Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: colorphoto   
Дата:   27-10-17 05:46

И за моето снимане 24мп са предостатъчни а ако са повече ми е в тежест,но за това си има други Алфи.

Браво на Сони за новата Алфа - много хубави и полезни неща има в нея!

Огледалото е крайно време вече да си ходи и при другите системи.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-10-17 09:04

Няма никакъв шанс, никон да махнат огледалото. Сони го махнаха преди колко? 7 год. май вече. И почти всеки нов модел некс и ilce след това беше градация спрямо предходния дотук. Което означава трупане на опит и ноухау. Ако тепърва никон ще си махат отгледалата и първите седем години им липсват, това ще ги събори. Те затова си развиват дслр-те и по-добре да си оставят огледалата, защото, е доста наивно, да си мислиш, че ей сега ще си пуснат първата безогледалка с приемлив размер сензор и тя ще бъде конкурентно способна-в най-добрия случай ще бъде на нивото на некс 6. Но канон ще се справят доста по-добре и те ще са основният конкурент на сони в тази ниша. Никон лека-полека са тръгнали да се превръщат в дъщерна фирма на сони, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   27-10-17 09:59

Тези които мислят да погребат огледалото според мен още грешат.
Рано е за това, а и не е сигурно дали докато дойде този момент няма да излезе принципно нова технология, която да погребе заедно и огледалните и безогледалните системи. Подобрни примери в човешката история не са един или два.
Между другото дуал пикселната матрица на Канон не реши ли проблема с бек-фронт фокуса?

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-10-17 10:07

То сигурно има вече нови технологии, но докато не можеш да я предложиш на клиентите си на приемлива цена, все едно нищо нямаш, освен концепция и патент

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: mugen   
Дата:   27-10-17 10:10

Огледалото ти е само за един умрял визьор, много хора твърдяха, че Ел. визьорите не ставали, били гадни т.н., но ето че с всяко поколение EVF става и ще става по-добър, докато оптичното визьорче си остава същото.
Та за това да виждаш в оптичното визьорче след това огледалото носи само проблеми и ограничения.
Работило е перфектно във филмовите тела, но в дигиталните е просто спънка.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: ZENON   
Дата:   27-10-17 10:18

Погребението на огледалото е индивидуален акт (за сега).
Аз съм го погребал с почести още преди 5 години :D

Е, вадя един скелет от време на време да му се покефя как щрака... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   27-10-17 10:27

mugen
Не зная до колко огледалото е спънка в цифровите тела, но ако е спънка то би следвало да е било същата спънка и в филмовите тела.
Филмовите тела си имаха аналог на безогледалките и това бяха телеметриците [smile](лично аз ги предпочитах пред огледалните, но е въпрос на лично мнение.
Оптичния визьор за разлика от ел. такъв няма лаг, няма разход на енергия (което в някой случаи доста удължава живота на батерията)и не на последно място не уморява толкова окото. Рано е да го погребваме.

fast_eyebrow
Исках да кажа, че докато безогледалната технология победи окончателно огледалната, нова револиционна технология може да отвее и двете в небитието. Никога не съм казвал, че тази технология не е налична вече и е само въпрос на време да се появи на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   27-10-17 10:36

Хайде погребвайте вече ДСЛР-ите окончателно, че да си накупя любимите огледалки на половин цена на вторичния пазар. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-17 10:54

Dobromir_Kalenikov написа:
> Хайде погребвайте вече ДСЛР-ите
> окончателно, че да си накупя
> любимите огледалки на половин
> цена на вторичния пазар. [smilie5]

то ги има на 1/10 от цената ако толкова те влече Сега 5д оригиналдъ сигурно и за под 500 лева може да се намери.....Няма да доживееш някой да купи д850 за 10 бона и да го пусне след седмица за 50 лева

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   27-10-17 11:06

Автор: lamerko 
Дата:   27-10-17 00:55

Абе физиката си е физика, ама да кажеш, че "2.8 за кропка трябва да се сравнява с 4 за ФФ и 2.8 за м4/3 да се сравянва с 5.6 за ФФ" е доста скарано с физиката. Бленда 2.8 си е 2.8 както на кропка, така и на ФФ, а разликата в компресията на фона си е търсен или не ефект :)



Да, точно това искам да кажа.2.8 е същото като количество светлина на единица площ, но : Като ДОФ 2.8 за кроп е същото като 4 за ФФ. Като шум АПС-Ц е с един стоп по-зле от същото поколение ФФ, а м4/3 с два стопа. ФАКТ.



Публикацията е редактирана (27-10-17 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Тед   
Дата:   27-10-17 11:19

Аз проявявам интерес към А7 Р3, без да съм наясно канонски обективи с метабонс как се държат като цяло и индивидуално - лаг, фазовия и контрастния аф, очите и др.
Разбирам всеки, който търси компактност - тръгнал в планина, туризъм, градски условия и т.н.
Аз лично търся функционалност, но не обичам разлепени гуми, над ИСО 1600 лоши цветове, лагове, липса на звезди, лоши цветове и оттенъци и др. / то кой ли ги обича/. Нещо малко като тяло в ръката също не ми е по вкус /има малки сапунерки според мен за тая работа/. Всеки има предпочитания, надявам се пазарът ги задоволява.
Моля, всеки по темата - MixMike и който има желание - да направи галерия с А7р2 от фотосесия на модел. Идеята на бленди от 1.2 - до 1.8 с естествена светлина и после с флаш.
Аз също съм готов да сложа цяла галерия с над 260 кадъра от 18:00 сегашно време до 19:40 с 5дмк4. с 85-ца и 35 1.4 на естесвена и с флаш. Идеята ми е лично за мен да видя АФ, цвят, контраст, острота, високо ИСО със Сони. Нямам колега с А7р2, с А7 имам, но стъкла и прочие ...не е удачно да си направя изводи. И с флашове ...не знам кой какво снима.
Ако някой прояви желание - качвам снощната фотосесия в уеб галерия. Изтрих поради "омазване" или повторение или лоша композиция 15-ина кадъра, айде 20 ги сложете от цялата фотосесия.
Сони, качвайте повече картинки, иначе като че ли само се говори.
Ако Канон изкарат безогледалка, смятам и че Никон ще изкарат. Няма начин да не работят, ако пазарът се промени.
Update: кадри от А7Р3 на различни ИСО и нейтив резолюция.
https://www.shutterbug.com/content/here-are-7-high-resolution-images-we-shot-new-424mp-full-frame-sony-a7r-iii-mirrorless



Публикацията е редактирана (27-10-17 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: botzi   
Дата:   27-10-17 11:43

Тед, тук форума е за чесане на езици и мерене на техниката, сякаш ти си я произвел и печалбите идват в твоя джоб, имам чувството че никой не я ползва тази техника да снима и да си върши работата с нея. Аз също проявявам интерес към тая тройка за второ тяло, именно заради нейната компактност и възможност за точен фокус с 1.4 стъкла. Но от човек ползвал и А7R II все още особено на тъмно не може да замени огледалната ми система. Определено А7 III има сериозни предимства пред двойката не само на хартия, единствено искам да видя реално фокуса на тъмно как е като точност и най-вече бързина, щото ако ще лагва и бави докато заключи, то ръчния става по успеваем. Като цвят на високо исо този сензор се справя мноого по добре от никоните, цветовете много по лесно се изкарват после с леки корекции в лайтрум (ползвам основно лайтрум за конверсия) но все още не могат да стигнат живия цвят на моето К-1 с което съм свикнал и продължавам да ползвам за арт и за професионалната си работа. Пексел шифта при К-1 е нещо което върши чудесна работа за пейзажистите и хората, които искат максимум картинка, при Сони е едно недоразумение все още, а и има доста да поработят върху стабилизацията си като цяло :/

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   27-10-17 12:02

Saxon
Ламелко е напълно прав
Светлосилата на обектива с нищо не зависи от кропфактора на матрицата. Обектив с светлосила 1,8 си е 1,8 на всички матрици.
От кроп фактора зависи дълбочината на ДОФ-а.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Тед   
Дата:   27-10-17 12:06

botzi, наясно съм че никой от нас няма А7Р3 - шутербъга са качили големи, и пишат, че е бърза - снимали са танцьори и са ползвали ProFoto.
Посред бял ден не ми трябва. Сега, който е наясно и с повече опит, едно е с 85 на 1.8 и друго с 135 на 2 при движещи се обекти откъм АФ. Обективите трябва да се познават от- до - бленди, дистанции, бокета, за да направиш нещо, което ти се иска. Иначе другото е както и каквото стане.
Бленда 4 - мен не ме вълнува. 2.8 иди дойде, ама 4...тия обективи не са за мен, извън студио.
Аз съм гледал през ел.визьор ... на мен ми е терсене - не съм свикнал ли, лаг, окото ми не е чисто. Но всеки е самостоятелна единица.
Ако А7р3 не са го датамънили в това отношение, то сигурно А7Р4 ще е още по-добре.
Сега който иска пейзаж - ето ти 42 мпкс и динамика. Но на lowlight, ако се дъни ... мне.
Ще разберем, ноември тръгва на пазара. Една вечер да ми го даде някой - ще ви напиша качествено "канонско ревю" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-10-17 12:14

Абе той lamerko e прав, ама и Saxon е прав [smile] .
Ако говорим за светлосила на обектива, 1.8 си е 1.8 на всякаква матрица.
Но ако включим и ДОФ, и шум на високо ИСО, тогава малките матрици издишат и им трябват по-светли обективи, за да докарат сходно изображение като дълбочина на фокуса и шум на високо ИСО.



Публикацията е редактирана (27-10-17 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: IDA   
Дата:   27-10-17 12:58

Много ми е интересно, след като наливате толкова пари във всеки нов ъпгрейд, това направи ли ви по-добри фотографи, повиши ли ви производителността, въздействието на снимките и съответно доходите ви от фотография? Още повече ми интересно, с какво точно ви ограничава сегашната ви техника, че сте готови да налеете поредната торба пари за нова система, основана на A7R3. И наистина ли сте толкова сигурни, че колекцията ви от канонски обективи ще работи абсолютно безпроблемно с това Сони. Ами ако не работи? Тогава какво правите? Пак ли ще налеете 20 бона за съответните обективи на Сони? А след година, като излезе A7R4, отново ли ще налеете още една торба пари за поредния ъпгрейд? И докога така?

Говорите си така, сякаш сте деца на някой арабски нефтен шейх. Нали знаете американската максима:

Любителите се терзаят за фототехниката, професионалистите - за парите, а творците за светлината.

Четейки тази тема, направо не мога да повярвам, че хора, които се занимават с фотография от десетилетия и имат претенции да са големи фотографи, в това число и професионални, са все още на първото ниво от тази максима.

Снимайте бе хора, не си губете времето и парите за глупости!



Публикацията е редактирана (27-10-17 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   27-10-17 13:42

Именно radikyokushin  и специално за dtangelov и други неразбрали, ще взема да се самоцитирам

Да, точно това искам да кажа - 2.8 е същото като количество светлина на единица площ, но : Като ДОФ 2.8 за кроп е същото като 4 за ФФ. Като шум АПС-Ц е с един стоп по-зле от същото поколение ФФ, а м4/3 с два стопа. ФАКТ.


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: lamerko   
Дата:   27-10-17 13:51

Мисълта ми беше, че е по-правилно когато се говори за "физика" да слагаме светлосилата на първо място, а не компресията (ДоФ). И както вече споменах - ДоФ-а може да е търсен по-плитък, но и по-широк... например в по-мрачни помещения, където не е удачно да монтираш цялостно осветление, а насочената светка би прецакала кадъра - по-ценното е да имаш колкото се може по-светлосилна оптика, но да не цепи косъма на две. Да видим Фуджи дали ще изкарат 33/1.0 - ще ми е весело за сравнения :)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   27-10-17 14:03

Аз ти разбирам мисълта, въпреки че тя е доста объркана. Компресията и ДОФ-а са съвсем различни неща и нямат нищо общо помежду си. Плитък/широк ДОФ и т.н. също ти се бъркат като понятия. Компресията на перспективата зависи от разстоянието между тебе и обекта и зрителния ъгъл на обектива (съвкупност от фокусно разстояние и петно на проекция), а не от светлосилата. Както и да е. Светлосилата, чувствителността, фокусното разстояние и дълбочината на рязко изобразяваното пространство (ДОФ) са доста свързани параметри. Поради тази причина ти обяснявам, че е все едно дали снимаш с кропка на 30мм и бленда 2.8 при 100ИСО или на ФФ на 45мм и бленда 4 при 200ИСО. Резултатът ще е същия. Нещата не опират само до обектив, а до съвкупност обектив/матрица. Затова е редно 23/1.4 за фуджи да се сравнява с 35/2 за ФФ системи и 17/1.8 за Олимпус м4/3 с 34/3.6 за ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   27-10-17 14:22

Saxon
1. "Поради тази причина ти обяснявам, че е все едно дали снимаш с кропка на 30мм и бленда 2.8 при 100ИСО или на ФФ на 45мм и бленда 4 при 200ИСО".
2. "Затова е редно 23/1.4 за фуджи да се сравнява с 35/2 за ФФ системи и 17/1.8 за Олимпус м4/3 с 34/3.6 за ФФ"

Ми не е редно щото от второто уравнение вече липсва параметъра ИСО. Второто е вярно само за ДОФ.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-17 14:40

Dtangelov уравненията са верни за плитък доф и високо исо.

Ако си на базово исо пак са верни, но картинката е по-тъжна, щото на исо 100 фул фрейма с хубав обектив вади по-остри снимки и отделно има по-нисък шум и повече динамичен обхват и повече цветове.....

Ама цялата работа е, че си трябва подходящия инструмент за дадена работа. Тая нова алфа до голяма степен обезсмисля обаче малките сензори. Малкия сензор е поносима само за компромисни снимки със зум явно, щото пестиш много тегло, но спестяваш и качеството.



Публикацията е редактирана (27-10-17 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Saxon   
Дата:   27-10-17 14:49

dtangelov, параметърът ИСО е винаги там, защото обективът е свързан с матрицата в една система и както казах при еднакви като поколение матрици разликата между АПС-Ц и ФФ е един стоп в шума и исото.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: goldstar   
Дата:   27-10-17 16:41

Чудя се защо има никонски и канонски едноцифрени тела по над 10 бона след като огледалото това , огледалото онова[smilie11] . Простете ми за глупавия въпрос породен от вашите изказвания[beer] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-10-17 17:16

Да се върна на малкия роу - ако имаше опция за малък роу 24мп - щях да снимам 90% от времето в този режим [smile] просто нямам нужда от 42мп през цялото време, а един бикубично свит роу няма да има недостатъци, бих казал ще има само плюсове. Затова - ДА трябва ми малък роу. Предполагам в бъдещи модели ще се сетят... това е единственото в 7р3, което ще ми липсва сякаш и го има вече в Д850. Още не съм видял лично как работи, но това което казаха собственици на никона е че е като ресайзнат в шопа файла без скипване на редове и др. глупости, които имаше канонския малък роу преди време.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: stzz   
Дата:   27-10-17 18:42

Що хората обичат да ги лъжат с шарени бонбони......[smilie11] .......не знам!


https://www.sugarlandbg.com/media/62/56.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »