Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: stzz   
Дата:   02-11-17 12:04

chukov, ами да, цвета на кожата най-вече.
........и нищо че темата е за цветовете на Сони, една сигменска(защото се коментират и друг тип сензори) картинка за сравнение и коментар............кой какъвто реши да направи!

[shtrak]



Публикацията е редактирана (02-11-17 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: chukov   
Дата:   02-11-17 13:17

Ами защото не видях нищо в EXIF-a Не знам с какво е снимано

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivodam   
Дата:   02-11-17 14:20

написа:

> Стандартният профил изглежда
> най-добре по моя вкус.


Странно, но бих казал същото. Но в момента съм на работа, на некалибриран монитор, ще погледна довечера пак на моя си вкъщи.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-17 14:51

Тя камерата има 10-тина или 20-тина профилеа - стандартен, портрет, clear, deep и т.н.

Иначе този на Бони ми харесва доста. Богат е на цветове т.е. хубав контраст дава и има хубаво розово здравословно щастливо излъчване, което е полезно за снимане в Европа.

Винаги малко ги подозирам японците и корейците, че настройват цветопредаването за техния тен, който е малко по-различен. Пък и културата им за цветовете е малко по-различна - заради тях правят "златни" телефони......предполагам там малко по-жълто зелените снимки по-лесно се пласират......хората изглеждат здравословно и щастливо за техния критерии.

Сега в алфа форума тече дебата как се ползва и за какво ни трябва паспорт....такъв за 100 Евра от х-райт



Публикацията е редактирана (02-11-17 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivodam   
Дата:   02-11-17 19:06

hotsnail написа:

> Тя камерата има 10-тина или 20-тина
> профилеа - стандартен, портрет, clear,
> deep и т.н.
>

Изобщо не става дума за тези профили в разговора по-горе.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-17 20:57

Ivodam написа:

> hotsnail написа:
>
> > Тя камерата има 10-тина или 20-тина
> > профилеа - стандартен, портрет,
> clear,
> > deep и т.н.
> >
>
> Изобщо не става дума за тези
> профили в разговора по-горе.

Кажи за какви профили става дума според теб.

Профила е 3D LUT, който комбиниран с цветния баланс и demosaic алгоритъма преобразува RAW стойностите в RGB цвят. Може да се използва с цел компенсиране на спектрални изкривявания на осветлението, сензора, цветните филтри и т.н. или с креативна цел.

Възможно е да си избереш такъв "профил" в апарата или в RAW редактора. Понякога RAW редактора предлага подобия на профилите в апарата като лайтрум (подобия, щото Сони и Никон имат доста сложни системи за динамичен локален контраст, които адоби още не са направили).

За по-точно цветопредаване заснемаш цветна скала в условия сходни с тези при които заснемаш и желания кадър . Снимката с цветната скала се преобразува от софтуера на X-rite или друг подобен в 3D LUT т.е. DCP Или ICC файл т.е. профил искаш да му казваш, нали? Тоя файл го зареждаш като "профил" в софтуера за RAW конверсия, задаваш бял баланс и софтуера прави demosaic за да получиш 16 битов цветен тиф .....

Та Deep, Clear, Standard са точно такива профили, LUT-ове или както искаш им казвай вградени в камерата ти с креативна цел....

Може би не разбирам много, но май най-разпространения модел на работа е да докараш до сравнително точно цветопредаване кадрите в началото. А след това прилагаш трансформации с креативна цел......



Публикацията е редактирана (02-11-17 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivodam   
Дата:   02-11-17 22:07

hotsnail написа:


> Кажи за какви профили става дума
> според теб.


Бони имаше предвид сам да си направиш камера профил с помощта на цветна карта, който профил после го импортираш към конвертора, който използваш, примерно АЦР.
Това няма общо с тези вградени настройки в апаратите: неутрал, стандарт, портрет, пейзаж, не знам си какво, които са по-скоро режими, не профили, и имат въздействие върху джипега, излизащ от апарата, не върху РАВ файла.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-17 22:19

Иво едно и също са. Двете се използват за да направят JPEG от RAW.

Едното с картата го ползваш в лайтрум. Другото са ти го сложили в менюто на камерата.

Дори лайтрум поне напоследък на Camera calibration ти дава и профилите на камерата (тия от менюто на апарата на сони са deep, clear, neutral, standard, portrait. На фуджи сигурно дава велвия, провия и т.н.). Някак адоби са ги имитирали/свалили и ги има фабричните за камерата профили в лайтрум.......



Публикацията е редактирана (02-11-17 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Тед   
Дата:   02-11-17 22:20

Точно така. Слагате Сигма обектив и Сони/Никон/Канон еквивалент на едно и също тяло и минете през който си искате профил на конвертора.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: botzi   
Дата:   02-11-17 22:23

и охлюва точно това е написал, който иска профили може д аси направи сам, на вкус и цвят:

"За по-точно цветопредаване заснемаш цветна скала в условия сходни с тези при които заснемаш и желания кадър . Снимката с цветната скала се преобразува от софтуера на X-rite или друг подобен в 3D LUT т.е. DCP Или ICC файл т.е. профил искаш да му казваш, нали? Тоя файл го зареждаш като "профил" в софтуера за RAW конверсия, задаваш бял баланс и софтуера прави demosaic за да получиш 16 битов цветен тиф .....

Та Deep, Clear, Standard са точно такива профили, LUT-ове или както искаш им казвай вградени в камерата ти с креативна цел...."

Аз се радвам на моите за апарата. Годините know-how натрупани от производителите все още дават доста различия и предимства на някои производители спрямо други. Ако човек има желание и му се занимава има начин как да влияе на нещата :). За мен примерно е важно, когато показвам снимката на клиента на дисплей или снимаме с тетеринг да вижда нещо, което ще му хареса, а не да му обяснявам, че после всичко се оправя със софтуера :)

Има по-добри роу конвертори от лайтрум, но все оше лайтрум е най-универсалния и поне за мен удобен за работа. За сони има и кепчър 1, който идва с апарата. Има достатъчно LUT таблици и профили из нета, ако някой го мързи да чете и да си създава сам.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: alext   
Дата:   05-11-17 13:53

SONY A7RIII First Real World PHOTOSHOOT

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-11-17 09:14

Иии някой да се е оборудвал?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: bam-bam   
Дата:   26-11-17 17:48

Знаем кой .. честито ти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: midtone   
Дата:   26-11-17 21:31

След като мечтата ми за достъпен фулфрейм умря с обозепочившия 6Дм2, сега все повече се размечтавам за a7riii. Въпроса е какви доводи да измисля, за да оправдая около 10000 лв. пред жена ми...


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: lamerko   
Дата:   26-11-17 22:03

Че то Фуджито е 13к... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: asahi   
Дата:   26-11-17 22:26

Дай и да блъсне колата.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-11-17 22:37

Какви 10К :) 7К е в магазина с 5 години гаранция и за 100лв отгоре има и преходник на сигма с който имаш АФ с канонските ти обективи...
А между другото, ако не снимаш спорт можеш съвсем спокойно да си вземеш и A7rII, който в момента е на хубави пари, втора ръка на още по-хубави и си е сериозна машинка.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: ombre   
Дата:   27-11-17 19:39

Мидтоне,ако не кандиса сменяй...:)
Абе ние не бяхме ли силния пол да го е.а?
Това ми звучи като оня виц:

Един пита приятеля си-защо вчера не дойде в кръчмата?Оня му вика:
Жената реши,че не ми се ходи.....:)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: kvakioh   
Дата:   27-11-17 20:10

A7RII вече е много близо до 3000лв втора ръка. Това значи, че и този А7R III ще го сполети същото, мисля до края на 2018 да е под
4500 при използваните бройки.
Това, което видях като първа жива презентация (не даваха адаптори и чужди обективи) и съм предоволен и от това А7Р III. Батерията най-вече, това беше много важно.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: NE   
Дата:   27-11-17 23:26

Ето едно видео заснето със SONY A7Riii
https://vimeo.com/244719103




Публикацията е редактирана (27-11-17 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fotograf123   
Дата:   27-11-17 23:54

Определено това е моята камера ... рано или късно [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: lamerko   
Дата:   28-11-17 01:15

За мен модела... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-12-17 15:29

Sony a7R III Real World Pixel Shift

Няколко пъти пробвам - свалих RAW файла от Multi-Shot Mode примера, конвертирах с C1 + шарпване - резултатът без PixelShift почти не се различава от този с PS на монитор. При печат - едва ли някой ще забележи нещо?!


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: marvesss   
Дата:   08-12-17 15:56

Гледам е снимано с някакъв зуум. Общо взето ако обективът е МНОГО рязък с огромна разделителна способност, би трябвало с PixelShift да покаже повечко детайл. Дори на примера със зуума е отчетливо (обаче има и доста дефекти по PixelShift снимката, въпреки статичните сгради и светлина). Аз лично не бих използвал тази технология за какъвто и да е тип снимка. По-добре да си сглобя панорамка примерно от 4 кадъра с по-дълъг обектив от необходимото и ще е поне два пъти по-добър резултат. Ако толкова имам нужда от 100 милиона пиксела.

Виж ситния текст отдолу:


http://store.picbg.net/pubpic/11/B2/db306d04890411b2.jpg





Обаче PhaseOne 100MP убива всичко живо, дори с шифтнати пиксели нЕма стигане туй чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-12-17 16:02

marvesss, standard примерът от сравнението не е шарпнат, струва ми се. Ако конвертираш от RAW, шарпнеш и отвориш двата кадъра един до друг - трудно се забелязва разлика. Има, но едва ли е от голямо значение.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »