Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: marvesss   
Дата:   08-12-17 16:46

Прав си... тъкмо отворих RAW–а (брех, трябваше да пренаписвам EXIF-а) и след лек 0.1px шарп придоби почти същия резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: nsirakov   
Дата:   08-12-17 17:50

chukov написа:

> Чета и си мисля?
>
> Допреди 10-на години очевидно не е
> имало фотография
>
> Как ли са снимали с тогавашното
> ниво на техниката, акълът ми не го
> побира.
>
> Иска ми се да видя къде точно ви
> ограничава техниката, която сте
> имали допреди година - две


Да заостря вниманието на аудиторията с един хубав пост, който остана невидян според мен...

Пенчо, според новите техноманиаци фотоапаратите днес не се нуждаят от онази важна частичка наречена ЗАУ... затова, защото не ползват зАУ, на тях им трябват нови АФ системи, нови пиксели и прочие...

Тези от нас дето снимат с 10 годишна и повече техника... в малка или голяма степен имат ЗАУ.. ето защо снимките им стават ако не по-хубави от новите техноиграчки, то поне толкова хубави... без проблеми с фокуса, без ядове с рязкостта, да не говорим за цветовете...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Petri   
Дата:   08-12-17 17:59

Тези от нас дето снимат с 10 годишна и повече техника... в малка или голяма степен имат ЗАУ.. ето защо снимките им стават ако не по-хубави от новите техноиграчки, то поне толкова хубави... без проблеми с фокуса, без ядове с рязкостта, да не говорим за цветовете...[shtrak]


Това за автофокуса обаче е относително. Ако снимаш гола моделка или пейзаж, не ти трябва кой знае колко бърз фокус/автофокус. Ако снимаш нещо динамично обаче, автофокуса си е важен и затова аз лично разчитам повече на новите технологии [thankyou]



Публикацията е редактирана (08-12-17 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-12-17 17:59

nsirakov, [shtrak]

... не ни отнемай удоволствието от хубавата техника, моля! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-12-17 18:31

Е сега какво новата мода ще е да снимаме с 10 годишни камери ли [smilie5]

Ето моите проби от пикселшифта - линк

Има смисъл при големи увеличения за принт. Почти елиминира моарето, измисления детайл от демозайкването на байера и малкото шум, който се получава при единичен кадър. В сегашния му вид е почти неизползваем понеже се налага конверсия със сонешкия софтуер, който е дърво от което и чеп за зеле не става. Но се надявам в бъдеще да го развият защото има потенциал в това нещо. За разлика от пентакския и олимпуския пикселшифт, този позволява ползване на светкавици (макар и на 1/13с), което е голяма екстра за ситуации където бих използвал като цяло пикселшифт.


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: marvesss   
Дата:   11-12-17 13:14

a7RIII vs a7RII low-ISO EDR/

"You can see that the a7RIII curve is closer to the ideal straight line. The a7RII curve bends over. Bill Claff has noticed this also and speculates that the reason is that the a7RII did not actually have a 14-bit analog-to-digital converter (ADC). He thinks the camera got to 14-bit precision by making 4 12-bit conversions and summing the results. It looks like the a7RIII actually has a 14-bit ADC. It could be that there’s another source of additional post-amplification read noise in the a7RII, but I’m thinking that bill is probably right."

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: alext   
Дата:   11-12-17 18:24

Канонски обективи на a7r3

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 19:13

Автор: alext [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-12-17 19:34

Тоя образ тества на 1/60с с движещ се модел... иначе да вижда се, че бачка. Аз вече тествах малко с канонски 35 1.4 и 85 1.2 II и двата бачкаха много добре. На лято като почнат сватбите все ще се засека с някой канонджия на събитие и ще разтествам и други. На представянето във Варна пробвах 24-70 II и също добре работи, но не следи толкова добре като нейтив 24-70 2.8 сонешкия, който беше нереалистично бърз. Ако някой от Варна му се тества може да измислим как да стане, че и на мен ми е любопитно.

ПС А7р2 работеше много добре със 135 2.0, 70-200 2.8 II като бързина, хем не е върха на бързината. Новата очаквам да е супер с тях. А9 беше много бърза с 85 1.2 II, все едно беше закачен на 1дх2, където всички бавни обективи на канон се забързват по принцип.



Публикацията е редактирана (11-12-17 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Vikigeorgiev   
Дата:   19-01-18 10:29

Браво, добро представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: chacho2112   
Дата:   10-06-18 17:11

https://www.youtube.com/watch?v=_Bqf5biBJkQ

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   11-06-18 18:41

Я имало темичка за Р-ката.

Камерката е много добра.

От моите наблюдения

1. АФ е същия като на А7м3, но върху по-малка площ т.е. в края на кадъра най-ляво и най-дясно няма сензори. Като скорост и чувствителност няма разлика с А7м3. Дори може да е една идея по-добре на тъмно.

2. Шума е малко повече от А7м3 дори на средно високи иса

3. Детайла е повече, а с пиксел шифт много повече. Обаче картинката не е толкова остра обикновено - А7м3 има по-остра картинка дори в РОУ не знам защо. А7р3 си е нормална картинка, каквато съм виждал от много камери преди, просто е 42МП. С Пиксел шифта картинката е различна т.е. там има повече детайл осезаемо спрямо, това което съм свикнал да виждам.

4. Цветовете са много приятни като А7м3 - за JPG говорим

5. Пиксел шифта е интересен предимно за много статични сцени т.е. интериор, скали, архитектури. Пейзаж май е проблем с пиксел шифт, щото листа и разни други неща са в постоянно движение.

6. Файловете са прасета - 40 и 80 МБ (лайтрума на малко по-стара машина с 16ГБ рам е неизползваем. C1 бачка поносимо и на таблет с 8гб)

7. Следящия фокус със заключване на обект е различен от А7м3 - моята теория е, че А7м3 е с по-нов софтуер.

8. Интересно на новите камери е, че следящия фокус май е по-използваем от единичния в доста ситуации....следящия не хънти, докато единичния понякога прави глупости

Ето тука една буба


https://farm1.staticflickr.com/912/28216207148_d7fb79eecc_h.jpg


Macro by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (11-06-18 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: alext   
Дата:   11-06-18 23:59

[smilie24]
Как ти се струват визьорите на двата, сравнени с a7II примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   12-06-18 00:12

alext написа:
> Как ти се струват визьорите на
> двата, сравнени с a7II примерно?

М3 е с визьора на Р2 т.е. същия като М2, но с по-добра оптика т.е. по-ясен.

Р3 има малка разлика най-вече с ръчния фокус и в пийкинга. По-голяма резолюция има. С някои обективи ми помага с други странно как са ми по-зле резултатите. Може би иска повече свикване а аз почти не снимам с ръчния фокус.

При снимане с АФ няма осезаема разлика т.е. не бих решавал между м3 и р3 базирано на визьорите. Резолюцията и големината на файловете са решаващи, може би малко по-широкото покритие на АФ зоната на м3.

р3 май има и по-хубав екран ама пак разлика голяма не виждам. Не е Канонски екран.

Имат тъч и поне на р3, с който натрупах повечко опит с тъча, от време на време се бъгва и не ще да реагира на пипане...след малко тръгва....слава богу може с джойстика да си местиш точката, докато тъча се мърдосва

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Funf   
Дата:   15-06-18 20:12

Заслужава си апарата. По добър е от никон, по добро меню, фокусната система е супер много точки фокусно, по лек е джобен 657 грама срещи 1005 за никона. Джобен апарат е Сони а7р 3, докато никона не е практичен и удобен. 5000 лв за сони а7р 3 заслужават си от Америка. Естествено бг 6500лв изкуствена цена.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: StraightEse   
Дата:   15-06-18 21:04

Offtopic: Funf, ти си първият, който виждам да смята менютата на сони за по-добри от никонските. Обикновено хората смятат менютата за един от най-големите минуси на сони. :)



Публикацията е редактирана (15-06-18 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-18 00:55

Абсолютно! Няма такава дивотия като менюто на Сони. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   16-06-18 00:57

StraightEse за мен менютата на про серията на никон са тотално неизползваеми. Имах такъв за една година - не можах да се преборя. Трябва ти второ висше.

Сонитата в общи линии копираха същата идея - всякакви глупости в менюто и никакви хитрини - всичко си има отделна опция.....(минолтите едно време и първите сонита ДСЛР-и имаха много хитрини: комбинират 3-4 функции в една опция на менюто, автоматизирали бяха доста настройки....Модерните хора обаче искат пълен контрол и ....може би е по-добре). След 3-4 години ползване имам смелост да кажа, че мога да си настроя бутоните и къстъм менютата....

Та никон или сони е изцяло въпрос на навик. Да сложни са нещата, но Никон със сигурност не е по-прост или лесен.

Хубавото на Сонитата е, че за разлика от Никон всички опции ги има на всички апарати. Не е като Д750 орязан до неузнаваемост спрямо д810. Каквото има като опция в А9 има го и в А6500 и всички по средата.....не да махнат 100% зума или настройката на АФ или друга никонска простотия. Дори бутоните на А9 и на А7р3 и А7м3 са еднакви на 100% - никакви разлики!!

Канон не съм ползвал особено про сериите, но подозирам поне от това дето съм челза 1дх, че е същото изобилие от безумни опции....



Публикацията е редактирана (16-06-18 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Funf   
Дата:   18-06-18 10:14

Малко леко компактно тяло 657 грама спрямо 1 кило. Менюто на Никон е гадно Пълен ХАУС Е ЗА МЕН просто не мога да свикна на канон детска игра, а на Никон просто няма шанс АБСУРД Сони то на мен ми харесва менюто им разбираемо за мен е готино никон КОШМАР, ще съжаляваш ще си дал 6 бона за д850 и не можеш да свикнеш с менюто. Не е подредено няма ред в менюто на Никон, а на Сони има.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: blr   
Дата:   18-06-18 10:54

написа:

Менюто на Никон е
> гадно Пълен ХАУС Е ЗА МЕН


Тоест, да разбираме, че когато използваш това меню се чувстваш като у дома си.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Funf   
Дата:   18-06-18 14:33

[smilie5] Ела ми на гости ще видиш хахха [smilie5] обаче при мен гостите са много и на сутринта всеки го боли нещо, кои г*з, кои глава, кои уста, кои ръка и т.н малко е опасно. Сони имат супер меню това че вие сте с други виждания, и възгледи си е ваш проблем имате вид тука на шайка комунисти. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: blr   
Дата:   18-06-18 16:42

Добре, ще дойда, но щом ще боли ще доведа и доктор ХАУС.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: DAOSA   
Дата:   18-06-18 16:55

[smilie5] Някои не могат да пишат а дават компетентни мнения.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-06-18 23:47

Хаус
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-06-18 13:43

Автор: DAOSA
Дата: 18-06-18 16:55
Някои не могат да пишат а дават компетентни мнения.


Присмял се хърбел на щърбел!
Като имаш претенции, поне си поправи пунктуацията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »