Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 22:22

Здравейте!
Преди няколко дни ми предложиха да снимам в дискотека.Снимам с Nikon D7000, Nikkor 35 и 50 1.8G, както и с Nikkor 28-105mm f/3.5-4.5D.Имам светкавица, която почти не съм използвал - DYNAPHOS TT520 Speedlite.Та, според мен тези обективи, които имам няма да ми влезат в употреба за затворени пространства (в случая и тесни).Препоръчайте ми някакъв обектив, който става за заснемане на големи компании в нискоосветени места.Наистина, ще бъда много благодарен ако някой има опит с подобен тип "фотография" и ми даде няколко съвета относно с това, което се захващам.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 22:32

Аз снимам с ФФ и 35мм обектив в дискотека. Светкавицата е задължителна и ти препоръчвам да си вземеш поне по голям глас.
За никон не знам как са обективите, че преди бях с Канон, сега съм със Сони, но 35мм обектив е напълно достатъчен според мен, освен ако не искаш да снимаш на много широко. Правил съм снимки и с 15мм фиш и пак ставаха, въпреки че хората ставаха много смешни.
Вземи си Сигма 18-35 и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 22:38

Fifata написа:

> Аз снимам с ФФ и 35мм обектив в
> дискотека. Светкавицата е
> задължителна и ти препоръчвам да
> си вземеш поне по голям глас.
> За никон не знам как са обективите,
> че преди бях с Канон, сега съм със
> Сони, но 35мм обектив е напълно
> достатъчен според мен, освен ако
> не искаш да снимаш на много широко.
> Правил съм снимки и с 15мм фиш и пак
> ставаха, въпреки че хората ставаха
> много смешни.
> Вземи си Сигма 18-35 и си готов.

Гледах го точно този обектив - просто нямам тази финансова възможност.Тук забравих да уточня, че ще купувам втора ръка, а не нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-17 22:39

никакви сигми мигми, 35мм е перфектен
по широкото изкриявява и прави визията евтина като от телефон
със светкавицата ще трябва малко опит за ръчен режим но се свиква.
исо 1000, бленда 2.4 , скорост около 160 и си ти!
успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 22:42

С 35мм на кроп ще му е доста трудно в клуб/дискотека да снима. Или поне зависи от заведението колко хора събира и колко място има за снимане.
Ако искаш може да дойдеш да пробваш в заведението дето аз снимам, понякога и на 16мм ми е тясно да хвана хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: iasen2   
Дата:   10-12-17 22:49

[smilie5] е няма да ги снимаш в цял ръст,я [smilie5]
колкото хванеш, толкова [smilie5]
едва ли ще е рентабилно да се набутва с по широки обективи.
иначе спор няма, малко по широк за кропката ще е по добре, но не и тъмно варио със съмнителен автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 22:54

Никой не говори за цял ръст. И за какъв съмнителен фокус с арт серията? Като не ти е добре фокуса си има калибрация за тая работа.
Интересно ми е в колко дискотеките/клуба си снимал, че някога са те карали да снимаш в цял ръст?
Както казах, тези 50мм дето идват ще е доста проблемно, освен ако заведението не е или много празно или е огромно и имаш място къде да се движиш свободно.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 22:58

Дискотеката е почти всеки ден пълна и нямам много пространство за снимане - доста е тясно.Sigma 10-20 го има в момента във базара на 450лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 23:02

Ами тази Сигма не съм я тествал и не мога да ти кажа нищо за нея. 18-35 беше в ръцете ми за няколко дни и останаха доволен от резултата, но сега с ФФ снимам с 16-35 дори и на ф4.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 23:04

Не знам за какъв ангажимент става дума. За колко дни в седмицата и по колко пари ще ти плащат. Иначе е най лесно ако ангажимента е сериозен и плащат нормално, не е проблем да вземеш такъв обектив и на изплащане и за 1 сезон си го избил с дискотеката само, че даже и ще останат пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 23:10

Fifata написа:

> Не знам за какъв ангажимент става
> дума. За колко дни в седмицата и по
> колко пари ще ти плащат. Иначе е
> най лесно ако ангажимента е
> сериозен и плащат нормално, не е
> проблем да вземеш такъв обектив и
> на изплащане и за 1 сезон си го
> избил с дискотеката само, че даже и
> ще останат пари.

Ангажимента е сериозен - 4 дни (нощи) в седмицата, като дискотеката е може би най-вървежната в града.За пари не съм говорил, тъй като досега не съм взимал пари от никого за снимки - занимавам се с фотография от 3 месеца /има-няма/.Дори аз бях изненадан, че те ме потърсиха.В този ред на мисли, ще се радвам да споделиш, горе-долу, каква е "тарифата" на едно снимане.Аз очаквах нещо от рода на 50лв. да предложат, като използват това, че не съм много опитен и нямаше да приема в никакъв случай.Пиша много объркано, съжалявам за което.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 23:14

Аз лично ходя за 2 часа и им взимам 50лв като нямам ограничение за снимките.
Ако се справяш, може и повече да искаш... А пробвал ли си да снимаш в клуб/ дискотека? Снимал ли си със светкавица на ръчен режим? Трябва ти един дифузер, ако заведението не е с нисък таван, че да се разпределя по добре светлината или поне аз така правя, че в заведението което снимам, тавана е на 3-4м и е проблем малко.
Ако има много лазери и светлини можеш да опиташ с ниски скорости да ги вкараш като ефект, но внимавай с лазерите, че може да си прецакаш матрицата на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: asahi   
Дата:   10-12-17 23:15

Цял сезон да изплащаш 1 обектив не е сериозно.Или евтино работиш, или ти е много скъп обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 23:19

Fifata написа:

> Аз лично ходя за 2 часа и им взимам
> 50лв като нямам ограничение за
> снимките.
> Ако се справяш, може и повече да
> искаш... А пробвал ли си да снимаш в
> клуб/ дискотека? Снимал ли си със
> светкавица на ръчен режим? Трябва
> ти един дифузер, ако заведението
> не е с нисък таван, че да се
> разпределя по добре светлината
> или поне аз така правя, че в
> заведението което снимам, тавана е
> на 3-4м и е проблем малко.
> Ако има много лазери и светлини
> можеш да опиташ с ниски скорости
> да ги вкараш като ефект, но
> внимавай с лазерите, че може да си
> прецакаш матрицата на тялото.

Не, не съм снимал досега в дискотека - само портрети.Използвал съм светкавицата в ръчен режим един път - за нощен портрет и да бъда честен, просто натисках копчетата.Малко ми е каша в главата с нея.Дискотеката е голяма, но не съм обръщал внимание тавана колко е висок.Дифузера е лесен.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 23:21

Ами най лесно е да отидеш 1 вечер и да пробваш да поснимаш. Имаш 3 обектива, тествай и 3-та, преди да купиш обектив тогава.
Не им взимай пари, за да няма после разправия. Просто отиди, поснимай малко ей така да видиш за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: stefivan1   
Дата:   10-12-17 23:23

Fifata написа:

> Ами най лесно е да отидеш 1 вечер и
> да пробваш да поснимаш. Имаш 3
> обектива, тествай и 3-та, преди да
> купиш обектив тогава.
> Не им взимай пари, за да няма после
> разправия. Просто отиди, поснимай
> малко ей така да видиш за какво иде
> реч.

Така и ще направя.Още утре ще поръчам един дифузер за всеки случай и ще отида, когато ме повикат, разбира се. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: Fifata   
Дата:   10-12-17 23:25

Зависи колко вечери снимаш в заведението и колко ти плащат :)
Другото което е и зависи колко месеца работи заведението. Тук при нас има лятна дискотека дето грубо казано работи макс 3 месеца, което не е много, а и искат фотограф само за петък вечер или ако друга вечер има изпълнител.
Това са грубо казано 12 петъка по 50лв, ако взимаш по толкова са 600лв. + още 2-3 вечери ги докарваш до 800лв макс.
Ако си купиш обектив от типа на 16-35 дето аз ползвам е 2900лв. Малко трудно се избива за 1 сезон в клуб/ дискотека :)

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: enduro   
Дата:   12-12-17 16:48

Аз снимам по клубове от 5 години. Снимам с фулфрейм и 28 мм 1.8 обектив. За кроп 28 ще ти е тесен. Сигмата 18-30 1.8 за кроп е перфектна за клубове . [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-12-17 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: io_bs   
Дата:   12-12-17 17:01

Аз снимам по нощни заведения от над година вече и техниката ми хич не е претенциозна - D90 и 18-105 VR. Като снимам хората настройките ми се от сорта на 1/15, f/4, ISO 1600 и светкавицата на 1/4, насочена нагоре и с извадена бяла карта. Понякога 18 мм не стигат и ми се ще да имах нещо по-широко, че и по-светло. Но пък 105мм са удобни да снимам изпълнителите отблизо или да изолирам танцуващ човек отдалече. Мисля, че нещо от сорта на Тамрон или Сигма 17-50/2,8 би било оптимален бюджетен вариант за такива снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: zbonev   
Дата:   12-12-17 17:05

На 7000 му е слабичък фокуса на тъмно. Д300 или още по-добре Д700 с обектива, с който снима ендуро 28 ще е много добра комбинация за целта. И изобщо, щом снимаш портрети ФФ е по-добре.
28-105 не е лош обектив, но отново е по-удобен на ФФ. Пробвай първо с него.



Публикацията е редактирана (12-12-17 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: enduro   
Дата:   12-12-17 17:07

Тамрон и сигма са добър вариант 17-50/2.8 . Светкавицата задължително е да има ттл за да може да се ползва автофокус асистента лъча и за фокус в тъмните дискотеки .

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-17 18:10

Преди 3 месеца за пръв път хванал апарат,светкавица ползвал само веднъж в живота си и приел ангажимент в дискотека да снима...

Смел младеж.

Не бързай да се пазариш за заплащането преди да пробваш за сефте в тези трудни светлинни и други условия и да видите със собствениците резултатите.

Упражнения да правиш пари не искай.

За техниката са ти казали вече.

На какъв режим смяташ да снимаш?

Кадрирането като гледам ти е мъгла още - даже когато снимаш единича фигура на неподвижен човек режеш китки,лакти и прочее крайници.



Публикацията е редактирана (12-12-17 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-17 18:17

Като имаш 28-105 Д можеш спокойно на 28мм да снимаш на бленди 3,5-4.

Може да ти идва длъжко на моменти и да мислиш за купуване на по-широко.

Екзактно ли ти фокусира на 28-30мм и макс отворена бленда Никона с това стъкло?

Няма ли нужда от фина настройка на автофокуса за тези дължини?

Знаеш ли за тази настройка въобще как се прави



Публикацията е редактирана (12-12-17 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: IshootPeople   
Дата:   13-12-17 19:31

ВЪЙЙЙ пич снимай с Китака и си вземи някоя светка с ТТЛ било то и китайска и си 6 точки .Да не ти пука за 50 лв на вечер толкова .

Отговори на това съобщение
 Re: Клубна фотография
Автор: io_bs   
Дата:   13-12-17 20:31

colorphoto написа:
> Кадрирането като гледам ти е мъгла
> още - даже когато снимаш единича
> фигура на неподвижен човек режеш
> китки,лакти и прочее крайници.

При снимането в дискотеки често е прекалено тъмно и едва се виждат фигурите на хората през визьора. Нормално е след това да се кропва, за да поправя композицията. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »