Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 15:20

Даваш безсмислени отговори! Посочи процедура и методология за определяне нивото на даден автор! Да. Няма! Въпросът е консенсусен. Едни хора казват на едни други хора - този става - другите хора приемат изцяло или частично казаното.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rimohit   
Дата:   07-11-17 15:20

Dora93 ,Тогава ти противоречиш на самия себе си , след като винаги си твърдял , че във фотофорум няма стойностни неща , а се оказва , че всъщност няма как да бъдем сигурни в това , след като не можем да погледнем в бъдещето и да видим кой форумен творец ще извърви въпросния дълъг път.
И също така твърдиш , че колегата Филип не показва нищо в профила си .Цитирам " Надниквах в профила ви, там има абсолютно негледаеми неща. Абсолютна, тривиална, сива, безнадеждна скука. " В същото време не допускаш , примерно , че може той да е световно известен концептуалист , чиято концепция е именно да създава негледаеми неща. Абсолютна, тривиална, сива, безнадеждна скука с която той самия да се подиграва на надничащите в профила му ?!

Изобщо , ако човечеството се е оповавало само и единствено на учебниците и ситата наложени от "великите" то не би се случвало развитие и прогрес. Също така забравяш , че всеки един жанр съществува за себе си но и е част от общото и като такова може да бъде всякакъв . Добър , лош , скучен , интересен , силен , слаб , банален , въздействащ и.т.н. според вкуса , възприятията и желанието за комуникация на всеки субективен зрител!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: philip   
Дата:   07-11-17 15:42

Тихомире[smilie21], изкара ме канцепТ, Ше Зема да си купя чепици с висок ток и да си изтрия снимките от профила, докато не са ги изкопирали[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 15:59

И мен по-скоро ме интересува твоят критерий за определяне на "авторово ниво"... Иначе пътят ми е известен. И в този смисъл исках да изкажеш мнение по показаните от мен неща, но... Също така, ми е интересно да разбера какво знаеш и как оценяваш българските изяви в областта на концептуалната фотография, които по известни причини не могат да попаднат в полезрението на западните авторитети. Това прави ли ги по-малко стойностни?



Публикацията е редактирана (07-11-17 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Антивик   
Дата:   07-11-17 16:12

...чи не успях да изчета всичко ма ко излезе...според Дора всичко що е грозно и нелицеприятно, че и без някаква конкретна насоченост е силно концептуално изкуство. А че и насочва към профили[smilie2] . И аз щот съм малоумен взех, че и аз погледнах и к`во излезе Дора де се е ръгнал тук горе-долу кога и аз у профила си 0 снимки, Филип от преди 10-11 години, сур-билюк фотки обаче всите с кусури, сиви и без ник`во звучене....
Те тук се чудя как и къде да прокарам чертата за сравняване...[smilie11], то кога се дава нещо за пример, би трябвало да има и нещо насреща, че да има човек някакъв модел, ма така на сляпо...[smilie8]
И една вметка, мое си виждане де, щом тръгнеш да мериш изкуството с "...Но изкуството е друг продукт, с друг маркетинг..." то това вече не е изкуство, то /правилно е казано/ става продукт, става стока за продажба и купуване. изкуството е нещо по-специфично, нещо де човек може да го носи у себе си и със себе си и да го работи и променя с години/до колкот си спомням Да`Винчи е мъкнал Мона Лиза с него баре 15-тина години и не я е продавал, че я е и дорисувал и дотъкмявал...
Може да има и други примери за картини де са мъкнати от твореца без да е търсил продаване, аз поне не помня, но всите се делят на 2: таквиз де са си ги рисували за тях и такива де са ги творили срещу заплащане или поръчка за хляба и другите - истинските, де са ги изкарали от тях си и по техен мерак и виждане.



Публикацията е редактирана (07-11-17 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:21

Всъщност, Дора е доста образован и интелигентен човек с поглед върху проявите на съвремнното /и не толкова съвремнно/ изкуство и фотографията в частност. Ако се абстрахираш от начина му на изразяване много неща могат да се научат от него.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 16:24

Оставете ме мен, аз не съм важен. Темата е за друго. Аз и да изчезна и да я нямаше темата, вашите проблеми с изкуството ще останат и ще са все така възпалени. Там си напрегнете мозъците, а не за елементарни остроумия.

rostoshev, хубави са нещата ти. Не съм разбрал, че точно от мен чакаш оценка.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:25

Антивик, ПРАВЕНЕТО на изкуство е нещо специфично. Продаването му обаче, се подчинява на същата логика, валидна и за продаването на кой да е продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-17 16:27

Позволете и аз да не се съглася с някой от посочените позиции до момента. Първо концептуалното далеч не е финала или последното, най-модерно явление в света на изкуството. Нито е върховно постижение. Факт е, че ТО е основа за съвременните автори и често използва провокацията, като изразно средство. Но това не е единственото му лице. Напълно съм съгласен и с това, че реални критерии за оценка на един автор или произведение не съществуват. Оценка се поставя за конкретна задача и покрити критерии на оценяващия. В свободното изкуство всеки има право да изрази себе си по начин който усеща. Колкото до становището : "Не става г-н Никой да изучи фотошоп и да сътвори шедьовър." Не става, ама става!
Porpentine Charity Heartscape, ще ти покаже как стават неща които мислиш, че не са възможни. Друг е въпроса дали на мен ми харесва или не. Ако всичко това не е било възможно до преди 10 години, сега е едно от най-вероятните неща. Аз съм щастлив, че живея в толкова шарен свят, като днешния. Да, всичко е измито до блясък и мирише на сапун, но кой може да се похвали, че е виждал жена-котка, човек-паяк, костенурка-нинджа, фитнес инструктор-фотограф и тираджия-джентълмен?
И последно, но не по значимост :) в СОЦРЕАЛИЗЪМА , имаше критерии... покриваш ги и си готов :) Баща ми с удоволствие се пропи заради този факт. Остави нещата да следват естественият си ход и откривай онези неща, които те радват. Между другото, току що погледнах профила ти :) На по-сив и скучен не съм попадал скоро ;) Вдъхнових се въпреки това.
Успех Dora93! Аз ти благодаря, че ровиш тук!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:28

Ами от теб... Знам, че си в час!
И се извинявам за спама. Но! Един личен въпрос - група XXL, говори ли ти нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-17 16:35

Към кого е зададен въпроса :))))))

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:40

Калояне, с теб се знаем... :) И ти си наясно с нещата! :)))
Той и Дора е наясно... и ако се срещнем ще има какво да обсъдим...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Антивик   
Дата:   07-11-17 16:41

rostoshev написа:

> Антивик, ПРАВЕНЕТО на изкуство е
> нещо специфично. Продаването му
> обаче, се подчинява на същата
> логика, валидна и за продаването
> на кой да е продукт.

Ми аз си казах моето виждане, щом е за продаване значи е стока, предмет и не ми се връзва с изкуство....ма па к`во ли разбирам и аз след кат и музиките и тях в края на краищата ги свирят за пари[smilie8], но па има голяма разлика при едното и при другото свирене.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:47

Да кажем по-спицифична стока...притежанието на която има много аспекти...
Ама май спамим... Темата е за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: krist   
Дата:   07-11-17 16:47

А, това концептуално изкуство ли е?:


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 16:47

група XXL не ми говори нищо

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 16:49

@krist, аз не го считам концептуално. Няма заложена никаква идея и/или провокация в него.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-17 16:55

портретите на скулптури ме изкефиха. Там има!

Dora93, да се видим да пием по бира?

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 16:55

Dora93, ако позволиш, от страниците на твоята тема, каня теб и всички на които им е интересно, на изложба на въпросната група в бившата Национална художествена галерия /сега само Национална галерия/...
Ако сметнеш, че не е уместна поканата ми - изтривам я веднага!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 16:58

Защо, уместна е и благодаря за поканата, но аз не съм в София. Не ми е възможно да се присъединя за момента.



Публикацията е редактирана (07-11-17 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 17:01

Изложбата се открива на 28 ноември и ще бъде до февруари...



Публикацията е редактирана (07-11-17 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 17:09

Ще го имам предвид и ако идвам в София по това време, ще отида. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 17:09

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/23244038_10155631770966011_6663220679664279666_n.jpg...

А това, въпреки "красивата туристическа пейзажност" съдържа голяма доза концептуалност и аз бих го окачествил именно като такава фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   07-11-17 17:13

Тук не ми се ще да коментирам. Обработката ми избожда очите.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   07-11-17 17:17

Ами вероятно е преднамерено...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »