Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 22:16

Не я! Знам другата - Сара Лукас... На миналото венецианско биенале английският павилион беше само с нейни работи...
Ама то не може всичко да се знае - художниците трябва да си гледат техната си работа! Изкуствоведите - те трябва да знаят![smilie5]
Или както кзвам на шега, разбира се, напоследък се интересувам само от мойто си изкуство![smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 22:25

[cool] [smilie24]


https://ic.pics.livejournal.com/jamallutdin/48291327/621077/621077_original.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   08-11-17 22:32

я, върнала се темата... пък аз толкова работа имах...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 22:33

Такива и отливки от задника ѝ... със забучена цигара... автомати нямаше! И жълто. Много жълто!



Публикацията е редактирана (08-11-17 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 22:40

Как върнала, Богданов!? Тя направо се вихри!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   08-11-17 22:44

Това с автомата ми напомня един пърформанс на Марина Абрамович, изпълнен насред доста хора в нещо като чакалня на гара. Напук на Ночев, избрана за една от 100-те най-влиятелни артисти на 20 век.


https://i.pinimg.com/736x/29/23/21/2923210def0044f775ba0b17c42c7d5b--direct-action-live-art.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   08-11-17 22:57

Супер! Наскоро посетих един пленер в Сърбия и там беше един възрастен художник, който ѝ е бил състудент...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: мара   
Дата:   09-11-17 08:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Автор: rostoshev
Дата: 08-11-17 18:50

Христиане, извинявам се за грешката в името ти, но от няколкото срещи през които сме се виждали, съм останал с впечатлението, че е Кристиян. Извинявай още веднъж! Размер на ризата? Относно кое е изкуство и кое не, отговорът е труден и често е нееднозначен. Подобни определения се базират на множество, социални, културни, религиозни, исторически и икономически процеси и наслагвания. А също така е и консенсусен, с нужната за това експертност. Не зная кои художествени теоритици визираш, но на мен, такива които не признават концептуализма и акционизма за изкуство, не са ми известни. Посочи ги, моля! И! Ако искаш го приемай, ако искаш не - и дадисти, и сюрреалисти, и футуристи са правили пърформанси! Не е важно какво твърдим ние с Dora93 и др., важно е, че това го твърдят далеч по-големи експерти в областта на изкуствознанието, кураторството и анализатори на съвременното изкуство. И нека се замислим върху факта защо институции като Бобур /Париж/, Тейт Модерн /Лондон/, МуМоК /Виена/, МОМА /Ню Йорк/ и много други колекционират и закупуват такова концептуално изкуство и концептуална фотография в частност. Или може би, и те, и техните художествени експерти, артистични директори и куратори са сноби и парвенюта? Не мисля... Защо съществуват биеналета за такова изкуство - Венеция, Истанбул, Сау Пауло, Шанхай, Хан Чжоу и още много други... И организаторите и кураторите им са сноби и парвенюта... Реалностите на нашето време са такива и такива форми на изява съществуват, независимо от нашите виждания и желания. Разбирането на тези артистични прояви изисква известно количество познания, които несъмнено си струват усилията да бъдат придобити, независимо от крайния резултат - приемане на нещо за изкуство или не. Този въпрос винаги е личен!




ЕСТЕСТВЕНО че са сноби [smilie18]
...и до един са достойни да напълнят оня кораб - ноев ковчег В - дето беше пълен с хора с излишни професии ...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-11-17 08:29

...Дора93 , спомням си темата , в която тържествено обяви новината за трагичната смърт на някой си ..... велик творец .... пък се оказа , че той бил умрял преди 20 или 50 години ..... пък се извинява ...пък обеща тържествено повече да не пишеш в този форум ..... пък сега пак пускаш теми , кой къде си приковал ташаците и коя, къде си зашила вагината....

...питам се , какво те кара така маниакално да цъкаш из интернет и да ровиш за фактология около нещо толкова маловажно и второстепенно , като изкуството!?....

...художниците , които пишат тук, ги разбирам...професия ...с това си вадят хляба и сиренето...професионален интерес....преподават и т.н. ...

...ама при теб !?.... някаква фиксация ...май...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-11-17 08:30

...а, тя мара пак ме изпреварила....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   09-11-17 09:41

Ех, Маре, па може и така да е... И като си знам излишната професия направо си имам билет за кораба. В първа класа при това! Ама както и да е... На мен концептуалната фотография ми е интересна и голямо предизвикателство да я правиш. И още по-голям да я показваш...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-17 10:12

Росене, има разлика между твоя концептуализъм (и много друг в същото направление) - и патологичния сензационализъм, търсещ провокация и конфронтация на всяка цена, за сметка на естетиката.

Тази разлика, наред с непознаване на материята, поражда в теми като тая безсмислените спорове, които никога няма да спрат.

В играта 'Левски срещу ЦСКА' няма място за такива (като мене) на оградата по средата [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: krist   
Дата:   09-11-17 10:26

"патологичния сензационализъм, търсещ провокация и конфронтация на всяка цена, за сметка на естетиката"

Най-точното определение до момента, за това, за което е пусната темата...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   09-11-17 10:40

Тази сладникава първосигнална естетика която мислите, че е върха на сладоледа всъщност е трагичното невежеството на малкия човек, който счита, че ковьорчето на стената му е най-висшия образец за изкуство и няма нищо по-красиво от него, просто защото не познава друго и няма сетива за нещо, което се намира по-дълбоко от повърхността.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: nyamago   
Дата:   09-11-17 12:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-11-17 14:03

Dora93,
Не ми пука от анонимни комплексари като теб. Хич не ми дреме какво мислиш за "Граница" и кой е "истинския" режисьор и кой - помощника. Да не си ми "светила" по време на писането на сценария, на снимките, на монтажа? Аман от нискочели анонимни хейтъри!
Въобразяваш си, че разбираш от концептуално изкуство? Разбираш, ама друг път! Непрекъснато бягаш от конкретни въпроси - само и само да не лъсне голословието ти. Раздаваш "правосъдие" от последна инстанция, а не смееш да застанеш пред всички нито с името си, нито с изкуството си. Аман!

Я да видим Марина Абрамович от кого е обявена за някакъв артист - не че това има някакво значение. По света е пълно със скучаещи побъркани сноби, които непрекъснато бълват всякакви класации.

Я да видим как ще обясниши това:

http://www.likecool.com/Gear/Pic/Robert%20Gligorov/Robert-Gligorov-3.jpg


С такива "концепТи" се забавлявахме, когато бяхме тинейджъри, но никога не сме и допускали, че някой някога ще ги обяви за "изкуство".
Не ме разбирай погрешно! Харесвам много от "нещата" на Роберт Глигоров.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   09-11-17 14:23

chrisnoch, нито ти гледам зловонните халтури, нито ме е грижа какво мислиш. 10 мин от последния ти филм ми бяха достатъчни да преценя що за боклук е.

А Глигоров е издялал банана си точно за теб и такива като теб, ако не можеш да се досетиш.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   09-11-17 14:37

Не мога да разбера на кого толкова пречат тези форми на визуалното изкуство. Ако не ви вълнуват, не ги гледайте и не ги коментирайте... Христиане, ти също раздаваш правосъдие и квалификации и не показваш собственото си изкуство. И 99% от пишещите, обсъждащите и критикуващите не показват своето творчество. Dora93 просто се интересува от такова изкуство и го споделя тук. И в повечето случаи той е обект на нападки, а не обратното.
Kirst, естетика и естетично са толкова разтегливи понятия... И не подлежат на определение. Концептуализмът никога не имал за цел да провокира и конфронтира, но не изключва и тези похвати.

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: victory13   
Дата:   09-11-17 15:14

В тази тема се чувствам като на сбирка с проф. Иво Христов...

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Synthy   
Дата:   09-11-17 15:32

А на мен ми е много интересна. Личните нападки и квалификациите ги игнорирам. Надявам се админа да не я заключи поради тези моментни изблици. Темата е прекрасна!

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: Dora93   
Дата:   09-11-17 15:42

Радвам се, че има хора за които темата има смисъл. Да продължим тогава.

John Baldessari - един важен за концептуалното изкуство автор, представен от Tom Waits



https://uploads5.wikiart.org/images/john-baldessari/wrong-1967.jpg



"He also took photograph with intentionally bad composition and he called it WRONG"



Публикацията е редактирана (09-11-17 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: bogdanov   
Дата:   09-11-17 16:05

Една от малкото интересни за мен и признавам в нея видях автори, които не бях виждал за което благодаря много!
Не, че нападките и квалификациите са нещо отвъд нормалния живот, но като не излизат от моята уста, ме карат да се чувствам неловко ;) Неволен свидетел...безучастен...безутешен и така...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: sayman   
Дата:   09-11-17 17:47

Колкото повече се интересувах от концептуална фотография, толкова повече осъзнавах, че всеки зрител я интерпретира спрямо своя мироглед - и спрях да се интересувам за да не се дразня ... реших, че ще правя нещата както аз ги разбирам.

Аз имам едно виждане за нещата, Дора друго, Ростошев трето, богданов четвърто и накрая няма как да заключим в едно и също определение за концептуална фотография ... няма как.
Това не е пейзаж или спорт, макро или архитектура. Това не е WOW пейзаж, на който 99% ще кажат баси красотата, нали
Този вид фотография винаги е бил много трудно смилаем, много противоречив и определено не е за всеки зрител.
Дора харесва неща, от които на друг би му се повдигнало и обратното ... та забравете да се разберем по темата ... той самия концептуализъм е неразбираем понягога за собствените си автори [beer]

Темата е много интересна, а това мисля, че е по-важното.



Публикацията е редактирана (09-11-17 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   09-11-17 18:08

Sayman, то това му е най-хубавото...неопределимостта![smilie5]
Няма ограничения на изразните средства, няма определени форми, няма определени изисквания, няма доктрини... Свобода! Свобода на мисълта!... И на духа! За това е трудно![smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: концептуалната фотография
Автор: SameButDifferent   
Дата:   09-11-17 18:21

Радвам се, че има хора за които темата има смисъл.

Разбира се, че има смисъл. Иначе се увъртяхме в бутони. Хубаво е да има и алтернатива, все пак. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »