Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Куриери
Автор: viara123   
Дата:   05-10-17 11:05

Кои куриери използвате при покупка и продажба на фототехника?
Че едни вече се позабравиха с цените.

Отговори на това съобщение
 foofoo 0888 253223 barbar
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-17 11:10

Еми ЕКОНТ, защото всички ги ползват и нямам избор (обикновено съм купувач, а и продавачите си ги искат, когато продавам).

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Pac   
Дата:   05-10-17 13:14

Synthy, ако имаше избор, какво би избрал? Аз съм изключително доволен от Еконт, и разочарован от Спиди. С други куриера не съм си имал работа като се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: lamerko   
Дата:   05-10-17 13:35

Спиди е формула за проблеми. С Еконт нещата са доста по-добре, но вероятно това е фирмата с цените от първия пост... За съжаление често нямам избор (като клиент).

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-17 13:55

Рапидо харесвам. Ако имам избор, ползвам Рапидо. З ЕКОНТ факт им е, че са навсякъде и наистина си подобриха услугата много-кратно в последните 1-2 години. Имам лична неприязън към тях, а и цените им са не много приятни, та затова ги избягвам при удобен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: quazimodo   
Дата:   05-10-17 14:26

Винаги ползвам Еконт. Изпитвам хронична неприязън и към Спиди, и към Рапидо. Това го пиша като човек, който няколко пъти се е сблъсквал с наглите куриерчета от Спиди и е бил потърпевш също от Рапидо. Нагло лъжат, че са идвали на адрес и не е имало човек, като размотават пратките по няколко дни. Ако някой си е следил пратките чрез компютърната им система, знае за какво иде реч.


Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: MrPhoto   
Дата:   05-10-17 14:48

не сте си имали работа с M&BM и Лео - тогава ще разберете що е то недъгава услуга! Рапидо подобриха нещата много в последните години. Спиди вече са част от групата ДПД и се очаква подобрение на качеството.



Публикацията е редактирана (05-10-17 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-17 14:51

Имали сме си :) Като цяло си прав де, подкрепям мнението ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: lord_kik   
Дата:   05-10-17 18:32

Rapido си е Спиди,Еконт си е най-добре,със Спиди имам 3 пратки в три различни офиса и триде бяха с проблеми.Първата беше Никон върнат от Профайлд сле калибрация два дни немога да го взема защото имаше някакъв проблем с товарителницата ,апарата до мен,но не ми го дават.Другото беше с компютъра ми който беше 4кашончета,а там бяха 3 и едното кашонче го търсиха два дни и трябваше два пъти да ходя до офиса,а той не е близо.Третата ми пратка я изпратих получателя е взе,а парите си ги взех след седмица Събота не изплащали наложени платежи,понеделник почивен ден също и такива ти ми работи.А на жена ми и върнаха пратка след гаранционна поправка от Емаг и имаше имей със ден на доставка,но този ден не дойде както и цялата седмица,след разговор с Емаг пратката беше след 1 час в нас,и куриера вика ооо не тя днес пристигна,но когато отлепих товарителницата отдоло излезе друга,която беше точно със дата която Емаг бяха споменали.Така че НИКОГА повече,или поне се надявам да не се налага да работя със Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: mmjm   
Дата:   05-10-17 19:47

Доволен съм и бих използвал interlogistica, имал съм много проблеми с получаване на пратки от DHL куриерите в София, не намерили адреса, нямало телефон на товарителницата, и всякакви безумни оправдания, дори в български пощи няма такива малоумници.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Zdram   
Дата:   05-10-17 20:39

С Еконт всичко е наред за мене, а и мрежата им от офиси вероятно е най-голяма.
Със Спиди и аз съм имал лош опит няколко пъти - бавна доставка, недоставяне до адрес... Малко по-ниската цена не оправдава хабенето на нерви.
Рапидо винаги съм ги възприемал по-скоро като резервен вариант или ако са предпочитани от отсрещната страна.
Общо взето не пращам често, за да търся изгодна цена пред удобството.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: viara123   
Дата:   05-10-17 21:17

Май няма алтернатива...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: cameraman   
Дата:   05-10-17 21:19

Спиди към Великобритания са брилянтни.... 4 Дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-17 01:11

Автор: cameraman
Дата: 05-10-17 21:19

Спиди към Великобритания са брилянтни.... 4 Дни.


Защото услугата не е на Спиди, а на DPD. За вътрешни пратки са пълна мъка (за съжаление от личен опит)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: SLR   
Дата:   07-10-17 23:45

M&BM наистина са най-зле [smilie18]

Иначе шефа на Еконт не беше ли форумец, или бъркам???


[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: victory13   
Дата:   08-10-17 00:01

Беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: asahi   
Дата:   08-10-17 11:32

Основната насоченост на M&BM е съвсем друга и с куриерство за крайни клиенти само оползотворяват курсовете на бусовете, които разнасят пощата със сметките на потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Божидар58   
Дата:   08-10-17 12:03

Пращал съм и съм получавал десетки пратки с ЕКОНТ. Нямам нито една забележка. Перфектни са. От СПИДИ също съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: georgioiv   
Дата:   08-10-17 18:06

всеки ден пращам и приемам по няколко пратки техника, макар и не фотографска с Лео Експрес. За последните 5 години съм нямал проблеми с тях. Явно си е до офиси и до град. Цената им е брутално различна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Synthy   
Дата:   09-10-17 08:22

Споменахте Интерлогистика по-горе. Позлвал съм ги за международни пратки - доволен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: aceontheriver   
Дата:   09-10-17 16:32

Ще се изненадате, но за международни пратки с български пощи не съм имал проблем и съм пращал до най-различни дестинации.
За България само Еконт. Откак Спиди ме разкарваха да ходя до централата им, защото не можели да оставят пратката в офиса близо до нас не се занимавам с тях. Еконт са много разбрани и не съм имал сериозни проблеми с тях. Само веднъж пращах с опция за преглед и тест, а те са отбелязали без такава опция, но веднага ми звъннаха и се оправихме с едно обаждане. Спиди просто не се развиха, а Еконт много дръпнаха последните години.
Всички останали са твърде неудобни, заради малкото офиси, с които разполагат.



Публикацията е редактирана (09-10-17 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: baron_barbaron   
Дата:   09-10-17 19:01

Аз лично предпочитам Еконт, въпреки малко по високата цена на услугата. Със Спиди един обектив ми пътува 13 дни от София до Разград и всеки божи ден ме уверяваха, че куриера вече пътува към мен и аз да си чакам в нас. Накрая отидох в офиса и вдигнах скандал, и хоп обектива се намери и дойде. Скорошен случай, правя две застраховки Г.О. на моите МПС-та, пращат ми полиците със спиди.. И познайте, идва едната полица, звъня в компанията изпращач. От там ми казват, че са пратили двете полици, но като отделни пратки.. Тъкмо се чудя дали да ходя пак до офиса на Спиди, доста след времето в което те разнасят пратки. И ми звъни някакъв, който едва говори български ( типичен чобанин ) и ми казва, че е куриер и днес са пропуснали едната ми пратка... Отделно много лошо впечатление имам и от Интер Логистика. В местния им офис никога няма човек, има оставена бележка с надпис "връщам се след 5 минути 089........". И все си мисля, че е редно да допишат, "след пет минути прочети отново" Няколко пъти съм имал, лошия късмет да получавам пратки от там.

Преди два дни изпратих обектив с Еконт, служителката изрично настояваше да провери, как е опакован, направи снимки на обектива, в какво (видимо) състояние го изпращам, аз го опаковах отново пред нея. Освен фабричната опаковка, тя допълнително сложи и аерофолио.. Като цяло смятам, че Еконт предлагат най доброто качество, от българските куриери. Преди години имаше случай, в който Еконт повредиха доста скъпа пратка. Да случва се, не е невъзможно. Без разправии и разни перипети, изплатиха пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: MrPhoto   
Дата:   10-10-17 14:52

За M&BM /хем би, хем не би/, мога да ви кажа, че ми съсипаха доста скъпа пратка, беше буквално смазана, вероятно изтървана от над метър височина!
Обадих се на кол центъра и ми казаха, че няма никакъв начин да заведа рекламация, освен да пиша на някакъв мейл. Писах, след повече от месец - отговор нямаше!
Обърнах се към КЗП, оттам към КРС.
След 5 месеца сага от КРС потвърдиха в писмено становище, че въпросната фирма ми дължи обезщетение.
До сега от тях - ни вест, ни кост от тях!
Правете си сметката дали ще работите с тази фирма и какво ви чака!

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: marves   
Дата:   19-12-18 10:41

Speedy / DPD изгубиха моя пратка до чужбина (Италия). Не знам дали е по вина на Спиди или ДПД, но е приета от съвсем различно лице от упоменатото за получател в товарителницата, както и на съвсем различно местоположение.

Пратката беше скъпа техника (продажба в eBay, предплатена през Paypal). В резултат загубих парите, пратката (техниката), както и дадох едни 42лв за транспортната им "услуга". Няма възможности за застраховка на пратката без наложен платеж (поне по обяснение на служител на Спиди в техен офис).

БГ Пощи са ултра тромави за международни пратки (попълване бланки на лист на място).

Препоръчайте стабилен куриер за международни пратки, който да предлага някакъв вид застраховка без наложен платеж и да не дере кожи?

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   19-12-18 15:21

Еконт без проблеми вече години ... Спиди са ми губили неща (не фототехника) и съм чакал със седмици неща , които трябва да идват към мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: marves   
Дата:   19-12-18 16:53

Еконт пращат само до Гърция май?

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: nimi   
Дата:   19-12-18 19:02

ETS пращат до Италия.
Аз съм ползвал съм и Рапидо за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: asahi   
Дата:   19-12-18 19:03

https://www.econt.com/services/international

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: juslen   
Дата:   19-12-18 20:01

Спийди доставяха пратка до Великобритания 10 дни вместо обещаните 4 и накрая пристигна отваряна, смачкана и ритана и накрая някакъв мениджър ми заяви, че нямат никаква вина и нямам основание за никакви претенции-най-миризливия умрял куриер у нас. У нас също два пъти брах ядове, лъжат че са идвали до адреса даже два пъти а не са идвали изобщо, отивам в склад да си я взема пратката я няма, излезе накрая, че 3 дни я возил в буса куриера просто кошмар.

Ползвам еконт почти ежедневно от близо 15 години просто ТОП фирма, нула проблеми досега. Неслучайно е куриер номер едно, има за какво.



Публикацията е редактирана (19-12-18 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: kokotoo   
Дата:   20-12-18 08:47

преди с еконт,ама сега са уникални 1. чакаш полвин час, 2. писах повече от колкото при нотариуса като прехвърлях колата 3. вече жената не може да ми взима пратките щото трябвало лично. 4. ....

ОК Експрес за сега ми е два пъти по-евтинко малко муднички, ама те и другите блокираха

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Synthy   
Дата:   20-12-18 08:52

juslen написа:

>
> ... Неслучайно е
> куриер номер едно, има за какво.
>

Прав си, не е случайно и абсолютно има за какво. Моли се да няма друга такава куриерска фирма да стане ТОП както тези "бизнесмени" станаха. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: perchinkov   
Дата:   20-12-18 10:57

Когато е възможно работя с Еконт. Със Спиди винаги има проблеми. Обикновенно лъжат, че няма никой на адреса.
Сега една случка от миналия месец:
Поръчах нещо от Английския Амазон. Понеже имаше опция за доставка на дата след 2 или три дни и струваше по-скъпо с някакви стотини. Избрах нея. Стоката пристигна навреме, но бългаския куриер я замота 2 дни и не я достави на датата. От Амазон веднага /без аз да предприемам нещо/ ми върнаха десетте паунда за доставка заради неспазения срок.

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: Kandela   
Дата:   20-12-18 12:56

Спиди не си правят труда да пратят смс за уведомяване на пратка. На забележката ми отговарят че пращат по вайбар. Нямам вайбар и отговора им е че не зависело от тях а от А1 .

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: imitev   
Дата:   20-12-18 18:16


Всичките са маскари и се осират от време на време.

Скоро по еконт пращам 3 кашона, клиентът получава 2... 2 дни ги "търсят" от оня офис по жицата, докато отидох със следваща пратка и питах в офиса. Съответно извадиха кашона и ми викат - вземай си го от 2 дни стои тук. Алоо - той трябваше да е в Г. Делчев преди 2 дни... Видели старият етикет и го оставили да ме чака. Изпратиха го де.

Така че винаги може да се осерат нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-18 18:37

Това за Вайбър и че не било зависело от тях - просто нагла лъжа. Мой софтуер разпраща всеки месец десетки хиляди СМС-и и няма драми с Вайбъра...

Аз си плащам доставката през Еконт, когато (за съжеление масово) търговеца работи "само" със Спиди. И за моя радост, доставчиците започват да се усещат. Наскоро в един онйлан магазин за компютърни карантии, който ползвам често се цвъкна следното: [smilie18]


https://www.shumen.org/upload/ardes.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Куриери
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-12-18 22:05

На работа работим с Еконт и Спиди с куриери по заявка с договори.
Преди 2-3 седмици ( като падна "първия" сняг ) съесем се убедих, че няма по-големи идиоти от Спиди. Правиш им заявка през системата за куриер, чинно си си оформил и принтирал товарителница през тежката им система, пратката опакована в тяхно пликче.

Два дни ги чакам да дойде куриер да вземе пратката. При опит да проверя каккво се случва на националния им телефон или ме прехвърлят на отдел " справки", където никой не вдига 1 час, или ми казват, че пратката е приета за изпълнение... и нищо.

Накрая се принудих да я пратя с Еконт.


В същата седмица два пъти им се срива системата на Спидиту, имам лична пратка в техен офис, отивам да си я взема и не ми я дават... Колежката си поръча календар от някъде си, една седмица ни вест, ни кост, само едно съобщенийце по вайбър, че ще бъде доставена някога си.. Накрая се оказа в някакъв офис + лъжата, че са посетили адреса и е нямало никой. :D


А от друга страна най-бързото време за реакция на Еконт е 7 Минути!!! от пускане на заявката за куриер до посещението в магазина.[cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »