Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: A7R III официално
Автор: Dragobat   
Дата:   28-10-17 15:54

Много е хубаво продължавайте така,че май много сте на опашката!!!

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-10-17 16:59

Не става въпрос за снимане в jpeg, там е ясно, че фиджи са задобрели най-много, както казва ombre въпроса е след интерполация на нека да го наречем условно “суровия файл” - с възможно най-малко интервенции цвета на кожицата да е “най-приятен”. Втория пример на мен лично повече ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: alext   
Дата:   28-10-17 20:56


http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a7r-iii/Z-A7RIII-comparison-images-635.jpg





http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a7r-iii/sony-a7r-iiiA.HTM#comparison

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   28-10-17 21:13

Ама тоя Канон за нищо не ставал [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-10-17 22:01

Ми баш за нищо не става.Това е изкуствена леща, отблизо погледнати тия лещи имат точно такава текстура, каквато я показват никонът, фуджито и сонито. Канонът показва един конюктивит :)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   28-10-17 22:26

Да то е и изкуствена кожа.
Точно както я показват частично Фуджи и абсолютно Никон и Сони, но пък какъв динамичен обхват имат за компенсация - изобщо не е нижно да се учиш да експонираш правилно.
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   28-10-17 22:59

Абе то е ясно че няма как 30mp камера с нормален АА филтър да вади детайла на 42, 45 или 50mp без ....Ама Канона няма да извади и моаре, което и на сонито и на фуджито и на никона ще се вижда при повечето снимки на дрехи.....тотален фейл е липсата на АА филтър!! Канон им се кефя, че удържат пред малоумния стремеж за невидим детайл.....

Теста обаче май е за цвят на кожата в JPEG на автоматичен бял баланс и всъщност Фуджито е отвратително зле за мен....

Канона обаче кърти.....сонито и никон за мен са малко след това

Ето по-големи кадри да е по-ясно кoлко "хубаво" фуджито за следващия, дето ще обясни нещо за JPEG

Canon

http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-5d-iv/THUMBSVAR/Y-5DIV-a7riii-compare-_84A3776.JPG




Sony

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a7r-iii/THUMBSVAR/Y-a7r-iii-DSC00182.JPG



Nikon

http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d850/THUMBSVAR/Y-D850-a7riii-compare-aRGB-DSC1788-ACR.JP


това все едно със Samsung Galaxy е снимано а не със среден формат.....фуджи де....

http://www.imaging-resource.com/PRODS/fuji-gfx/THUMBSVAR/Y-GFX-a7riii-compare-DSCF0013.JPG




Публикацията е редактирана (28-10-17 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: EresSs   
Дата:   28-10-17 23:08

[smilie10] "Due to the RAW profile for the Sony A7R III not yet being available, we are comparing JPEG images. The Nikon D850 image was converted from RAW with ACR default settings."
[smilie18] [smilie18][smilie18]

А на снимаката от 5D Mk IV изобщо дясното око не е на фокус... поредната подвеждаща статия от IR [smilie23]



Публикацията е редактирана (28-10-17 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: victory13   
Дата:   28-10-17 23:13

Е то с просто око се вижда, и че всяка "чете" белия баланс както и дойде [smilie18]
ИР ше заработят някой леФ и от тоя "тест" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-10-17 23:34

IR от доста време са тотално в алабалата :) това не е тест, а кликбейт. Какво изобщо са тествали не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-17 00:03

Simb0n40 написа:

> IR от доста време са тотално в
> алабалата :) това не е тест, а
> кликбейт. Какво изобщо са тествали
> не знам...

Специално казах за какво става дума. От един месец разни хора ми скачат да кажат колко як цвят вади фуджи

Ето ти от тази тема

Автор: dtangelov
Дата: 28-10-17 12:34

Фотошоп, цветни пространства, задължителна пост обработка за да приличало на нещо!
Абе Вие фотографи ли сте или бояджии?


Автор: ombre
Дата: 28-10-17 10:42

Типично сонешки,затова разкарах моето А7м2,и се орентирам към фуджаците.Просто тяхната картинка,ме кефи максимално,нищо че са кроп.


Та да обсъдим Сонешките цветове и тия на фуджи при заснемане на една и съща ситуация с автоматичен баланс и JPEG......където фуджаците.Просто тяхната картинка,ме кефи максимално

В РОУ файловете цвят няма. Там цвета идва от профила и демозайка.


Хайде някой на две на три да ми разтълкува готиния фуджи цвят........явно не разбирам, но смело заявявам, че телефона ми Самсунг от последните има по-"хубав" цвят.



Публикацията е редактирана (29-10-17 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-17 00:11

Е така както си говорим единствено Канон имат "хубав" цвят горе долу от цифровите фотокамери на JPEG. Доста усилия са положили специално за тоновете на кожата в портрети и си личи. Вярно най-мнoго си личи в снимките от спортни събития, щото в другите жанрове хората ползват RAW предимно...... Та предлагам официално тая дискусия да я затворим

Който каквато глупост иска да си купува. Важното е да се кефи.



Публикацията е редактирана (29-10-17 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: dtangelov   
Дата:   29-10-17 00:30

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: StraightEse   
Дата:   29-10-17 07:59

https://www.youtube.com/watch?v=iLA5o9oiEo4




Публикацията е редактирана (29-10-17 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: ombre   
Дата:   29-10-17 08:51

Кире,при цялото му уважение,човек,ти си единствения,който плюе по Фуджи.За разлика от теб,никъде не казах,че сони е лошо,тъкмо обратното,за разлика от твоите постове дето фуджи били сапунерки и още някакви определения,които не помня как ги наричаше.Единственото смислено нещо което си казал,в предния пост е ,че всеки да снима с каквото му е кеф.Интересно тия дето снимат с фуджи,канон,никон,оли и др,по зле ли са от теб,може би си единствения,по който трябва човек да си сверява часовника,ама като гледам си единствения мохикан на тема сони.Другите просто са обективни.И аз харесвам сони,вече го казах,но и казах кое не ме кефи и то в определени модели.А това,че сравняваш тела си с фуджака,ако на някой му се занимава да коментира подобна глупост нека го прави,аз лично го смятам за губене на време.Стана дума за среден формат,ето едно набързо намерено в мрежата,на мен ми харесва:

https://www.prophotonut.com/wp-content/uploads/2017/04/Mischkah-Scott-GF-110mm-001.jpg
https://www.flickr.com/photos/dams38/35525022780/in/pool-2316156@N22/
Има екзиф...:)Втория си е с т10.
Желая ти много хубави кадри с 7III,знаем,че ще го купиш.Снимай с както ти е кеф,но няма нужда от хейт,че фуджи не става,че 850 бил в пъти по зле от 7р2 и т.н. и че никон са пред фалит и са ги купили фуджаците,или други бяха.Защо казвам това,за да видиш колко безсмислени постове публикуваш тук,а те в крайна сметка нямат общо с истината.Поне до този момент.
Приятен ден и на фокус.



Публикацията е редактирана (29-10-17 08:57)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: virosh   
Дата:   29-10-17 09:11

@ombre [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-17 09:21

Кирил основно гледа и пуска как други правят нещата...Това е доста лесно. Аз бих му пожелал да снима 1 година, даже 2 с Pro-2 на Fuji. Непрекъснато, без Sony да му пречи. 100% после ще показва с години как е ОК за всички.
Иначе, камерата А7RIII е екстра, бори си се с недъзите от преди, логично да направят нещо по-добро. За другите камери, няма смисъл да се сравняват толкова. Само остава нещо и по-достъпно да пуснат, този път Сони тръгнаха от високото към ниското.
А7RII вече има бройки по 3500, наближава добрата и точна цена. Не може все да сме на върха.
Обработката на кадри след заснемане става все по-важно, но и все по-тежък и тъжен процес...

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-17 09:21

Ombre коментирай хубавия цвят на снимките? Нали идваш в тема за Сони и гръмко казваш че цвета им е зле - цитирах те. Обясни ми от горните примери добрия Фуджи цвят. Това са 4 снимки на една ситуация. Хайде никона го декласираме, щото е от лайтрум и не е правилно, вероятно камерата щеше по-добре да се справи.

Пак ти казвам субективно в подобни ситуации телефона ми дава по-точен цвят.....

Ако няма какво да кажеш по-добре не го казвай.

Между другото ако толкова се държи на жПег горе съм писал коя е марката фотоапарати които имат най-добрия цвят в тоя формат....вижда се и при примерите доста ясно. Не е Сони в тоя случай....

Сони имат едни режими в апарата. Последно ан некс-7 ги пробвах и бяха доста добри. Дори с едни пичове от ДхО си писахме, щото не е много лесно в редактора роу да докараш нещата дето прави апарата. ДхО специално може, лайтрум още не може (няма еквивалент на ДхО лайтинг или ДРО).Ама на фул фрейма ми е тъпо да снимам jpeg. Цялата идея с която дадох повечко пари за камера и обективи е да имам повече възможности и част голяма от това е 14 битовия файл. Много ми се иска да има 16битови файлове. Този сензор на Сони и този на д850 мисля, че са достатъчно съвършени да изкарат детайл и в 16 бита. Факта е, че в горния сегмент с подобна технология на сензорите има 16 битов цвят както във видео така и фото....

Това е истинско предимство.

Иначе ползвай си режимите имам портрет има и пейзаж. Пейзаж ако не ме лъже паметта оправя зеления цвят в JPEG а другото оправя цвета на кожата.....



Публикацията е редактирана (29-10-17 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: victory13   
Дата:   29-10-17 09:27

Може би скрита любов... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-17 09:55

ЗАциклянето в обработки не води до нищо добро...Тия кадри примерни нищо никога няма да значат.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: Тед   
Дата:   29-10-17 09:59

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a7r-iii/Z-A7RIII-comparison-images-635.jpg


Така е за АА филтър, но тука, ако са снимали всички с 24-105 обектив, и това е Канонския - така е, обективът на Сони е по-остър. Като гледам окото и при нас е такава остротата въпреки че е на ф8 и с контролирана светлина.

За цветове - само да ви кажа - няма камера с верни цветове - не е направена. Всяка камера има цветови дисторсии - дори от една и съща марка, но последващ модел или клас. Няма 1:1.
Може да направите "точни" цветове с xrite color checker passport, като си създадете профил, ако е необходимо.

При цветовете ви давам пример с А7Р2 и Сони 85 1.4 и Canon 85 1.2 - да видите обективите как цветопредават на една и съща камера и настройки / тоя дето е снимал единия кадър не е на фокус за канон, а другия на сони и той нещо е с избягъл фокус, но на отворени бленди всичко е възможно/.
На цвят и на вкус надали ще има доволни, но всеки харесва различно. Ако има постпроцес всичко става още по-различно. Но най-много си личи разликата по кожата на бебета - като канонския цвят няма ...[smilie24]
Кадрите 85-ици

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-17 10:01

Квако стига писахте глупости. Не става дума за зацикляне. Става дума да мога да отворя сенките, да изкарам детайл от облаците и такива неща. Обработки за 10секунди дето стават.......

От JPEG не може да изкараш много ако не е станал перфектен.

Не ми тежи с кепчър 1 и 42мп файл. С лайтрум не работи. Моите снимки не са кой знае какво. Щракна си нещо и искам да си го видя както ми харесва. Толкова простичко е.

Какво дискутираме дали камера за 7 хиляди има смисъл от роу? Или за 15 хиляди както е gfx. Това е несериозно.



Публикацията е редактирана (29-10-17 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: boni   
Дата:   29-10-17 10:15

При мене лайтрум и АЦР с а99мк2 ( 42мп) работи перфектно и много бързо, дори и на стар 4 годишен лаптоп i3-ка. Имам си разработен идеален цветен профил за Сони, нямам никакви грижи. Цветовете са си ОК и на 20 000исо - пример - отразена светлина от екран на проектор, с просто око не се вижда абсолютно нищо. 135мм, Ф1.8, 1/50 от ръка :

http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD59ea6fe014e3f/107762.jpg



25 600 ИСО :
http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD59ea6fe014e3f/107780.jpg



16 000ИСО :

http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD59ea6fe014e3f/107779.jpg



Друг пример - 32 000 ИСО, старата минолта 50/1.7 , на 1.7 , светлината е от малък огън, с просто око не се виждат, през електронния визьор се виждат идеално:

http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD59ea6fe014e3f/107750.jpg



Не ми се мисли как ще е без загубата на светлина от полупрозрачното огледало:))



Публикацията е редактирана (29-10-17 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: kvakioh   
Дата:   29-10-17 10:35

Кирил, противоречиш малко. Къде бяха кожа, портрети, къде облаци. Има и похвати и стил, където някакви сенки и облаци са по-добре да не се пипат, даже това се харесва и подкрепя, обосновава защо сенките да си останат черни е най-готино, това е от топ фотографи, не от DXO някакви лабораторни хорица, натискащи бутончета на апаратура, която е дори стара.
С тия портрети се прекалява доста, има достатъчно много хора, даже са повече, дето не снимат нищо освен някаква сянка в картинката...Най-малкото че има доста повече стъкла, които не стават за портрети показва, че няма смисъл да се дипли толкова.
Lightroom е за масовката, Photoshop е изконното. А може да си направим тема за обработка, сега има десетки програми както има стотици камери и става мазало. Fuji определено имат проблем с обработката на RAW. Цветовото се изкарва по-трудно. А и е доста субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: A7R III официално
Автор: ombre   
Дата:   29-10-17 10:48

Кире,прав си.Фуджи не стават.Казваш ми за горните снимки,ама не се знае коя камера с какви настройки е,осветление и т.н.,да не задълбаваме,но пък удобно премълчаваш кадъра от средния формат,детайла,цветовете,също така и пейзажа с т10 и китака 16-50....:),може и на теб да не ти харесва,но аз виждам хубави плътни цветове...:)Бих искал да имам телефон като твоя.Спирам с спама,може би не схващаш,че някои твои твърдения,са някак само твои...;).Сонито е страхотна камера,и това никой не го отрича,но не бива да се отрича и другото.Просто изразих мнение,че новите камери ми дават по пластамосва визия при портрети и толкова,и то сравнена с други марки или дслр на сони,и това не е само мое мнение.Тук не става дума за 14-16 или 2000000 бита,това е за техно.........,а за самата картинка,за онова усещане,че отзад на обектива не е завъртян компютър.Когато човек като теб,задълбал яко в техническите данни на всяка нова камера,особено преди да е излязла и се изказва толкова категорично,съм наясно,че всеки един пост в тази насока е глас в пустиня.
Относно некс 7,не съм го имал,но за кратко имах възможността да снимам с него,както и с на наш общ познат некс f3,еми картинката повече ми харесва,и то с китака 18-55 и 50/1.8 за е-маунт.Много по истинска и реална ми стои,мога да покажа пример с него и и А7м2,с 7-цата не мога,понеже сесията която правихме,изрично ме помолиха модела и съпруга и да не я показвам.С една дума,ако избирам например м/у а6000 и некс 7,бих избрал последния,и то не заради фокуса дето е незнам какви си части от секундата кове,а заради крайното изображение,което лично на мен ми харесва повече.В крайна сметка,това е най-важното,крайния резултат.Човека с ф-ката го познаваш и е на същото мнение като моето,а имаше 5-ца и 6000 преди това.Желая ти успех и снимай повече,нека фотографията ти носи повече кеф,от това да плюеш по марки с традиции,някак другия кеф е по гот...[beer]

Бони страхотни примери...[smilie24]



Публикацията е редактирана (29-10-17 10:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »