - на високо iso ми допада повече Canon-чето, шума му е готин дребнозърнест, Sony-то прави някакви шашми в RAW и ми стои странно обработено някакво. Цветовете на Canon също повече ми 'аресаха от RAW директно в Lightroom/Photoshop, може би защото съм индианец и не знам как да профилирам Sony-то. Не бих казал коя камера шуми повече, за мен и двете се справят отлично на пет цифрено ISO.

Като захват 6D е много по-яко за дългите ми пръсти, не тежи повече от A7RII+MetabonesT на усет (не гледам грамажите по спецификации). Канончето е удобно с обектив 150-600мм, Sony-то не знам как да го хвана и ме болят пръстите след 5 минути.

Бързината на фокус няма място за сравнение, Canon отнася брутално Sony-то, ако се ползват канонски буркани. Tamron 150-600 VC, Canon 100/2.8L IS, Sigma Art 135/1.8 фокусират светкавично на 6D, а с A7RII + Metabones T има хънтене по около секунда, ако фокусната точка е поставена примерно на 10 метра от тялото, докато обектива е префокусирал близо до безкрайност. Почва се едно замисляне напред ли, назад ли да ходи, за да си намери фокуса. Ако префокус и фокус зоната са близо е бързичко. Със Sony обектив ще е различно положението, но изказвам малко аматьорски опит с преходниците. С евтините адаптери никакъв фокус няма, пробвал съм Fotodiox и Commlite, фокуса хънти непрекъснато и не заключва (веднъж на 10 опита се излъже и заключи, но не където съм задал фокусната точка), често забива... стабилизация работи и ръчен фокус също.

Ако ползвам визьор на светло ще предпочета 6D (ел.визьора ми уморява окото, а и друго си е жива картина без лаг, колкото и бързо да опреснява картината ел.визьора), на тъмно обратното (ел.визьора проглежда в пълен мрак, може да се ползва за нощно виждане), ако ползвам дисплей зависи.. 6D има много по-добър дисплей от A7RII като цвят, видимост на светло, детайлност... жалко, че не е подвижен. Sony-то не показва реалността на дисплея си, мазничко с неестествени цветове, аз на него не мога да видя примерно дали ми е точен фокуса. Разликата е огромна между дисплея на Sony-то и това, което се вижда на монитор.

[smilie8] [smilie6] [smilie7]

EDIT - Canon 6D е почти 3 пъти по-евтин от Sony A7RII


__________________________________________________________

Абсолютно съм съгласен за ергономията или по-точно захвата :) От А7м2 до А9 всичките имат странен захват, доста неудобен. В ревюто на А9 показах как съм решил проблема - китайска алуминиева плочка. Увеличава височината на камерата с 1см и това значително подобрява нещата. Особено голям проблем е по-тежък обектив. От друга страна е много удобно да е малко тялото - по-лесно се пъха по раници и т.н. Затова мразя батерийни грипове и най-високия клас камери дето са като тухли. Мисля, че е можело да променят формата на тялото на местата за хващане или просто да увеличат височината на тялото. Първата генерация 7ци спусъка беше по-високо сложен и не беше толкова неудобно, повече ми харесваха като захват.

За роу файла... въпрос на свикване и уъркфлоу. Аз почти постоянно оставям шумоподтискането в лайтруум на 0ли. Много лесно се прекалява с него, но това е по-скоро въпрос на конвертор от колкото на конкретната камера. Да не говорим, че шум се сравнява на изравнен размер и като смъкнеш 42мп на 20 и сложиш файловете един до друг канона не е добре, което е и нормално предвид цените и годините разлика в технологията... Относно профилите - пуснал съм моите в групата във фейса и в алфа форума... и всеки, които иска ги давам. Доволен съм защото като снимах с различни камери на едно събитие профилите ме спасяваха в пост процеса много. Уеднаквяваха резултатите с никон, сони и канон и каквото и да е друго и можех да си ползвам еднаква обработка на всички без да донастройвам. Също така оправя и много от странните цветни решения на сони. Хиляди пъти съм казвал - няма камера, която да ми харесва как снима директно без да се пипа... затова ми е все тая по този въпрос... така или иначе ще се наложи да си го бутна насам натам.

За дългите обективи А9 и А7р3, това са камерите, които се справят доста добре с всичко, което съм им дал до момента. Между другото А6300 и А6500 също не лъжат като става дума за фокус. Просто А7р2 не са я подобрявали с нищо от както е излезнала на пазара и тогавашните им алгоритми за фокуса толкова си можеха. Макар и не перфектна я намирам съвсем използваема дори на сравнително тъмно... да не е супер ама работи. Има си пинизи и настройки. Аз съм си пробвал как най-добре ми върши работа и смея да твърдя, че не е никак зле фокуса. Да не е рязка като по-новите, има малък шътър лаг (малък!) повече мисли като направи повече кадри ама за спокойна работа и неспорт е супер. Даже в момента твоето старо А7р2 отива на мястото на едно 6Д при един познат :). Днес разцъквахме да види в какво се забърква и наистина в началото човека не знаеше кое как, но като му показах кое как ... хареса му. Точно с елката 100 2.8 макро ще щрака и няколко арта. 6Дто е малко по-бързо ама само една фокусна точка...

Относно визьора и умората... не знам, никога съм нямал проблеми с това. Можеби на много старите сапунерки при по-дълго ползване наистина се умаряше окото ми, но от некс 6 насам не е така. Особено на последните където няма лаг... 100херца визьор... Аз виждам само плюсове в тази екстра. За фокуса - трябва да си нашарпиш настройката на JPEG, тези камери имат много мек JPEG по фабрични настройки и като го нашарпиш на макс даже пиикинг не ползвам като снимам с ръчен фокус. Визьора е супер детайлен.
Да на по-старите модели дисплеите са зле сравнение с панасоник, канон, дори някои никони. Но последните А9 и А7р3 имат страхотен дисплей, все още тъч функцията е тъпня... но какво да се прави няма съвършенни камери. За това от дисплея и монитор... нямам проблем, цветово е точен и на 7р2 и на 7р3. Но показва JPEG :) всички камери са така... и като отвориш в конвертора с Adobe профила който е по подразбиране и всичко отива на кино :D.

6D е бил страхотна машина в младините си, сега също става. Сензора е хубав, но е въпрос на вкус какво ще избереш. Аз лично предпочитам да нямам огледало. От 6Дто както казах ми харесва захвата, наистина е много удобен и позволява да го натовариш с тежък обектив без да ти тежи особено. Но не харесвам канонските менюта и копчета... на сонито мога да си наглася всички копчета както си искам, това ми е голям плюс. 6Д е и от по-старата генерация сензори, където няма много софтуерни донагласянки в роу файла и седи по-суров. Единствено, ако имаше динамичния обхват на 80Д или 5д4... щеше да е идеално. 6д2 имаше шанс да е страхотна камера... обаче според мен го съсипаха. 5д4 също ми харесва като камера, добре снима, файла е приятен, вече има мерене на светлината (за мен по-старите канони нямат такова... сякаш вътре имат генератор на произволни числа...). Крайно време е да направят и нещо като никонския 3Д тракинг, ама наистина да работи като него. Това и сензорите са нещата заради които винаги съм предпочитал никон като тела, е и меренето на никоните беше по-добро.

Понеже съм мързелив по природа и смятам всяка автоматизация, която може да ми върши работа в техниката за плюс ще кажа и малко за това как ползвам камерите. Обикновено снимам на А и следящ фокус, който ако може оставям сам да мести точките по важните места. При никон 3Д тракинга страшно ми помага защото никога не снимам така - фокус, прекадриране, снимка. НИКОГА :) това при снимане на отворени бленди с по-широки обективи е гаранция за грешен фокус. Затова снимам на следящ и оставям никона да си мести точката сам при прекадрирането. ОБАЧЕ, Сони с техния фокус по очи ми елиминират и това действие. Няма смисъл да прекадрирам, само кадрирам и снимам, камерата сама намира очите и си фокусира там. Отделно и страхотното мерене на тези камери почти никога не греши понеже мери по целия сензор в лайфвю и аз си и виждам как ще се експонира преди да щракна още... така снимам много по-лесно и не мисля за излишни неща. Това е и причината да обичам ръчнофокусни обективи, като снимам нединамични сцени ми беше супер лесно да снимам с ръчен фокус, ел визьорите много помагат там. С ДСЛР се мъчих в началото като нямаше безогледалки... много по-зле е.

Това всичкото го изписах с идеята до някъде да коментирам отговора на Марвес, но и да обясня накратко защо предпочитам безогледалки (в случай, че някой му е интересно).




____________________________________________________

Сега много важно нещо пак по темата (не заглавието й а посоката в която тръгна). Хора, давате ли си сметка, че давате оценки на фотография и си мерите наградите и дипломите... говорите за фотографията сякаш е нещо, което може да се измери. Това е една от най-субективните материи и според мен няма крив и прав... всеки харесва различни неща. Това какво ще харесва се базира на житейски опит, визуална култура и т.н. фактори. Аз не участвам в конкурси и не снимам за точки, снимам за себе си. Снимам защото ме сърби да направя даден кадър. Също така имам години опит в печата, дизайна и предпечата и смятам, че нямаше да се задържа много на местата където съм работил, ако бях далтонист. Това последното понеже ми се намекна че не ги виждам нещата :).
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: sauron69   
Дата:   14-12-17 21:32

Мисля че вече е крайно време да дойде горския да затвори темата или поне да я позачисти малко , щото каруцата отдавна уйде в киреча. А темата започна интересно[shtrak] .
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 22:41

Попадна ми една с А7М2, традиционно най-вероятно сниманна на -4 или 5 стопа.

https://s2.postimg.org/jng5578nt/image.jpg


И така, не знам дали има нещо нередно, или се вижда нещо нередно.
Не знам кой е и авторът на снимката [smilie25]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: fotograf123   
Дата:   14-12-17 22:43

Аааам .. я какви дебати се вихрат под тема Sony и безогледалки [smilie18]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   14-12-17 22:46

Тед [smilie11]

Снимка от Canon 5D Mark IV


https://s11.postimg.org/kyyyq8u4z/IX4_A0290.jpg



ясно се виждат banding линиите.



Публикацията е редактирана (14-12-17 22:54)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: wizarditaly   
Дата:   14-12-17 23:41

Добре де...аз снимам спорт и репортаж. Ако си взема едно сони какъв 400мм да му завъртя, така че да снимам на 1/1000 на нашите "светли" стадиони(за залите да не говориме) . Не съм снимал достатъчно с безогледалка, но за ценовия клас D500 например отнася всичко. За фулфрейм D5 или 1dx незнам с коя безогледалка да ги сравнявам. Новите 400мм и 500мм за канон и никон са мнооого сполучливи. Имаче Сонито за пейзажи и портрети е супер. Само обектите да не мърдат много????. Мисля още няколко годинки ДСЛР-ите ще съществуват.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: alext   
Дата:   14-12-17 23:47

като тяло a6500-6300, по- евтини са от d500 обективи нейтив 100-400mm сони или 100-600 сигма, но са тъмни, догодина идват светлите твърдаци 400мм, но така или иначе ергономията не струва на sony кропките, тъй че не е алтернатива,
d5 и 1dx2 с a9 само



Публикацията е редактирана (14-12-17 23:50)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 23:53

marvels, най-отговорно ти казвам, че аз не съм виждал бандинг при 4-ата. И на кадри, които съм си правил тестове.
Освен това прочети внимателно какво пише:
"Weird banding issues on the EOS 5D Mark IV experienced by some users."
"For the time being it is unclear how many Canon EOS 5D Mark IV models are affected by this issue. If you want to check yours, proceed as follows:

Use your hand or a piece of cardboard to over-expose in the left 1/3 part of the frame shooting RAW
Bring the file into Camera RAW
Bump up the exposure +1 or more (this makes it easier to see)
Raise shadows. It will look like the images below if you have it:"

И на ДПревюто няма бандинги.

И отново питам - виждате ли нещо нередно или не. Ако има - напишете какво. Толкова специалисти има ... и всеки се крие зад пердето...
https://s2.postimg.org/jng5578nt/image.jpg



Публикацията е редактирана (15-12-17 00:01)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 00:41

Тед, обработвал си я зверски, това нередно виждам. Гледам я в 24ч рейтинг е далеч от това, което си показал.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-12-17 02:38

Тед,
Това, че ТИ не си виждал бандинг, НЕ означава, че го няма.
Самите Канон си признават, че НЕ знаят колко от 5D Mark IV камерите ИМАТ този проблем.
Апропо, в този форум е прието да се пише и цитира на български.
Моят английски е на университетско ниво, но твоят - очевидно - не е. Затова изпадаш в смешни ситуации с цитати, смисълът на които явно не разбираш. Предлагам да спреш да цитираш някакви "фотографски знаменитости" на английски или на който и да било чужд език. Поне ще си спестиш срама.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tokki   
Дата:   15-12-17 09:48

Оставам с впечатлението, че този Тед изпитва патологична завист към талантливите автори и използва всякакви недостойни прийоми опитвайки се да избива комплексите си.
Изманипулирал снимката на човека и търси мнения да прикрие собствената си незначителност.
Това е едно недостойно държание Тед. Браво.
Всяка снимка ли направена със сони ще обсъждате извън мястото където е качена от автора й, и то жестоко манипулирана и осакатена без разрешението на автора?
Ако бях на мястото на автора щях да ви пратя директно където ви е мястото. Засрамете се.



Публикацията е редактирана (15-12-17 10:40)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-12-17 10:29

Аз нямах намерение да се намесвам повече в темата, но, колеги, моля ви се да спрете с тия мъжки/женски епитети! Има и дами във форума, вие самите имате майки, жени, дъщери, сестри, проявете малко уважение! Стига вече с тая просташка взаимовръзка, че нещо отрицателно е типично "женско", а хубавите качества са привично "мъжки".

Засега Марвесс, Симеон и автора на темата успяват да удържат на провокациите, но не знам и те откъде го вадят това търпение. Аз определено съм заинтересован темата да не отива в канала, тъй като съм в дилема дали да не премина на безогледална система в един по-късен етап, а авторът на темата споделя мнение, което звучи като на човек с близки до моите критерии. Има хора, които допринасят за информативността на темата, нека не ги гоним насила.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   15-12-17 12:02

Бре, crisnoch, ти ми оплю и сертификата от Кембридж...брях...
крстеф - нищо не съм обработвал. Копи пейст директно като скрийншот от десктопа. Това, че вашите монитори са еди колко си нива на сивото, не значи и че моят е такъв. Съжалявам. В черното мониторът ми е съсвем друг клас.
Явно виждам повече неща от другите. Пейста не съм го пипал с абс. нищо. Качен е директно на postimage.org. Най-малкото пък ми е било в главата да правя глупости.
токи - казва се с "неговите камъни - по неговата глава".



Публикацията е редактирана (15-12-17 12:04)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   15-12-17 12:21

втор: Тед
Дата: 15-12-17 12:02

Бре, crisnoch, ти ми оплю и сертификата от Кембридж...брях...
крстеф - нищо не съм обработвал. Копи пейст директно като скрийншот от десктопа. Това, че вашите монитори са еди колко си нива на сивото, не значи и че моят е такъв. Съжалявам. В черното мониторът ми е съсвем друг клас.
Явно виждам повече неща от другите. Пейста не съм го пипал с абс. нищо. Качен е директно на postimage.org. Най-малкото пък ми е било в главата да правя глупости.


Не ми е работа да се мешам в караниците ви, но това не е копи-пейст... Ето нагледно истински копи-пейст до твоята обработена изрезка.




http://store.picbg.net/pubpic/6F/D7/faed6b9984566fd7.jpg

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена