Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   31-08-17 13:22

NORMAN-KUK, по какви показатели според теб D700 превъзхожда всичките минилабове?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   31-08-17 19:20

+ (плюсове)Компактност, разход на енергия, нулев брак, 100 процента
повтаряемост на копието, сервиз, персонал, качеството е 1:1 с Фронтиерите и Норитсата (дори с червения цвят бих казал, че е доста по-добре)

-(минуси) Малко по-бавен е от бързите лазарни лабове, може би със себестойността на копието малко ни послъгват. Но със сигурност, в бъдеще светлочувствителната хартия и химикали ще поскъпват, а тези мастила ще поевтиняват. Така, че може да се каже, че минуси почти няма. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   31-08-17 22:44

Себестойността на копието е сега 1:3 в полза на минилаба [smilie3] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   01-09-17 16:04

1:3 чак не е, но е по-евтино. За сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   05-09-17 12:46

И колко е себестойността сега на 9/13 при Епсон-а ?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   05-09-17 19:44

Варира[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 00:38

А при минилабовете как го смятате.....напоследък? Колко е? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 00:41

Като сложиш 3-4 хиляди годишен ремонт на лаба и още толкова ток, калкулира ли се в себестойността на снимката?



Публикацията е редактирана (06-09-17 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   06-09-17 01:12

NORMAN-KUK....какво толкова му се ремонтира на лаба за 3-4 хиляди :)) Та той май май целия струва толкова ....вече ! Сериозните лабове в БГ , рязко намаляха....и продължават да изчезват ! И все по рядко се купуват разбира се ! "Клиентите" вече са много мощни и знаещи и гледат да си принтват и без това големите количества снимки в Хола....или в Детската на бюрото на детенце ! И естествено сметките излизат ...само че на Вносителя/Продавача на Принтери и Консумативи за тях :) За жалост това е картинката ....! А колкото до цената на снимката при лаба....към ден днешен 10-15 с хартия и химия на Fuji ...и ток ....струва около 10 стотинки ...с ДДС !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   06-09-17 09:03

Автор: NORMAN-KUK
Дата: 06-09-17 00:41

Като сложиш 3-4 хиляди годишен ремонт на лаба и още толкова ток, калкулира ли се в себестойността на снимката?

Ти сериозно ли мислиш , че се дават толкова пари за ремонт ???[smilie11]При мен идва техник от 200 км веднъж в годината и транспорта му е повече от труда. А за части на минилаба - за 3-4 хиляди се купуват 2 минилаба и си дърпаш от там резервни колкото си искаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 10:01

[smile] Имал съм четири минилабовете, период 1994-2017. Повече с тези варели не ми се занимава. И вие до 3-4 години ще ги изхвърлите, бъдете сигурни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 10:08

Норитсо почти отпаднаха, фронтиерите все още крепят фронта, но им давам 2-3 години макс. Това си е жива агония и всички го знаем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: dekov   
Дата:   06-09-17 10:25

NORMAN-KUK ,имал ли си нов минилаб до сега, защото 2014 взех третия си нов цифров минилаб (мокър процес) и хич не ми се вижда агония, копира от паспортни снимки до 30 х 45 см. Сменя ли го с Епсън фалирам скоротечно.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 11:11

...т.е. - връщаме се в начална позиция - няма софт за принтери, който да отговаря на фукционалността на лаба ...
rufo - опитвал ли си със софтуерите на сухите лабове - Fuji и Noritsu?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-09-17 11:21

просто се учи новият софт и може да постигне функционалността на минилаба [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 11:28

Той софта като няма определени функции - и просто и сложно да го учиш ....[smilie18]



Публикацията е редактирана (06-09-17 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 12:37

dekov, ти си друга бира. Най-вероятно оснавната ти част е копиране, в големи количества. Тогава тънката сметка от няколко стотинки е важна. Лабовете ще останат (може би) за големи натоварвания при коренно различна организация на работа от тази в момента. Аз също съм от по-дрътичкото поколение и класическият мокър процес ми е на сърце и трудно се разделих с него. Берлин, Мадрид, Рим и много други....обикаляйки в продължение на много години техните фотостудия стигнах да този извод, че мокрия процес при класическото обслужване на клиенти е буквално мъртъв. Съвременни лабове с мокър процес НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ! Ако някой ми намери - значи аз греша. Fuji вече са с Epson глави и мастилен печат. Noritsu също. И т.н. и т.н.

Аз и автомобилите с карбуратор харесвах и мразех инжекционите, ама.....



Публикацията е редактирана (06-09-17 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: HIT   
Дата:   06-09-17 12:45

NORMAN-KUK,той и Dekov ще ти каже, но ..."тънката сметка от няколко стотинки" и "нов минилаб" са взаимноизключващи се понятия[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 12:59

Ще мина през ателиетата ви след 2-3 години и ще си говорим пак. [smile] . По-горе съм сгрешил, четири години са много. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   06-09-17 13:27

Минилабовете са си Ок, но просто други хора са решили да ги няма, това не зависи от вас и мен. Нямаше от къде да си купя читав пореден лаб. Сервизна поддръжка от Белград, Букурещ или Солун не ме устройват. Иначе, предпочитам да си пия уискито в неделя, вместо да съм завратил ръкави и притегам зъбни колелета и валове. [smile] Ползвам си филмпроцесора и го товаря с 10-15 филма на седмица, това е максимума и 3-4, които аз си снимам.



Публикацията е редактирана (06-09-17 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   07-09-17 21:44

Днес си купих Epson Surelab D 700 от Одесосколор. Към офертата имаше и подарък софтуер за обработка на снимките. Преди 15 години ползвах техен софтуер и бях доволен. От днешната демонстрация също останах доволен. Надявам се и сега да е така. Но с минилаба няма да се разделя ;) - ниската цена на копието си е фактор !!! Както по горе колегата rufo написа, че и двете имат място във фотоателието или нещо подобно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 18:29

Да използвам темата и да попитам ползвателите на D 700 дали някой е успял да си направи(поръча от някъде) неоригинален шпиндел-ролка за хартия. Оригиналния струва 240 лева и когато си го купих се учудиха. Цената за една пластмаса състояща се от един вал, две зъбни колела и две крайни ролки наистина е стряскаща. Ако някой е напреднал или успял да побългари нещо - да сподели [beer] [smilie21] ... аз мисля да се пробвам във фирма със стругаро-фрезови услуги.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: Джъмбо   
Дата:   17-09-17 19:45

предполагам скоро и с наливни китайски ментета ще го заредиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: da.fo   
Дата:   17-09-17 22:19

Джъмбо - що не си гледаш фотокафето ами си вреш носа и г.за дет не трябва ... [smilie18][smilie18] [smilie18] Ти , ползвател ли си на Д 700 ??? От такива спамери като тебе на всяка тема, на фотофорума му спадна реномето ... хората не смеят една тема да пуснат , защото многознайковците като теб само на компа стоят и плюят де ще могат !!! Продавачите на оригиналните шпули нищо няма да кажат но ти нали си на всяко гърне мерудия - няма начин да не се изходиш по въпроса [smilie3] Ти (Джъмбо) с последното си изказване по темата подобряваш ли с нещо атмосферата във фотофорума или само нагнетяваш напрежение - такива като тебе трябва да ги блокират админите !!!



Публикацията е редактирана (17-09-17 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към ползвателите на Epson D700
Автор: asahi   
Дата:   17-09-17 23:25

Ти пък щото с тези андрешковски маневри много го вдигаш. Тури една ПВЦ тръба на две тухли и получаваш High Capacity High Durable Ultra Performance Feeder плюс нашите горещи адмирации.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »