Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 20:49

Поздрави!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   10-12-17 20:55

Спукаха им работата на огледалките


https://thumbs.dreamstime.com/l/broken-mirror-10559567.jpg

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: quazimodo   
Дата:   10-12-17 21:05

bg2014 написа:

> Поздрави!

Да не събираш вече безогледална система? Само дай знак и колегите ще те заринат с информация[smilie18][smilie18][smilie18][beer]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 21:31

Увлечен от модата на безогледалките ... купих и аз.
Сони А7 с китов обектив 28-70, 3.5-5.6.
Впечатления на един непредубеден Никонец (DSLR) фотограф:
Сони е малък фулфрейм фотоапарат... като китаец.
В моите ръце буди странни усещания. Трудно нацелвам бутоните, странно очаквам бърз фокус (просто така съм свикнал)...около секунда.
На слаба светлина фокусът трудно се ориентира и го очаквам с още по-голямо нетърпение...и не винаги го дочаквам. И до тук, разколебан започвам да си мисля, че няма да бъде моята камера.
И тъкмо започвам да съжалявам по отминалото време на бърз достъп до всички команди, функции и ... о чудо. Започват добрите открития, Слава богу!
Всеки бутон или диск е с присвоени функции за бърз достъп до всяка команда.
Има 3 функционални бутона, 3 диска (единият е с 5 позиции) и още няколко възможности за настройки за бърз достъп.
Всеки диска или бутон има възможност за присвояване на функция по избор от няколко възможни. Странно е, но това са повече от необходимите. Това ме заплени, защото ти дава възможност за контрол в големи граници. Всяка прищявка може да я направиш с бърз достъп до нея. Приятно!
Това малко апаратче (сравнено с моите Никон Д3 и Д7200 и други по-малки Никони) е завлядяващо.
Не знам защо никой не го е представил в ревю до сега в този форум?
Просто очакванията трябва да са съобразени с техниката, а не със собствените усещания за време и пространство. Тогава всяка техника изглежда прекрасна. От разбиранията за пълен кадър камера (фулфрейм) и очакванията ми бяха като към пълен кадър на Никон. Е ... не е така. Дори кропките на Никон са на добро ниво сравнени с тази фулфрейм камера на Сони.
И продължавам с опознаването на Сони А7. Естествено започвам да търся изграждане на система - обективи.
И ...о небеса, олеле-мале. Сони имат само няколко обектива с подходящ байонет с които да имаш освен "БЪРЗ" автофокус и да покриваш матрицата пълен кадър. Цената обаче...не е като за проби и експерименти.
Предлагат ми разни преходници - едните са само за ръчен фокус на другите марки обективи. Другите са скъпи колкото сватбен обектив на Никон... Избор голям, а реално полза от това никаква. Връщам се или на ниво ръчен фокус (няма лощо), или снимам с китов обектив, или отивам на ниво пари като за Никон 4S...скоро ще разбера.
И всичко това за да съм в крак с модата - от ДСЛР към безогледалка.
Нататък ...батерията едвам държи на 300-350 снимки. Добре, че си поръчах зарядно с още две батерии. Зарядно в комплектът НЯМА, а тя-батерията се зареждала през тялото и то бавно, и .. през това време какво павим...?
Предлагат грип за 450 лв, но къде отиде размерът....
А бе още ще пиша, ще си поснимам с кеф известно време, но определено вече мисля, че времето на ДСЛР не е преминало за по-взискателни колеги. Почти съм убеден в това и започвам да разбирам колко празни приказки са изговорени с рекламна цел.
Лек, удобен и симпатичен като размер на пръв поглед.
Какво ще кажете като за неделна тема?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: MixMike   
Дата:   10-12-17 21:36

masa sa gadni[smilie5] [smilie21]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм? Това е толкова старо, че няма как да е бързак. Камерата е на повече от 5 години... Чак последните им модели могат да се ползват и за спорт. По-старите си бяха за по-спокойна работа.

Бутоните повечето са напълно програмируеми, ако си го направиш както ти е удобно хич не е зле като контроли. Поне на мен нищо не ми липсва.

Батерия 2бр със зарядно с USB вход са по 50-60лв от китай. Моите и по-евтини бяха. И си зареждаш когато си искаш от пауър банка или колата.

Обективи, кажи какво ти липсва като мм и бленда :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-12-17 21:56

Ми, камерата вече е на повече от 4 години. Какво да кажем.
То каквото е имало да се казва за нея, отдавна е казано. Всеки момент се очаква третото поколение А7. Тя ще е на светлинни години, като възможности от нея.
Дори втората версия (A7II) е една огромна крачка напред спрямо първия модел.

Трябваше да пуснеш темата преди да я купиш, ако си търсел съвет или информация.
Като цяло много точно си се ориентирал и сам какво представлява - един не претендиращ за нищо кой знае какво фулфрейм, който не блести с нищо, но в същото време, за любителско снимане е достатъчно добър във всичко, особено с оглед на цената, за която може да се вземе в момента.
Да ти е честит и със здраве да го ползваш [beer]


П.П. Симо, ти съвсем я състари бе... Дожаля ми чак [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-12-17 22:20)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: fotograf123   
Дата:   10-12-17 22:19

Бивш собственик съм на безогледалка А7 плюс Самянг 35 1.4 Sony 35 2.8 и Sony 28 . 2 разкарах ги единствено заради орязания роу файл ! Дано с третото поколение нещата да са по-различни[shtrak]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-17 22:40

Това е много странна причина да продадеш камера - компресиран роу файл. Сякаш реално ще видиш разликата някога...
За по-любопитните ето разликата
тест на компресиран и некомпресиран файл
Вижда се само при силно напънат при обработка файл и вглеждане в евентуалните проблемни зони. Още второто поколение имаха опция да снимаш без компресия. Същото е и при третото поколение.

Ради мда малко повече от 4 са годините, сега проверих. Дпревю са правили ревю края на 2013 значи е на 4+. Друг е въпроса и че сензора е още по-стар и само малко го поосвежават през годините. Чак със А9 го направиха наново.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   10-12-17 22:44

Всъщност различните хора ,които ползват фототехниката го правят за доста различни цели и в доста различни жанрове.

Горното е добре да имаме предвид когато четем мненията на другите и се опитваме да си направим изводи за това каква техника да купим и използваме.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 23:23

Благодаря на всички!
Не се оплаквам. Не се и хваля. Няма за какво.
Обичам да трупам мнения от личен опит. Затова си купих един безогледален ФФ. Това е. Обаче факт е, че очаквах повече. Не съм разочарован, но с Никон определено има повече свобода за експерименти.
Пускам темата единствено за ориентиране на бъдещи колеги.
Във всяка тема се посочва и препоръчва минаване на безогледалки.
Е - не е правилен съвет. Определено безогледалните системи като цена са назад във времето, като бързина са назад и като изграждане на система не си струва пестенето на място пред пестене на финанси.
Сега разбирам защо много вярват, че с телефон може да се замени фотоапарата. Това идва от модерната дигитална обработка на кадрите при безогледалките. Всичко е електронно - визьора и всичко останало.
Прекрасно е, че от дисплея, когато погледнеш през визьора автоматично преминава от едното към другото. Разпознава нуждата. Още един плюс на Сони.
Неделна тема.



Публикацията е редактирана (10-12-17 23:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   10-12-17 23:28

А Алфа 9 ?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   10-12-17 23:31

Sony ALF-а


https://salondelmal.files.wordpress.com/2012/08/alf1.jpg

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   10-12-17 23:37

Алфа 9? Мисля, че е много добре, макар и да не говоря от личен опит. Ревютата в нета са затова, за да се ориентира човек. Това го казвам, като човек притежаващ DSLR. Проблемът е, че гроздето ми е твърде кисело, за да си позволя безогледалка от подобен калибър. Да се правят генерални изводи за безогледалките на базата на Алфа 7, е меко казано несериозно.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: sakuraki   
Дата:   11-12-17 10:29

Аз пък от 60д минах на сони а6300 и съм изключителнон доволен. Фокус, качество на видеото, на снимките е чудесно. Не бях пипал сони грам и бързо си настроих копчетата, но менюто е много тъпо направено, там изостават от канон. Ел. визьора е голям кеф, на тъмница където 60д не виждах нищо със сонито виждам. Батерията е зле верно, но с един паур банк 10к mah няма проблеми.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   11-12-17 11:38

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

рекламата е толкова агресивна, че вече трудно успявам да обясня тези прости неща на хората... особено тези, които нямат опит с про техника... и после всички се чувстват излъгани... а за цените да не говорим - вече са задминали отдавна огледално-рефлексните...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 12:09

Не съм много убеден, че ДСЛР дава повече свобода на действие и възможности за експерименти, но след като ОП така е решил, няма да споря.
Мога да споря единствено и само по отношение на прибързаност при писането на темата.
Всеки с глава на раменете си би се замислил, след като прочете мнение съставено за около месец предполагам, ако има и толкова.

Лампата светва още при сравнение на кроп и ФФ с матрици, които нямат някакви огромни технологични разлики.

Без да коментирам факта, че в коментара относно бързината на фокус с китов обектив не е пояснено в какъв режим е фокусирано (дори и на тъмно). Защото точно това тяло с китов фокусира уверено на около 0EV... (споменавам за референция). И... Скоростта на фокусиране не е само функция на тялото, а и на обектива. Тия неща леко се забрвят. Ако сложим бавен обектив на ДСЛР с брза фокусна с-ма, какво печелим и колко бързо би фокусирал...

Бих искал да не бъда разбран погрешно. Не защитавам нищо и никой в случая. Може би така бих реагирал, ако някой беша казал не до там верни неща и да ДСЛР-а с който снимам (но всъщност не ползвам от 1 година).



Публикацията е редактирана (11-12-17 12:29)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   11-12-17 12:39

Зенон, според мен ниските и средните класове ДСЛР дават повече възможности за експерименти на по-ниска цена. По-голям избор на обективи и т.н. А както сам каза, освен системата е важен и обектива.
Ако си свалят цените в ниските класове и направят по-голям избора на обективи ще напреднат повече. Та не ги виждам в следващите 10-15г. да изместят ДСЛР-те или да дадат кой знае колко повече от тях. Те и те май така са го планували, затова действат с такива малки крачки.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 13:03

Точно избора на обективи не е нещото с което ДСЛР може да се похвали в случая.
За експерименти ДСЛР е в пъти по-неудобен на практика, но не ми се спори за тия работи.
А за изместването - то започна и е въпрос на време...

Но е все тая за мен лично. Важно е, че раницата ми олекна 2-3 пъти, като качеството се вдигна и всичкото това на много прилична цена.
Това ми стига.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 13:29

Точно Сони имат доста евтини и добри обективи за кроп телата си. Пък и най малкото ако не те притеснява, можеш да си ползваш и ФФ с тези обективи на кроп режим.
Като погледнеш в магазините и почнеш от обективите на Сигма 19, 30 и 60мм на ф2.8 арт са по 450лв тука, а в чужбина и по евтини.
Сони обективите 30мм макро е супер обектив за малко пари, 55-210 също не е лош обектива. Китовите 16-50 и 18-55 нямат нищо общо един с друг, но и двата вършат добра работа. 18-55 на мен лично повече ми хареса, но на много хора им е по тежък и не им харесва толкова.
Аз до преди 1 година снимах с 5д марк 3 и 6Д с 3 Л обектива и като снимаш една сватба 12 часа, после едвам се прибирах до вкъщи, защото кръста ме болеше. Сега с 2 тела Сони и 6 обектива в раницата съм пушка и не усещам проблеми и болки, а разлика в качестовото на снимките няма.
По е важно здравето от колкото да се хвалиш колко голям и черен апарат носиш. Пък любителите дето си обикалят нагоре надолу да си щракат само за кеф, може и тела по 20кг да носят. За мен това е най големия плюс на безогледалките.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 13:41

@bg2014 - долното е написано преди 4 години:
https://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-a7/19


Камерата се продава и сега и все още е най-евтиния фул-фрейм, но не може да бъде еталон за възможностите на безогледалките към момента, където с всяко поколение подобренията са доста.
Виж какво правят A9 и A7rIII сега, или поне A7II...



Conclusion - Pros
Small and well-priced full-frame body
Very good image quality when shooting Raw
Solid build quality
Compatible with a huge range of legacy 35mm camera lenses with no field-of-view crop
Large, high resolution electronic viewfinder
Tilting LCD offers good detail and outdoor visibility
Useful tools, such as focus peaking and zebra pattern (work well with native lenses)
Very good video quality
Strong video features: manual controls, audio level adjustment, and uncompressed HDMI output
Well-implemented dual-axis electronic level
Solid Wi-Fi system allows for remote shooting, easy photo sharing; NFC a plus
Charging via USB can be convenient
Classic Sony features (HDR, Sweep Panorama) work well
Exposure compensation dial makes Auto ISO usable in manual mode
Microphone and headphone ports
Optional battery grip

Conclusion - Cons
JPEG quality disappointing compared to peers – crude sharpening, over-aggressive processing and occasional posterization
Autofocus can be hesitant, especially in low light; AF improves when assist lamp is turned off
Auto ISO tends to keep shutter speed at 1/60 sec, often resulting in blurry photos
Limited selection of FE lenses, which are expensive compared to competition
Tools for shooting with third party lenses need improvement
Longer-than-average startup times
Camera 'locks up' while buffer is clearing after continuous shooting
Overly sensitive eye sensor (also stays active when screen is tilted)
Lacks a built-in flash
Limited battery life
Exposure compensation and rear scroll wheel too easy to accidentally bumped
Menu arrangement poor and navigation a bit clunky (requires a lot of button-pressing)
No in-camera Raw conversion
No external charger included for rapid charging or keeping a spare battery topped-up
Included remote capture software lacks live preview

Overall conclusion
The digital photography world was set ablaze when Sony announced its Alpha 7 and 7R full-frame mirrorless cameras. It's the smallest and least expensive full-frame digital camera with interchangeable lenses, and one that supports nearly every 35mm lens ever made, thanks to the plethora of available adapters...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   11-12-17 14:04

Колеги, не се дразнете. Аз конфронтация не искам. Просто съм реалист.
Очаквах повече от ФФ Сони. Задоволявам се и с това. Надявам се много да си променя мнението и да открия всичко онова, което се опитваха ("безогледалните колеги") да вменяват във всяка тема за ДСЛР.
Снимам си с кеф. Снимките ми харесват. Скоро може и да кача тук за разнообразие (защото повечето се борят за точки...).
Относно срока - дори няма месец от получаването. Но това не ми пречи да опозная системата доста бързо. Имал съм достатъчно тела и нисък и висок клас.
Относно обективите - ако съм искал кроп щях да си взема кроп. Аз искам ФФ и очаквам обективи за ФФ. Има, но цената е люта и обезсмисля упражнението.
Прибързано написано - ДА. Очаквания, реализация - анализ. Лесно.
Новите Сони А9 и А7 III - цени? Просто темата търпи развитие в бъдеще.
(ако го имам, защото една лекарка ми каза: Вие нямате далечно бъдеще. Вие сте от днес за утре....)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 14:10

Ами кажи какъв обектив горе долу искаш? Аз ползвам 55-цата на Цайс, която е супер обектив. Цейс 16-35 също, която цената и е като на канонския на ф2.8, ама все пак тука размерите са от значение. Грам не ми харесва да взема А7 и да му сложа преходник + голям и тежък Л обектив на Канон примерно и то се обезмисля цялото нещо да ползваш малко тяло.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 14:13

----



Публикацията е редактирана (11-12-17 15:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 14:26

Докато не пипна тяло лично или обектив .... нищо не взимам.
Ето на, искам да си купя Sony A7r III, никой го няма в наличност от познатите ми за 2-3 часа и няма да се поръча на дядо коледа.
Няма после пиша кви кусури съм открил.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ivjordan   
Дата:   11-12-17 14:49

"Ами D7200 е по-скъпо от А7, и струва колкото едно A7II - това за цените."

Доста смело изказване, при положение че А7II струва 3000 лева, а Д7200 - 1700. Е, може би има хора, които тези 1300 лева разлика не ги бъркат и двете цени им се струват еднакви...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 14:56

Надценени са яко безогледалките в ценово отношение, това спор няма.
Нито превъзхождат ДСЛР.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 15:24

Автор: ivjordan
"Ами D7200 е по-скъпо от А7, и струва колкото едно A7II - това за цените."

Доста смело изказване, при положение че А7II струва 3000 лева, а Д7200 - 1700. Е, може би има хора, които тези 1300 лева разлика не ги бъркат и двете цени им се струват еднакви...



Моя грешка, търсих D7200 в някой амазон и ми е излязъл D7500,
не знаех, че са стигнали до 500, отдавна съм им изгубил бройката...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   11-12-17 15:56

надценени е доста меко казано - последния удари 11 000....
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-17 16:10

bg:2014: Уви,има и лекари,които редовно се изцепват с нехуманни изказвания,особено у нас.

В попследно време се напълни със самозабравили се и самоуверени циници в нашето здравеопазване - едва ли трябва да им се вЕрва на 100%.

Имал съм контакт с такива като пациент за съжаление.

Никой тук - долу не знае колко бъдеще му е писано с мнооого малки изключения.



Публикацията е редактирана (11-12-17 16:12)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-17 16:18

Тед няма нужда да пробваш безогледалки. Нали 6д беше най-доброто, е сега и марк 2 излезе... защо ти е да пробваш друго като вече знаеш кое е най-добро :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-17 16:37

ВСичко да се пробва, ако може.
Кой с каквото му е удобно, да ползва и снима. Всичко излиза еднакво накрая.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-17 16:38

Тед написа:

> Надценени са яко безогледалките в
> ценово отношение, това спор няма.
> Нито превъзхождат ДСЛР.


hose написа:

> надценени е доста меко казано - последния удари 11 000....


Ко, ко речи...

Sony А9

Canon 1DX II

Nikon D5

[smilie21]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 16:47

Още малко реклама.


https://3.img-dpreview.com/files/p/E~TS589x442~articles/2992226438/2017/awards-product-of-the-year-2
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-17 16:52

Безогледалките си имат силни и слаби страни, но като сравнително нов сегмент - те се развиват доста бързо и вече на пазара си има доста смислени изпълнения. Лично аз "слязох" от фул фрейм ДСЛР към кропната безогледалка и не съжалявам. За моите си нужди си е ОК [smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 16:53

Да, ама никон дават безплатен страп за 219лв....
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: alext   
Дата:   11-12-17 17:09

Обичам да трупам мнения от личен опит. Затова си купих един безогледален ФФ. Това е. Обаче факт е, че очаквах повече. Не съм разочарован, но с Никон определено има повече свобода за експерименти.

Това е малко като да си купиш Nikon D1... сега, за времето си е било нещо революционно. През 10-15 години явно има революционен апарат, останалото е развитие на дадена технология. A7 даде началото, но не е най- доброто. Не е ясно защо си очаквал повече. Оттук нататък е ясно, че тази технология ще се развива скоростно в следващите 10години и после ще затихне, както и дслр. В момента разликите за 4 години между първо и второ и второ и трето поколение ФФ е маунт сони са огромни. Повече отколкото между 4рите поколения на 5D за 12 години [smilie18]

ПС Друг е въпросът, че ти сравняваш ФФ безогледалка с ФФ дслр, което е неправилно, защото работата и самият процес на снимане е тотално различен. Едно с реалната картина във визьора, две със фокуса по очи примено в по- високия клас.(забравяш за фокусни точки, фронт бек фокус и т.н) Три с вградения стабилизатор, четири с "виждането" в тъмното Но засъжаление минимум a6300 или A7 II, за да се усети



Публикацията е редактирана (11-12-17 17:22)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 17:13

Автор: Bibon4o
Дата: 11-12-17 16:18

Тед няма нужда да пробваш безогледалки. Нали 6д беше най-доброто, е сега и марк 2 излезе... защо ти е да пробваш друго като вече знаеш кое е най-добро :)
---------------------------

Снимам от година с 5дмарк4, ама ти си си останал със засъхнало инфо....ужас
Абсурд да заменя 4-ата с на Сони безогледалната 3-ка.
При сумрак не ми е ясна. Ако лагва - тегля на Сонито шута и тва е.
Пейзажи който иска да си снима. Аз снимам и имам поръчки от всичко.



Публикацията е редактирана (11-12-17 17:18)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   11-12-17 17:30

Fifata написа:

> Да, ама никон дават безплатен
> страп за 219лв....
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 17:32

На Никон и Wifi им е "безплатен".
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 17:35

Тед, при сумрак не виждаш нищо. Нито лагаво, нито нелагаво.[smilie7]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-12-17 17:43

Автор: Simbon4o
Дата: 10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм?

да ти кажа далеч си от истината да е първият в историята...
първи са една фирма с червена точка
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 18:01

Фирмата с червена точка е пуснала метална кутийка със сензор,
за разлика от нея А7 е фф безогледлака с работещ AF на цена за простосмъртни.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 18:10

Каквото и да си пишем тук, А7 на Сори е първото ФФ тяло, което може да си го позволи и не толкова намазан любител.
И това преди около 4 години.
Тая полемика ми е доста странна на фона на равитието на технологиите. Т.е. някак имам чувството, че със същия успех е можело и вероятно се е спорило за лентата и сензора.

ДСЛР в сегашния си вид си заминават. Въпроса е не дали, а кога.
Всичко останало е чешкане на езици и фенщина безполезна.

И пак към ОП.
Снимай (и обработвай RAW) по-дълго време с това тяло и ще вероятно ще останеш приятно изненадан.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-12-17 18:14

на крива ракета...

аз просто казвам фактите пък вие си лайте срещу гроздето...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 18:46


I own or have owned all three systems. If you haven't already invested heavily in lenses for one system, and you mainly use your camera for wedding stills then go for the Canon 5D IV (it will save you time in post processing precious skin tones compared to Sony). I prefer Canon skin tones and color science over both Nikon and Sony - but I prefer the user interface and ergonomics of the Nikon pro DSLRs over Canon. Rent them both and feel them out - pick the one you fall in love with. If you want to shoot video as well as still then go for the Sony but be prepared to do more work in post. I haven't tried the new A7Riii but am considering it myself as an A cam for video work. Good luck!

Като си купите флагманите, тепърва ще разберете за какво иде реч. Няма да правя профили като луд за всяка ситуация.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: kireto_a   
Дата:   11-12-17 18:59

мали тая тема колко е закъсняла. флашбек. ти намери какво да тестваш за безогледалка и с какво да го сравняваш. те сони на времето са си мислили я да видим какво ще стане, събрали от тук от там чарколяци и бум камера. и щото не са знаели каква да е точно пуснаха не 1, а три.

въпреки, че тая камера е велика и ако има зала на славата, ще влезе там със сигурност. щото в българското село може и още да не е разбрало, ама тая камера е новото нещо дето се е случило във фографията след като смениха филма със сензор. след тази камера, се заговори за безогледалките изобщо, а надали вече има някой, който си мисли че огледало има некакъв смисъл, освен да вдига шум разбира се.

а7 е супер достъпна фф камера и със най-прозивеждания фф сензор, койте е вече на има нема 6-7 години със всичките прозлизащи от там проблеми. но в никой случай не е смотат сензор, ако знаеш какво првиш. има една купчина никонски камери с тоя сензор. и сони още я правят, хората си я купуват.

обективи има купища, сони се счупиха да пускат обективи за фе. е имат си и цена, ама те и никонските и канонските от тоя период не са евтини, а стари багии от пред 10 години на 1/3 цена няма, щото тогава е байонет немаше. да не говорим, че де що има обектив произведен последните 70-80 годни работи на тая камера по един или друг начин. но всичките имат пикинг и зум. който точно дслр има това?

да камерата не е с най-бързия аф, ама за сметка на това е точен. много точен и достатъчен в 95% от случаиите.

и да само 3-4 години след тая камера, надграждайки и оправяйки проблемите, сони имат а9 и а7р3, които по нищо не отстъпват и в много неща превъзхождат кютуците на канон и никон. не ми се мисли на следващата итеряция какво ще е.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-17 19:24

___________________________________________
Автор: Джъмбо
Дата: 11-12-17 17:43

Автор: Simbon4o
Дата: 10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм?

да ти кажа далеч си от истината да е първият в историята...
първи са една фирма с червена точка

___________________________________________

Сори, че забравих бутиковата марка :) трябваше да поясня, че става дума за нещо с АФ.

___________________________________________
Автор: Тъд
Дата: 11-12-17 18:46

I own or have owned all three systems. If you haven't already invested heavily in lenses for one system, and you mainly use your camera for wedding stills then go for the Canon 5D IV (it will save you time in post processing precious skin tones co......

Като си купите флагманите, тепърва ще разберете за какво иде реч. Няма да правя профили като луд за всяка ситуация.

____________________________________________

Всеки сам си преценява кое го кефи, според възможностите си, според далтонизма си, според каквото си иска. Има доста хора, които не харесват пък на канон цветвете... за мен нито един производител не снима от самосебеси както трябва и си ги правя така или иначе нещата както ми харесва в пост процеса. От канон прилично снима 1дх2, обаче тялото е възможно най-неудобното за мен с пълен набор от ограничения от които бягам купувайки камери без огледало. 5д4 е много далеч от истината що се отнася до видео, при снимките е ... горе долу.




Моите виждания за нещата.

Сони ми предлагат каквото искам и особено 7р3 вече приключи въпроса тотално. Тази камера лично за мен обезсмисля ДСЛРите. Продадох Д750 заради нея.

И понеже съм поснимвал с това и онова само да кажа, че това с лагването на тъмно е някакво минало вече. А9ката фокусира на тъмно доста по-добре от камери като 5д4 и т.н. Мисля, че е по-добра и от Д5 и 1дх2 ДА НА ТЪМНО макар да зависи кой снима с нея... А7р3 е мало по-зле, но не по-зле от среден клас ДСЛР. Когато изснимаш едно събитие с такава машина САМО тогава разбираш какво е. Да я хванеш в магазина и да щракнеш 5 кадъра нищо не е. Иска свикване, разбиране на режими и т.н. С всяка техника е така, а с тези сонита е особено важно понеже са различни.

Какво мисля за А9
Защо предпочитам да няма огледало

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   11-12-17 22:24

Читави и полезни ревюта!

Браво Симеон!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 13:01

Симбончо:
"
Всеки сам си преценява кое го кефи, според възможностите си, според далтонизма си, според каквото си иска. "

Погледнах профлът ти - мога само категорично да ти заявя, че цветът на кожата на моделите ти и в студио и аутдор е "неприемлива".
Понеже ще ме оплюеш - питай някой, който разбира от тези неща.
Питай и защо някои снимат с А99 Мк2, а не с А7Р3 ...ама и това още не си наясно защо.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 13:31

Теди, пишеш разни неща виждам отново...като, че ли наистина не осъзнаваш колко посредствен фотограф си.
Наистина не разбирам на какво си стъпил изказвайки се по-горе?
Наистина е добре да осъзнаеш, че с изказванията си само вредиш на канон, а не обратното.
Надали някой от канон ще се радва, че някой който толкова разпалено се хвали, че снима с канон, всъщност е толкова посредствен.
Поредната пародия...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 13:36

Автор: Тед
Погледнах профлът ти - мога само категорично да ти заявя, че цветът на кожата на моделите ти и в студио и аутдор е "неприемлива".


неприемлива според какво и кого, въобще неприемлива какво значи [smilie11]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-17 13:47

С риск да се потретя - всеки има право да е далтонист колкото си иска, явно и специалист :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 14:16

Еми, не знам защо Бони и Маринчешки не са с А7Р3 а с Мк2 на Сони - ДСЛР....нещо ...предположения?
Аз ти казах да питаш някой, който да ти каже за цвета на кожата....В друг форум биха благодарили за забележката и биха потърсили и друго мнение.

Автор: swqaz
Веднъж те видях на живо и те подминах. Отново ще те пдомина. Дали някой е посредствен или не, няма общо с техниката. Само да ти спомена, че си с една глава по-нисък от мен.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 14:35

Тед, правилно, че си ме подминал :) Като ти чета доводите разбирам, че разговор с теб би бил на толкова ниско ниво, което би ме принудило неучтиво да те пратя да проветряваш. Радвам се, че не си ме заговорил, защоно дори не мога да си представя да говоря с някой като Динко от Ямбол :)))
Не съм казал че си посредствен заради техниката, а исках да кажа, че когато някой посредствен като теб развява инструментите си пред очите на всички би било някак си неудобно за производителя им.
Как да ти кажа, че да разбереш. При теб се е получило нещо като производител на четки и бои за художници да ти даде свои продукти и ти да си боядисаш оградата с тях. После говориш, че били най-хубавите бояджийски инструменти. Ами унизително е за канон.
Това, че си една глава над мен те прави талант в простирането на чорати от седнало положение.
По-добре не се излагай и пиши за нещо различно от фотография
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 14:45

Според мен ти си без ниво на възпитание и на общуване и опростеното ти подминаване води до просташки изказвания.
Какво да обсъждам с теб, как си снимал с Сони-то, а другите с теб с Никон и Канон са се мъчили...та чак целия форум се тресе от смях.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 15:01

Simbon4o: "Моите виждания за нещата.

Сони ми предлагат каквото искам и особено 7р3 вече приключи въпроса тотално. Тази камера лично за мен обезсмисля ДСЛРите. Продадох Д750 заради нея. "

Абсолутно съм съгласен с теб. За мен още а7р2 обезмисли дслрите за пейзажна фотография, сега новите модели ги обезмислят и по другите жанрове.

Изказваме се все още като притежател на 2 системи (огледало и без).

Канонски обективи на сони!!! Ужас! Сони + цайс имат най-добрите обективи в момента. Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата. Да не говорим, че размера и теглото им е наполовина. Да ползваш канонски обективи на тези хубави сензори е меко казано глупаво. Явно опира единствено до пари.

ПП: Специално за Тед. Когато водиш дискусия и се изцепиш така просташко-математически за нещо субективно като цвят на кожа, и то срещу този, който най-културно ти е отговарял на заядливите брътвежи, независимо, че си видимо некомпетентен(като се има предвид посредственото ти портфолио) е наистина липса на възпитание.



Публикацията е редактирана (12-12-17 15:25)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   12-12-17 15:08

Аз само да питам, тез преходници с които стават достъпни обективите на другите марки за Сони ('щот за Е байонета още няма много произведени обективи) да не ги дават безплатно, да тежат под 1гр. и да не би да са безпроблемни. [smile]
Примерно, разбирам че има смисъл да закачиш някой 200-500 (или 600мм) на А9 ама ще ти излезе поне с 700-800лв отгоре и почти равен грамаж, заради преходника.
Що се отнася до ниския и средния клас според мен, в момента, това което може да вземеш до 3000-4000лв като ДСЛР система, ще ти даде много повече опции за заигравка във всички отношение от безогледалките.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 15:15

Автор: Kalimas
Що се отнася до ниския и средния клас според мен, в момента, това което може да вземеш до 3000-4000лв като ДСЛР система, ще ти даде много повече опции за заигравка във всички отношение от безогледалките.



Просто няма как да стане, една кроп безогледалка втора ръка за 400-500лв ти дава повече свобода и възможности...

Видеото на Симо обяснява защо - Адаптиране на обективи към Sony Alpha
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ani_im   
Дата:   12-12-17 15:48

Хахаха, и аз преминах през това изпитание наречено безогледалка. Аз не ревюта не вярвам, докато аз не пипна да видя,да пробвам....
Обикновенно и аз като автора на темата купувам нещо за проба и ако не ми хареса го продавам макар и на загуба. Минах през няколко модела ниски класове като Некс 3Н, не ми хареса, вдигнах левела на А6000, ми много трудно докарвах фокус, а аз обичам фокуса да е бръснач :) , викам си в мен е проблема и без да се хвърлям да купувам отивам на един уоркшоп на Сони, за да тествам А6300 и А7Мк2 с всевъзможни хубави обективи......ами какво да кажа -мъка е ако го използвате за работа. От многократните тестове, установих само за мен си, не ангажирам никой с моето мнение, че безогледалките са страхотни, НО за кеф да си штракаш. Ако трябва да го използвам за работа, да гоня деца,да снимам на тъмно, да снимам звезди-НЕ СТАВА
Може би ще дойде деня в който безогледалките ще изместят ДСЛР-ите но има още път пред тях.
Относно ТЕД е най милия човек който познавам и има доста какво да даде на този форум и на участниците в него.
[beer] [beer] [beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: stef7   
Дата:   12-12-17 15:51

Нека не правим от една дискусия отново лични заяждания и квалификации а да спорим по същество и с аргументи.

@Kalimas - Какво разбираш под заигравки ? DSLR зависи кой. На Никон може да слагаш само Никон обективи. На Канон може да слагаш и Никон и Канон и някои други по-вехти обективи като м42, Contax/Yashica, Pentax. Но всички други освен Канон работят само на ръчен фокус. А обективи с ръчен фокус на DSLR без потвърждение на фокуса си е мъка. Трябва да снимаш в live view което е терсене отвсякъде. Да използваш DSLR като сапунерка не си е работа. На Сони безогледалка може да слагаш всякакви обективи, практическо всичко произведено въобще някога за 35мм филм или Full Frame сенсор и няма никакви проблеми с фокусировката защото Live View то ти е във визьора при това с peaking увеличение и прочие екстри. Може да ползваш и сума ти Канонски обективи с по-новите тела с автофокус. Е в коя система имаш най-голям избор на обективи ако искаш да се заиграваш ? Изкормих обективите от два стари rangefinders с фиксиран обектив и ги адаптирах за Sony Full Frame. Ей на това викам заиграване. [smile]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   12-12-17 16:27

"Да снимам звезди" - НЕ става.
Ясно е колко и как снимаш. Щом с безогледалка не можеш да снимаш звезди, положението е отчайващо зле... За теб, ani_im.

И още, купете си топ клас безогледалка и топ клас стъкло и тогава пишете тука, че вече ставате смехотоворни с тия твърдения на ангро.

А това с преходниците, направо избива рибата...
Марш обратно в детската градина и се оплачете на госпожата, че вашия ДСЛР не е универсален по отношение стъкла.

Аман от инфантили вече.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   12-12-17 16:38

Не могли да снимат деца дето тичат... Аз с безогледалка за 600лв и обектив за още по малко снимам как спорт и тичащи хора с доста по висока скорост от деца, а те не могли да снимат с безогледалка [cool] [cool] [cool]
Някой хора просто си купуват апарат, слагат го на автоматичен режим, правят си страничка в фейсбука, че са фотографи и до там им стига развитието.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ani_im   
Дата:   12-12-17 16:45

Автор: ZENON -Няма смисъл да се ядосваш, ако беше прочел целия ми пост, щеше да разбереш, че това си е мое мнение за безогледалките и не ангажирам никой с него. [beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   12-12-17 17:04

"Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата." [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   12-12-17 19:24

Та така:
Гледам в темата неприятни излияния лични и грозни. Защо?
Не сте ли творци със свободен дух?
Не приемате ли мнение на друг различно от вашето? Защо?
Има за какво да се замислите и да се извините взаимно.
По темата:
Какви обективи стават на А7?
Моля за колегиална помощ не защото не мога да чета, а защото ви вярвам.
И благодаря за това!
Аз не съм предубеден. Всяка техника е добра според мен. Просто очаквах повече, но и това стига. Надявам се да ми стане любимата камера - Сони А7 и последващите модели. Надявам се.
Може ли да спрем с обидите, моля!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   12-12-17 19:55

ani_im,
"НЕ става" в такъв случай не е правилно да се каже (защото е обобщение и крайно заключение за нещо).
Казва се "Не мога". Това че ти не си успял/а да щракнеш звезди, не значи, че тялото е куцо защото е безогледалка (в случая).
Когато за сефте си купих DSLR си снимах котката и се оказа, че снима по-зле от турбосапунера, който имах тогава. Ама проблема си беше у мен и го разбрах и толкоз по въпроса с неставането.
Та така [beer]



Публикацията е редактирана (12-12-17 19:56)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 22:45

Като гледам как Canon 24-70 f2.8 II, срещу на Сони 24-70.
Сону 85 1.4 вс. Канон 85 1.2Л.
Сори 135 1.8 вс. Канон 135 2л.
Да почнем с 50 1.2Л ...
Фишайовете.
Канон 70-200 2.8 и 4 Л ...
Да не говоря за тилт шифтовете, макрото, телето и ултраширокото Канон 11-24 ф4Л ...ми е пределно ясно с твоето портфолио (0) , че си кръгла нула, снимаща на -5 стопа със Сори и освен пейзаж друго не е видял през живота си с подобни изаквания:
"Канонски обективи на сони!!! Ужас! Сони + цайс имат най-добрите обективи в момента. Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата. Да не говорим, че размера и теглото им е наполовина. Да ползваш канонски обективи на тези хубави сензори е меко казано глупаво. Явно опира единствено до пари."
Кръгла казанлъшка 0, от най-големите [smilie25]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   12-12-17 22:49

bg2014 написа:
> По темата:
> Какви обективи стават на А7?


Всякакви.
Въпроса е какви не стават.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-17 23:15

Нивото за пореден път падна [smilie5] пак ще трябва да игнорираме мъдростта на Пловдивският специалист. Все едно да спориш с начинаещ фен и притежател на маркова техника... той просто си има най-доброто и това е.

Към bg2014, похвално е, че пробваш нещо различно. Така се получава развитието в която и да е сфера. С тъпкане на едно място не става. Силно препоръчвам обаче да намериш някой познат с въпросните камери, които обсъждаме. Да е някой, който не е от вчера с тази система и да е в час, че да ти покаже това онова. Ако беше от Варна можеше да отделя няколко часа да разцъкаме да видиш на живо защо хвърлих огледалото :).



Публикацията е редактирана (12-12-17 23:18)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 23:32

Теди, всички канонски обективи, които си изброил са толкова мекички, че доста хора, които ги полват за пръв път и не знаят това ги пращат по ремонти, защото си мислят, че не могат да фокусират. По късно разбират, че при тях фокусираните обекти изглеждат като в дефокус :)))))
А аз, че съм нула, е вярно, и именно затова не обяснявам как моето цветоусещане е като мерило за света. Въпроса е ти като знаеш, че също си пълна нула, защо се правиш на калибратор хах:)))
Това, че съм от Казанлък ли те успокоява, че фотографията ти е пародия?
Ти като си от друго място, защо си толкова слаб фотограф?
Време ти е да се пробваш със Сони. Както виждаш флагманите на канон не са ти от особена полза.
Така е, на сони миже да се монтира всеки обектив, но това не е нужно, защото си имат свои.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 23:34

Така е Симбончо, водещи на запад световни фотографи снимат с ДСЛР канон - и пейзаж и др. жанрове. /спорта го игноририаме в тази тема, щот ое много специфичен/.
Поне си пиша с тях и коментираме снимки-Снимат предимно с 5дс и 5дсР. За разлика от тука пишещите, същите пътуват постоянно и продават разпечатките си. Ако имат Сони а7 - то не е водещото тяло и снимат видео за блоговете си.
Само вие с Казанлъшкия герой имате най-доброто и сте най-водещите Балкански специалисти.
Хеле пък със Сори А7 що канонски обективи закачат и с метанонси фирмуери се мъчат ... щраус да не си...пак не може да се избяга от истината.
Но си пишете с профанските разбирания, аз лично пиша не за вас, а за тези които имат нещо повече в главата.
Tи кои канонски си пипал ве? Кви глупости говориш.
Bye



Публикацията е редактирана (12-12-17 23:35)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   12-12-17 23:51

Браво, Теди. Изброй няколко от водещите фотографи, с които си пишеш поне най-разпознаваемите.
Покажи нещо от тях със изброените канони. Така много ще помогнеш за темата.
Предполагам, че те да те потърсили за съвети. Любопитно мм е какво ги съветваш? Мисля че съм чувал да споменават името ти с благодарности от не една трибуна. Сподели малко.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   13-12-17 01:09

Mugen, мерси за видеото на Симо.
Доста е полезно, но не споменава какви проблеми имат тези адаптери (поне в това видео). Пр. имат автофокус - ама какъв, колко добре и в какви ситуации се дъни, колко се забавя в сравнение с оригинала.
2-ро, адаптерите варират от 100 до 1000+ лв. Та значи сигменския адаптер, дето го показва Симо е около 280-300EUR с доставката, като тежи близо 360гр., което направо изравнява размерите тежестта на А9 и Д850 примерно.

stef7, за мен отношението универсалност/цена се свежда до това, кое дава добро качество и покритие на диапазона 18-300 за по-добра цена. Това покрива всичко което може да снимаш и да експериментираш в областите на фотографията. (Малко са хората като теб, които биха "изкормили" обектив за експеримент - [smilie24][cool]. Повечето в ниския и среден клас снимат с това което могат да сложат без много занимавки) А някак си не мога да повярвам, че ще има преходник за 100-150лв, при който всички обективи ще работят все едно са завинтени на тялото, за които са правени.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-17 01:45

Пак почнахме с лични заяждания!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: nsirakov   
Дата:   13-12-17 08:27

[thankyou] Тед, като свършиш снежанките, айде на баира да поснимаме...[shtrak]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: kireto_a   
Дата:   13-12-17 10:16

аз пак не мога да разбера какъв е зора с обективите. сони в момента имат 41 съвременни(електронно контролирана бленда, матори за автофокуса, даже по два в некои, съвремени покрития, вlючая T*) обектива за е: 14 твърди, 24 зума и 3 макрота. една голяма част от тях са невероятни стъкла. има и доста скъпи, но и доста прилични предложения. единственето липсващо са дългите твърдаци, но тия за а закачалката(300/2.8 и 500/4) са толкова тежки и скъпи, че добавянето на еа3 адаптер е пренебрежимо малко като цена и тежест и големина. а с него тия обективи си работят без проблем от а7р2 нагоре. дори наскоро пуснаха и фокуса по око да работи с еа3. и това е само от сони. от трети прозводители има още толкова с аф директно за е.

всичките нови китайски светкавици работят с новата обувка на сони и подържат де що има да се подържа. годокс и производните те им направо къртят и като функционалност и като цена.

общо взето последният проблем на тая система е липсата на обективи и аксесоари. да, това че са нови и трябва да им се плаща цена като такива много мъчи бай ти ганя и гроздето става кисело. друго си да си купиш 5др и да му забичиш евтинко 30 годишно стъкло отреде. ще понаострим после в крадения фотошоп и готово, всичко е наред.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   13-12-17 11:06

Евтинко 30 годишно стъкло е по-добре да забиеш на А7 според мен [smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: MrPhoto   
Дата:   13-12-17 12:29

оф, олекна ми!
Добре, че моите стъкла са 10-15 годишни, та съм нещо средно между бай ти ганя и млад меринджей /а.к.а. кире/!
Т.е. - средна класа [smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: gchokov   
Дата:   13-12-17 13:15

Не закачайте ТЕД! Той е генерал във форума, има си и чертички, много е навътре. Особено ако нямате качени снимки като мен, ТЕД дори няма да говори с вас.

Тед.. много си зле, честно.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   13-12-17 23:28

Така е Чоков. Прав си.

свяаз : Пиша си, що? Ти не си ли пишеш? Длъжен ли съм да ти пращам и кореспонденцията?

С това темата се изчерпва тотално.
https://s2.postimg.org/rbbbc3j15/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.56_PM.jpg


This entry was posted in Adventure Journal, Photography Journal, Video on March 24, 2017
The rain this winter allowed a thin layer of water to pool on the Badwater salt flat in Death Valley National Park. Zack, David and I spent the twilight hour exploring the patterns, reflections and glowing light one evening on our recent road trip. The next day my shoes were completely encased in a crusty rime of salt. For scale, if you look closely you may see another photographer out in the water toward the horizon.

Canon 5DMK4, 22mm, polarizer, 1 second, f/16, ISO 100. The expanded dynamic range of the 5DMK4 allowed me to capture this scene in a single exposure quite easily.


https://s2.postimg.org/rbbbc3j15/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.56_PM.jpg

https://s2.postimg.org/ro2pie3wp/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.45_PM.jpg


I finally made it out to the Racetrack in Death Valley while road-tripping with the boyz a couple weeks ago. Super clear skies were calling out for a starry night shot. Zack and I spent a chilly hour or two experimenting with different light painting techniques. The one I liked the most was the red "night vision" setting on Zack's headlamp. We selected this particular sailing stone because it had a wonderful S-shaped track. For the land exposure, we set the long exposure timer for 4 minutes, carefully walked the track with the light pointed at the ground, groped our way back to the cameras in complete darkness...and then adjusted our technique and repeated. We had lots of screw ups. For developing I blended one 2-minute natural starlight exposure together with the red, light painted exposure. The starry sky is from a third25-secondd exposure to avoid star-trailing.

Canon 5D4, Rokinon 14mm lens. Natural light exposure: 2 minutes f/5.6, ISO 6400. Light painted exposure: 4 minutes, f/5.6, ISO 1600. Sky exposure: 25 seconds, f/2.8, SIO 6400.
Като гледам колко специалисти има ... нема думи. Но нивото на профанизация в тоз фф е минало обичайните си нива. Връщане назад няма.
Пожелавам ви нивото да правите такива кадри.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   13-12-17 23:44

Теди, тези канони били по-зле отколкото очаквах. Или може би първия кадър не е на фокус. А втория половината в средата е толкова черен, че все едно динамиката на канона е половин стоп. Голяма излагация с тези кадри. Ти хубаво пожелаваш такова ниво, но тук повечето ще трябва да смъкват нивото, за да снимат така.
Откъде ги извади тези фотографи не знам. Сигурно са ги публикували в някое местно селско журналче.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   14-12-17 00:01

Мдаа... тия две снимки наистина са трагични, в което като цяло няма драма (все пак са правени с Канон [smilie5] ), ако не беше претенцията им да изчерпват тотално тази тема [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: BXMarkov   
Дата:   14-12-17 00:07

Ейй не давате да има мнение различно от ОХ и АХ колко са хубави безогледалките [smilie5] Впечатленията ми са от снимане с а6000 и А7 II Сапунери са си с тези ел. визьори и бавни и лагави. При силно слънце на външения дисплей прецизно и бързо кадриране, забрави. Това е положението засега, по нататък може и да се подобри драстично, но с докато визьора е електронен забрави.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 00:15

BXMarkov, абсолютно си прав. Но това са ниските класове на сони.Да не би ниските класове на канон или никон да са по-добри? Я виж Тед как нагледно е показал, че дори флагманите на канон се представат като нисък клас на сони. Как не се показа някой хейтър сот канон и да каже,че е тествал а7р2 или а9, и че ще се върне във външния кенеф да ...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   14-12-17 02:00

Оставете това за ниските класове на Сони - ако иде реч за визьорите,колко излиза ентри левел ДСЛР със подходящ за бърза работа визьор и колко високия клас на Сони с оперативно бързите визьори.

А-9 ми е мерак де...



Публикацията е редактирана (14-12-17 02:13)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: lamerko   
Дата:   14-12-17 02:09

Още ли я бистрите тази тема... пределно ясно е, че когато започнат да се слагат нещата под един знаменател, ще има безсмилена дискусия. Има си добри безогледалки и не толкова сполучливи, същото е и при DSLR-a. Ама било скъпо, нямало нещо си, било бавно и т.н. - ами това са атрибути към определен модел, а не към цялата технология. Просто нещата вече опира до някакъв баланс и напълно субективни предпочитания, които обикновенно не са свързани с текущите нужди...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-17 04:25

BXMarkov:
При силно слънце на външения дисплей прецизно и бързо кадриране, забрави.


Дисплеите на ДСЛР-ите да не са по-различни???


Това е положението засега, по нататък може и да се подобри драстично, но с докато визьора е електронен забрави.

Безогледалките няма как да са с оптични визьори, нали? Ерго, коментарът ти е глупав и не е за тази тема.
В киното масово се снима с електронни визьори и никой не се оплаква. Ти се дръж за оптичните, лошо няма. Скоро ще си купуваш такава техника само от антикварните магазини.
[smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 09:07

За останалите - не балкански изрезки от горите, расли с чертите на Бай Ганьо.

Т.Х. друг световноизвестен фотограф.

It’s 2017 and a lot has changed, so I have created this new up to date kit blog. Below is almost everything I use and I shall try my best to keep on top of it.
My Landscape Photography Gear
Canon 5D MK IV – I love this camera. Great image quality and excellent dynamic range. GPS & touch screen are welcome additions. The face detection AF is amazing for making Youtube videos.
Canon 70-200L f4 (None IS) – A great lens and very affordable. It’s lightweight and tack sharp. I always use a tripod so rarely need the IS.
Canon 24-70L f2.8 MKII – Probably my most used lens. It’s very expensive, but offers amazing image quality throughout the focal range and is perfect for a lot of landscape situations. Also comes in handy for portraits & events.
Zeiss Distagon 21mm – This is a great lens. Fully manual and tack sharp with great contrast. This is great when I need to go a little wider or when shooting night images. Infinity is all the way to the left, so focusing at night is a doddle.

Canon 16-35mm f4 – A lens I have been after for a while. Great quality, not too expensive and really helps with those interesting foregrounds.
LensPacks – These handy rear lens caps attach inside your camera bag, making the lens change incredibly fast and easy

Manfrotto 055CXPRO3 Tripod – A lightweight & sturdy tripod. I have used this for years and it has stood up to my no nonsense rough use and handling.
Manfrotto Arca Swiss Ball Head – A well made and well designed tripod head. I have no issues with it at all.

Vanguard Alta Pro 2+ Tripod – An excellent tripod with a truly innovative stem system, which allows for unrivaled versatility.
L-Bracket – This allows me to instantly rotate my camera 90º and is one of those accessories: Once you have it, you’ll never be without it.

Като гледам и портретната и голо тяло как са със безогледалката Сори...мъка ми е в Казанлък....да хваща гората и мъглата [smilie18]
Нещо сега - пак пиши и отново се изложи ... тцтц, аман от глупаци.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 09:52

Следващото, което очаквам от Тед е, да съобщи на всички, че Земята е плоска [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-12-17 10:41)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 10:06

[smilie18] [smilie10] Този Т.Х. ми звучи като наркотрафикант заловен на границата с 2-3 кила. Тях така ги съобщават: лицето Т.Х.беше хванат да снима канон, в следствие на което всички разбраха откъде идват посредствените произведения заливащи интернет [smilie18]
Продължавай Теди [smile] Почвам да те харесвам. Отдавна не бях забавляван толкова много от клоун, Благодаря!

ПП: Така е Теди! Някои хора са доволни от канон и си го пишат. Не отричам, че канон имат добра техника. Само, че тези "световноизвестни" инициали никъде не са казали, че сони нямат по-добра техника от канон. Просто говорят, че канон ги бива. Никой не отрича това. Ти обаче, който си посредствен щракач твърдиш, че канон превъзхожда всички, което най-вече от твоите кадри и постове ти към чужди кадри се вижда, че е обратното.



Публикацията е редактирана (14-12-17 10:42)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 10:20

Фото-Форум - мястото, където на сумати "фотографи" им пречи техниката, с която снимат други техни колеги.

Където, ако целта е да оплюят нещо, същите ще искат нощна снимка да изглежда като плосък и аматьорски hdr, с детайли там, където естественото човешко възприятие търси плътно черно - еми не, трябва да се виждат храсти и глогинки на склона по хълма отсреща, иначе камерата е посредствена.

Пичове, ставате смешни. Честно. Натрупайте още доста във фотографски аспект, включая и световно признание - тогава може и да хване дикиш хейта по камери, с които други хора правят чудеса. Дотогава - нали знаете лафа за калпавата ракета.

Има божествени снимки с безогледалки, с дслр-и - кропове и фф, със среден формат филмови, с голям формат филмови, с лайка формат филмови... И още повече плява, пак със същите "инструменти".

Повечето претенциозни префърцунчовци обаче хейтят на база на - мойто най-хубаво, тва дето не е мое - кенеф. Превръщаме се в авто-форум. Ако това е целта - браво.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tili   
Дата:   14-12-17 10:43

Докато пишех, Dobromir_Kalenikov ме изпревари [smilie5]

Ако човек иска да премине от едната система на другата, тази тема изобщо няма да му помогне! Направо не спряхте да си ги мерите, апаратите:) Като чета колко са скапани всички тези камери и обективи, се сещам за автори, които отдавна не качват снимки тук! Погледнете например профила на Симеон Лютаков https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=1633&ORDER=RATING, най-добрите му неща са снимани с Canon 350D и обектив Canon 28-135mm F 3.5-5.6 - техника от времето на Флинтстоун, но ако съдя по кадрите му, неговата камера и обектив са много по-добри от гореспоменатите:)) Мога да изброя още десетки автори снимали с 5 мегапикселови камери на Canon, Nikon и Pentax (моите уважения към притежателите на Sony, но тогава тази компания правеше касетофони). Идеята ми е, че има автори които и с чайник ще направят по стойностен кадър от други с техника за 20 бона! Честно казано предпочитам да имам креативността на Симеон, отколкото последен модел камера!
И да се върна към темата, автора казва - пичове купих си това, някои неща ме кефят, други не! А отдолу прочетох - какво искаш бе тъпак, продай си апартамента и си купи последния модел, да видиш какви чудеса прави:))) И още прочетох, че всеки снима с най-доброто (защото го притежава) и как да каже, че не е най-доброто, нали ще изглежда като прецакал се тъпак! Би трябвало всички камери и обективи които споменавате да са в пъти по-добри от Canon 350D и Canon 28-135mm F 3.5-5.6, що тогава нещо не се получават нещата?
Тези, които още се чудят на какво да преминат, по-добре да проверят в Youtube, там истински фотографи обясняват с какво снимат и защо!
Ако съм засегнал някой с този пост, моля за извинение, нямам нищо против огледалните, без-огледалните и лентовите камери, както и отделните марки техника!

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: r_rusev   
Дата:   14-12-17 10:43

Ааа не! Принципът не е "Моето е най-хубаво, защото го имам" а " Имам го защото е най-хубавото"

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 10:47

Dobromir_Kalenikov,
с този си пост не ставаш по-различен от тези които храниш.
И резко ме заграиза любопитство, което надявам се ще задоволиш...
Ти от позицията на кой точно Бог съдиш и раздаваш квалификации?[smilie7]



Публикацията е редактирана (14-12-17 11:01)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-17 10:52

Сетих се как темата ще стане още по-интересна :)
Значи канонци твърдите, че канон правят по-добри камери и от пентакс? И никон?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 11:02

[smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 11:04

ZENON

Има огромна разлика между това да четеш и да разбираш какво четеш. От въпросът ти съдя, че грам не си схванал това, което си прочел.

Напомня ми на един виц:
Човек върви по улицата и вижда едно цигане да свири божествено на цигулка. Прехласва се, слуша, опиянен от музиката, 10-ина минути и накрая не се сдържал и възкликнал:
- Момче, та ти си самоук виртуоз! Ти си самороден талант! Ти си един нов Паганини! Ти си един нов Йехуди Менухин!
Цигането го гледало с все по-нарастваща неприязън и накрая се развикало:
- Е, ти па щот си много 'убав!!!

Честно ли си прочел цялата тема, цялото хранене по тая или оная марка и накрая мен попита от каква позиция съдя? [smile]
Много е селективно твоето любопитство, няма две мнения [smilie24]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   14-12-17 11:05

Адйй и аз да се включа

Youtube видео

Canon 1DXII има по-добър/плавен автофокус във видео, далеч по-добър тъчскрийн контрол над фокуса, по-плавно SloMo видео, по-добри "skin tones" от Sony A7R3, според видеограф-а в линка.
Също не хвали много адаптирането на неговите Canon обективи посредством последен Metabones V адаптер на Sony-то - За снимки било приемливо, но не отлично, а пък автофокусът във видео режим не бил надежден заради резки прескачания на фокусната равнива, докато се нацели.

Значи Sony-то не става. Чакаме A7RIV [smilie6]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 11:20

Dobromir_Kalenikov,

така и не ми отговори.
Ще се повторя.
Надявам се вече от второ прочитане да вникнеш във въпроса.

От позицията на какъв раздаваш квалификации и храниш всички останали.

Персонално аз какво и колко съм разбрал не е от никакво значение и не е релевантно към въпроса, който ти зададох и на който не можеш да ми отговориш.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   14-12-17 11:21

Тоя не можах да го изтрая и 30 сек. [smilie4]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 11:43

Защо пък, той твърдо заяви, че за фотография абсолютния му фаворит е сони. Нещо с видеото канона бил по-добре, но предполагам този канон е два пъти по-скъп, което само потвърждава, че сони произвеждат на половин цена същите продукти като канон и са също и наполовина по-малки и леки. Щял да пътува с този бойлер :)))))) Отделен самолетен билет [smilie10]
Да, и канон ги бива, спор няма.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 11:44

ZENONНяма въпрос, на който да отговоря. Има неадекватно изказване, тенденциозно зададен въпрос тип "а негрите що ги биете" и заяждане на дребно. Това е като да скачаш на разтърваващ биещите се, с репликата "Ти що подклаждаш боя, бе?!"

Аз не храня, аз помолих да се озаптят хранещите, защото не са камерите това, което ги спира в развитието. Колегата под мен даде и пример за автор, който е снимал божествено и с допотопна техника. Изводът е, че уменията налагат границите на постигнатото, а не техниката. Ако това ти е трудно за разберане не знам как да ти помогна. Може би с инфографика или рисунка, но нямам време, а и е леко безсмислено споренето с фенове, размахващи знамена "да живей ****, долу ****!".


НЕкое друго въпросче? Защо с поста си на 4-та страница съм направил така, че темата да излезе от добрия тон, например? [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-12-17 11:46)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: alext   
Дата:   14-12-17 11:46

Това не е обективно сравнение, трябваше с Mark 4
1. 3000$ срещу 6000$
2. Видео АФ на адаптиран обектив естествено, че ще е лагав, ще стигне и до там технологията, със сони обективи си каза, че е добре
3. Снимките на 2:40 и 2:15 са толкова различно обработени, преострени и не на фокус от сонито, че ти боде очите колко е обективно това видео [smilie18]

Иначе Dual Pixel AF при канон си е за завиждане[smilie24]

https://youtu.be/BNjRS6ongt0?t=4

тука се вижда какво остава след обработка от цветовете на канон, нищо по- различно от сонешките



Публикацията е редактирана (14-12-17 11:50)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   14-12-17 11:48

Марио, така е. Може и да е прав пича. Но съвсем безпристрастно бих отворил скобата, че "r-линията" на А7-ците никога не е имала претенциите за продукт предназначен основно за видео (то честно казано и 1DX не е такова тяло).
Нека излезе SIII и да видим тогава каква ще е хавата :)

А на Теди, tili, Калеников и компания бих казал, че с постоянните си рефрени във всяка такава тема, че видиш ли еди кой си какви снимки бил правил преди нам си колко години с нам си каква вече допотопна техника, че сте точно като в оня виц, в който винаги се завършва с "ама вие пък, защо биете негрите?" и че вече отдавна не сте дори и смешни, толкова сте жалки.

Толкова ли ви не увряха кратуните, че във фотографски форум освен теми за "концептуална фотография", може да има и чисто технически такива и в тях да се обсъждат ТЕХНИЧЕСКИТЕ аспекти на фотографската техника (то всъщност едва ли и могат да се обсъждат други аспекти, когато говорим за ТЕХНИКА).

Обвинявате другите в сляпа фенщина, но истината е, че всъщност Вие сте талибаните тук, защото сърцето ще ви се скъса да признаете, че в МОМЕНТА някоя друга марка, а не тази, с която вие снимате е направила по-добър ИНСТРУМЕНТ за фотография. Жалка история...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Айде, много ви здраве!

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-17 11:48

Marvesss, прав е човека, сони все още няма аф във видео с канонски обективи (освен сигми с мс11 сигма преходник). Само за плавността на слоу моушъна не мисля да е прав... то е като да кажеш като наще убавци тука че на канонските елки червения ринг е най-червен :).
Между другото това с фокуса във видео е нарочно спряно мисля. Както беше и фокуса по очи. Можеби, за да ни доят пак на следващия модел ...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 12:09

Знаеш ли кое е жалко, Радикиокушин? Жалко е, че във фотографски форум не се говори за фотография и снимки, а се говори самоцелно за това колко автофокусните ми точки са по-добри от автофокусните ти точки, как моите 14 стопа динамика са много по-добри от твоите 13,2 стопа динамика. Жалко е, когато тия приказки не могат да се подкрепят с кадри. Жалко е, когато вадиш примери на осрани кадри с камера, която плюеш, но не вадиш такива, които са перфектни. Жалко е, когато хобито и/или професията ни вместо да създава позитивни емоции, позволява на някакви нърдове да избиват комплекси онлайн да се правят на батки и да обиждат другите, защото любимото им огледало е незаменимо, или безогледалките са та*ак. Жалко е едни и същи да леят хейт и да лаят като куче на верига. Жалко е критериите на един и същи човек за фотография да са различни, когато гледа снимка, правена с любимата му марка техника и снимка от друга. Жалко е да си клакьорка на която и да е било марка техника и да се хвърляш на амбразурата да я браниш.

Не че има някакво значение, но нито ми дреме за Канони,нито за Никони, нито за Сонита и безогледалки. С всяко се правят хубави снимки, стига да искаш/можеш. Със същия успех можеха да ми скочат на изказванията и всички с други марки, но виждам, че пак безогледалкните и сони-феновете скачат да обиждат и да нападат. Вероятно си има някаква причина, но не ми е известна - не съм психолог.

Много ме кефи обаче как ми слагаш думи в постовете, които не съм казал. Може ли малко инфо как ме оприличи на намкаквоси-фен? По това, че не съм на амбразурата да нападам не-феновете на Сони? Ако не си с нас - значи си против нас, а? Какво викаш за жалката работа? [smile]

Един съвет - бъдете хора и се отнасяйте човешки с другите хора. Ще се учудите колко по-добро отношение ще виждате. Или идеята е да се храним и да намираме за какво да се псуваме?



Публикацията е редактирана (14-12-17 12:15)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 12:19

Автор: swqaz
Дата: 14-12-17 10:06


На практика те пробвах по 3-и направления, без да се усетиш, и по 3-ите се издъни тотално.
Няма смисъл повече да те коментирам:
1/ Относно канонските обетиви и техническата ти грамотност:
"Канонски обективи на сони!!! Ужас! Сони + цайс имат най-добрите обективи в момента. Няма канонски или никонски обектив(освен птичарски), който да им е дори близо до класата. Да не говорим, че размера и теглото им е наполовина. Да ползваш канонски обективи на тези хубави сензори е меко казано глупаво. Явно опира единствено до пари.
"
2/ За телата аз лично не съм казал нищо лошо за Сони безогледалките. Единственото, което е в момента - никой не си хвърля ДСЛР, нито в пейзаж, нито в портрет. Никой. Било то и сватбените фотографи.

3/ Оценка на автори, доказани и известни имена в жанра - оценка на тяхно творчество и твои коментари - изкл.жалко изглеждаш. Като някъв идиот.

4/ От безпомощност ме атакуваш лично с посредственост и прочие. Не ме засягат. Във ФФ нито съм качил най-доброто, с което разполагам, нито смятам да е тука. Имам кадри тука от 2-3 конкурса с някоя награда и призови места от ФФ / и зелената летничка дето ревете толкова / и от някоя изложба на ФФ.
С гласуване, посредственост и лоши кадри с ох и ах под тях , с очевидни технически проблеми и обработки...то кво да качваш.
Качвал съм очевидни провокации - събрали по 120 т. Б - и то някои хора добре знаят за експеримента. Нямам думи.
Има в профила 2-а кадъра от 1х с по 30 т.Б. Не знам къде и какви са критериите там или тука. Явно има нещо изпортено, но не знам къде е.
Аз не снимам за точки.

"Ти обаче, който си посредствен щракач твърдиш, че канон превъзхожда всички, което най-вече от твоите кадри и постове ти към чужди кадри се вижда, че е обратното."
След като искаш лично отношение - рано или късно ще го получиш, но да не стане така сам да постнеш снимка с чоропогщник селфи от твоя телефон тука. Ама няма ама. Няма.

5/ Цитат: " Някои хора са доволни от канон и си го пишат. Не отричам, че канон имат добра техника. Само, че тези "световноизвестни" инициали никъде не са казали, че сони нямат по-добра техника от канон. " Поне към настоящия момент Сони безогледалката я ползват за блогове, и за нищо повече.
ТЕ ПРОСТО НЕ СНИМАТ СЪС СОНИ.Повече от красноречиво.

Обратно на твърденията, че вече всичко е Сони и ДСЛР умря.

6/ Причислявам и някои познати на вас имена, и то със Сони, които снимат с 99МК2..., нищо общо с безогледалката.
Още повече имах намерения да си взема А7Р3, без въобще и да си помисля да махам Мк4, който е уникален апарат.



Публикацията е редактирана (14-12-17 12:32)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tili   
Дата:   14-12-17 12:20

radikyokushin

Извинявай ако съм те засегнал с нещо, но прочетох цялата тема и не видях нищо техническо, никакви сравнителни тестове или ревюта. Когато ми трябват технически параметри чета https://www.dxomark.com/, а за обективи https://www.the-digital-picture.com/

Казваш "Обвинявате другите в сляпа фенщина, но истината е, че всъщност Вие сте талибаните тук, защото сърцето ще ви се скъса да признаете, че в МОМЕНТА някоя друга марка, а не тази, с която вие снимате е направила по-добър ИНСТРУМЕНТ за фотография. Жалка история...[smilie23] [smilie23] [smilie23]"

Не бих казал че съм пристрастен към някоя марка. Снимал съм и съм притежавал Смяна 8, Фед, Практика, Никон, Пентакс, Канон и Олимпус. За жалост не съм имал Сони, но предполагам, че някой ден ще си купя защото ме кефи! А тезата ми е, че всички стават. Ако искаш да си говорим за технически параметри, аз съм ОК, няма нужда да ми викаш, че съм бил талибанин [beer]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 12:39

Тед, какви провокаци Теди. Това, че ти мислиш някой за водещ не значи, че кадрите които си показал не са смешни. Какви Б точки [smilie10] Ти тук ли си оценяваш артистичните качества? Конкурси във ФФ бил спечелил, ацолщтно ти вярвам. Къде другаде иначе?
Тези кадри които си показал по-горе ако са нещо добро от световни величия значи Теди явно си общуваш точно с такива като теб. Клоуните на светованата фотография. Снимали някакви за блогове. Кои са тия, и защо да са важни? Теди, 21-ви век сме. Всяко дете може да си направи блог. Всяко дете може да спечели конкурсите които ти си спечелил. Всяко дете може да те засрами като фотограф.
Всяко дете е по-малко асоциално от теб.
Покажи ни още провокации Теди.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-17 12:48

Тъд ти знаеш ли изобщо А99м2 какво представлява, че реши че тя става, а а7р3 не става :) понеже за пореден път ги даваш за пример не се сдържах да питам. Нали знаеш, че това е а7р3 с огледало, но без оптичен визьор... като философстваш поне поглеждай гугъл малко :) то ясно, че не си виждал на живо ама поне виж в гугъл.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: r_rusev   
Дата:   14-12-17 16:27

Хайде стига! Не лоша тема и отново се осра. Осра се и замириса /без извинение/.Във форума за каруцари и теляци, толерантността е по-добра. Разбрах от постовете, че всички са тъпанари и никой нищо не вдява. Ми като се продължава в тоя дух, то май си е така. Стига!

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 16:34

Dobromir_Kalenikov
не съм жена, че да ми се обясняваш.
2 пъти ти зададох един и същ въпрос.
Пий си млякото и си лягай



Публикацията е редактирана (14-12-17 16:37)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   14-12-17 16:42

Аз (пикселоброяч) съм щракал с еднакви обективи на 6D и A7RII - на високо iso ми допада повече Canon-чето, шума му е готин дребнозърнест, Sony-то прави някакви шашми в RAW и ми стои странно обработено някакво. Цветовете на Canon също повече ми 'аресаха от RAW директно в Lightroom/Photoshop, може би защото съм индианец и не знам как да профилирам Sony-то. Не бих казал коя камера шуми повече, за мен и двете се справят отлично на пет цифрено ISO.

Като захват 6D е много по-яко за дългите ми пръсти, не тежи повече от A7RII+MetabonesT на усет (не гледам грамажите по спецификации). Канончето е удобно с обектив 150-600мм, Sony-то не знам как да го хвана и ме болят пръстите след 5 минути.

Бързината на фокус няма място за сравнение, Canon отнася брутално Sony-то, ако се ползват канонски буркани. Tamron 150-600 VC, Canon 100/2.8L IS, Sigma Art 135/1.8 фокусират светкавично на 6D, а с A7RII + Metabones T има хънтене по около секунда, ако фокусната точка е поставена примерно на 10 метра от тялото, докато обектива е префокусирал близо до безкрайност. Почва се едно замисляне напред ли, назад ли да ходи, за да си намери фокуса. Ако префокус и фокус зоната са близо е бързичко. Със Sony обектив ще е различно положението, но изказвам малко аматьорски опит с преходниците. С евтините адаптери никакъв фокус няма, пробвал съм Fotodiox и Commlite, фокуса хънти непрекъснато и не заключва (веднъж на 10 опита се излъже и заключи, но не където съм задал фокусната точка), често забива... стабилизация работи и ръчен фокус също.

Ако ползвам визьор на светло ще предпочета 6D (ел.визьора ми уморява окото, а и друго си е жива картина без лаг, колкото и бързо да опреснява картината ел.визьора), на тъмно обратното (ел.визьора проглежда в пълен мрак, може да се ползва за нощно виждане), ако ползвам дисплей зависи.. 6D има много по-добър дисплей от A7RII като цвят, видимост на светло, детайлност... жалко, че не е подвижен. Sony-то не показва реалността на дисплея си, мазничко с неестествени цветове, аз на него не мога да видя примерно дали ми е точен фокуса. Разликата е огромна между дисплея на Sony-то и това, което се вижда на монитор.

[smilie8] [smilie6] [smilie7]

EDIT - Canon 6D е почти 3 пъти по-евтин от Sony A7RII



Публикацията е редактирана (14-12-17 16:43)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 16:45

написа:

> Dobromir_Kalenikov
> не съм жена, че да ми се обясняваш.
> 2 пъти ти зададох един и същ
> въпрос.
> Пий си млякото и си лягай
>

>
> Публикацията е редактирана (14-12-17
> 16:37)

ZENON - Психиатър, възпитател, ограмотител - в общи линии са прекалено сериозни и специфични нуждите ти, но не съм аз този, който ще ги задоволи. Ще се огранича да констатирам поредния онлайн https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/29.gif
и да те подмина със снизхождение.



Публикацията е редактирана (14-12-17 16:46)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ani_im   
Дата:   14-12-17 16:47

Уважавам всички участници в този форум, не разбирам защо и вие не го правите, кое ви пречи?
ZENON уважавам и теб, но някакси не мога да разбера защо безпричинно се заяждаш с Добромир?
Единственото логично обяснение за да не си го разбрал е да четеш поста от дясно на ляво, както четат в Арабския свят. Нищо лично и именно защото те уважавам давам такова сравнение.[beer] [beer] [beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: agop4o   
Дата:   14-12-17 17:03

Сега това което спокойно и детайлно го е обяснил marvesss вярно ли е или не е точно така.Щото ако той е точен и прав в констатациите си ----- за безогледалките на тоя етап хм
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 17:06

ani_im,
направи си една услуга (преди да правиш заключения) и прочети първия ми пост по отношение на невръстеника Dobromir_Kalenikov.

Там беше направена една семпла констатация и бе зададен прост въпрос на който така и не получавам отговор.

Толкоз.

(Забележи! Аз не коментирам смисъла на написаното от него. Подчертавам смисъла.)

Ако имаш достатъчно ум, ще усетиш нюансите.

А за Dobromir_Kalenikov или добро или нищо [smilie7]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 17:18

agop4o, надявам се да е така. Наистина бих се радвал евтина камера да ми дава каквото ми дава скъпата, че и повече. С удоволствие бих сменил системата ако канон задоволи нуждите ми на по-ниска цена. Аз не съм фен на марка(имам и огледало и без). Харесват ми и двете системи. Намесих се тук само защото клоуна Тед най-безцеремонно нападна един от най-културните учасници в дискусията тук лично. Хейтъра Сираков му припява, а двамата са пълна скръб. Но все пак успяха да се похвалят с успехи. Да са живи и здрави!
Така, че и аз следя внимателно темата, и ако marvesss се окаже прав, моментално пускам всичко в базара и минавам на канон.
Аз лично мисля, че е прав. Няма как да не е прав просто.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 17:26

Zenon написа:

........
> [smilie7]

Едно от липсващите качества на глупака е това да знае кога да спре. Винаги му убягва правилния момент и става за смях.
С теб ни дели прекалено много, цяла Вселена. И не говоря за умения, фотография и прочие. Говоря за чисто човешки качества и общуване. Няма смисъл да се продължава. Ако имаш да казваш нещо - спри с полюцията си тук и давай на лично. Ако нямаш - все някой ще те предизвика, призовавайки за малко по-приятна атмосфера тук и ще имаш възможност да се из&каш отново.

И последен съвет - не използвай думи, чието значение не знаеш. Неврастения е последното нещо, което съм показал в темата, но при непознаване значението на думата ти няма как да го знаеш ergo - пак изпадаш в конфузна ситуация. [smile]



Публикацията е редактирана (14-12-17 17:27)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: nsirakov   
Дата:   14-12-17 17:27

о боже... аз и хейтър... Веско, смени си хапчетата!
В този форум съм 4 пъти по-дълго отколкото си ти... и ако намериш един дето да мисли, че точно аз съм хейтър...



интересно ми е защо ми споменаваш името във всяка тема? Несигурен ли те карам да се чувстваш? Извинявай, ако съм те лишил от следобеден сън, виждам, че вече палиш не на половин а на 1/8 оборот и ми става забавно как се мъчиш да убедиш най-вече себе си в нещо, което няма как да стане ;)

давай Веско, повече няма какво да ти кажа... не си струваш усилията друже [beer]
Плюй на воля, търси в нета къде и кога съм печелил награди, мъчи се да видиш как прогресирам, поразрови се днес какво повишение съм получил... има го в нета...

успех Веско,

С уважение (от баш хейтъра) НИКОЛАЙ Сираков...[beer]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 17:43

Ей не спираш да се хвалиш Ники! Извинявай, че не ти знаех името. Сега освех, че се похвали почна и да се ласкаеш, че се чувствам несигурен покрай теб. Ще се окажеш ти велик нарцис. Нарцис хейващ безогледалките.Видях сега. Навсякъде в нета са твоите награди. А за повишението ти гледах по телевизията. Поклон.
Сега да те успокоя. Аз също ненавиждам сони. Много са зле. Всичко от което човек има нужда е един 350D.
По-горе разбра защо съм се намесил. Споменавам те защото ми се стори. че подкрепяш Теди (включително и за калибрирането му на кожи чрез непредизвикани лични нападки). Извинявай, май не е било така. Съжалявам.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: smilen_k   
Дата:   14-12-17 17:44

За тази душица която плюе Сираков ще кажа само:
-Друже, бъди щастлив ако достигнеш 1/3 от нивото му, ама във всякакъв аспект, не само фотографски.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 17:48

Хаха, тук вече на биг брадър го избиват някои. Това не е фото форум а мерене на личности. Евала Сираков. Имаш си и фенове.
Фенове Съжалявам!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 18:14

Dobromir_Kalenikov,
изглежда съм уцелил диагнозата - хиперстенна неврастения. Беше ми дълго да го пиша, но виждам, че съм много близо.

Пак настоявам да ми отговориш на въпроса, а не да ми се обясняваш като жена тука. И не се опитвай да бягаш измествайки темата. Тия номера в детската градина.

P.S. ще настоявам докато не отговориш или не затворят темата.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-12-17 18:32

Не се и съмнявам, че ще продължаваш, то за това акъл не се иска.
Не мога да обръщам внимание на всеки онлайн-ненормалник, на хората им плащат за това. Отиди, потърси помощ и ще се почувстваш по-добре.

Обяснявал съм се като жена. [smilie18] Това нещо като обида ли трябва да е? [smile] Как се обясняват жените? Като показват завидно търпение и се занимават с дебил, вместо да ти теглят майните?

Евала, онлайн-мъжкар, голям си. Май още не си надраснал пубертета и така като гледам няма и шансове да се случи.

Малоумният ти въпрос е лесен за отговор, стига да прочетеш какво написаха преди мен и какво точно написах аз. Ако ще задаваш въпроса кой за какъв Бог се смята, че да дава квалификации, можеш да го зададеш на хората преди мен, които обясняват кой какъв скинтон е показал на снимките си, или тия, дето тръбят колко са зле световноизвестни фотографи, или тия, за които най-хубавата снимка е тая, направена с камера за 15к и последен модел.

Въпросът е, че ти пък си никой, че да задаваш такъв въпрос. И все пак, ето, за да видиш, че съм един добър неврастеник [smile] , ще ти отговоря:
Смятам се за нещо средно между Перун, Хор и Вишну. Така как е като отговор, сега ще заживее ли в мир душичката ти или пак ще я глождят ония гласове, дето само ти ги чуваш? [smilie18]

Айде, моля, ако смяташ да отговаряш, го прави на лични вече, че наистина мина всякакви граници за приемливо поведение сред хора, макар и онлайн.



Публикацията е редактирана (15-12-17 00:03)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   14-12-17 18:39

Dobromir_Kalenikov,
толкова много пишеш, че се чудя какво ти пречи да ми отговориш с две думи на прост въпрос.
И да - страдаш от логорея, както една жена страда от това. И не, няма да продължа на лични, поради простата причина, че се опитваш да си ментор (най-малко) на всички участници в темата и държа да разбера (аз лично) на какво се дължи това.
(Защото ако приемем, че отговора ти е сериозен, то ти си за психиатрията)

Чакам да отговориш и не се опитвай да изместваш темата.



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:06)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 18:46

За човека с обноските и грубостта на селянина от Казанлък, за да се почувства гражданин на света, оплюл всеки и всекиго:

https://s2.postimg.org/6rpbgata1/Screen_Shot_2017-12-14_at_5.58.48_PM.jpg

пс - 5дмк4 е отгоре.



Публикацията е редактирана (14-12-17 18:48)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 18:53

Привт Теди! Този не съм го оплювал. Изобщо никой не съм оплщвал. Казх истината на теб и на още един какво мисля за качествата ви като форографи.

На друго място биха ми благодарили за това.



Също така си казах мнението за две много слаби фотографии:


https://s2.postimg.org/ro2pie3wp/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.45_PM.jpg




https://s2.postimg.org/rbbbc3j15/Screen_Shot_2017-12-13_at_11.20.56_PM.jpg



Коя от двете е снимал този, който си показал на снимката?

ПП: Липсва ми бронза! Качих снимка и още никой не ми е сложил 1 точка, а преди само единички получавах. Наистина ми липсва.



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 18:55

И двете горе са на Sean Bagshaw.
Ще му го предам. Че фотографите му не струват.
Другият горе е Брайън.



Публикацията е редактирана (14-12-17 18:55)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 18:57

Ами значи от този горе не си показвал нищо, и аз изобщо не съм коментирал негови неща. Коментара ми беше за тези двете горе. Моите извинения теди, ни наистина мисля, че не са нещо особено.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 19:00

Пич, дразнеш с обръщенията. Стой си в Казанлъка и си снимай в гората мъглата.
Тоя горе е на диджитъл пикчър - ама ти си хамал и това не знаеш...
Къв си ти та да казваш?



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:01)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: swqaz   
Дата:   14-12-17 19:01

Какво е на диджитъл пикчър? Вуйчо ли? И какво съм казал за него?

ПП: Сега е момента да те питам Тед(така по-добре ли е), кой си ти, че да казваш чии цветове в работата на някой фотограф са неприемливи?



Публикацията е редактирана (14-12-17 19:06)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   14-12-17 20:17

Сори пичове, ама аз от празни дебати вече не отбирам. Темата е за правилни колегиални съвети за Сони безогледалка. Не ми се четат обиди към други колеги. За това блокирах двама участници. Нищо против тях, но за доброто на темата. Благодарен съм за всяка подкрепа,колеги.
Не зачерквайте темата. Тя е полезна и за други.

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Volkovski   
Дата:   14-12-17 20:42

ZENON, мисля че е крайно време да спреш.Изложи се достатъчно.Явно не разбираш че не си интересен с писанията ти тук, с фенщината и с меренето на пишки.Заедно с още един съфорумник осрахте тотално темата.[smilie23] [smilie23] [smilie23]. Има хора които нямат мярка и не се усещат...Та ти си от този тип.Затова явно трябва околните да ти кажат че си прекалил.Е направи го, прекали. Отдавна.Знам че сега ще почнеш да плюеш и да питаш кой съм аз, че да ти казвам тези неща.Спести си го. За да те улесня ще ти го напиша предварително: аз съм един обикновен съфорумник от многото на които отдавна им писна от теб и подобни на теб индивиди...

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Volkovski   
Дата:   14-12-17 20:44

bg2014 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-17 20:59

Автор: marvesss
Дата: 14-12-17 16:42

Аз (пикселоброяч) съм щракал с еднакви обективи на 6D и A7RII - на високо iso ми допада повече Canon-чето, шума му е готин дребнозърнест, Sony-то прави някакви шашми в RAW и ми стои странно обработено някакво. Цветовете на Canon също повече ми 'аресаха от RAW директно в Lightroom/Photoshop, може би защото съм индианец и не знам как да профилирам Sony-то. Не бих казал коя камера шуми повече, за мен и двете се справят отлично на пет цифрено ISO.

Като захват 6D е много по-яко за дългите ми пръсти, не тежи повече от A7RII+MetabonesT на усет (не гледам грамажите по спецификации). Канончето е удобно с обектив 150-600мм, Sony-то не знам как да го хвана и ме болят пръстите след 5 минути.

Бързината на фокус няма място за сравнение, Canon отнася брутално Sony-то, ако се ползват канонски буркани. Tamron 150-600 VC, Canon 100/2.8L IS, Sigma Art 135/1.8 фокусират светкавично на 6D, а с A7RII + Metabones T има хънтене по около секунда, ако фокусната точка е поставена примерно на 10 метра от тялото, докато обектива е префокусирал близо до безкрайност. Почва се едно замисляне напред ли, назад ли да ходи, за да си намери фокуса. Ако префокус и фокус зоната са близо е бързичко. Със Sony обектив ще е различно положението, но изказвам малко аматьорски опит с преходниците. С евтините адаптери никакъв фокус няма, пробвал съм Fotodiox и Commlite, фокуса хънти непрекъснато и не заключва (веднъж на 10 опита се излъже и заключи, но не където съм задал фокусната точка), често забива... стабилизация работи и ръчен фокус също.

Ако ползвам визьор на светло ще предпочета 6D (ел.визьора ми уморява окото, а и друго си е жива картина без лаг, колкото и бързо да опреснява картината ел.визьора), на тъмно обратното (ел.визьора проглежда в пълен мрак, може да се ползва за нощно виждане), ако ползвам дисплей зависи.. 6D има много по-добър дисплей от A7RII като цвят, видимост на светло, детайлност... жалко, че не е подвижен. Sony-то не показва реалността на дисплея си, мазничко с неестествени цветове, аз на него не мога да видя примерно дали ми е точен фокуса. Разликата е огромна между дисплея на Sony-то и това, което се вижда на монитор.

[smilie8] [smilie6] [smilie7]

EDIT - Canon 6D е почти 3 пъти по-евтин от Sony A7RII


__________________________________________________________

Абсолютно съм съгласен за ергономията или по-точно захвата :) От А7м2 до А9 всичките имат странен захват, доста неудобен. В ревюто на А9 показах как съм решил проблема - китайска алуминиева плочка. Увеличава височината на камерата с 1см и това значително подобрява нещата. Особено голям проблем е по-тежък обектив. От друга страна е много удобно да е малко тялото - по-лесно се пъха по раници и т.н. Затова мразя батерийни грипове и най-високия клас камери дето са като тухли. Мисля, че е можело да променят формата на тялото на местата за хващане или просто да увеличат височината на тялото. Първата генерация 7ци спусъка беше по-високо сложен и не беше толкова неудобно, повече ми харесваха като захват.

За роу файла... въпрос на свикване и уъркфлоу. Аз почти постоянно оставям шумоподтискането в лайтруум на 0ли. Много лесно се прекалява с него, но това е по-скоро въпрос на конвертор от колкото на конкретната камера. Да не говорим, че шум се сравнява на изравнен размер и като смъкнеш 42мп на 20 и сложиш файловете един до друг канона не е добре, което е и нормално предвид цените и годините разлика в технологията... Относно профилите - пуснал съм моите в групата във фейса и в алфа форума... и всеки, които иска ги давам. Доволен съм защото като снимах с различни камери на едно събитие профилите ме спасяваха в пост процеса много. Уеднаквяваха резултатите с никон, сони и канон и каквото и да е друго и можех да си ползвам еднаква обработка на всички без да донастройвам. Също така оправя и много от странните цветни решения на сони. Хиляди пъти съм казвал - няма камера, която да ми харесва как снима директно без да се пипа... затова ми е все тая по този въпрос... така или иначе ще се наложи да си го бутна насам натам.

За дългите обективи А9 и А7р3, това са камерите, които се справят доста добре с всичко, което съм им дал до момента. Между другото А6300 и А6500 също не лъжат като става дума за фокус. Просто А7р2 не са я подобрявали с нищо от както е излезнала на пазара и тогавашните им алгоритми за фокуса толкова си можеха. Макар и не перфектна я намирам съвсем използваема дори на сравнително тъмно... да не е супер ама работи. Има си пинизи и настройки. Аз съм си пробвал как най-добре ми върши работа и смея да твърдя, че не е никак зле фокуса. Да не е рязка като по-новите, има малък шътър лаг (малък!) повече мисли като направи повече кадри ама за спокойна работа и неспорт е супер. Даже в момента твоето старо А7р2 отива на мястото на едно 6Д при един познат :). Днес разцъквахме да види в какво се забърква и наистина в началото човека не знаеше кое как, но като му показах кое как ... хареса му. Точно с елката 100 2.8 макро ще щрака и няколко арта. 6Дто е малко по-бързо ама само една фокусна точка...

Относно визьора и умората... не знам, никога съм нямал проблеми с това. Можеби на много старите сапунерки при по-дълго ползване наистина се умаряше окото ми, но от некс 6 насам не е така. Особено на последните където няма лаг... 100херца визьор... Аз виждам само плюсове в тази екстра. За фокуса - трябва да си нашарпиш настройката на JPEG, тези камери имат много мек JPEG по фабрични настройки и като го нашарпиш на макс даже пиикинг не ползвам като снимам с ръчен фокус. Визьора е супер детайлен.
Да на по-старите модели дисплеите са зле сравнение с панасоник, канон, дори някои никони. Но последните А9 и А7р3 имат страхотен дисплей, все още тъч функцията е тъпня... но какво да се прави няма съвършенни камери. За това от дисплея и монитор... нямам проблем, цветово е точен и на 7р2 и на 7р3. Но показва JPEG :) всички камери са така... и като отвориш в конвертора с Adobe профила който е по подразбиране и всичко отива на кино :D.

6D е бил страхотна машина в младините си, сега също става. Сензора е хубав, но е въпрос на вкус какво ще избереш. Аз лично предпочитам да нямам огледало. От 6Дто както казах ми харесва захвата, наистина е много удобен и позволява да го натовариш с тежък обектив без да ти тежи особено. Но не харесвам канонските менюта и копчета... на сонито мога да си наглася всички копчета както си искам, това ми е голям плюс. 6Д е и от по-старата генерация сензори, където няма много софтуерни донагласянки в роу файла и седи по-суров. Единствено, ако имаше динамичния обхват на 80Д или 5д4... щеше да е идеално. 6д2 имаше шанс да е страхотна камера... обаче според мен го съсипаха. 5д4 също ми харесва като камера, добре снима, файла е приятен, вече има мерене на светлината (за мен по-старите канони нямат такова... сякаш вътре имат генератор на произволни числа...). Крайно време е да направят и нещо като никонския 3Д тракинг, ама наистина да работи като него. Това и сензорите са нещата заради които винаги съм предпочитал никон като тела, е и меренето на никоните беше по-добро.

Понеже съм мързелив по природа и смятам всяка автоматизация, която може да ми върши работа в техниката за плюс ще кажа и малко за това как ползвам камерите. Обикновено снимам на А и следящ фокус, който ако може оставям сам да мести точките по важните места. При никон 3Д тракинга страшно ми помага защото никога не снимам така - фокус, прекадриране, снимка. НИКОГА :) това при снимане на отворени бленди с по-широки обективи е гаранция за грешен фокус. Затова снимам на следящ и оставям никона да си мести точката сам при прекадрирането. ОБАЧЕ, Сони с техния фокус по очи ми елиминират и това действие. Няма смисъл да прекадрирам, само кадрирам и снимам, камерата сама намира очите и си фокусира там. Отделно и страхотното мерене на тези камери почти никога не греши понеже мери по целия сензор в лайфвю и аз си и виждам как ще се експонира преди да щракна още... така снимам много по-лесно и не мисля за излишни неща. Това е и причината да обичам ръчнофокусни обективи, като снимам нединамични сцени ми беше супер лесно да снимам с ръчен фокус, ел визьорите много помагат там. С ДСЛР се мъчих в началото като нямаше безогледалки... много по-зле е.

Това всичкото го изписах с идеята до някъде да коментирам отговора на Марвес, но и да обясня накратко защо предпочитам безогледалки (в случай, че някой му е интересно).




____________________________________________________

Сега много важно нещо пак по темата (не заглавието й а посоката в която тръгна). Хора, давате ли си сметка, че давате оценки на фотография и си мерите наградите и дипломите... говорите за фотографията сякаш е нещо, което може да се измери. Това е една от най-субективните материи и според мен няма крив и прав... всеки харесва различни неща. Това какво ще харесва се базира на житейски опит, визуална култура и т.н. фактори. Аз не участвам в конкурси и не снимам за точки, снимам за себе си. Снимам защото ме сърби да направя даден кадър. Също така имам години опит в печата, дизайна и предпечата и смятам, че нямаше да се задържа много на местата където съм работил, ако бях далтонист. Това последното понеже ми се намекна че не ги виждам нещата :).
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: sauron69   
Дата:   14-12-17 21:32

Мисля че вече е крайно време да дойде горския да затвори темата или поне да я позачисти малко , щото каруцата отдавна уйде в киреча. А темата започна интересно[shtrak] .
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 22:41

Попадна ми една с А7М2, традиционно най-вероятно сниманна на -4 или 5 стопа.

https://s2.postimg.org/jng5578nt/image.jpg


И така, не знам дали има нещо нередно, или се вижда нещо нередно.
Не знам кой е и авторът на снимката [smilie25]
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: fotograf123   
Дата:   14-12-17 22:43

Аааам .. я какви дебати се вихрат под тема Sony и безогледалки [smilie18]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   14-12-17 22:46

Тед [smilie11]

Снимка от Canon 5D Mark IV


https://s11.postimg.org/kyyyq8u4z/IX4_A0290.jpg



ясно се виждат banding линиите.



Публикацията е редактирана (14-12-17 22:54)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: wizarditaly   
Дата:   14-12-17 23:41

Добре де...аз снимам спорт и репортаж. Ако си взема едно сони какъв 400мм да му завъртя, така че да снимам на 1/1000 на нашите "светли" стадиони(за залите да не говориме) . Не съм снимал достатъчно с безогледалка, но за ценовия клас D500 например отнася всичко. За фулфрейм D5 или 1dx незнам с коя безогледалка да ги сравнявам. Новите 400мм и 500мм за канон и никон са мнооого сполучливи. Имаче Сонито за пейзажи и портрети е супер. Само обектите да не мърдат много????. Мисля още няколко годинки ДСЛР-ите ще съществуват.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: alext   
Дата:   14-12-17 23:47

като тяло a6500-6300, по- евтини са от d500 обективи нейтив 100-400mm сони или 100-600 сигма, но са тъмни, догодина идват светлите твърдаци 400мм, но така или иначе ергономията не струва на sony кропките, тъй че не е алтернатива,
d5 и 1dx2 с a9 само



Публикацията е редактирана (14-12-17 23:50)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   14-12-17 23:53

marvels, най-отговорно ти казвам, че аз не съм виждал бандинг при 4-ата. И на кадри, които съм си правил тестове.
Освен това прочети внимателно какво пише:
"Weird banding issues on the EOS 5D Mark IV experienced by some users."
"For the time being it is unclear how many Canon EOS 5D Mark IV models are affected by this issue. If you want to check yours, proceed as follows:

Use your hand or a piece of cardboard to over-expose in the left 1/3 part of the frame shooting RAW
Bring the file into Camera RAW
Bump up the exposure +1 or more (this makes it easier to see)
Raise shadows. It will look like the images below if you have it:"

И на ДПревюто няма бандинги.

И отново питам - виждате ли нещо нередно или не. Ако има - напишете какво. Толкова специалисти има ... и всеки се крие зад пердето...
https://s2.postimg.org/jng5578nt/image.jpg



Публикацията е редактирана (15-12-17 00:01)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 00:41

Тед, обработвал си я зверски, това нередно виждам. Гледам я в 24ч рейтинг е далеч от това, което си показал.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-12-17 02:38

Тед,
Това, че ТИ не си виждал бандинг, НЕ означава, че го няма.
Самите Канон си признават, че НЕ знаят колко от 5D Mark IV камерите ИМАТ този проблем.
Апропо, в този форум е прието да се пише и цитира на български.
Моят английски е на университетско ниво, но твоят - очевидно - не е. Затова изпадаш в смешни ситуации с цитати, смисълът на които явно не разбираш. Предлагам да спреш да цитираш някакви "фотографски знаменитости" на английски или на който и да било чужд език. Поне ще си спестиш срама.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tokki   
Дата:   15-12-17 09:48

Оставам с впечатлението, че този Тед изпитва патологична завист към талантливите автори и използва всякакви недостойни прийоми опитвайки се да избива комплексите си.
Изманипулирал снимката на човека и търси мнения да прикрие собствената си незначителност.
Това е едно недостойно държание Тед. Браво.
Всяка снимка ли направена със сони ще обсъждате извън мястото където е качена от автора й, и то жестоко манипулирана и осакатена без разрешението на автора?
Ако бях на мястото на автора щях да ви пратя директно където ви е мястото. Засрамете се.



Публикацията е редактирана (15-12-17 10:40)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-12-17 10:29

Аз нямах намерение да се намесвам повече в темата, но, колеги, моля ви се да спрете с тия мъжки/женски епитети! Има и дами във форума, вие самите имате майки, жени, дъщери, сестри, проявете малко уважение! Стига вече с тая просташка взаимовръзка, че нещо отрицателно е типично "женско", а хубавите качества са привично "мъжки".

Засега Марвесс, Симеон и автора на темата успяват да удържат на провокациите, но не знам и те откъде го вадят това търпение. Аз определено съм заинтересован темата да не отива в канала, тъй като съм в дилема дали да не премина на безогледална система в един по-късен етап, а авторът на темата споделя мнение, което звучи като на човек с близки до моите критерии. Има хора, които допринасят за информативността на темата, нека не ги гоним насила.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   15-12-17 12:02

Бре, crisnoch, ти ми оплю и сертификата от Кембридж...брях...
крстеф - нищо не съм обработвал. Копи пейст директно като скрийншот от десктопа. Това, че вашите монитори са еди колко си нива на сивото, не значи и че моят е такъв. Съжалявам. В черното мониторът ми е съсвем друг клас.
Явно виждам повече неща от другите. Пейста не съм го пипал с абс. нищо. Качен е директно на postimage.org. Най-малкото пък ми е било в главата да правя глупости.
токи - казва се с "неговите камъни - по неговата глава".



Публикацията е редактирана (15-12-17 12:04)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   15-12-17 12:21

втор: Тед
Дата: 15-12-17 12:02

Бре, crisnoch, ти ми оплю и сертификата от Кембридж...брях...
крстеф - нищо не съм обработвал. Копи пейст директно като скрийншот от десктопа. Това, че вашите монитори са еди колко си нива на сивото, не значи и че моят е такъв. Съжалявам. В черното мониторът ми е съсвем друг клас.
Явно виждам повече неща от другите. Пейста не съм го пипал с абс. нищо. Качен е директно на postimage.org. Най-малкото пък ми е било в главата да правя глупости.


Не ми е работа да се мешам в караниците ви, но това не е копи-пейст... Ето нагледно истински копи-пейст до твоята обработена изрезка.




http://store.picbg.net/pubpic/6F/D7/faed6b9984566fd7.jpg

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ombre   
Дата:   15-12-17 12:27

Вярно има разлика,втората ми се чини да си е наред.Предполагам тя е оргиналдЪ.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tokki   
Дата:   15-12-17 12:33

Моите уважения Тед, но след като прочетох темата и след гласуване видях името на автора на снимката ми стана ясно защо така сте я манипулирали, и защо изпитвате завист към автора.
След като подредих снимките ви по ретинг и разгледах тези с най-висок смело мога да твърдя, че тази снимка, с която сте се подиграли е класи над вашите най-гласувани. Много по-въздействаща е и това обяснява вашата ненавист към автора.
С прочитането на темата разбрах също, че автора на снимката и вие Тед сте оспамили много грозно темата на bg2014, но той е блокирал само автора на снимката, а вас не. Вие възползвайки се от това се подигравате с неговия кадър в тема, в която той не може да се защити. Поведението ви, вашето и това на bg2014 е много грозно, направо жалко. Плюете по автор в тема, в която сте го блокирали.
За какъв Кембридж говорите. Там хората имат достойнство и не биха падали толкова ниско.
Относно темата ще кажа, че би била наистина полезна ако бяха премахнати всички спамери от нея, а не само избирателно.
На мястото на автора щях да ви докладвам за недостойното поведение, и вас и автора на темата.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 13:22

Тед написа:

"Това, че вашите монитори са еди колко си нива на сивото, не значи и че моят е такъв. Съжалявам. В черното мониторът ми е съсвем друг клас.
Явно виждам повече неща от другите."

Такава излагация скоро не бях виждал [smilie18] [smilie18] [smilie18]

С примерите от marvesss.

Тед, наистина ли не те е срам?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ararat   
Дата:   15-12-17 13:59

Профил на krstef
Регистриран:
15.12.2017 00:31

Потребител регистриран преди 12 часа, пита друг потребител, регистриран преди 12 години, дали не го е срам?!?!?!

Айде стига бе хора!

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 14:11

ararat, това пък какво общо има?
Това, че съм новорегистриран сляп ли ме прави, или ми отнема задължително правата?
Това, че Тед е регистриран много преди мен дава ли му право да манипулира чуждите снимки и после да вменява манипулацията на автора. Изобщо откъде накъде прави това?
Любопитно ми е, срам ли го е, че се изложи така. Какво лошо да попитам?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ararat   
Дата:   15-12-17 14:57

Общи правила за използване на сайта

Лошото е, че от километри си личи че нарушаваш точка 2 от правилата, а именно:

2. Всеки потребител има право само на една регистрация в сайта. Потребители с повече от една регистрация, се смята че нарушават правилата и ще бъдат деактивирани.

И моля отново: Хайде стига толкова!

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 15:03

ararat, колко чувствителен си. "от километри" [smilie24]
Дали нарушавам правилата ще реши администрацията. Ако искаш се обърни към тях да попиташ дали не те лъже обонянието.

Ти между другото също се излагаш с Тед, защото не те интересува какви ги е надробил, а колко стаж трябва да имаж за да имаш право на своеволие. Тед нарушава ли правилата на сайта според теб?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: tokki   
Дата:   15-12-17 15:06

Аз също се интересувам дали Тед се срамува от постъпката си.
ararat, подуши ли ме добре?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ararat   
Дата:   15-12-17 15:42

Колеги, опитвам се учтиво да помоля да спазвате правилата на форума, дори и в споровете си с други потребители. Тези правила са задължителни за всички. Личните нападки не правят тезата ви по състоятелна. "Подуши ли ме добре" не допринася за нищо конструктивно в спора, още повече че в моя пост не става въпрос за обоняние.

Соченето с пръст към другите нарушители не прави някого по-малко нарушител.
Искрено съжалявам че не разбирате това, което искам да кажа с "Хайде стига толкова!" и ви пожелавам приятен ден. От мен толкова.

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: krstef   
Дата:   15-12-17 15:49

ararat, това че всички около теб те лъжат и живееш в условия на постоянна мнителност, не означава, че всички останали лъжат или нарушават правилата. Не обвинявай така без доказателства, защото това също е против правилата.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   15-12-17 16:04

Абе скици,нямате ли си по-важни неща в живота та ще се избиете за нЕк'ва техника колко можела и на кой егото му колко велико било?!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Admin   
Дата:   15-12-17 16:59

Здравейте,

Понякога оставяме дадена тема, в която потребители прекрачват границите на нормалното поведение и отношение към останалите, с надеждата, че въпросните потребители ще се усетят и в един момент ще спрат. Уви, такъв момент в тази тема не настъпва.

Обръщаме ви внимание, че администрацията на Фото Форум няма да влиза в ролята на арбитър! Теми, в които личните нападки, обиди и квалификации преобладават пред полезната информация, която останалите потребители могат да споделят, прочетат и т.н. ще бъдат затваряни до момента, в който не се научите най-малкото на служебно уважение един към друг.
 

 Тази тема е затворена