Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   08-07-16 11:44

50/2 също е WR.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ATHOM   
Дата:   08-07-16 11:54

Проблема с цената на Т2 е, че човек който би оценил камерата и би си я купил, просто не виждам как ще скипне грипа, който добавя още мощ, но също така добавя и едни 300$, което преведено на български е, че комплекта ще стъпи на 4000 левчета.

Аз лично очаквах 3000 за същото, но аз какво очаквам и пазара какво казва, са две различни неща. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-16 12:10

Мда, точно цената на грипа и светкавицата ме карат да мрънкам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: IshootPeople   
Дата:   08-07-16 12:16

Светкавицата е на цената на скъпите канонски ,проблема не е във Fuji а в България .В нормалните държави гледах има пре ордър цени на тяло + грип за около 3100-3200.Което е нормално за такъв тип камера .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: ATHOM   
Дата:   08-07-16 12:22

Светкавицата е на цената на скъпите канонски, но това което предоставя не е на нивото на скъпите канонски, откъдето и мрънкането. ;-)

За 575$ (според мен над 1000 в БГ магазините), ще си накупя 3 китаеца + трансмитер, та даже и пари за чадъри/рефлектори/стативи/бира ще ми останат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   08-07-16 14:07

Нека си припомним цената на Nikon D500 и после да коментираме/съпоставяме.
Щото ми се струва FUJIFILM са отправили X-T2 в неговата територия.

Фотоапарат Nikon D500 тяло Цена:4 299.00лв

Е, макар и в друг формат има и по-бюджетно решение:
Фотоапарат Nikon D750 тяло Цена сега: 3 499.00 лв



Публикацията е редактирана (08-07-16 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: compur   
Дата:   08-07-16 15:08

кои са тези "нормални държави"? 3200 евтино ли е скъпо ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   08-07-16 17:01

Няма оправдание за цената на този апарат... да ме извиняват!
Д500 е много друга бира, и фуджито грам няма какво да предложи на терена му...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kasad   
Дата:   08-07-16 17:04

Освен картинката...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: victory13   
Дата:   08-07-16 17:06

Съмнява ме да сте виждали картинка от него

ПП: аз виждам в а4, минимум...

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-16 18:21

victory13: доста митове опадаха след първите тестове на D500. Че в момента е най-добрата кропка - това несъмнено е това, но на каква база твърдиш, че Фуджито "грам няма какво да предложи на терена му" преди още да е излязло? Нека да почакаме и да видим малко достоверна информация, че :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   08-07-16 23:30

картинката е индентична с тази на про-2

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 00:48

Емо не е лош тоя апарат никак, ама не мисля, че е конкурент на Д500. Дай да го видим в реалността и дано АФ е много хубав поне като А6300. Обаче Д500 е друг звяр човек. Неограничен буфер, страшна серийна снимка, система с над 60 актуални обектива само от Никон и още 60-тина от Сигма, Тамрон и Токина. Само в диапазона 200 до 600мм има избор от поне 20-тина обектива т.е. горе долу колкото е тоталния набор обективи за Фуджи Х или сони или Олимпус.......На това фуджи не можеш да закачаш май Никон и Канон обективи - поне Сигма и Метабонес не поддържат Фуджи до колкот ми е известно. Та каква конкуренция на Д500??? Ти няма с какво да снимаш буквално - има един теле обектив. Може да е много хубав, но някак не изчерпва темата......За XQD картите да говорим ли, че имат скорости до 300MB/s в моемнта в магазина и реално работят на Д500, а UHS-II са горе одлу на половина.

ПП Между другото вчера пуках малко репортажни кадри с А6300 и фокуса дори следящия е доста надежден на доста тъмно. фуджито предполагам ще е сходно и тялото е много по-подходящо за редовна профи употреба. Сонито е доста по-малко и с по-малко копчалък, което му е хубаво за мен. Ако по задължение ще го ползваш по няколко часа на ден обаче Фуджака определно е по-добре направен.....Грипа не ми е много ясен как е на фуджито. Плитък ми се види бая. А7м2 е доста приятен и солиден грипа ама апарата си е за бавна употреба, няма общо с бързите кропки.

Екрана на фуджито много ме кефи с 2-та пантичка



Публикацията е редактирана (09-07-16 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-16 01:49

Някак изобщо не виждам смисъл да се сравняват безброй многото обективи за системите Canon и Nikon с тези на FUJIFILM. При положение че са покрили диапазона от 10 до 400мм с хубава, нова съвременна оптика при това почти без оптични недостатъци. Проблема е по-скоро в избора на евтини и защитени обективи. Май обаче и това ще се промени до 3-4 години.
D500 - дори не е магнезиев изцяло. X-T2 е като танк.
X-T2 има голям и бърз визьор, напълно съпоставим с този на D500.
X-T2 във високо производителната си комплектовка с батерийния грип и две батерии като цена се изравнява с D500 тялото.

Според мен един сериозен безогледален Nikon би трябвало да е доста близо до това което е X-T като дизайн. И тъй като FUJIFILM предпочетоха да оцелеят като самостоятелен производител, а не като сателитна/дъщерна фирма на Nikon, се отказаха изцяло от DSLR-сегмента, където им се наложи да си купуват тела и обективи, предпочетоха вместо да правят S6 Pro да си направят безогледална система, където впочти сичко да си зависи от тях. Може и да не харесвам все още напълно това което предлагат, но много уважавам куража, упоритоста и трудолюбието им.
Този път няма да е, но много вероятно около X-T3 ще изградя бъдещата ми фото-система. Дотогава ще сe забавлявам с играчиците на Pan-OLY

По отношение на XQD и SDXC UHS-II, към момента и двата формата не се поддържат адекватно от контролерите на сегашните апарати. Много жалко, че скоростите на запис при SD UHS-II са едва до 85MB/s реално

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 02:05

emo къде новия качествен 300/2.8?

Хайде да не спамим хубавата тема с някакви не много свързани неща.

Факта е, че това е цената на хубава "профи" кропка. Просто толкова и искат в момента....дали ще ги дадем си е личен избор. На мен цената на А6300 също ми се вижда безобразно висока, но камерата е безобразно кефеща и си я взех. Хората на подобна цена си взеха ѝ-Про2 и са щастливи май....много са хубави новите камери Има си видима ралзика с предната генерация. Сега примерно исо 6400 на а6300 ми изглежда много добре. Фокуса следящия е използваем - щото А6000 беше ок на някои неща ама на други не чак толкова -сега просто работи в повече случаи - гледам фуджи дори са сложили пресети за различни ситуации. Следящия фокус в-ху очите е нещо неземно - като от научна фантастика...и работи



Публикацията е редактирана (09-07-16 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   09-07-16 03:56

http://youtu.be/Q_vODFMaLXk

Картечаря Шмит

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-07-16 09:59

Това военното още от началото ме отказа да го гледам :). Ел затвор и снимане на бързоподвижи обекти е равно на некъдърност. С този ролинг шътър ...

Иначе за сравнението д500 и Х-Т2 - съгласен съм с hotsnail. Никона си е върха за момента и таргета му е най-добра спортна камера. Един 100-400 не замества светли твърди обективи и т.н. Фуджака е супер обаче за безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-16 10:13

аз пък не видях смисъла от 1/32000 до 1/10000 @ ISO2000

при ISO400 ще има скорости от порядъка на 1/6400 до 1/2000, което е предостатъчно да замразиш обекта. Тоя дето го е хванал, явно го включва за пръв път и каквото стане. Тоя клип е пълен резил.

Сериозен недъг на X-T2 за репортажно снимане е максимално възможните 5к/сек с визуализиране във визьора. Т.е. тези 11к/с следящ фокус са не особено смислени, при положение, че не можеш да виждаш обекта, а ще го гониш по интуиция. За момента SONY a6300 сред безогледалните предлага най-бързия използваем следящ автофокус от 8с/сек с визуализиране и следене по време на zoom-in/zoom-out

в такъв случай X-T2 попада по-скоро в класа на D7200, където вече цената му е наистина преувеличена.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: kvakioh   
Дата:   09-07-16 10:18

Цените падат редовно, така че не го мислим. Докато не излезе нещо ново. Малцина тук ще се хвърлят веднага на новата камера.
А6300 е друг вид камера, за мен лично е съпоставима с Х-Е нещо си като дойде с 24Мпикс... Цената не е изобщо висока, пада всяка седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   09-07-16 21:36

Ех,и те се научиха-с лъжичка,по малко новите неща.
Ще се чака х-е3 [smile] [smile] [smile]

Въобще х-е серията е най близо до сърцето ми,и изначално най близо до разбирането ми за безогледалка,въпреки благините на новите модели,които все повече се доближават до дслр-ите!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hotsnail   
Дата:   09-07-16 22:37

hemilio точно! Аз за това си харесвам А6000 серията на Сони - дизайна е какъвто трябва да бъде на безогледлката. Фуджито е по-яко като корпус и управление но Х-Е ми допада повече и на мен. Визьора си е горе в ъгъла. Апарата няма излишни стърчащи части. Не е излишно уголемен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Lycan   
Дата:   10-07-16 19:55

Някои разсъждения ..даунгрейд от 5DS R / А7II R към X-T1

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: sirkhann   
Дата:   10-07-16 20:13

За съжаление броят на хората, които недоволстват, започна да расте. Подобренията идвет твърде късно, твърде скъпо.

А примери като горния за прескачане от висок клас ФФ към X-T1 на моменти ми се виждат твърде специфични, твърде лимитирани до много тесен кръг случаи. Обратният преход е много по-вероятен.

Преди две седмици ме накараха да снимам в студио. Ползвах това на мой приятел, който имаше 5D3 - нещо, което лично мен не ме впечатлява като производителност. Но той си седеше отстрани и веднага обърна внимание колко бавно моето X-T1 фокусира между два кадъра на пилотно осветление и колко се губи, ако моделът тръгне да шава.

Аз лично съм свикнал, и не ми прави впечатление, но пак дразни понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: Vanquished   
Дата:   10-07-16 20:42

Нормално е, когато потребителите се увеличават да се увеличават и недоволните, едва ли има стока, коят ода задоволява 100% от купувачите ѝ. Иначе тези минаваници от ФФ на Фуджи и т.н. са ми малко рекламно-тенденциозни, но ФФ в крайна сметка не е панацея, лек на накадърността на фотографа. Фуджи си е Фуджи, не е по-добро от всички останали, не е е и най-зле от всички други.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji X-T2
Автор: hemilio   
Дата:   10-07-16 21:24

под безогледална система разбирам x-100, XE-1,2,2s
останалото си го имах в ДСЛР-А,от който се отказах

не зная защо решиха да се борят с ДСЛР-ите,според мен е грешно,те са друга бира,друга ниша в пазара,кел файда че вдигнаха летвата,толкова ,като стават същите грозни топуза като дизеларите!!!!

за чий ... ми е тоя грип??? [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

ТА АЗ БЯГАМ ОТ ГОЛЕМИЯ РАЗМЕР

за сериозна работа си има други машини

да ме извинява колегата,който жали за бавния фокус на Т1-то спрямо 5D3,некоректно е да се сравняват,в различни лиги играят!!!

да сте виждали някой с лайка да снима в студио?

Фуджи за мен е кеф,любов,ентусиазъм,красота,нежност,олд скуул стайл и мн.мн. още

да ме прощават пикселоброячите и исо ентусиастите,тази марка не е за тях [smilie3]

БЕЗ ЛОШИ ЧУВСТВА,УСПЕХ! [beer]



Публикацията е редактирана (10-07-16 22:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »