Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Безогледална система за "пътуване"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-10-17 22:14

Споделен малко мнение, от наличните безогледални системи, коя бихте или сте избрали за пътуване. Търся баланс между качество и тежест.
Чудех се за Fujifilm X-T1, но как стоят нещата с обективите там? кои са вариантите за качествени и леки стъкла?
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: victory13   
Дата:   13-10-17 22:20

18-55/2.8-4... Задължително след преглед на снимки...
ЛХ 100... някои снимат много успешно и с оли...
Май няма безогледален, дето да не става за
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-10-17 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-10-17 22:34

LX 100 на панасоник... по скоро RX 100 на сони

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: victory13   
Дата:   13-10-17 22:42

Всичко опира до лични предпочитания... От всяка система може да се сглоби пътнически "кит"...
Същото се отнася и за огледалните ... ниска серия апарат, 3 и 4 цифрените никон/канон + 18-135 или 18-140, и пак готово... като се добавят 10-18 канон и новоия широк никон... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-10-17 22:56

О не, минал съм през всичките. канон и Никон в случая - не [smilie5] имам всичко нужно за DSLR от 12 до 400мм, от 16 до 200 на 2.8, но просто вече не ми се мъкне. 20 кила раница и в самолета не мога да я кача за ръчен багаж. Всеки път се изкушаваш - айде и широко, айде и фиш, айде е едно твърдо на 1.4, айде и 70-200, айде и за всеки случай по-дълго...
Искам да се огранича до нещо малко, компактно и качествено, затова се чудех за Fujifilm X-T1
но този 18-55 ми идва малко в повече. Предпочитам един твърд на 1.2 да си взема за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: lamerko   
Дата:   13-10-17 23:23

Малко трудно на тази цена... По принцип 18-55 е китов обектив и обикновенно се купува точно като такъв. Често излиза по базарите - последно гледах на около 600-650 лева. Иначе 56-цата е интересна, но за "пътуване" ако е само тя... не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: Ivodam   
Дата:   13-10-17 23:28

metodiev_martin написа:

> Споделен малко мнение, от
> наличните безогледални системи,
> коя бихте или сте избрали за
> пътуване. Търся баланс между
> качество и тежест.
> Чудех се за Fujifilm X-T1, но как стоят
> нещата с обективите там? кои са
> вариантите за качествени и леки
> стъкла?
> Благодаря.


За мен системата е Фуджи, а след известно време на проби точно за екскурзии с разни обективи и непрекъсната досадна смяна, при което и се праши сензорът, естествено, се спрях накрая на Фуджинон 16-55. Да кажа, че е много качествено стъкло е просто нищо да не кажа... напълно сравним с твърд обектив.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-10-17 23:54

16-55 е на прилична цена и поради това имах съмнения в качеството му. честно казано не съм гледал никакви ревюта на въпросния обектив. А Fujifilm X-T1 много ми напомня на АЕ-1 Канон и като жените визуално ме грабна.
lamerko , за около 1500 мисля че може да се намери XF 56mm f/1.2 R
за пътувания, голямо предизвикателство ще е 56 1.2 -- само с него.
Иначе за предизвикателства имам два АЕ1 и AE1 Program с твърди 24, 28, 35 - 2.8 + 50 1.4 и 135 3.5 [smilie5] Но там предизвикателство е да намериш кой да ти прояви качествено филмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: lamerko   
Дата:   14-10-17 00:04

Да, за 1500 може да намериш 56-ца, но това е доста над стойността на 18-55, който в същото време може да се намери за около 600. Виж, 16-55 е нещо по-мастито, но честно да си кажа - не съм го виждал по базарите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-17 01:41

някои казват, че малко е повече. Всъщност един Сони а7 може да е доста малка система. Зависи до колко човек може да се откаже от многото опции. Може би А7м2 оборудван с

Широко едно от фойтландер 15/4,5,цайс 2.8/18, 2.8/21 или токина 20/2 или Сони цайс 16-35/4

Средно Сони 28/2 или Соницайс 2.8/35 или Самянг 2.8/35 или Сони цайс 1.8/55

Дълго Сони или цайс 85/1.8 има и 2,8/135

Ако а7-цата е р2 няма много камери дето да я стигнат като качество на снимките. Пък с горните обективи става система дето се събира в диагоналка. Примерно 16-35 и 85-ца.

Ако парите са важни а7 първа генерация е по-удобен апарат от втората генерация, но няма стабилизация. Обаче нов е около 2000 а втора ръка доста евтино излиза

Отделно новия 85/1,8 на Сони е по-хубав от 56/1.2 на Фуджи и изненада и доста по-евтин т.е. Около 1000 лева. А е горе долу същия размер. Просто тука се вижда как по-малкия сензор неизбежно издиша.

За ниска цена на системата има варианти да си вземеш един китайски преходник вилтрокс 3, 4, т например и втора ръка стари обективи за канон от типа 17-35, 19-35. Вилтрокс си другите китайци обновяват фърмуера с нов модел адаптер т.е. По-нов вилтрокс дори

Задължително повечко батерии. Задължително изключваш камерата когато не се снима с нея активно. Копчето е удобно сложено под десния показалец.


За по-малък формат бих заложил на Панасоник или Сони. Моделите дето са правоъгълни и с визьор в горния ляв ъгъл т.е. Дизайн на тлеметрик. Причините са много, но най-важните са компактния размер на тялото и изключителните технически възможности. Един супер евтин а6000 слага в малкия си джоб Х-т1 във всяко едно отношение....

Панасоник ми харесват, защото имат добра селекция от хубави леки обективи. Както и да го гледам по-леки са от APS-C обективи. Проблема е разбира се сензора. Размера има значение.

Със Сони снимам и обективите които харесвам съм ги писал много пъти май и в този форум

Широки
Самянг 8мм фиш - ако искаш фиш това е обектива, ако не пречи че е фиш това е и широкия обектив
Самянг 12/2 - много хубав к приятен обектив. Оптически на бленда 2 не е супер, но затваряйки леко е супер. Много компактен и лек
Сони 10-18 е много сполучлив обектив и компактен и лек и честно казано аз предпочитам него въпреки че е бленда 4

Средни твърди
Сигма 19 или 30 2.8 са компактния бюджетен избор с много добър детайл
Сигма 30/1.4 е прекрасен светъл и не много скъп. Всичките сигми имат зор да използват възможностите на а6300/а6500 като АФ, просто имат някакъв софтуерен проблем
Сони 24/1.8 е може би най-добрия кроп обектив на Сони и може би един от най-добрите кроп обективи. Нее супер острилка но прави много хубави снимки. Има някаква магия в тоя обектив.
Сони 35/1.8 е много добър и по-евтин обектив със стабилизация
Сони 20/2.8е палачинка

Зумове нормални са малко проблем ама и 16-50става с компромис или 16-70. Втория ако се уцели добра бройка е хубав обектив и много лек и компактен. Ако се купува нов май шанса е да е хубав. В началото Сони имаха проблеми с центрирането на оптиката. Има и 18-105който е мало повече за видео и не е никак компактен но е лек. КМА 3-4 модела 18-200

По-дълги не знам аз ползвам батис 85/1.8 със стабилизация за дълъг. Понякога 70-200/4 ако ще има екшън повече или трябва по-бърз Фокус

Фуджи и Олимпус не ги възприемам като фотографски отриентирани, това са хипстърски системи, които целят нещо друго а не точно фотография.

Тука въпроса е дали трябва сменяема оптика. Щото Канон, Сони и Панасоник имат невероятни камери с несменяема оптика и 1” и дори по-големи сензори. Пак има и хипстърската опция Х100 или милиардерската RX1R. Аз бих гледал за екскурзии някои от по ранните модели RX10 или RX100.последните генерации са много скъпи и може би едно назад. Компромиса е със скоростта на АФ и slow motion видео основно


ПП В някои страни диагоналката се възприема като гейски атрибут



Публикацията е редактирана (14-10-17 02:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: io_bs   
Дата:   14-10-17 03:33

metodiev_martin написа:

> Споделен малко мнение, от
> наличните безогледални системи,
> коя бихте или сте избрали за
> пътуване. Търся баланс между
> качество и тежест.
> Чудех се за Fujifilm X-T1, но как стоят
> нещата с обективите там? кои са
> вариантите за качествени и леки
> стъкла?
> Благодаря.

Защо не X-T20 или X-E3? По-нова технология и по-малък размер.
Обективите зависят от предпочитанията. Ако нямаш против твърдите, вероятно с 2-3 такива можеш да покриеш нуждите си и да минимизираш размера (макар и с цената на необходимостта от смяна на обективи).
Аз лично ползвам самянг 12/2, палачинката 27/2,8 и 60/2,4.
Други малки и приятни са 18/2, 23/2, 35/2, 50/2, XC китаците и популярния 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: victory13   
Дата:   14-10-17 08:25

За толкова години в тоя форум някои още не разбират, че за "хубави снимки" техниката няма никакво значение [smilie5]

Относно цените, авторът може да погледне базара в момента [smilie18]
А някой от купилите да сподели какво са получили [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: nsirakov   
Дата:   14-10-17 09:03

за травъл не е ли от значение къде ще се ходи..

а ако тръгна за Монголия например, ще взема 16-35, 50/1.4. и задължително дълго...

ако тръгна за Монако например няма да взимам апарат.. и телефона ще ми е достатъчен

ако тръгна за виена, за париж, за лондон или другаде подобно ще вема 24-105 и максимум 50/1.4...

за мен апарата е инструмент, подбираш го според нуждите

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: burningice   
Дата:   14-10-17 10:38

Зависи и какво ще се снима, моите предпочитания са за дълго стъкло, напр. 70-200, но предпочитам да отваря до 2,8, за детайли в тъмните църкви.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: sauron69   
Дата:   14-10-17 10:53

Фуджи и Олимпус не ги възприемам като фотографски отриентирани, това са хипстърски системи, които целят нещо друго а не точно фотография.


Това вече е бисерът на темата [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-17 11:45

Казвам че това е моето субективно усещане. Аз не бих си купил продукт на тия марки с цел фотография. Просто за мен това са марки за хипстърски метросексуални аксесоари.

Ако имате проблем, че някой има различно субективно усещане от вас най-добре е, да се консултирате със специалист.



Публикацията е редактирана (14-10-17 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   14-10-17 12:02

Олимпус/Панасоник върши отлична работа за пътувания, много удобна, лека, компактна и качествена система на добра цена! Просто няма друг в тия размери. Това за пътуване! За качество на печат/публикации/сток и т.н. предполагам се носи голямата чанта. Но качеството на изображение от м43 не е за подценяване.

За личния ми кеф изборът би бил а7 и то с2, ноо това е една друга инвестиция [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: ATHOM   
Дата:   14-10-17 13:26

Според мен Фуджи е ок за целта, а Сони е система за хомосексуалисти. Такова ми е субективното усещане.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: Mihalaki   
Дата:   14-10-17 14:00

Ми май не му оставихте избор на човека, предполагам е с нормална ориентация.....:)
Аз да попитам за шемалета кое безогледално да избера? Панасоник става ли?
[smile] [smile]
Всяка тема, едно и също.....


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: nyamago   
Дата:   14-10-17 14:01

Съчувствам на желанието за пътуване без (фото-) раница! [smilie24]

Но веднъж зарязали раницата, всякаква друга фото-чанта е компромис. Грижи (как да носим две чанти ако вече имаме една със сандвичи, връхна дрешка и придобити сувенири)? И пак си е хамалогия - макар и по-лека. И пак спираме да сменяме обективи, търсим сухо и по-малко прашно място за това (а няма [smilie2]), пак вадим - някои от нас поне - духалки и четки да направим по-чиста смяна. И 'моментът' вече е избягал, а ако е Тадж Махал и си стои на мястото, тръпката е избягала докато се туткаме да сменяме обективи...

От горните мисли (и доста опит с пътуване, ако не със снимане) идеалната 'камера за пътуване' е джобна. Събира се поне в джоб на канадка, ако не в джоб на тесни дънки. Или в някоя чанта с друго предназначение, без да претендира за много място там. Аз пътувам повече по работа и тази друга чанта е с лаптопа ми и разни служебни хартии - винаги има място и за едно апаратче. Ако е (като при мене) сменяема безогледалка - има място и за някой втори и дори трети обектив, ако не са топузи.

Но истинската идеална пътническа камера е несменяемата: печели се не само обем и тегло, а и споменатото време и разправии със смени на обективи и грижите за тях. И зумовете днес са доста разтегливи (а и отворени), и сензорите доста големи - качеството е съпоставимо с това на стартови ДСЛРи и безогледалки.

Като ще е малко апаратче без други обективи - абсолютно оправдано (дори задължително) е спестените пари за стъкла да се инвестират във върхов и последен модел. Гарантира по-високо качество, а и по-дълъг живот на (близо до) върха на спецификациите.

И като споменахме качество: глупости на търкалета [smilie6] [smilie18] Печатали са ми снимки от стар, 'тъп' (не-смарт) телефон поколение 2007-8ма, на цяла страница в луксозно цветно списание - и не личи да е по-зле от другите илюстрации в броя. Гети продаде две мои снимки от подобен телефон на Nike по време, когато телефонни снимки изобщо не се приемаха в Гети (хакнах ги малко за целта). За какво качество ми говорите? Лондонското метро е облепено с плакати (билбордове) 5 х 10 метра снимани (твърдят, поне) с айФон. Айде стига с това качество![smilie25]
= = =

На слука, Мартине! [smilie24]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-10-17 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-10-17 14:09

Аз , като един хетеросексуален хомосексуалист с деца (две официално) и жена ( една официално...) твъдя, че сони rx100 ( от 3-та серия нататък) е чудесно решени за снимане при уолк араунд ( стара турска дума ). Но като изключим и моя субективизъм, квото и да вземеш от сони, олимпус или фуджимпус, ще си доволен .

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: IDA   
Дата:   14-10-17 15:13

EOS 100D !!! Тялото тежи 407 г. с батерията. Magic Lantern го превръща в пълнофункционална безогледалка и му добавя и RAW видео и редица други много полезни екстри, без да нарушава пълната DSLR функционалност и да ме лишава от оптичния визьор. Моите обективи за пътувания са:

1) 35/F2 IS и EFS 10-22 или
2) 24/F2,8 IS и EF 85/1,8

в зависимост от това къде пътувам и какво искам да снимам. Изключително съм доволен и от снимките и от видеото.


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за
Автор: LeniS   
Дата:   14-10-17 15:26

Мога да споделя добри впечатления от Олимпус PEN F със 17мм и
7-14 мм, в общи линии това са моите дължини.
Смея да твърдя, че и от печата съм много доволна - като изображение с цитираната техника.



Публикацията е редактирана (14-10-17 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: io_bs   
Дата:   14-10-17 15:28

IDA написа:

> EOS 100D !!! Тялото тежи 407 г. с
> батерията. Magic Lantern го превръща в
> пълнофункционална безогледалка

А огледалото премахва ли го? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална система за "пътуване"
Автор: Pac   
Дата:   14-10-17 15:52

Fuji X70. Отскоро го имам, винаги в джоба ми. Много съм доволен. Ако искаш визьор, Х100нещоси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »