Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   18-10-17 14:26

Здравейте, от няколко дни се каня да попитам... само мен ли ме притеснява това нововъведение в сайта ? Какво имам предвид - разглеждам си, гласувам си, но ..... не знам на кого са харесаните от мен кадри ! А с тази 3 дневна анонимност едва ли ще узная ! Или за да узная, трябва да се ровя във всички галерии доста страници назад ! Нека да си я има тази анонимност, но поне след гласуването автора да става видим за гласуващия ... иначе по сегашният начин (поне за мен) доста прекрасни кадри ще си останат с анонимен автор !

Поздрави,
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: iasen2   
Дата:   18-10-17 14:29

Много добро решение на администраторите, поздравления !
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: colorphoto   
Дата:   18-10-17 14:35

По-добре е с 3-дневната анонимност.

Е,ако може СЛЕД гласуването да видя за кого съм гласувал ще е идеално наистина.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   18-10-17 14:37

Това имам предвид, corophoto !
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   18-10-17 14:51

Какво значение има за кого е гласувано? Ако толкова му е харесала на някой тази снимка, да си я слага в любими и след няколко дена ще разбере. Поздравления на админите за инициативата. Отдавна трябваше да се направи това тук.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Dora93   
Дата:   18-10-17 15:21

Не че нещо, но така съвсем се обезсмисля гласуването, ако няма да научиш автора.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nyamago   
Дата:   18-10-17 15:21

Наистина: какви проблеми (технически или социални) биха възникнали ако авторите се появяват / разкриват веднага след гласуването (точно така, както съобщението "Вече сте гласували")?
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: красис   
Дата:   18-10-17 15:26

И защо е тая анонимност????
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: uri64   
Дата:   18-10-17 15:27

Според мен е добра идея.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Imaginarium   
Дата:   18-10-17 16:02

Само едно ще кажа, откакто я има 3дневната анонимност, кадрите появяващи се на заглавната страница са В ПЪТИ по-хубави отпреди.
Много добро решение за справянето с шуро-баджанащината във форума.
Да, може да се добави тази функционалност автора да става видим след гласуване и да няма опция за промяна на гласуваните точки.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Kalimas   
Дата:   18-10-17 16:17

Аз съм за 3-те дни анонимност и докато текът 3-те дни, снимката да не се вижда от други потребители в профила на автора. Така както беше в конкурса за София.
Иначе като гласуваш да ти изпише кой е автора си е ОК. Може и някоя критика на лични да му драснеш така. [smilie3]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: deerstalker   
Дата:   18-10-17 16:23

"шуробаджанащина" вече няма да я има, какво ще правят [smilie5]
горките завалии, кой ще им вдига рейтинга на снимките



Публикацията е редактирана (18-10-17 16:29)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: vladod   
Дата:   18-10-17 16:24

Отлична идея !!! [beer]
Ако премахнете и Б-точките, още по-хубаво ще стане... а нЕкои могат и инфаркт да получат :) :) :)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nsirakov   
Дата:   18-10-17 16:34

доста от аноинимните снимки се появяват на стените на авторите им във фейсбук като директен линк.. ама... то си е до его...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: silvesar   
Дата:   18-10-17 18:13

Съгласен съм с nsirakov. Няма как автора на дадена снимка да е анонимен след като е качена във facebook.



Публикацията е редактирана (18-10-17 18:13)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: r_rusev   
Дата:   18-10-17 18:30

Добро решение. Предлагам още по-добро: /според мен/
7 -дневна анонимност и след това без право на глас
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: hardcpz   
Дата:   18-10-17 18:41

и аз съм на мнение, че въвеждането на тази мярка е най-доброто, което можеше да се случи, за да спрат определени хора да си го подават един на друг [smilie5]

да, опцията да се види автора след гласуване би била полезна, но предпочитам да не мога да видя автора изобщо, отколкото да гледам снимка на стадо овце направена през балкона, която е събрала 150+ точки, а кадри в които са вложени часове (понякога дори дни) труд и подготовка да бъдат избутвани в ъгъла заради силата на масата.

едит: фейсбук нямам, така че не ме бърка, ако публикуват[smilie5]



Публикацията е редактирана (18-10-17 18:42)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-10-17 19:32

Браво за решението и от мен. [smilie24] [smile]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: spotter84   
Дата:   18-10-17 19:38

С две ръце подкрепям! Браво! Това и ще мотивира много повече хора да разглеждат повече кадри още от нови предложения.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: stukloplast   
Дата:   18-10-17 19:52

Нищо няма да се промени, точно поради причината, която Сираков изтъква, да не говорим че и "нашепване" се практикува.

Все пак живеем в шурогария...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: rminchev   
Дата:   18-10-17 20:37

Включвам се в темата само да поздравя администраторите за решението
и считам, че тридневен срок на анонимност е малък.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: шдфдшд   
Дата:   18-10-17 20:45

...аз съм "за" анонимността...
..."анонимността" ,обаче ,има пробойни...някои бяха запушени , но има още...
...в момента , мога да видя автора на всяка нова снимка , като я прибавя в "любими" и после я изтрия оттам...
...може да има и други начини...не знам...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: тьма   
Дата:   18-10-17 20:56

Другият начин е да си изчакате спокойно трите дни, а вие да се абонирате за следващи коментари - така ще виждате и как другите я оценяват, а след трите дни ще видите и името на автора - за три дни няма да вдигнете кръвно, надявам се.[smilie3]

[smilie24] за анонимността!

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-17 20:59

Наистина добро решение на "ръководството" :) Определено нивото на селекция се вдига така.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: sherbit   
Дата:   18-10-17 21:13

3 дневна анонимност на коментарите ще е екстра.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: тьма   
Дата:   18-10-17 21:16

sherbit [smilie24]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: philip   
Дата:   19-10-17 00:32

"Ако шЪ е гарга да е рошава"[smilie25] Та, ако ще е анонимност, да е пълна, не че ми харесва[smile] За кого съм гласувал ще разбера от 10+ стр. на албума или предложенията... Единственият ми проблем е, че може да съм се ПРЕЦАКАЛ да гласувам за Бучел, е-дизайн, Янии и сие, трънковчета и пр. негласуващи автори, ама т'ва е положението, кой се минал, минал[smilie3]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-10-17 03:09

И аз като автора на темата - подкрепям анонимността или там каквито мерки се вземат за ограничаване на некоректното гласуване, НО предпочитам след като съм гласувал за някой да мога да го видя веднага, без да прилагам разби хватки, за да разбера кой е (след 3 дни). След 3 дни я съм се сетил да гледам за кой съм гласувал, я съм разбрал... Някой хора ги познавам, други пък ги знам, трети пък искам да разбера кои са - мога да прегледам моментално и други техни снимки... да им драсна лично, да им оставя поименен коментар... или просто да се изкефя или изненадам от някой веднага, за който така или иначе съм гласувал вече. И така, добре е, ама след глас си е хубаво да се вижда автора след гласуване, дори ако това е само за след гласуването и след повторно гледане на кадъра/рефреш да е отново анонимен - идейка само [smilie3]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: the-rookie   
Дата:   19-10-17 09:11

Хм...то в анонимноста лошо нема ,макар че анонимност култура и възпитание не прай,ама нещо и в защита на хляба да се каже! С правата как седят нещата...!
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nislon   
Дата:   19-10-17 09:21

И аз да се включа в общия хор с песента "Кой не скача мрази анонимността" и в сериала "всички обичат анонимността" [smilie3]

Според мен е малко рано да се правят генерални изводи - колко рязко се е вдигнало нивото, нека да мине малко време, те промените явно още не са завършени.

Очаквам:
- да се повиши посещаемостта;
- да се повиши активността, т.е. качване на кадри, гласуване, полезни коментари;
- да се завърнат отказали се с времето автори, особено добрите;
- да се успокоят тези, които досега плакаха колко много мразят коментарите, а така и не си ги забраняваха [smilie3] Разбрах от приятели с фейсбук, че има известни ФФ-симпатяги, които плачат с крокодилски сълзи колко мразят да им се коментира, а си пускали във ФБ линкове с новите си кадри [smilie5] ;
- най-вече, да се вдигне нивото на кадрите, преминаващи в избрано и на 24-часа - това, което всички твърдим, че очакваме.

Оптимист съм по принцип, в случая - също. Надявам се, че нещата, които се правят са в правилна посока...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Synthy   
Дата:   19-10-17 09:36

А пък мен автора генерално не ме интересува. Така направена анонимността си е чудесна според мен. Поздравления за идеята и реализацията! Идеята на sherbit също не е лоша за коментарите.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Zyzu   
Дата:   19-10-17 10:59

Анонимността преди гласуване е ок и много ме кефи,но категорично смятам, че след гласуване трябва да става видим авторът на снимката. Защото:
- Ако съм потенциален клиент и харесам определена снимка, на база на която искам да потърся фотографа, ще съм неприятно изнервена. Много хора така си избират фотографи за сватби, балове и пр., включително мои познати. Никой от тях не би чакал\дебнал три дни. Не го смятам и за нужно.
- аз като разглеждам албум и нови предложения и много харесам даден кадър, обичам да вляза в профила на автора и да разгледам повече негови снимки. Така си създавам и представа за човека зад обектива. За мен е приятно и част от удоволствието.
- в семейството и обкръжението ми обичаме да обсъждаме снимките от форума. Сега е маааалко трудно и звучи така: "Хареса ли ти кадъра на анонимен, на страница 2, ред 3, шестата от ляво на дясно с една река на нея... И някак си край с уважението към форум, автори, кадри...
- с тридневната анонимност за мен лично снимките си остават завинаги анонимни. Просто няма как след 3 дни да се върна специално да ги търся, за да видя чие дело са. Пък и трябва да си водя подробни записки за коя снимка кога изтичат трите дни.
- тази тотална анонимност повече ми прилича на детската игра котка и мишка или криеница. И някак си отнема от усещането за сериозно място със сериозни фотографи. Или най-малкото възрастни, разумни хора.
- не мисля, че е редно всички да са осъдени на тотална невидимост, само защото други се стремят да са постоянно видими. Ако ме разбирате.
- и последно, че стана дълъг пост - смятам, че всеки има право да знае за кого е гласувал, кого е подкрепил, кого е обидил, кого е харесал и т.н. Демокрация, какво да се прави!
Иначе, евала на екипа на ФФ за ежедневните усилия да подобрят сайта!



Публикацията е редактирана (19-10-17 11:02)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: h_bio   
Дата:   19-10-17 11:14

Гледаш, някой снимал красиво фламинго. Вероятно тези дни около Бургас. Казваш си - дай да вида дали има (а верятно има) още кадри на красивата птица от тази фото-серия на автора....дръжки - 3 дневна анонимност ....ТЪПО!

Не се наиграхте с точки, с гласувания, с простотии..то не бяха Б точки, то не бяха автора да е видим след гласуване за снимка, па да не се виждат броя гласували и точките, то не бяха албуми "Нови предложения" и т.н. Всичко това е ненужно и не превъзпитава. Съвършенни системи няма. Всичко опира до етика. Много по-ефикасно би било да се види (а то може да се види на ниво администрация на сайта) кои потребители прибягват до такива практики и да се наказват.. по един или друг начин. Не може за регистрация да ми искате до номер на гащите, а после да ми говорите за анонимност!



Публикацията е редактирана (19-10-17 11:19)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: deerstalker   
Дата:   19-10-17 11:32

По водните знаци ще ги познаете [smilie18]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: gchokov   
Дата:   19-10-17 11:56

И какво стана сега, администраторите на сайта бяха сигурни, че всичко е наред с рейтинговата система, и след като най-накрая хора на които им пука се пребориха за промяна, всъщност нововъведението се оказва супер!

Мисля, че администаторите трябва да по-често да се вслушват. Не че всичко се решава със супер шуробаджанащината, която цари тук, но все пак е стъпка в правилната посока. Но в същото време, продължавам да не качвам нито една снимка във фото-форум, съвсем умишлено. И това няма да се промени скоро.

Браво за промяната.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 11:58

Водни знаци, модели, описание на снимки, фейс - кой иска намира начин. [beer]

Анонимността е преодолима.

Представете си следната ситуация.

Свалям снимка от 35фото (примерно), пускам я като моя, гласуват ми 2 дни, ставам Б автор и преди да изтече срока за анонимност я свалям. [smilie5]

Не, че ще го направя, но все пак [smilie7]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-10-17 12:18

...то така се става Б-автор [smilie3]

Zyzu, точно това имах предвид! [smilie24]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: CDman   
Дата:   19-10-17 12:30

Тъй де - и връзки трябват знам [beer]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-10-17 13:29

Прекрасно е , аз не съм в този форум да гледам автори , а снимки ... Ако толкова съм впечатлен - любими и после ще видя кой е ...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   19-10-17 14:00

Аз съм тук от пролетта на миналата година, и поне доколкото помня, когато се регистрирах в този сайт в галериите авторите също бяха анонимни за известен период от време (не помня колко точно), но след гласуване автора ставаше видим за гласуващия... Тоест, след като го е имало този вариант едва ли ще е трудно да се възстанови софтуерно (поне така предполагам). Нека си я има анонимността в галериите - това не ме притеснява. И аз като Zyzu имам/х навика, след като гласувам и харесам някой кадър да отварям профила на автора и да разглеждам останалите му кадри. Сега това е невъзможно !
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-10-17 14:05

Нормално е да има повече от една гледна точка и за едни нововъведението да е плюс, за други минус... Защо обаче трябва да съм впечатлен МНОГО, че да гласувам и да добавям в любими, че да гледам след три дни кой е автора? Измежду много впечатляващите творби има и такива (булшинството), за които си заслужава да се гласува, дори да не е със злато, но да са достатъчни човек да поиска да погледне и други кадри на автора, без да се налага да чака трите дни за това!
Според мен новия метод ще доведе до по-смислено оценяване на кадрите, което ще вдигне нивото на ФФ, но ще намали активността при гласуването като цяло!
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: allmovies   
Дата:   19-10-17 14:40

Много добро решение на администраторите, поздравления!
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: мара   
Дата:   19-10-17 14:45

[smilie5] [smilie5] начи...аз имам следната идея, ама засега не прераства в предложение.
секи да си има парцел у форума, ама да няма име, коментарите да са аноминни, снимките - и те. влизаш си в портфольото със "сезам отвори се"...примерно, качваш и почваш да гласуваш и да пишеш. [smilie5]
ей така - кат на битака! [smilie18]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-17 14:53

...ти па то па ча па толку!...[smilie21]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: шдфдшд   
Дата:   19-10-17 14:56

...така , както е сега си е добре...само на Римохит да му забранят да си снима дъщерята , че компрометира анонимността и толкоз...[smilie5]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: rimohit   
Дата:   19-10-17 15:00

[smilie5]

https://farm5.staticflickr.com/4475/37779588771_b6c928201e_k.jpg

P4690854бв by Tihomir Dimitrov, on Flickr
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nislon   
Дата:   19-10-17 15:04

Явно днес ще е полов полуден, ще се четат теми, няма да се бачка...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: jingov   
Дата:   19-10-17 15:14

roburt48 - Много е лесно, влизаш си в профила и от там цъкаш на гласуване и виждаш за коя снимка си гласувал, може да си видиш и коментарите към всяка снимка...кой е автора ? , аз лично нямам много време и ща не ща изчаквам , ако толкова ми се иска да разбера. Не съм сигурен, че това е най важното .

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: tonyf   
Дата:   19-10-17 16:06

Спрях да влизам тук за месеци и за години даже, точно защото ми омръзна с всяко влизане да гледам потоци безмислени, очевидно подпряни кадри, включително на зациклили "величия" или на неумели, но добре ориентирани в обстановката wannabe-та, отделно от разтоварваните с тонове снимки за спомен на просто щракащи си граждани (да ме извиняват, сигурно са прекрасни иначе хора). [smilie18]
По начина, по който се развиваше доскоро този сайт, от популярно място за хубава фотография, добри идеи, съвети и обсъждания, все повече се превръщаше в туземна махленско-клюкарска дупка за кибици, тролове, воаьори, клики, играчи за рейтинг(безплатна реклама), за показвачи/търгаши на кич и изобщо всичко най-неприятно, в което се превръща едно ентусиазирано голямо общество, оставено на самотек.

Така че аз лично съм ок с промени, водещи до откриване и показване на хубави снимки, до лесното и естествено излизане на хубавата снимка напред (а не на "хубавия" автор) и до съсредоточаване на вниманието около хубавата снимка, а не около "снимката на еди-кой си".

А и колкото и да си велик, като видиш, че поредният ти шедьовр не го отразява почти никой за цели три дни, защото, о, ужас, никой не знае, че е твой, следващия път ще се постараеш да качиш нещо малко по-различно и по-стойностно... Искам да кажа, че може би и авторите ще се почувстват подтикнати да не лежат на стари ларВи [smilie5]... Е, или ще засилят излагането по Фейса явно [smilie18]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-10-17 16:22

Голям плач за това гласуване!
Голям рев за тези точки!

Аз пък ще предложа следното:
- Всички снимки, които подлежат на гласуване, да са анонимни.
- Авторите сами да решават кога да прекратят анонимността за конкретната снимка, като с това прекратяват и гласувнето за нея.
- Снимките да се появяват в личната галерия на автора чак след края на гласуването.

Ха сега да ви видя!
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: tonyf   
Дата:   19-10-17 16:42


От мен - става! [smilie5] Но аз нито съм фотограф, нито искам да бъда, изказвам се като зрител на картинки [smilie18]

Подкрепям и предложението на Sherbit-a, да види, че от и Запада сме хора... Макар че тая идея съм сигурен, че се е зародила първо в София, но, айде, заради морето и сините вълни отстъпваме патента на Варна...
[thankyou]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: sayman   
Дата:   19-10-17 18:26

Хора, по-спокойно бре. Под всяка снимка си пише:

"От екипа на сайта: Работим по промяна на видимостта на авторите и рейтинг, и въвеждането на 3 дневна пълна анонимност от пускане на снимките. Извиняваме се за възможни странности при визуализацията през това време."

Всичко е почти по старо му с изключение на това, че снимка пусната за гласуване не се вижда за 3-те дни в профила на самия автор, нещо което бях предложил още преди няколко мецеца в една подобна тема с цел да се спре спохождането на профили.
Адмирации за това решение.

Това, че след гласуване не се вижда автора съм убеден, че е "бъг", който ще бъде отстранен.
Почти видно е че е така, най-малкото, защото след гласуване надписа "Автор с 3 дневна анонимност" и празното място за снимката му изчезват и се появяват след рефреш. Явно има още нещо, което трябва да се пипне за да се оправи. Така, че потрайте.

Далеч съм от мисълта, че SAS ще направи анонимност на авторите и след гласуване. Собствениците много добре осъзнават, че този сайт е направил не един фотограф известен на публиката. Много хора вече с кариери във фотографията дължат първоначални знания, признание и познаваемост на ФФ.
С две думи ТОВА Е ИНВЕСТИЦИЯ и полезен ход на собствениците на сайта и никой не би се отказал от нея, защото знае, че ще загуби и авторите си и публиката.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Beijing   
Дата:   19-10-17 19:13

ПОЗДРАВЛЕНИЯ НА АДМИНИТЕ ЗА 3-ДНЕВНАТА АНОНИМНОСТ!!!
Но, имам и друго предложение към тях, и то е: 3 дена да гледат снимките, преди въобще да ги публикуват на сайта!
Защо ли? Ами защото ми писна да гледам едно и също, и също и също!
Снимки без никакъв смисъл и замисъл!
Моите и за чеп за зеле не стават, ама и аз съм "вътре"! Подбрал съм ги на случаен принцип. Ще пусна много добри, но когато има смисъл.
Е, има и шедьоври в сайта разбира се, не го отричам!
Другото, което ми се иска да им предложа е, да направят раздел "Без Фотошоп". Такава мацаница е с него, че чак е жив кич!
Както и да е, и аз се изсрах подобаващо!

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: cTpaHHo   
Дата:   19-10-17 19:37

А циците?
Ако има цици, ще излезе на п'рва.
И с анонимност.
Де са циците?
[smilie6]
И таковата, стига с клишетата, моля ви. Клише до клише наредени.
Вкарайте малко мисъл, екзотика, туй онуй :D
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: rostoshev   
Дата:   20-10-17 08:09

Тя, анонимността, няма да помогне за качеството на качваната фотография... Вероятно е нужен контрол върху масовото източване на карти... След като самоконтрол липсва.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: CDman   
Дата:   20-10-17 10:01

Ако съм на админите за 3 дни ще скрия всички никове т.е. да не се виждат.

Не знаеш на кой е снимката, не знаеш кой е коментирал, не знаеш кой е пуснал темата, не знаеш кой е писал по темата и т.н.

И след 3 дни връщам никнеймите. [smile]

И гледам сеир [smilie18]

Ще е як купон [beer]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nislon   
Дата:   20-10-17 10:10

А ако може, за 3 дни да не виждаме и снимките за които гласуваме - ще е най-яко:


https://i2.wp.com/vevesti.bg/wp-content/uploads/2016/07/temida.jpg



[smilie3]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-17 10:47

Автор: nislon
Дата: 20-10-17 10:10

А ако може, за 3 дни да не виждаме и снимките за които гласуваме - ще е най-яко:


...ам, това можеш сам да си го организираш....[beer]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: nislon   
Дата:   20-10-17 10:50

Автор: шдфдшд
Дата: 20-10-17 10:47

[smilie24]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: CDman   
Дата:   20-10-17 11:19

Вие пък [smilie23]

Някои отдавна не гледат снимките, а авторите [smilie5]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-10-17 12:32

Тая тема от яка става все по-яка [smilie5]
Все едно съм си пуснал Шкумбата на запис [smilie18]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Mihalaki   
Дата:   20-10-17 15:17

Добре пак не разбирам защо след като ВЕЧЕ си гласувал за дадена АНОНИМНА снимка да не може да видиш на кого е тя? Какво продължаваме да крием?
Както си беше преди новата галерия...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: CDman   
Дата:   20-10-17 16:05

Защото можеш да напишеш "Браво Гацо Бацов Фотографи. Много хубава шнимка" [smilie5]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Admin   
Дата:   20-10-17 17:25

Здравейте,

благодарим за положителните коментари за 3-дневната анонимност.
Днес по-късно ще може да виждате авторите след гласуване.

Поздрави
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Mihalaki   
Дата:   20-10-17 17:34

Ми не е ли по-добре тогава да няма коментари три дни?
Изобщо това да разгледаш творчеството, на някой който ти направил впечатление е едно от най-готините неща във форума. След 3 дни я се сетиш, я не, както някой беше написал по-горе.
Добрите кадри си трупат гласове, анонимни или не, за тези от типа "аз на теб, ти на мен.." на кого му пука?
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: obscureman   
Дата:   20-10-17 20:55

Подкрепям. Дори анонимността може да е по-продължителна.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: mitpis   
Дата:   20-10-17 21:18

по-добре късно отколкото никога и аз подкрепям админите за въпросната анонимност, не виждам нужда да се вижда на кой е снимката след гласуване, нали гласуваме за снимката, след трите дни ако някой го вълнува кой е автора може да се върне и да види.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Mihalaki   
Дата:   20-10-17 22:53

...да ако най-важното е само гласуването...:)
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   21-10-17 00:15

Много благодаря за включването на админа и положителния отговор на терзаещият ме въпрос [beer] Благодарско !
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: dorascal18   
Дата:   21-10-17 01:39

Заедно с 3-те дни анонимност ,трябва да се въведе и това,да не може 3 дни снимката да се споделя във Фейса! Защото като си сподели всеки снимката все едно казва:" Ето тази снимка качих,гласувайте за нея!" Като говорим за анонимност,нека тя бъде пълна!
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-10-17 05:27

И как предлагаш да стане това? Като се въведе допълнитвлна точка в правилника на форума, нещо от сорта: “т.10 ал.3: Всеки автор се задължава да качва и споделя собствената си снимка само и единствено във фото форум, като след пускане за гласувне той губи правата си над нея, независимо, че е автор. Всяко нарушаване на гореспоменатото условие ще доведе до спиране на гласуването за дадената снимка, изтриването и, а при системно нарушаване на правилника - профилът на потребителя ще бъде изтрит. Фото-форум е единственото място за снимки в цялата вселена и публикуваните снимки са собственост на сайта, така както са собственост и неговите потребителите - тялом и духом!”

Айде не си създавайте сами драми, ами снимайте, творете и бъдете щастливи, че сте част от това поприще [shtrak]

Админs вече отговориха по въпроса, радвам се, че авторите ще са видими след гласуване, така както си беше преди! Темата май е за затваряне [beer]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Admin   
Дата:   21-10-17 10:20

PhotoBo,

предполагаме, че dorascal18 имаше предвид, не да не се качват другаде снимки, а да не се споделят във фейсбук качените във Фото Форум.

Разбира се, това може да бъде бъде затруднено, но няма 100% техническо решение. В крайна сметка всяка система има бъдеще в зависимост от съзнанието на ползващите я. Споделянето може да бъде затруднено, да се премахнат метаданните на снимката, да се води статистика за активноста на потребителя и дали е влезал в сайта директно за гласуване на една снимка, но не може да се спре.

Поздрави
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   21-10-17 10:33

М/у другото поне при мен все още автора не е виден след гласуване ...
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-10-17 16:13

Admin, аз разбрах какво имаше в предвид авторката с горното си мнение, просто пресилих умишлено малко нещата, за да се види колко нелепо звучи това. Разбирам, че идеята е да се ограничи манипулирането на вота по приятелска линия, но като цяло ограниченията не са хубаво нещо. Специално за Facebook, знаете - това е безспорно най-голямата социална мрежа в момента, това е мястото в което болшинството от хората прекарват (не касае мен) най-много време, активността е огромна и т.н. .. Много големи сайтове добавят бутони за споделяне в социалните мрежи (не само Fb), което само им печели аудитороя и дивиденти, а не обратното! Не правете крачка назад, с цел ограничаване на злоупотребите с гласуването за сметка на аудиторията. Ако един човек е склонен да се регистрира, да гласува първо за 50 снимки, само за да помогне на свой познат с 4т. то толкова по-лошо за неговите ценности!

Само за справка искам да кажа, че нито един път не съм си позволил да публикувам във FB линк към моя снимка от ФФ, че да защитавам тезата със споделянето. Просто не ми се вижда редно, да не кажа вредно, подобно ограничение и то за ФФ, не за самите автори.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: EmiliqnD   
Дата:   21-10-17 18:46

Не знам дали си втълпявам,но имам чувството,че последните няколко дни броя на качените снимки в "нови предложения" намаля.Аз главно там гледам и гласувам .Мъча се повече хора да имат шанс да попаднат в албум "избрано"[smile]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   22-10-17 02:43

Все още "видимостта" на автора след гласуване НЕ работи !
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-10-17 04:03

Така е и при мен след гласуване все още не се вижда автора на снимката. Още 3 дни ще изчакаме да минат [smilie5]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: тьма   
Дата:   22-10-17 18:23

Почивни дни [smilie3]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   22-10-17 20:42

Викенд [smilie5]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: sayman   
Дата:   23-10-17 22:00

Здравейте,

благодарим за положителните коментари за 3-дневната анонимност.
Днес по-късно ще може да виждате авторите след гласуване.

Поздрави


SAS, това го написахте преди 3 дни [smilie7]

Току що попаднах на два интересни кадъра. Гласувах с кеф, но до там, не мога да видя авторите им, не мога да видя още с какво биха ме зарадвали, какво творят, това техен стил ли е или случайно им се е получило този път, дали съм ги засичал или тепърва ще ме радват с добра фотография ... тръпката беше друга ... всъщност нямаше такава.
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: Admin   
Дата:   23-10-17 23:15

Sayman,

мислихме, че това е откоригирано още вчера вечер, но се оказва, че явно само от нашите IP-та се вижда правилно. Сега би трябвало вече и вие да го виждате.

Поздрави
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: hardcpz   
Дата:   23-10-17 23:55

Работи [smilie24]

 Re: 3 дневна анонимност
Автор: sayman   
Дата:   24-10-17 00:03

Сега е така, както трябва да бъде [smilie24]
 Re: 3 дневна анонимност
Автор: roburt48   
Дата:   24-10-17 07:54

[smilie24]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.