Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: bam-bam   
Дата:   16-12-17 14:56

Естествено, че не, но спрямо тук нивото, гледайки съветите .. бих го твърдил [smilie5] [smilie18]
Но има доста начетени хора, които си пишат на база опит и тестове дори, пък после всеки си прави изводите сам.
Иначе най-лесно е да отвориш сайта на адобе и да видиш изискванията .. да ама не се получава малко накрая.
И понеже някой по-горе пита защо видеото не е било много важно, аз също се опитах да разбера това специално за премиера.
Пробвал съм опити на И7 7700 с видео и без и при рендене и ефект не видях разлика в бързодействието , може би видеото е по-важно при шопа и лайтрума, но там под win пак ще си лагва до колко виждам мнения на хора ползващи ги.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-12-17 15:07

Мхм, уиндоуса да е проблема... чудно, що бързината и лага мъчи притежатели и на епъл...

https://www.youtube.com/watch?v=8_1Ekp9xRGo


https://www.youtube.com/watch?v=8_1Ekp9xRGo


https://www.youtube.com/watch?v=bqQK0evHt_4

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: stef7   
Дата:   16-12-17 15:56

@swqaz - Според мен, в твоя случай няма смисъл да отиваш на 6 ядрено CPU. Photoshop / Lightroom не ползват многото ядра, може да погледнеш тестовете. Плъгините също не вярвам да ползват много ядра. Лесно може да провериш, като си отвориш Task Manager, Performance Tab и гледаш колко и как ти се товари процесора като изпълняваш някои операции и обработки с плъгини. Photoshop / Lightroom се влияят доста от честота на процесора и ако той е по-бърз съответно и обработките ще са по-бързи. i7-8700 има предимство в турбо честотите спрямо 6700, но не съм убеден че 400Мhz ще ти дадат някакво осезаемо подобрение и си струват upgrade.

Значи дори за видео 30% по-добро бързодействие не е някакво драстично подобрение. Просто ако тепърва се купува компютър и то за видео обработка, 6 ядрен процесор идва на цената на 4 ядрен и ти го дава това подобрение. Що да не го вземеш това подобрение.
30% ще се усетят ако всеки ден или поне 1-2 пъти седмично правиш краен рендеринг който върви 3-4 часа. Примерно. Пестиш тук един час, там един час, натрупва се накрая. Ако работиш любителски, рендеринга мога да го пусна да върви вечерта и на сутринта да е готов. Какво ме боли че ще е 20 мин или един час повече. Ryzen го взех за други неща основно свързани с професията ми, подобреното бързодействие при видео редактиране ми е допълнителен бонус така да се каже [smile]

Краен рендеринг на видео се прави основно на CPU поне в Adobe Premiere. Видео картата почти не участва. Пак CPU се товари яко като се прави скролинга напред назад и видеото ти е 4К и е снимано с някой х264 кодек (почти всички камери по-нисък клас, DSLR, безогледалки). Щото CPU трябва да декодира в реално време от х264. Видео картата се използва за ускоряване на някои процеси и ефекти - примерно прилагане на LUTs, цветокорекция, шумоподтискане. Premiere и въобще Адобе малко използват видео картата и при това неефективно. Явно трябва да се пренапишат големи части от програмите и това не е нито лесно нито евтино. Мисля че някъде на сайта на Адобе може да се прочете кои ефекти ускоряват през видео картата.

Davinci Resolve обаче са прехвърлили на видео картата много от работа и там производителността и има голямо значение. Слагам на 4К видео Neat Video шумоподтискане и почти веднага ми дава грешка че паметта на карта се е изчерпала. 4Gb не му стигат, иска 6Гб или още по-добре 8Гб.



Публикацията е редактирана (16-12-17 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: swqaz   
Дата:   16-12-17 15:59

stef7, разбрах, и да ти кажа съм доволен, че мислиш така. Ще си спестя някой лев :)
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: amza   
Дата:   17-12-17 03:01

Е колеги след толкова четене и търсене най - накрая си взех Lenovo thinkstation D30. Дано да остана доволен и да ми върши работа. Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: glndrk   
Дата:   17-12-17 06:45

С какви параметри е това леново?
FullHD или 4K обработваш?

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: orkwideo   
Дата:   18-12-17 02:02

https://www.youtube.com/watch?v=uA948yoazkY



Публикацията е редактирана (18-12-17 02:04)

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: emo99   
Дата:   07-02-18 14:25

Амза- доволен ли си от компютъра?

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: pllb   
Дата:   07-02-18 23:13

Много полезна тема! благодаря ви за препоръките [cool] undefined
лак за дърво,нагреватели за кола маска,ремонт на баня,хранителни добавки



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: diana2017   
Дата:   08-02-18 03:41

Моля дайте параметрите на това Lenovo thinkstation D30 , вмествате ли се в бюджет до 2500лв? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: kiten   
Дата:   08-02-18 18:22

diana2017 не ти препоръчвам това леново, защото е морално остарял модел. В по-горните постове са написали -подбираш си частите поръчаш и в някоя комп. фирмичка срещу заплащане ти сглобяват системата и излиза доста по-евтино. Колегите отгоре са дали и примерни конфигурации.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ВИДЕО ОБРАБОТКА
Автор: pllb   
Дата:   16-02-18 09:09

Май наистина е по-добре сам да си го слобиш. [smile]
Шапки с надписи,Инвестиции,метални гардероби,идеи за подарък



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »