Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 11:42

ма може, разбира се! накъде го врътнем - натам! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 11:51

Robert Gligorov - македонец, наш човек.


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: krist   
Дата:   08-11-17 12:32

Следвайки етимологията, е редно в правенето на изкуство да има изкусност - т.е. да има майсторлък в пресъздаването на авторското светоусещане. Най-общоприетият модел е да има красота, защото постигането ѝ изисква изкусност. Замисляйки се, признавам, че и провокацията изисква изкусност. Ако двете се съчетаят обаче, ефектът ще е по-силен и степента на изкусност е по-висока. В контекста на последното, ми е трудно да приема по-голямата част от провокативното изкуство, като картинките по-горе, за толкова елитарно, колкото се напъва да е. На който му харесва да гледа такова изкуство, да си го гледа, ако иска и в спаляната да си го окачи. Само да не го пробутва като елитарно, тогава няма драми. Ние от плебса залагаме на това да има и по нещо красиво. И те така..


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-11-17 12:56

Автор: Dora93
Дата: 08-11-17 09:44
На който не му харесва като изкуство си е негов проблем. Да си гледа халтурите и толкова.


Изобщо НЕ ми е проблем! Пък и не виждам как това ти влиза в работата. Нямам нужда от твоите напътствия - не си ми нито на образованието, нито на опита, нито на наградите. [smilie5]


мара,
Изкуство се родее с изкусен (както правилно е отбелязал krist), а не с изкусТвен. Няма да се уморя да повтарям, че изкуството е майсторлък (изкусност) + талант. То е вътрешна потребност да изразиш себе си с ХУДОЖЕСТВЕНИ средства - т.е. НЕ е нещо, което "правиш ВЪПРЕКИ, че не те радва и е против прородата ти". Изкуството не е мазохистично мъчение, а вътрешно просветление.


bogdanov,
Манифестите на дадаистите, сюрреалистите и футуристите НЕ са пърформанси, нито акции. Те са израз на художествено верую, на нова система от художествени средства, а не случаен изблик на нечие депресивно състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 13:16

[smilie18] еее, ма начи...[smilie18]
буквализмът и липсата на усета за ирония не ви ли вгорчава живота?

инак - и аз некъде горе писах:

Автор: мара
Дата: 07-11-17 22:37

[smilie18] значи мойто лично пристрастие винаги включва някаква форма на естетика, може да е естетиката на грозното, но определено трябва да я има. може да е ярка демонстрация на някакво умение, на остроумие...на нещо, което прави нещото отличително, но не само и единствено чрез провокация.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   08-11-17 13:22

chrisnoch, нищо не се ражда от нищото. Разбира се, че има разлики в определението, но в основата си са много подобни. Причината е, че едното произлиза от другото.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 13:26

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   08-11-17 13:57

Много лични станаха нещата тук, аз се оттеглям докато темата пак приеме изначалната си форма.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 14:07

Ами като заговорихме за постижения и награди, нека ги изясним. Българската култура, кино и ТВ са на този хал заради присъствието в нея на такива "творци", подплатени с дипломи и награди, финансирани от една олигархия, която цели единствено промиване на мозъците и облъчване на остатъка от населението с пропаганда, която крепи статуквото.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 14:25

Помните ли 89 (и няколко години след това) какви хора имаше в българската култура? Да изброим само режисьорите: Георги Дюлгеров, Рангел Вълчанов, Киран Коларов, Иван Андонов. Сега какво има? Един Камен Калев, обаче е учил и пробил в чужбина. Не тук да му сложат вилата на врата хора като Евгени Михайлов от ДОСТ. Обаче 15 или там някъде години имаме Шоуто на Слави. Апотеоз на простащината превърната в монопол. Безспирна мелачка на остатъците на някаква духовност у нацията. И сега авторът на това мерзко начинание, екзекуторът на българската култура ще ми казва кое е и кое не Изкуство. Айде моля! Глей си чалгата!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 15:00

доро, ма!
видех глигоров! велик е!

най-доброто, което си качвал дося! има балкански усет за абсурда, за естетиката на грозното, за комичното! не ми се хареса всичко, естествено...ама има страхотни, страхотни неща...! [beer]
евала, брато, ай за тоя архиидиот!
за мене АРХИИДИОТ е титла, не е обида!

тоя е именно като от контингента на игор сергеев!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 15:04

Балканец, ама култивиран в Италия. Българите като излязат навън и те полетяват. Глигоров много прилича на Кателан, обаче Кателан е гений. Ти него отвори ли го?

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 15:35

сичко отворих...ма сега не помня кое какво беше...щом не ми е направил такова впечатление, мое па да съм го пропуснала...чекай да видя, че много се събра.
начи мойто лично усещане за абсурда, за начините да бъде показан, адски много се покриват в тва, дето прави глигоров...откровено казано - много мяза на кустурица. изобщо - аз съм много против да се смята, че тук не се ражда нищо...или, че непременно трябва балканецът да се култивира навън. особено пък сега, дето има достъпност на всякаква информация.
...хм...макар че кат си помисля, то и аз не съм тукашен продукт изцяло. така, като светоусещане...че и като образование.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 16:14

Маре, виде ли!?... Глигоров е роден в Крива паланка - първото македонско село до Гюешево!...[smilie3] Наш е отсекъде!


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 16:22

не бе, не бех видела!
а крива паланка знаеш ли, че е единствното македонско селище с положителен прираст на населението, в което няма мюсюлмани, косовари и шиптъри?

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 16:40

Може! Сигурно прииждат и се заселват, бегайки от другите краища... Ама наш си е човекот!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   08-11-17 16:55

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 18:50

Христиане, извинявам се за грешката в името ти, но от няколкото срещи през които сме се виждали, съм останал с впечатлението, че е Кристиян. Извинявай още веднъж! Размер на ризата? Относно кое е изкуство и кое не, отговорът е труден и често е нееднозначен. Подобни определения се базират на множество, социални, културни, религиозни, исторически и икономически процеси и наслагвания. А също така е и консенсусен, с нужната за това експертност. Не зная кои художествени теоритици визираш, но на мен, такива които не признават концептуализма и акционизма за изкуство, не са ми известни. Посочи ги, моля! И! Ако искаш го приемай, ако искаш не - и дадисти, и сюрреалисти, и футуристи са правили пърформанси! Не е важно какво твърдим ние с Dora93 и др., важно е, че това го твърдят далеч по-големи експерти в областта на изкуствознанието, кураторството и анализатори на съвременното изкуство. И нека се замислим върху факта защо институции като Бобур /Париж/, Тейт Модерн /Лондон/, МуМоК /Виена/, МОМА /Ню Йорк/ и много други колекционират и закупуват такова концептуално изкуство и концептуална фотография в частност. Или може би, и те, и техните художествени експерти, артистични директори и куратори са сноби и парвенюта? Не мисля... Защо съществуват биеналета за такова изкуство - Венеция, Истанбул, Сау Пауло, Шанхай, Хан Чжоу и още много други... И организаторите и кураторите им са сноби и парвенюта... Реалностите на нашето време са такива и такива форми на изява съществуват, независимо от нашите виждания и желания. Разбирането на тези артистични прояви изисква известно количество познания, които несъмнено си струват усилията да бъдат придобити, независимо от крайния резултат - приемане на нещо за изкуство или не. Този въпрос винаги е личен!



Публикацията е редактирана (08-11-17 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 21:35

Специално за Dora93...
Фотореализъм с концептуален привкус...[smilie5]
Маслени бои, платно.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1510169379__DSC7576.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1510169433_71_41.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 21:41

...и снимката от форума...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2012-01/o_1326382115_01.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 21:46

rostoshev, евала за картините! много са хубави!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 21:51

rostoshev, да те питам на свой ред какво мислиш за Tracy Emin


http://champagneandheels.com/wp-content/uploads/2011/12/tracey-emin-running-naked-from-new-book.jpg





Публикацията е редактирана (08-11-17 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 21:57

Кефи!... Не я знах! Но сега нямам време за по-подробно преглеждане... Довършвам каталога за изложбата и в почивките се включвам в темата ти...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: esc   
Дата:   08-11-17 22:00

Фен съм [smilie24]

http://onestoparts.com/files/1097-3526-red_flag.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 22:01

Стига ве, не я знаеш! Сигурно е най-известната модерна (по-право постмодерна) английска художничка след Деймиън Хърст. Пуснах я защото я намирам концептуална.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »