Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   07-10-17 11:27

От правилата на сайта:
6. На сайта не могат да бъдат публикувани снимки на които друг притежава авторските права.
8. На сайта не могат да бъдат публикувани материали, противоречащи на българското законодателство, на интернет етиката... нарушаващи правата и законните интереси на трети лица.
9. На сайта не могат да бъдат публикувани материали с рекламно съдържание без позволението на администраторите на Фото Форум.

Обаче това не пречи на администраторита на сайта да рекламират комерсиално събитие с чужди снимки :)
Поне да ме бяхте попитали, а? [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Или тия правила важат за тук, а не важат за фейсбук страницата на Фото Форум?
Айде, трийте бързо, че някой може да види :)


http://fotozona.bg/tmp/ff1.jpg




http://fotozona.bg/tmp/ff2.jpg




http://fotozona.bg/tmp/ff3.jpg

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: ZENON   
Дата:   07-10-17 11:52

Ако кадрите са твои, и са ги гепили в техен интерес, направо да ти кихнат едни пари и по живо, по здраво.
Въпреки, че и тук явно е като навсякъде из територията...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Nik1   
Дата:   07-10-17 12:10

J0R0 написа:

> От правилата на сайта:
> 6. .
> 8. .
> 9. .
>
> Обаче това не пречи на
> администраторита на сайта да
> рекламират комерсиално събитие с
> чужди снимки :)
> Поне да ме бяхте попитали, а? [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]
> Или тия правила важат за тук, а не
> важат за фейсбук страницата на
> Фото Форум?
> Айде, трийте бързо, че някой може
> да види .




`Щото ти ги спазваше...
И сега не ги спазваш...
`Що не писа на админите, ами пускаш тема...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   07-10-17 12:29

Nik1, трябва да си много близък с админите, за да имаш такава информация дали съм им писал или не съм. Това е информация от първо лице.
Може ли да дадеш пример, кога съм ползвал нечия снимка с комерсиална цел, без да попитам и за взема съгласието на автора. Иначе увисват твърденията ти.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Nik1   
Дата:   07-10-17 12:44

J0R0 написа:

> Nik1, трябва да си много близък с
> админите, за да имаш такава
> информация дали съм им писал или
> не съм. Това е информация от първо
> лице.
> Може ли да дадеш пример, кога съм
> ползвал нечия снимка с
> комерсиална цел, без да попитам и
> за взема съгласието на автора.
> Иначе увисват твърденията ти.


Жоро ти се оплакваш от неспазване на правилата
Ти самият си ги нарушавал

Не е важно точно кои - въпрос на морал е

Темата е между теб и админите - разбра ли ме?

Или търсиш обществена подкрепа?

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   07-10-17 13:57

Ник1, виждам че си решил да адвокатстваш. Няма лошо, поупражнявай се.
Кои точно правила съм нарушавал?
Всичко е въпрос на морал, но нещата имат някакви степени.
Едно е да нарушиш правилник. Друго е да нарушиш закон.
В случая Закона за авторските права.
Полезно за упражнението ти ще е да правиш тия разлики.
Иначе по твоята логика паркиралият неправилно и крадецът са еднакво неморални и в еднаква степен престъпници.
Малко са ти аргументите, защо биете негрите.
Постарай се повече.

ПП. И темата не между мен и админите.
Мисля че дискусия относно авторските права и регламентите за употреба на снимки, мястото и е точно във фотографски форум.
Нали на тая тема миналата година беше посвтена цяла лектория, именно на Фото Форум фест.
Явно темата е важна и интересна.



Публикацията е редактирана (07-10-17 14:14)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-10-17 14:21

Автора на темата и за лични цели е питал "може ли.." !
Ай тия рога български! Се с тях напред в пустото!
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-17 14:41

Некрасиви дискусии се случват тук [smilie2] - но очевидно отразяват националния ни светоглед и култура [smilie8]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: chill   
Дата:   07-10-17 15:09

J0R0 написа:

> От правилата на сайта:
> ...
> Или тия правила важат за тук, а не
> важат за фейсбук страницата на
> Фото Форум?

Много ясно, че не важат за фейсбук. Фейсбук си има собствени правила.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: temelko   
Дата:   07-10-17 15:21

Буахаха Доживяхме Величков да се оплаква от админи и неспазване на правила ... шъ Омра [smilie5]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Nik1   
Дата:   07-10-17 15:35

J0R0 написа:

> Ник1, виждам че си решил да
> адвокатстваш. .

[smile] [smile][smile]

> Всичко е въпрос на морал, но нещата
> имат някакви степени.
>.

Или е морално или не!
Тука няма степени

> Иначе по твоята логика
> паркиралият неправилно и крадецът
> са еднакво неморални и в еднаква
> степен престъпници.
> .

Да - еднакво неморално е
Да - подлежи на различни наказания
>


> ПП. И темата не между мен и
> админите.
> Мисля че дискусия относно
> авторските права и регламентите
> за употреба на снимки,.


Дискусия по този въпрос - винаги
Темата обаче е между теб и админите - ТИ се оплакваш за нарушение на ТВОИТЕ авторски права[smile] [smile]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: iliyanb   
Дата:   07-10-17 16:10

Да използвам темата и да попитам тези лимитираните албуми годишните как ще се продават? От името на авторите, които ще си ги продават лично като файн арт, или от някаква фирма? И ще трябват ли разрешения от фотографираните, чиито изображения ще се включат в албумите? Питам, в случай че ми поискат от администрацията някоя снимка с човек на нея, не че е много силно вероятно, но да съм подготвен. Смятам, че и за други ще е интересен казусът.[beer]



Публикацията е редактирана (07-10-17 16:12)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: SaS   
Дата:   07-10-17 16:43

Здравей Жоро,

нямам идея какво се опитваш да постигнеш. Дано то те удовлетвори.
Относно описания от теб случай, проверих лично фактите и ще ти ги опиша тук, защото не си се обърнал към нас по някакъв друг начин.

Агенция Черга, с която работиш понякога, ще участва на Фото Форум Фест 2017 с лекция. Една от новите ни колежки (Марина се казва) има задача да публикува в социалните медии. Най-вероятно без да съобрази, че снимките в каналите на Черга са снимки на други фотографи е качила, както твърдиш, твои снимки. За което не е попитала Невена. Това е лоша практика, и разбира се, че не е правилно и ще й обърнем сериозно внимание за източниците на снимки. Моя справка установи, обаче, че в каналите на "Черга" също не е означено, че снимките са твои, а не просто общи от представянето на агенцията.
За справка ето тази снимка https://www.facebook.com/cherga.net/photos/rpp.201083413009/10153463728338010/?type=3&theater


Публикацията ще бъде изтрита незабавно.

Ако смяташ, че си претърпял материални или други щети знаеш как да си потърсиш правата. Приятен ден.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: bg2014   
Дата:   07-10-17 18:45

Не мога да повярвам, че тази тема я има.
Не вярвам, че този колега (авторът на темата) реагира по този начин.
Не вярвам, че един фотограф ще упрекне своя форум, че рекламира професионално събитие с негови снимки. Жалко!
Въпреки, че авторът на снимките има всякакви права не вярвам на прочетеното. Къде отиваме, колеги?
Лично аз мисля, че админите не трябва да трият тази тема.
Както се казва...да се вижда и всеки да си прави изводите.
Нищо лично и към двете страни...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   07-10-17 22:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ся...ако кажа, че съм потресена - ще излъжа...[smilie5]

развеселена съм :)
за мойто лично мнение...ми аз отдавна съм казала - нямам нищо против кой как иска да зима мои снимки, ако не са за комерсиални цели.
тук май не е такъв случая.
помня обаче как направиха на маймуна един автор на некво пано в огромни размери, сглобено от миниатюрни малки снимчици. бяха събирани откъде ли не...и един или няколко тукашни автори бяха скокнали, все едно са им заврели бормашина в задника...
е па смешно беше...
и ся е смешно.
смешно е и от жорова страна, и от сашова...а па девойките, дето бачкат с такова старание са най-смешни...така де, една от тех ми изтри "кратката тема"...щото не била фотографска... [smilie18]
[smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   07-10-17 23:20

Автор: мара
Дата: 07-10-17 22:30
"... нямам нищо против кой как иска да зима мои снимки, ако не са за комерсиални цели...
помня обаче как направиха на маймуна един автор на некво пано в огромни размери, сглобено от миниатюрни малки снимчици. бяха събирани откъде ли не...и един или няколко тукашни автори бяха скокнали, все едно са им заврели бормашина в задника...


Сериозно си противоречиш. Ами то паното беше именно комерсиална цел бе, Маро! Щото авторът беше професор от Академията и беше взел бая пари за него.
И откраднатите кадри не бяха разпечатани миниатюрни, а нещо от сорта 13х18 - достатъчно големи за да се разпознаят дори на снимка във Фейсбук. Което всъщност няма значение - кражбата си е кражба.

Значи не искаш да ти крадат творбите за комерсиални цели, но когато крадат чужди творби се присмиваш, че авторите протестират. [smilie23]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: sherbit   
Дата:   07-10-17 23:21

Бе едно подмазване към Жоро, сега може да си го обиждаме предполагам. Напомняте ми драмата със Замунда.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   07-10-17 23:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ич няма да влизам в диспут, емиле :)
ценя те достатъчно, за да не го направя :)
ич не си противореча, ама ако не ме разбираш, няма как да ти го обясня :)

ако ти е по-ясно така: не искам друг да ПРОДАВА МОИ неща.
на жоро кадрите продават ли ги тука?

хм...иначе съм правила дипломна работа, в която съм ползвала чужди произведения и чужд интелектуален продукт...за разкритикуване [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: victory13   
Дата:   08-10-17 00:00

Чрез снимките се продава събитие...
Би трябвало да се абстрахираме от автора на темата, и да се коментира по принцип... Не са една и две темите за гадните капиталисти, дето ни крадат труда, преминават през венсеремос, и завършват със сенедеро луминосо [smilie5]
А и въпросът на Илиян си виси...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Стоев   
Дата:   08-10-17 00:12

Кефи...Жоро.... [beer][smilie5]



Публикацията е редактирана (08-10-17 00:13)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-17 00:35

Автор: мара
Дата: 07-10-17 23:47
"ич няма да влизам в диспут, емиле :)
хм...иначе съм правила дипломна работа, в която съм ползвала чужди произведения и чужд интелектуален продукт...за разкритикуване"


То отдавна няма смисъл от диспут. Сто пъти сме повтаряли в този и другия форум, че ползването на творби за учебни цели може да се прави без разрешение на автора. И други неща сме повтаряли, но въпреки това едни и същи хора си бъбрят едно и също без да вденат поне малко.


Автор: мара
Дата: 07-10-17 23:47
"ако ти е по-ясно така: не искам друг да ПРОДАВА МОИ неща.
на жоро кадрите продават ли ги тука?"


Ама всеки автор има пълното право да избере как да се разпорежда с творбите си. Независимо дали е продажба, безплатна публикация в медия или реклама (което също е вид комерсиална дейност). Може да избере да я дава безплатно, дори ако е скъпа творба, както беше филмът "Home" на Ян Артюс Бертран, а може да си снима котката и да иска по 100 млн долара за всяка отделна употреба на снимката. То си е лично негов избор и въобще не е твоя работа да му се присмиваш.
Още повече пък не е редно да се месиш между автора и търговеца, особено след като Сашо каза, че Жоро по принцип е прав. Било е грешка заради непълната информация на "Черга".

Не мога да ви разбера. От една страна сте автори, много от вас самонаети и цените свободата на личния избор. От друга страна се държите като диктатори по форумите и искате всички да правят като вас. Че на всичкото отгоре оправдаваш и кражбата. Хора, които си пазят правата, съответно и хляба са ти смешни, а проф. Боян Добрев, който гушна хилядарки с чужди снимки смяташ за творец.

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-10-17 04:06

Криворазбраната цивилизация...

Според мен става въпрос за грешка по невнимание, J0R0 от своя страна е сигнализирал където е сметнал за добре, на което получава смислен и разумен отговор. Не, че ми е работа да се бъркам, но най-неприятно ми е да гледам хора седейки на една маса да се хващат за гушите ... в това число четох вчера и публикацията от страна на iliyanb и там тъжни неща само... Не се настройвам или нещо, но не е приятно, когато грешките се натрупат в актива на едната страна... [smilie2]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   08-10-17 10:15

[smilie18] емилеее, емиле...ебаси, какви изводи си правиш [smilie18] и все грешни!
ама успя да ме вкараш в диспут де :) страшен си буквалист и ти убягва смисъла, който влагам в квото и да е...не е ли уморително?
оня професор ич и не го знам кой е. а па да го смятам за творец - зАеби...може би артист? общо взето - добре изглеждаше колажа...доколкото го помня.
и не, аз даже не правя опит да съдя - забавлявам се на провала...[smilie5]
нагледала съм се как некви хора са патентовали думЕчки, нямаш право да ги ползваш...едни други са патентовали музиката на класиците - нямаш право да я ползваш. на тодор му свалиха клип от тубата, от регистрационна камера - щото свирело радио и парчето било разпознаваемо.
туй нормално ли е? мойто мнение винаги е било тва, вероятно мож да се проследи във времето...мярката е изтървана.
в конкретния случай предполагам, че на жоро му е все тая и ако го бяха питали, щеше да даде снимките и сам. ядосва се, от абсурда. новите собственици на сайта са стари - нема начин да не знаят кое какво е. ама управлението е трагично и сайтът върви на провал...ама на як провал! и праят гаф след гаф...
е, да кажем, че аз тоя форум много или малко, при цялата ми любов към него, вече съм го прежалила. и ся гледам и се смея.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   08-10-17 10:45

Маро, стегни се. Говорим за авторско, а не за патентно право. Ти като автор си най-печеливша от съществуването и спазването на това право. Иначе китайците да са те налазили, изкопирали и мултиплицирали.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   08-10-17 11:39

говорим си И за други работи :)
а ти ако си мислиш, че някой е защитен от китайците - дълбоко си се объркал...всеки ден гледам как всяко лесно за копиране нещо се копира и продава...и им дреме на задниците. и нема кой да ги спре ИЗОБЩО! [smilie5]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: pumabg   
Дата:   08-10-17 12:10

"в конкретния случай предполагам, че на жоро му е все тая и ако го бяха питали, щеше да даде снимките и сам. ядосва се, от абсурда. новите собственици на сайта са стари - нема начин да не знаят кое какво е. ама управлението е трагично и сайтът върви на провал...ама на як провал! и праят гаф след гаф...
е, да кажем, че аз тоя форум много или малко, при цялата ми любов към него, вече съм го прежалила. и ся гледам и се смея.


Пълни глупости !

Авторът на темата е един от най големите виновници за разпада на това място! А самата тема, говори колко комплексиран човек е всъщност Жоро! Не че е новина де....

Има две позитивни неща ми се струва в сегашната ситуация и те са :

"Новите" се опитват поне нещо да променят... Предишните и това не правиха!
Много стари автори се върнаха и пускат снимки, което е похвално !

А ти Маро можеш да седиш от страни разбира се и да гледаш сеира... На всеки, каквото му е отредено в живота, нали така ?

Само гледай до като се присмиваш някой от другия ъгъл да не ти се присмива на теб..., че тогава циркът ще е пълен...

[smilie3]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-design   
Дата:   08-10-17 12:26

pumabg - - напълно съгласен!
""Новите" се опитват поне нещо да променят... Предишните и това не правиха! Много стари автори се върнаха и пускат снимки, което е похвално !"
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Dora93   
Дата:   08-10-17 12:30

От всичко най-неприятно и дразнещо беше затриването на несъгласни с тесногръдите и ограничени възгледи на пусналия темата. Дано това поне го няма вече във форума. НИКОГА!
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: dimitrova.v.   
Дата:   08-10-17 12:47

Dora93, bogdanov ме помоли от негово име да се съглася с теб. Той се присъединява към пожеланията "Дано това поне го няма вече във форума. НИКОГА!"
Помоли мен, защото правата му за писане във форума бяха затрити поради неправилна интерпретация на думите му от страна на сегашните админи. Иначе темата е вълнуваща и следя с интерес.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-17 12:47

Автор: мара
Дата: 08-10-17 10:15
"[smilie18] емилеее, емиле...ебаси, какви изводи си правиш [smilie18] и все грешни!
ама успя да ме вкараш в диспут де :) страшен си буквалист и ти убягва смисъла, който влагам в квото и да е...не е ли уморително?"


Не, уморително е да се четат обърканите ти постове. Ту признаваш правото на автора да се бори, ту му го отричаш. Ето я темата за паното.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1764966&i=1764980&offset=all

Какъв смисъл ми убягва, след като там ти написа точно двете неща, които казах за теб? Едното е, че очакваш другите да правят като теб: "Авторът е в правото си, обаче е смешно да се говори за съдебни дела, щото ако бях аз нямаше да направя нищо." И второто е за правото на личен избор: "ей затва ставаше дума. всеки сам си решава"
Тоест хем признаваш правото на автора да се бори според личния си избор, хем му се присмиваш за същото.
И за капак в тази тема защитаваш своето право срещу комерсиално използване: "не искам друг да ПРОДАВА МОИ неща." Добре, но да взема твоя снимка без разрешение, да я сложа в свой колаж без да спомена името ти и да го продам е именно продажба в смисъла който влагаш. Ама няма никакво значение дали снимката е само една или е сложена сред други 5000. Щом вземам пари за колажа, значи продавам И твоята снимка под свое име.

* * *
Автор: мара
Дата: 08-10-17 10:15
"... едни други са патентовали музиката на класиците - нямаш право да я ползваш. на тодор му свалиха клип от тубата, от регистрационна камера - щото свирело радио... туй нормално ли е?"


Ето, че пак не си наясно. Никой не е патентовал музиката на класиците. Защитени са аудио и видео записите на продуцентите и музикантите, които са ги направили. И това е напълно естествено, понеже музикантите също са артисти, които интерпретират дадена творба. Но никой не ти забранява да си изтеглиш от Интернет партитурите и щимовете на отдавна умрелия класик, и да свириш музиката му срещу пари.

За Тубата също е напълно нормално, защото:
1. Авторът има пълното право да избира как да се разпорежда с парчето си. Ако не иска друг да го качва в Тубата, кои сме ние да му отнемаме това право?
2. Тубата ти предоставя възможност да печелиш от профила си пълен с клипове, които си качил. Значи някой може да гледа клипа на Тодор именно заради комбинацията от видео с точно тази музика.


* * *
Автор: мара
Дата: 08-10-17 10:15
"и не, аз даже не правя опит да съдя"


Напротив. Изказваш се като съдник - определяш кое е нелепо и кое смешно в спорове, които не те касаят пряко. Само дето го правиш без да си наясно с основите и концепциите: какво е авторско право, какво са сродни права и защо въобще ги защитаваме.



Публикацията е редактирана (08-10-17 12:52)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   08-10-17 14:41

[smilie21] [smilie21] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] опа...ей от това ме беше страх [smilie18]
трагедия...
от всяка комедия - трагедия [smilie5]

ти въобще чете ли...? четенето вкл. И разбиране.
само кат те гледам за клипа на тодор кво си писал, ясно ми е, че разбиране няма да има...

все пак - последен опит - клипът е от регистрационна камера - кретен на пътя прави простотия неква. тодор нарежда нещо, някой му отговаря...а вьефа свири...[smilie18]

ВСИЧКАТА възможна за усвояване и патентоване музика е е усвоена и патентована. не от авторите й :) особено за класиците....
партитури има, да :) ама щом туй не ти звучи нелепо и сичко се обръща на пари, след кат явно не вдявате абсурда на ситуацията - няма какво да направя....
ето - пробвам с прости примери, внимавайки да покажа, че няма черно и бяло:

понеже стаа дума за сватбарски семинар некъф, доколкото разбрах./..ситуацията ми изглежда по следния начин - избират ДОБРИ кадри, за да илюстрират убедително нещо си. семинарът е платен. ДА, редно е да се пита автора, особено кат се знае кой е...и особено ако предположа, че той самият е водил подобни семинари в миналото.
това е въпрос на морал. тъпото и смешното е, че хем на тоз човек му правят врътки и мизерии в сайта, хем го ползват.
от обратната страна смешното е, че ако аз зема да организирам един курс - ПЛАТЕН! - история на изкуството/умение да рисуваме задници/мястото на резилното във фотографията и прочее тематики, няма да имам право да ползвам никъв материал на никви други автори, освен мои си?



[smilie5] [smilie21]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   08-10-17 15:17

Маро, само за протокола. От 11 години правя платени курсове по фотография.
И показвам в тях САМО мой снимки.
Наснимал съм си и продължавам да си снимам примери за ДОФ, за цвят, за композиция, за различни видове светлина и т н. за каквото се сетиш.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   08-10-17 15:24

[smilie5] [smilie5] жоро бе, тва е ебаси нарцисизмът [smilie5]
аз лично мноо се кефя на брьогел стария и на бош - сичко праят по-добре от мене...бих искала тех да ползвам...ако може!

и мене ено време са ме учили по други...така де, дскалът не е да не е можел, ама козата си сака пръч [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: шдфдшд   
Дата:   08-10-17 15:35

Автор: J0R0
Дата: 08-10-17 15:17

....показвам в тях само моЙ снимки....


...от тебе J0R0 , не очаквах...[smilie2]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   08-10-17 16:01

Съжалявам, мой, пиша от телефона и недоглеждам.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: sherbit   
Дата:   08-10-17 16:25

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: SaS   
Дата:   08-10-17 16:32

Маро,

ти, явно е, както казваш, си само за сеира.
Но виждам, че не си прочела правилно, предвид това, че твърдиш, че някой е знаел чии снимки са това и ги е взел.

Не, не е знаел!

Онзи ден мярнах снимките с периферното зрение и се зачудих как колежката ги е избрала. Не мога да отговоря от нейно име, а и тя е на работа основно през седмицата. Не съм си и помислял, че не е питала при все, че сме говорили многократно за процедурата и правилата. Ако някой е знаел, че това са снимки на Жоро, ни най-малко щеше да ги докосне.

Само че, снимките са във фейсбук профила на Черга и за тях не пише автор. Това не оневинява Марина, че не е попитала Невена, обаче.

За пример погледни снимки на Георги Неделчев, който ще води лекция и семинар. Хем знам какви снимки има в сайта му, хем съм го питал кои да ползвам.

А относно традиционните сватбарски снимки, бол. даже и е началото на тази тема една добронамерена фотографка ни предложи да ползваме нейни. Благодарим за което.


@dimitrova.v. > Прочетете правилата на сайта. Многократни регистрации не са разрешени, независимо, че на много хора им се иска. Нормално е когато не се изпълняват правилата да се налагат санкции. Потребителят от, чието име пишете има навика да се изказва от различни имена, последното, от които abnormal е деактивирано. Вие като член от семейството му трябва да сте добре запозната. Поздрави
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: temelko   
Дата:   08-10-17 16:39

[smilie7] [smilie7] Маро, стегни се. И не само тука [smilie7] Светът не е черно-бял, както сама каза ... стига лепи етикети кат последна истанция ... too much mara [smilie7]



Публикацията е редактирана (08-10-17 16:46)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: uri64   
Дата:   08-10-17 17:22

уф айде спрете се всички вече...всичко се изясни и разбра, няма какво повече да се дърляте... нямате ли живот извън този форум, баси....[smilie23]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: dimitrova.v.   
Дата:   08-10-17 18:09

SaS, грешите отново abnormal е профил на Всилена Димитрова (моя сестра) , лично аз и направих профил тук (увлича се от абстрактното снимане). Автора от чието име съм писала разбира за това от вас сега. Колкото до прекъсването на правата му да пише във форума, до колкото се сещам беше съвсем друга причината. При всички положения, губещи от това ваше решение наистина има не малко. За жалост потребители незнаещи, че след всеки вик за свобода, справедливост или авторство следва наказанието "запушване на уста". Тази така модерна напоследък спекулация с власт тук вилнее със страшна сила, но няма да адвокатствам повече на никого. Имате възможност да си поправите грешката, остава да имате и желание.
П.П. Един съвет от човек, който го познава. Не го викайте за очна ставка, защото ще вземе да се съгласи.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: nislon   
Дата:   08-10-17 18:10

uri64 написа:

> уф айде спрете се всички
> вече...всичко се изясни и разбра,
> няма какво повече да се дърляте...
> нямате ли живот извън този форум,
> баси....[smilie23]

[smilie24]

редакция:

П.П. Поздравление за човека, видял и посочил положителни тенденции, понеже българинът само критикува, мрази и иронизира!



Публикацията е редактирана (08-10-17 18:16)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   08-10-17 19:12

Ама тук е по интересно от Фейса! Бягам за пуканките и ще следя сеира,че е върховен! :D
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: nislon   
Дата:   08-10-17 19:24

Автор: BAJDOBRI

Така е бе, ч'уек, ама ако изчезне "Това място" и сеира ти ще изчезне, ще си останеш на едни голи пуканки [smilie3]

П.П. Приятел, не ме разбирай погрешно, и аз обичам сеира! :)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   08-10-17 19:52

... и бахура.

За*би сеирът, въпросът е сериозен. Искаме ли законност и готови ли сме да и се подчиним. "Този закон не ме кефи" не е опция.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: the-rookie   
Дата:   08-10-17 20:18

...така си е някой искат справедливост,а други законност ,точно май за туй си е диспута!



Публикацията е редактирана (08-10-17 20:19)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: temelko   
Дата:   08-10-17 20:43

Пред бахура и сеира всички са равни [smilie5]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: тьма   
Дата:   08-10-17 21:43

А всъщност е доста тъжно, форумът ще изгуби отново една голяма част от най-добрите автори...

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: fotograf123   
Дата:   08-10-17 22:27

Но ще ти останат световните най-добри на тях можеш да се наслаждаваш до насита [shtrak]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-10-17 22:54

Вече повече от 24 часа темата не е затворена.
Моите изкарват по има няма час-два...
Сигурно съм в челните класации на автори със затворени теми, още от времето, когато освен форума имаше още един отдушник за всякакви други теми.
АЗ получих уверението лично от ADMIN на имейл, че нещата тук ще тръгнат в друга посока, очаквам с нетърпение посоката [cool]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-17 23:02

Имаше някакъв проблем, той се изясни и (доколкото разбрах) се поправи.

Това не спира десетки други (незасегнати от проблема) да съдят, да раздават лични квалификации и да пророкуват неизбежната (според тях) скорошна гибел на форума.

Разясняване на закони, разследване на съмнителни профили и регистрации, пуканки та даже и бахур... Какво ли не се случи в тая (простете за нецензурната дума)... говорилня! Админът, ако си беше на мястото да я прекрати заради прекален оф-топик, щеше веднага да бъде наскачан като зъл тоталитарен диктатор, който само 'запушва усти' на борците за свобода и демокрация... [smilie2]

После се чудим какво правят политиците ни в говорилнята, наричана Парламент - ами същото, каквото прави цялата нация по кафенетата (и по работните места). И каквото правим ние тук. Ама не е виновен само който пише, а и който го чете. Отивам да се гръмна. [smilie22]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Vizov   
Дата:   08-10-17 23:39

Извинете ме за офтопика, ама къде тука продават пуканките? [smilie8]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   08-10-17 23:49

[smilie18] [smilie18] а, ше прощаваш...всеки от нас, тук (или почти всеки) си върши работата.
а на ония в парламента работата им не е да раждат оф топик [smilie18]

темелко/милко/данван - царят на празните постове [smilie18]

сас, мое и да не съм разбрала подробностите...все тая. за мене проблем не съществува по темата, та не знам що се чувствате длъжни да ми се обяснявате [smilie5]
разчитам, че ще се разберете помежду си.
общо взето началото на края беше преди много време...жоро я подкара в говорилнята, ти - с липсата на осъвременяване на интерфейса и възможностите в сайта, с орязването на възможности - чисто технически.
сега, откак бони и жоро не пеят в хора, положението е съвсем зле...ясно ми е, че не е лесно, ама, чуек, и грам нищо да не беше пипнал - по-малко зле щеше да е...
гледам некви хора чакат промени за добро и са готови да пеят осанна...ами дано имат късмет. аз най-много от всички ще се радвам, ако сайтът се съживи.
от трима ви само бони имаше адекватно поведение и отношение - умерен, дипломатичен, търпелив, с чувство за хумор и способност да погледне отстрани, ама и да се усети като част от общността. мисля, че ако има модератор, който може да задържи сайта над водата - той е.
само дето съм убедена, че няма как да стане...
общо взето необходим е човек като него.

знам, че никой не ме е питал за съвет, ма на - сърби ме да си кажа [smilie5] [smilie21]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: fotograf123   
Дата:   08-10-17 23:51

Огледай малко по - нагоре , те са няколко човека дето ги раздават :)

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   09-10-17 00:00

Автор: мара
Дата: 08-10-17 14:41
"ти въобще чете ли...? четенето вкл. И разбиране.
само кат те гледам за клипа на тодор кво си писал, ясно ми е, че разбиране няма да има... все пак - последен опит - клипът е от регистрационна камера..."


Ами няма да има разбиране, щото не вдяваш елементарни неща.
1. Няма никакво значение с какво е сниман клипът. От гледна точка на Тубата и от гледна точка на всеки закон това е документален филм озвучен с музика. Дали е 5 секунди или 5 часа пак няма никакво значение. В момента в който натиснеш бутона за запис ставаш автор на филм и съответно ставаш отговорен с какво си го озвучил. Ако музиката беше малка част от филма можеше да се спори дали е редно да го спират. Но ако музиката тече през цялото време няма начин да минеш метър. Тогава изглежда като клип специално озвучен с тази музика и напълно естествено алгоритмите на сайта го хващат.
2. Тубата печели от качените клипове. Пуска върху тях реклама и взема пари.
3. В момента в който качиш твоя клип в Тубата, за нея настъпват едни реални бизнес отношения, чрез които получават реални пари. И част от тези пари Тубата предлага да ти даде, ако имаш достатъчно гледания на клипа. Явно не си чувала, но има хора, които с това се изхранват - снимат разни неща и печелят от гледания в YouTube. Някои от тях вече са милионери.

Колко по-просто да ти обясня, че YouTube е сайт за печелене на пари и че авторите на музика са напълно в правото си?

* * *
Автор: мара
Дата: 08-10-17 14:41
"ВСИЧКАТА възможна за усвояване и патентоване музика е е усвоена и патентована. не от авторите й :) особено за класиците...."


Това изречение е безподобна тъпня. Айде докажи кой държи правата за Бетовен, Брамс, Чайковски, Шопен и прочие автори умрели преди повече от 100 години! Докажи, че фирма еди-коя-си е патентовала нечия музика на класик!
Не можеш. Защото имуществените права имат определени срокове. Те са неестествено дълги, но все пак имат точно определен край.

И за съвременната музика изобщо не си наясно. Песните рядко имат само един автор. Това, което чуваш е резултат на общия труд между автори на музика, автори на текстове, пеенето на певеца и майсторството на продуцента. Да, има продуценти мошеници, които крадат музика или ощетяват по различни начини авторите, но тези единици изобщо не са основание да твърдиш, че всичката музика била патентована не от авторите.

Вземи се запознай какво е автор, какво е изпълнител, какво е продуцент и защо законът ги разделя поименно!

* * *
Автор: мара
Дата: 08-10-17 14:41
партитури има, да :) ама щом туй не ти звучи нелепо и сичко се обръща на пари, след кат явно не вдявате абсурда на ситуацията - няма какво да направя...."


Ами те партитурите са музиката на класика. Не записите на Берлинската филхармония и Бостънския симфоничен оркестър, а именно партитурите. И са напълно свободни за ползване.
Записите не са и това е напълно нормално. Не знаеше ли, че музикантите, диригентите и продуцентите свирят за пари и с това си изхранват семействата? Това ли е нелепо?


Знаеш ли как изглежда ситуацията отстрани? Изглежда все едно аз да кажа, че дадена картина е масло, ти да ме поправиш, че е акрил, а аз да отвърна, че си буквояд.
Точно толкова са безумни твърденията ти в тази тема.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-10-17 00:04

По между другото, не намирам никъде в правилата, една от първите точки, във вече стария правилник а именно - "фото форум, не е фотобанка за разтоварване на вашата карта".
Може би вече липсва, защото ако не е така, някои от тук пишещите не би трябвало да ги има [smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 00:17

[ezik] е-миле...няма да те чета. просто е невъзможно...безсмислено...глупаво, излишно, безполезно и направо вредно.[smilie6]

признавам си, победена съм и съм заравнена със земята.
[smilie5]
припомням си филма бразилия, както и редица други произвдения.[smilie25]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: fotograf123   
Дата:   09-10-17 00:23

Мара , не смей така да се изнизваш по тънкта лайсна ние четящите темата имаме още за усвояване ... [smilie18]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 00:25

[cool] [cool] ареее, ПО ЛЕГЛАТА! [cool]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: SaS   
Дата:   09-10-17 00:28

Маро, нали знаеш, че Админа е много лош, защото ти спира темите и ти изяжда демокрацията и свободата на словото? А явно от писането ти е, че знаеш кога Админа те трие. Дотук добре.

Нали знаеш, че като напишеш още 20 пъти едно и също нещо не казваш нещо ново? А Админа може да се обърка, че си зациклила с paste и под риск да ти отнеме демокрацията, реално да ти я отнеме?

Четейки писанието ти първоначално си помислих, че пишеш в Зоната, и се зачудих защо си го пуснала тук, но после като видях, че си споменала Бони с добро и се сетих, че нещо не е наред, защото в крайна сметка не успя да го убедиш да усети носталгия по тая безмислена секция и да ти я пусне наново, пък ти си останала с добри чувства въпреки голямата загуба, която още чувстваш. [smilie18]

Нека това е последния ти път, когато ми обясняваш кое е зле и кое няма да стане. Следващия път ще се обадя на Админ и ще го помоля да провери темата за какво е пусната и дали Мара има какво да каже полезно по темата. Ако има, добре. Ако няма, пак добре. Но за кой добре в момента не знам.

И всичко това ти го пиша без чувство за хумор. Не го усещам при теб и ще звуча глупаво ако го използвам аз.

Поздрави
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   09-10-17 00:35

Автор: мара
Дата: 09-10-17 00:17
"[ezik] е-миле...няма да те чета. просто е невъзможно...безсмислено...глупаво, излишно, безполезно и направо вредно.[smilie6]"


Що бе, Маро? Не е ли уморително да пишеш измишльотини по форумите и като видиш дебелия край да подвиваш опашка? [smilie5]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: fotograf123   
Дата:   09-10-17 00:43

Автор: мара
Дата: 09-10-17 00:25

[cool] [cool] ареее, ПО ЛЕГЛАТА! [cool]

-------------

Ами станах почти по обяд та не ме плаши с леглото [smile]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   09-10-17 01:01

Емо, тъй като имам добри чувства и (надявам се) нормални отношения и с тебе и с Мара, си позволявам леко да се намеся.

Напълно си прав и вероятно нямаш равен в момента във форума по познаването и цитирането и формалното прилагане на закона по дадената тема - случка. Това, което Мара се опита да ти каже е, че животът е твърде кратък и твърде ценен, за да се опитва човек да го прекара в буквално следване на всякакви законови предписания. То това и на практика не е възможно, защото особено в България е пълно с противоречащи си текстове от нормативни актове. Мара се опита да ти каже в неин си стил, че законът не може да изчерпва човешките взаимоотношения, които са и винаги ще бъдат нещо много повече. Да използваш някакъв формален законов повод за заяждане с доскоро близки хора, съратници, Мара намира за смешно, аз по-скоро за жалко и низко...

[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   09-10-17 01:04

Асахи написа:


> За*би сеирът, въпросът е сериозен.
> Искаме ли законност и готови ли
> сме да и се подчиним. "Този закон не
> ме кефи" не е опция.


Ти заеби тази логика. Ние не сме безропотни добичета, които следва сляпо да се подчиняват. Ако един закон е изживял времето си, не регулира отношенията между гражданите с оглед на реалностите, или е просто глупав, или ненужен, или даже вреден, хората имат пълното, и то законово право, да искат неговата промяна или отмяна.


[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-10-17 07:17

SaS написа:

> Маро, нали знаеш, че Админа е много лош, защото ти спира темите и ти изяжда демокрацията и свободата на словото? А явно от писането ти е, че знаеш кога Админа те трие. Дотук добре.
Нали знаеш, че като напишеш още 20 пъти едно и също нещо не казваш нещо ново? А Админа може да се обърка, че си зациклила с paste и под риск да ти отнеме демокрацията, реално да ти я отнеме?


Това е толкова тъпо, че чак не знам как да го коментирам [smilie18]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-17 09:08

SaS, да обявяваш колежката за виновна, след като вие сте ЕДНО ЦЯЛО (Фото Форум) е много [smilie23]. На всичкото отгоре и с име я цитираш... абсолютен не професионализъм! Заставаш от името на Фото Форум и казваш "извинете за недоразумението, взети са мерки да не се повтаря този случай" и приключваш дискусията. Пък после се оправяте с Жоро, момичето оплескало работата, шефа, бай Иван и т.н.

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 09:24

[thankyou] [thankyou] [thankyou]
благодаря на иводам да превода :) общо взето е съвсем верен, малко непълен...но верен [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   09-10-17 09:30

"Автор: Ivodam
Дата: 09-10-17 01:04
Ти заеби тази логика. Ние не сме безропотни добичета, които следва сляпо да се подчиняват. Ако един закон е изживял времето си, не регулира отношенията между гражданите с оглед на реалностите, или е просто глупав, или ненужен, или даже вреден, хората имат пълното, и то законово право, да искат неговата промяна или отмяна."

Кои сте вие хората, имате ли единно мнение по въпроса и ти съгласен ли си с него? Утре, ако ти нарушат авторските права, ще си първият, дето ще прегърне същия този презрян закон и ще си търсиш правата. Подобна гъвкавост не говори за принципност. Принципът ще е само един - личният интерес.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: CDman   
Дата:   09-10-17 10:05

Леле леле. Човек да го е страх да напсува за да не наруши нечии авторски права.[smilie5]

Тъй че [smilie8]

УРА ДРУГАРИ [beer]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   09-10-17 10:10

Автор: Ivodam
Дата: 09-10-17 01:01
"Това, което Мара се опита да ти каже е, че животът е твърде кратък и твърде ценен, за да се опитва човек да го прекара в буквално следване на всякакви законови предписания."


Чакай малко! Темата не е за живота, а е за работа. И за Жоро, и за Сашо фотографията е бизнес. И не е за всякакви законови предписания, а за нещо, пряко свързано с работата. С което и автори, и търговци се съобразяват в ежедневието.
Ти в твоята търговия не се ли опитваш да спазваш законите? Сигурно не винаги успяваш, но се опитваш. Ами тук е същото.

Автор: Ivodam
Дата: 09-10-17 01:01
"Да използваш някакъв формален законов повод за заяждане с доскоро близки хора, съратници, Мара намира за смешно, аз по-скоро за жалко и низко..."


Затова и поводът не е формален, а е реален проблем - нещо, с което авторите редовно се сблъскват.
Да, Жоро можеше да уреди нещата лично без да пуска тема. Само че ние не сме наясно с всички детайли в отношенията им (или поне много малко от нас са). Затова няма как да знаем кое е смешно между тях и кое сериозно. Още повече не можем да сме безпристрастни за личните отношения, понеже Жоро дълго време беше един от админите и почти всички активни форумци са имали вземане-даване с него.
Така че най-доброто, което можем да направим е да не им се месим.

Смешното е именно, че кибиците като Мара се опитват да съдийстват на двама души без да им е искано мнението, без да са запознати със случката и без да са запознати с предисторията. Без дори да са наясно кое е комерсиално използване. Без дори да прочетат какво се писа по темата - на Мара трябваше повторно да и обясняват.

Особено пък са нелепи изцепки от сорта: "А пък аз с мойте творби се отнасям еди как си, затова сте смешни". Ама кой те пита? На кого му пука за твоите творби - темата е за творби, които не са твои.
Ти ако щеш си подарявай творбите, но остави другите сами да решават какво да правят!
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: SaS   
Дата:   09-10-17 11:03

Synthy,

върни се нагоре в текста и ще видиш какво съм написал за случая. Има ли нещо, което не е ясно, за да го обясня пак?

Относно това, което съм написал за Мара, то е по име, защото и тя се обръща по име към мен и персонално изразява негативното си отношение относно неща свързани със сайта, което няма общо с темата. Не се отменям от него. Темата е за нещо конкретно и то е ясно от първия пост. Това какво е ФФ и всякакви различни мнения от темата са СПАМ.

Със Жоро не съм съдружник от преди около 1 година. Формалните ни отношения са уредени. Жоро е получил точно такава сума, каквато искаше да получи и от други хора, на които е пращал оферти. Това е накратко.

С най-добри чувства.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-17 11:19

SaS, прочетох отново какво си писал (може пък и да съм изпуснал нещо предишният път, когато четох). Оставам зад по-горното си твърдение. Повече няма да влизам в дискусията. Просто исках да ти вметна нещо за взаимоотношенията между работник и работодател.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Dora93   
Дата:   09-10-17 11:39

Един съвет: Достатъчно е да не се безчинства във форума както го правеше предишния админ за да стане форума едно по-приветливо и плодотворно за изкуство място.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: chukov   
Дата:   09-10-17 12:03

Направих си труда (не знам и аз как) да изчета цялата тема.
Освен, че в нея пролича кой - зад кого застава по лични причини, нищо друго съществено не прочетох.

Излишно се хаби толкова енергия помежду ни. Все да докажем кой е прав.
На тия години никой никого в нищо не може да убеди. Годините минават (ей го утре ставам на 44) и главите само се втвърдяват.

Започва да омръзва борбата за доказване на собствената правота и търсене на "истината".

Няма смисъл.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   09-10-17 12:16

Автор: Dora93
Дата: 09-10-17 11:39

Един съвет: Достатъчно е да не се безчинства във форума както го правеше предишния админ за да стане форума едно по-приветливо и плодотворно за изкуство място.


Че не е ли станал вече? Цяла година няма кой да безчинства, а още не може да се съвземе тоя форум, да изтрие синилата от бича, следите от теглото.
Тоя спомен люти от дни на позор, виси като облак у ваший кръгозор.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-10-17 12:42

Автор: Dora93
Дата: 09-10-17 11:39

Един съвет: Достатъчно е да не се безчинства във форума както го правеше предишния админ за да стане форума едно по-приветливо и плодотворно за изкуство място.

...БСП-то имаше една акция "НЕ НА СТРАХА"....[smilie18][smilie18][smilie18]

...отделно от това , искам да питам Админа...сега , като се разбра , каква е работата , балдъзата на Богданов няма ли да я реабилитирате?...в профила и имаше много стойностни работи...
...Богданов го дръжте със запушена уста...да види хубо ли е!.... [smilie7]



Публикацията е редактирана (09-10-17 12:43)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   09-10-17 13:19

Смешното е именно, че кибиците като Мара се опитват да съдийстват на двама души без да им е искано мнението, без да са запознати със случката и без да са запознати с предисторията. Без дори да са наясно кое е комерсиално използване.

е-mil, при условие че темата е пусната във форума, човек евентуално може да допусне, че се търси общественото мнение. Аз лично предпочитам да си мисля, че въпросът е подхванат донякъде на шега.

шдфдшд, и на мен ми харесваха нещата на балдъзата и бих била изненадана, ако се окаже, че ги е правил Богданов. [smilie5]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Dora93   
Дата:   09-10-17 13:44

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 14:06

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: CDman   
Дата:   09-10-17 14:20

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ, не е по темата на или противоречи на правилата на Фото Форум.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   09-10-17 15:37

написа:

> Автор: Dora93
> Дата: 09-10-17 11:39
>
> Един съвет: Достатъчно е да не се
> безчинства във форума както го
> правеше предишния админ за да
> стане форума едно по-приветливо и
> плодотворно за изкуство място.
>

>
> Че не е ли станал вече? Цяла година
> няма кой да безчинства, а още не
> може да се съвземе тоя форум, да
> изтрие синилата от бича, следите
> от теглото.
> Тоя спомен люти от дни на позор,
> виси като облак у ваший кръгозор.
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Абе Жоро, къв ти беше верно проблемът да вдигнеш един телефон, ми трябваше да пускаш тая тема тука? За какво, какво искаш да докажеш? Че имаш много тежко его, че си отмъстителен? Знаем го бе, човек. макар че беше преди години, не съм забравил как мен ме банна веднъж, задето бях написал нещо против иконата ти свети Иван Костов в клубния раздел. Айде много молим...

[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   09-10-17 15:41

Емо, животът е всичко наоколо, включително и работата. Всъщност човек на работа прекарва по-голямата част от активния си живот. И трябва да бъде човек навсякъде. Има разлика между законност и човешка нормалност. Някои хора търчат да подписват брачни договори по неколко десетки страници. Това е законно, но няма как да бъде човешко, ако разбираш какво се опитвам да ти кажа...


[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   09-10-17 17:39

Иво, учредете си с Дората, Пумата и Темелко един "Клуб на репресираните".
(Мара не помня дали беше репресирана, ама като я чета, май беше).
Клубът ще прерастне после в "Клуб на активните борци".
А новата власт ще отпусне някакви привилегии.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: temelko   
Дата:   09-10-17 17:57

Величков, не се ласкай, ти никого не си бил в позиция да репресираш. И по добре, защото желанията ти в тази посока са видими.

За снимките, че точно ти повдигаш въпроса е смешно, не че принципно не си прав.

Ама се сетих как беше решил да ми се подиграеш с едни мои снимки, които бе ползвал неправомерно, та се наложи да звънна на Бони и кротко да му обясня в каква уязвима позиция си поставил сайта с тая глупост [smilie8]

Айде, със здраве [beer]

ПП 5 минути след разговора, снимките бяха свалени [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-10-17 17:59)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   09-10-17 18:40

Тук боравиш с някакви абстракции. Личи си, че си недоволен, но не и аргументиран.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 18:55

мара не е репресирана...поне не много, само леко, приятно...така да се каже - колкото да добие ореол, че не живее постоянно в розовия облак [smilie18]
а що питането ми за богданов и родата беше махнато като спам?
то НЕ беше спам...
докато "арее, ПО ЛЕГЛАТА"...или както беше там, на предната страница, си е чист спам...но! здравословен! сън си требе! [smilie18]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: philip   
Дата:   09-10-17 18:58

temelko: "Величков, не се ласкай..."

И к’ва стана тя сега?! Но по темата:

Естествено за професионалните фотографи и "много напредналите любители", да е от значение, но ако се не лъжа и 2-те страни изясниха позициите си. И преди да сте я затворили (а може би е време) да попитам пишещите тук, с какво си обработвате снимчиците мили хора, лицензирано ли е или напротив?

Ivodam: "Емо, животът е... Има разлика между законност и човешка нормалност."

С 2 думи има разлика м/у закон и морал и ми се чини, че е добре да отчитаме И второто.

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: sayman   
Дата:   09-10-17 18:59

Доста е жалко да гледаш как стари дружки се плюят в лицето.
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 19:00

[smilie18] [smilie18] хм...освен тва аз лично в моя занаят "крада" на общо основание [smilie18]

п.п. - да внимават буквалистите, зарад тях боднах едни кавички...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   09-10-17 20:40

"Има разлика между законност и човешка нормалност."

Да бе, някои закони не ни отърват. Но ако пострадаме изведнъж стават хубави. Гъвкавост ли да го нарека или да използвам истинските думи?
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: tishovsx   
Дата:   09-10-17 21:41

@Off
Ще ме прощавате, ама вече четири страници и не разбрах за какво става на въпрос в тая тема, само гледам Админа тръка постове...а дано не изтрие и моя [smile]

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: AndreyIst   
Дата:   09-10-17 22:22

Темата ми е интересна. Не, че се правя на репресиран, ама ...
Ако някой иска да ми ползва снимки за нещо - да ми звънне просто. С радост ще се отзова безплатно.

[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: ejel   
Дата:   09-10-17 22:40

Автор: tishovsx
Дата: 09-10-17 21:41

... не разбрах за какво става на въпрос в тая тема

-----------------

За ощипани зетове[smilie5]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: the-rookie   
Дата:   09-10-17 23:09

Добре де ,да оставим зетьовете намира и в крайна сметка да извлечем нещо полезно от тоя казус(поне мен интересуващо ме)! Призовавам някой ,който действително е наясно с материята,без заяждане и при добро желание ,да сподели има ли нарушени авторски права в случая(по начина по който е описан)?

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: HP   
Дата:   09-10-17 23:50

Всяко използване на произведение без съгласието на автора му е нарушаване на авторските права.
В конкретния случай за мен е загадка, че още съществува темата. В едни времена навярно щеше да престане да съществува най-късно в 11:29 АМ ...
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: the-rookie   
Дата:   09-10-17 23:55

HP,мисля че нещата не са толкова прости колкото изглеждат! Само ми кажи в конкретния случай кой е носител на авторското право(според закона)?



Публикацията е редактирана (10-10-17 00:28)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   09-10-17 23:56

роки, начи не си чел внимателно емил. или даже никак не си го чел...

http://memesmix.net/media/created/p2g7b0.jpg



 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: the-rookie   
Дата:   10-10-17 00:03

Точно него съм го чел много [smilie10] внимателно(имахме лек спорТ в подобна тема)[smilie3]



Публикацията е редактирана (10-10-17 00:32)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: мара   
Дата:   10-10-17 00:06

[smilie18] [smilie5] въъъъй! [smilie8]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: BXMarkov   
Дата:   10-10-17 00:07

Ееее,гледам и не вярвам на ушите си. Жоро, дребнаво се получава, не заради авторските ти права,там с три поста сте се изяснили, ами заради пускането на тема, която е дъвкана стотици пъти и целта не е полезност, ами да кажат всички "Вижте ФФ колко са лоши". Тук се знаем кой колко чини и на доста хора напуснали, им се ще този сайт да умре, не заради сайта, а заради егото, това пусто голямо его. Най-тежкият грях от смъртните е гордостта.



Публикацията е редактирана (10-10-17 00:09)
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: asahi   
Дата:   10-10-17 00:26

Това може ли да се отнесе към другите автори, пускали теми за авторските си права?
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   10-10-17 00:35

написа:

> Иво, учредете си с Дората, Пумата и
> Темелко един "Клуб на
> репресираните".
> (Мара не помня дали беше
> репресирана, ама като я чета, май
> беше).
> Клубът ще прерастне после в "Клуб
> на активните борци".
> А новата власт ще отпусне някакви
> привилегии.
> [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Пумата е събрат-птичар (всъщност по-добър от мен, за което му се радвам), Темелко разправят, че бил Данван, с който сме общо взето повече опоненти, ма тва не ми пречи да го считам за пич, ама кой е Дората?

[smilie8]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: e-mil   
Дата:   10-10-17 00:58

Автор: Ivodam
Дата: 09-10-17 15:41
"Емо, животът е всичко наоколо, включително и работата... Има разлика между законност и човешка нормалност... ако разбираш какво се опитвам да ти кажа..."


Не, не разбирам. Разпознавам думите, но не ги разбирам. Започвам да предполагам, че говориш за формата, която е избрал Жоро да си уреди отношенията - публична тема. Ама от думите ти не става ясно, че говориш за формата, защото намесваш спазването на законите. И излиза, че ми казваш: "Дай да не спазваме законовите предписания, щото животът си минава!"
Добре, ама едно е да пресечеш улицата на червено, съвсем друго е да се грижиш за хляба си. Жоро е прав да иска, каквото там иска по отношение на снимките и Сашо не го оспорва. Защото Сашо би искал същото, ако бяха засегнати негови интереси. Така че защо изобщо намесваме законите в един спор, който очевидно е личен?
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: Ivodam   
Дата:   10-10-17 01:25

написа:

> Автор: Ivodam
> Дата: 09-10-17 15:41
> "Емо, животът е всичко наоколо,
> включително и работата... Има
> разлика между законност и човешка
> нормалност... ако разбираш какво се
> опитвам да ти кажа..."

>
> Не, не разбирам. Разпознавам
> думите, но не ги разбирам. Започвам
> да предполагам, че говориш за
> формата, която е избрал Жоро да си
> уреди отношенията - публична тема.
> Ама от думите ти не става ясно, че
> говориш за формата, защото
> намесваш спазването на законите. И
> излиза, че ми казваш: "Дай да не
> спазваме законовите предписания,
> щото животът си минава!"
> Добре, ама едно е да пресечеш
> улицата на червено, съвсем друго е
> да се грижиш за хляба си. Жоро е
> прав да иска, каквото там иска по
> отношение на снимките и Сашо не го
> оспорва. Защото Сашо би искал
> същото, ако бяха засегнати негови
> интереси. Така че защо изобщо
> намесваме законите в един спор,
> който очевидно е личен?


Ми де да знам що ги намесиха законите, не съм го аз започнал. Нито пък видях някой да оспорва законовата страна на казуса. Но след като така или иначе беше направено, реших да си изразя моята гледна точка, че човек, почувствал се силен в даден момент от това, че законът е на негова страна, било то в резултат на грешка, недоразумение или просто стечение на ред обстоятелства, не трябва непременно да гази през човешките взаимоотношения като през праз лук. Човек винаги има избор дали да се възползва от дадено му право по закон и по какъв точно начин.


[smilie7]
 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: тьма   
Дата:   10-10-17 07:10

Иво [smilie24]
Важен е начинът, а той зависи от доблестта човешка :)

 Re: За авторските права и за правилата на сайта
Автор: J0R0   
Дата:   10-10-17 10:41

Добрутро, активните борци! Ивчо, Тъма. Останалите. Как спахте?
[smilie18]

Ivodam
...човек, почувствал се силен в даден момент от това, че законът е на негова страна, не трябва непременно да гази през човешките взаимоотношения като през праз лук.

Те човешките отношения бяха много отдавна прегазени като праз лук от един почувствал се силен след придобиването на собствеността върху сайта. Та каквото повикало - такова отговорило.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.