Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 14:16

След няколко часа Сони ще отгърнат поредна нова страница във фотографската техника. Предстои голяма продуктова премиера. Най-вероятно ще излязат линкове за видео предаването на живо за цял свят.

Заглавието е по случай една готина статия на дпревю за Сони.

https://m.dpreview.com/articles/9600049212/sony-vision-over-profit


Пускам темата да направим лакардия малко за новостите във фотографската техника и възможностите които придобиваме.

Сони, Фуджи, Олимпус и Панасоник обръщат представите ни за това какво може един апарат горе долу веднъж на 12 месеца. Днес снимането е съвсем различни от преди 10 години. Днес модерните автофокусни системи не грешат. Днес не ти трябва НД филтър за 3 или 5 минути експозиция на обяд. Днес апарата разпознава хора фокусира на очите им и експонира според осветеността на лицето. Днес има камери дето снимат роу с 20 кадъра в секунда. Днес има потребителски обективи на бленда 0.95. Днес има среден формат на цената на ДСЛР от преди 15 години. Имаме масови камери дето снимат 4к с 300мбс. Имаме 40 мегапиксела с 14 стопанство динамика в 500 храна камера - сравнима като размер с най-компактния клас филмов слр.

Та така какво мислите, че следва? Ще имате ли смелост да развиете фотографията си или ще цъкате ДСЛР по-начин не много различен от Ансел Адамс преди 60-70 години?

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: colorphoto   
Дата:   12-09-17 14:22

14 СТОПАНСТВО динамика и 500 ХРАНА камера...

Всъщност кое е "Морското свинче" от заглавието на темата???

Превода ли,психоактивни субстанции ли?

Пуска се тема за "Нероден Петко".



Публикацията е редактирана (12-09-17 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: asahi   
Дата:   12-09-17 14:25

"Our focus is to increase the overall market"

Какви фокуси, какви бленди? Пари има за въртене.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-17 14:39

Завоалирано заглавие, можеше да е "Нещо ново от Сони се задава".
Иначе, чакаме. Пише там, че са доизкусурявали А9 две години. Като пуснаха неща, които НЕ са доизкусурени. Но пак стават и ги ползваме.
На А9 също му се лющи екрана...факт.



Публикацията е редактирана (12-09-17 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 15:17

лющенето да беше проблема, щеше да е супер. Слагаш протектор и пей сърце. Проблема е, че тоя екран и на А9 и на А7р2 и на А6500 не е много различен от а700 т.е. поне 10 години (А100 мисля, че беше по-ниска резолюция). Сони слагат 4К екрани на телефоните за 1500 лева с хубави цветове, калибрация на цвета, видим на слънце, а на камерите за 5 бона екрана е като от телефон за 150 лева....


ПП Правописа е от телефона ми. Съжалявам. Не мога да го оправя....



Публикацията е редактирана (12-09-17 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: Kalimas   
Дата:   12-09-17 16:09

То морското свинче не гледа звезди, погледа му направо ги маже [smilie5].

Не сериозно, ако безогледалките искат да сменят "правилата на играта" трябва да се насочат към ентусиастите и стартиращите да снимат. В момента най-универсалната техника за под 4-5000лв се предлага от DSLR-те. А веднъж накупили си такъв човек обективите, иди го гони да сменя и да си играе с преходници. Да не говорим, че ако не натрупат нужните тела и обективи в близките години, могат и да го закъсат. Лично според мен ако решат Канон и Никон и пуснат безогледалки със сегашните си байонети ще закопаят Сони и Сони ще се превърнат в производители на поръчкови сензори [smilie25] https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/mad.gif




Публикацията е редактирана (12-09-17 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: Божидар58   
Дата:   12-09-17 16:21

Бях свидетел как на една сватба фотографа се появи с една безогледалка Сони, приличаща на детска играчка. Стана скандал и буквално младоженеца каза - Абе ти нас с това ли не снимаш и го отпрати.....Хората нямат доверие на тези приличащи на сапунерки апаратчета...те не са наясно с характеристиките на техниката, а се ориентират по вида им....

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 16:45

Дали са линк към видео стрийма.

започва в 5 събитието

http://www.sonyalpharumors.com/live-video-stream-now-sony-camera-announcements/




Публикацията е редактирана (12-09-17 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: io_bs   
Дата:   12-09-17 17:12

Освен новия RX 10 какво друго ще анонсират?

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-17 17:16

до тук загубих15 минути от живота си без да научанищо интересно и ново... давам им още 4 минути да си кажат думата после ще разчитам на хотснейла да се похвали...

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: kvakioh   
Дата:   12-09-17 17:17

RX0 екстремното кубче, тези експерименти с наслагване на 10-20-100-200 камери е от време оно...

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: nsirakov   
Дата:   12-09-17 17:19

загтворих стрийма... ще прочета за какво е ставало дума довечера, отивам да снимам

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: uri64   
Дата:   12-09-17 17:59

hotsnail написа:

>....или ще цъкате ДСЛР
> по-начин не много различен от
> Ансел Адамс преди 60-70 години?

Че те нещата на дядо ти Ансел и сега изглеждат супер [smile] ...ако можех като него ще си цъкам на някакъв вехт апарат не, ами и оттатък [smile] ...иначе от известно време новостите във фотографската техника спряха да ме гъделичкат....


Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: sirkhann   
Дата:   12-09-17 20:14

Каквото и да си говорим, добре, че Sony купиха Minolta и все още имат визия за нещата. Големите фирми си доят професионалните пазари и ги брига за масовия потребител.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-09-17 21:02



Я кажете за таланта, "моженето" - как е, развива ли се, колко му е динамичния обхват, кове ли му фокуса, само с лайка обективи ли работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: Imaginarium   
Дата:   12-09-17 21:49

Охлюв, само , ако можеше и ти да снимаш поне малко като Ансел Адамс, може би нямаше да те вълнува толкова много какво могат да правят апаратите "днес"... Тъжна работа е посредствеността...

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 23:26

Ново RX10 пуснаха. Аз не ги следя много

https://www.youtube.com/watch?v=4Cw856cbyNI


На мен ми стана интересно, че записва 1080 видео с 960 к/с за 7 секунди. 960 кадъра са много, като тия филмчета по Discovery дето бяха....колко е смислено и практично не знам.

Иначе 24к/с, 24-600 обектив, макро функция, голям буфер, 4к, супер бърз фокус - бебе А9. За хора дето се кефят на хипер много зум това си е направо мана небесна.


Пуснаха и пак обявиха днес RX0. Това е нещо странно с размерите на екшън камера и 1.0" сензор. Май е за разни ефекти в профи видео продукции

https://www.youtube.com/watch?v=anPBMhEqaTA


Обмислях го дали става за много джобна камера.

За мен от тая серия RX100 ми се вижда много най-удобна и практична. Има 1.8 обектив на широкия край, има добър зум обхват, джобно е.....


@sirkhann за нас ги правят нещата всичките "големи" фирми. Ако нас ни няма и тях ги няма. С по-голямо самочувствие го давай.


@Imaginarium аз не знам по ясен начин да заявиш "посредственост" от раздаването на тежки оценки за други хора особено непознати.


@uri лошо няма да хванеш меха и да снимаш байра. Имаме гледки бол от тук до Гибралтар или Владивосток....



Публикацията е редактирана (12-09-17 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: papadok   
Дата:   12-09-17 23:37

На Sony не им харесва да сравняваме RX0 с екшън камера. А относно 1" сензор, хмм... май не е точно така - по-скоро снимаш върху участък от матрица не много по-голям от сензора на телефона ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 23:47

papadok написа:

> А относно 1"
> сензор, хмм... май не е точно така -
> по-скоро снимаш върху участък от
> матрица не много по-голям от
> сензора на телефона ти.

това не го разбрах точно и от спецификациите. Ето какво пише

SENSOR TYPE
1.0-type (13.2mm x 8.8mm) Exmor RS™ CMOS
sensor, aspect ratio 3:2

NUMBER OF PIXELS (EFFECTIVE)
15.3MP

NUMBER OF PIXELS (TOTAL)
Approx. 21.0 Megapixels

Демек взели са нормалния 3:2 сензор с 21МП ама пишат само 16:9 от него ли?? или кропят малко от всички страни???

Само панасоник имаха подобен телефон...ама картинката му не беше нещо особено добро.



Публикацията е редактирана (12-09-17 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: papadok   
Дата:   12-09-17 23:53

По-скоро кропят много от всички страни. Така си позволяват да намалят и габаритите на обективчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: papadok   
Дата:   12-09-17 23:57

На Панасоник телефона използва цялата 1"-ва матрица а този мъник кропи върху нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-17 23:59

15мп от 21мп не е никак много в геометрията ако е от всички страни. Нали се сещаш, че бройката пиксели е произведението на страните т.е. говорим за 10-15% кроп ако е от всички страни т.е. безсмислено е.

Пример 24мп е 6000х4000 а 16мп 4912 x 3264

Сензора е 3.6 пъти по-голям от телфонните сензори т.е. около 12 пъти по-голяма площ и около 3 и 1/2 стопа по-добре с шума т.е. исо 8000 на тоя сензор е като исо 800 на някой телефон. Телефоните са с ф/1.8 обективи, а тоя е с ф/4 т.е. 2 и 1/3 стопа по-тъмен обектив и нещата малко се губят в тоя момент....не знам странно е....

ПП За видео не ми е ясно и ако някой обясни ще ми е интересно. Ама май е с фискирана бленда ф/4 и няма вградени ND филтри тоя апарат. Има 1/32000 затвор. Това значи ли че само на изкуствено специално настроено осветление трябва да се използва за видео? Май високите скорости на затвора при видео не са много предпочитани? или сега с цифровите обработки може да се имитира Motion blur???



Публикацията е редактирана (13-09-17 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: obscureman   
Дата:   13-09-17 00:06

hotsnail, посочените от теб марки (също като всички други марки всъщност) горе долу веднъж на 12 месеца пускат на час по лъжичка. Всичко това е прикрито зад фойерверки и високопарни реклами, зад които си има консолидиране между всички кой пазар за кой е...

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: nsirakov   
Дата:   13-09-17 00:12

Я да питам сонаджиите...

камерата на моето тамагочи е 20МП сони, с 1 инч сензор... това същия сензор ли е като на рх0 или е друг?

иначе обектива се води 24мм/2

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: papadok   
Дата:   13-09-17 00:13

Ха ха - консолидиране е много деликатен изказ. Тук обикновено използваме понятието: картелно споразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-17 00:13

obscureman това притенсява ли те реално? не е много сигурно това което казваш. Вероятно има някакви елементи на картелност.

Има и доста сериозни елементи на конкуренция обаче. Имай в предвид, че пазара намаляваше доскоро сериозно. Както казаха Сони днес пазара на фул фрейм се е качил последните 12 месеца със 7% - за сони с 42% а за всички други е 3% надолу! Сони доскоро бяха в сериозна криза и много хиляди хора включително лидери на високи позиции си отидоха от там. Сони се закрепиха, но сега Никон май са в подобно не завидно положение. Олимпус бяха в сериозна криза преди няколко години Сони им подадоха ръка (пачка) и взеха някакви технологии за медицински системи. При реални перспективи за фалит или закриване на дадено бизнес поделение не вярвам, да са особено щастливи с картелно споразумение тип Канон продава а другите гледат.....Канон имаха доста над 50% от пазара до-скоро, но сега напускат леко фото пазара - не им е интересен, няма пари, няма растеж...(ефимизма е, че се концентрират в други печаливши пазари)



Публикацията е редактирана (13-09-17 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: uri64   
Дата:   13-09-17 00:14

hotsnail написа:

>
> @uri лошо няма да хванеш меха и да
> снимаш байра. Имаме гледки бол от
> тук до Гибралтар или
> Владивосток....
>

мАни майтапа, комплектовам един "мех" [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: obscureman   
Дата:   13-09-17 00:27

hotsnail, за да обясня защо се прави цялата тази пропаганда, как се перат милиарди през нея и защо всички тези проценти нямат нищо общо с истината, трябва много да задълбая в икономически теории, а нито намирам смисъл да го правя, нито желание :)

Никоя марка с нищо не ни изненадва. Политиката е да се поддържа активно и високооборотно потребление сред бавнооборотни продукти. Потребителската комуникация, автомобилната индустрия и снимачната техника допреди 20 години са бавнооборотни стоки. Задаваш ли си въпроса защо не е така в момента? Само не ми говори за просперитета на човечеството и авангардните технологии ;)

Преди няколко десетилетия не е ли имало велики фотографи? Те с всички тези технологии ли са правели изкуство и спомени или с познанията и усета си? Сватбите на дядовците и бабите ни сигурно са снимани с автофокусни модули с по 200 кръстосани точки [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-17 00:37

obscureman четеш икономически книжки инспирираниот социалисти предполагам. Имаш право донякъде ама и не е баш тъй.

Фотографията беше и вече не е толкова бързо развиваща се. Да има елемента на засилен маркетинг, планиран obsolesence и т.н.. Но ако нямаше желание в хората да купуват камери, както и реално сега няма -маркетинга не помага. Каквото и да правиш сега трудно ще продаваш фаетони. Както и да ги гиздиш, пудриш, да си монополист и т.н. просто фаетоните не вървят. Фотоапаратите са по-същия начин. Дори сега фотопазара е по-зле от 80-те години. Погледни малко статистика - има такава. 80-те години хората макар и веднъж в живота са си купували камери и тука в БГ повечето семейства по някой руски апарат и в Европа и Китай са купували по нещо.....Имаше голям пик на фотографията с цифровите камери от около 2000-та година до към 2012-а. Сега нещата са по-зле от 80-та година защото много семейства снимат с телефоните си и въобще не мислят за апарат и обективи.

Сега фото пазара сме фенове и профита. Компаниите работят за нас. Феновете сме повече от профитата и така.....каквото поискаме това става. [beer]

Шанса е, че ако тук във фото форум имаме голяма дискусия за някаква нова екстра на камерите - примерно режим за снимане на морски прасенца, то не след дълго това ще се появи под една или друга форма във фото апаратите. Съвсем сериозно го пиша, защото то се вижда......


ПП по темата ето едно клипче с забавения кадър.

https://www.youtube.com/watch?v=vYNQzn6smQ8
.

На моята камера имам 120 фпс т.е. 5х забавяне....беше ми интересно в началото но не съм го ползвал много след това. Скачащи жаби и подобни неща са готини.



Публикацията е редактирана (13-09-17 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: obscureman   
Дата:   13-09-17 00:49

Бих коригирал "Компаниите работят за нас" в доста по-реалното изречение "Ти ежедневно живееш и работиш само и единствено за компаниите"

Относно останалите дървени философии... Мързи ме... Живей и си философствай на воля [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: victory13   
Дата:   13-09-17 01:04

Цяла тема за тая смешна камера [smilie8]

Дето блендата и почва от 11, 16 [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-17 01:06

Не аз работя за себе си и съм щастлив. Замисли се дали вярването, че всички живеят да те прецакат, те прави щастлив. На тая земя си за 60-70 дай боже малко повече години - Защо трябва да си нещастен и сам да си го набиваш в главата????

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-17 01:07

написа:

> Цяла тема за тая смешна камера
> [smilie8]
>
> Дето блендата и почва от 11, 16
> [smilie11] [smilie11]

какво 16 бе пич??? ф/2.4-4 е. Това е сапунерка, никой не я купува да снима портрети с плитък фокус. Ти си се комплексирал яко с тоя 1.5 кроп ми се струва. Земи си едно фул фреймче или ако искаш средния формат като толкова ти се ще.....не е кой знае какво. Кеф е ама ...

Е виж Юри ако сглоби някоя голяма гайда 8х10 и щрака на бленда ф/64 какъв кеф ще му е......

Ако искаш да мерим фуджака как е спрямо А7-цата със 135/1.8 [beer]



Публикацията е редактирана (13-09-17 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: victory13   
Дата:   13-09-17 01:12

Фул фреймчета колекционирам от 2010... а фуджитУ е само за удоволствие... нямаш нещо, с което да го сравниш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-17 02:36

obscureman:[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: Beijing   
Дата:   13-09-17 03:46

За мен най-голямата екстра във фотографията е задкормилното устройство!
От три месеца се радвам на новото си Сони и съм натряскал около 4000 шута, ама има-няма само 5 от тях ми харесват. А пък ако ви ги пусна на вас, и една няма да ви хареса!
Търпение му е майката. Може пък и да се науча!
Та, за екстрите говорихме.......


Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: asahi   
Дата:   13-09-17 10:49

Перяли се пари през пропаганда? Милиарди!

Дори и най-тлъстите посткомунистически олигарси ще се присмеят на тази идея, а в реализацията никой здравомислещ няма да повярва. Прави сметка за какъв балък те имат тези, които ти наливат тази помия.

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: nyamago   
Дата:   13-09-17 13:19

От пране имат нужда само мръсните пари. От какво и къде фото-фирмите печелят толкова много мръсни пари, че да ги перат с цял отраслов клон за любителски камери?

Ние всички работим и сме жертви на "корпорациите". Явно те са някакви жестоки чудовища, хранещи се с човешка кръв. Няма ги в зоологическата градина - някой виждал ли е корпорация на живо? Как изглежда?..

Тая митология е работела по времето на Маркс и Енгелс, когато неграмотните маси са приемали на доверие и Библията, и Комунистическия Манифест. Човешко е да се страхуваме от въображаеми чудовища. Освен Корпорациите има и друго, също така кръвожадно чудовище, Комунизъм - от което друго множество също толкова се страхува и мрази...

Ще престанем ли някога да се препираме и бием за измислени неща? [smilie11]



Публикацията е редактирана (13-09-17 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: colorphoto   
Дата:   13-09-17 14:35

Хора,а престанете с тази политика тука!

Колкото и да пишем НЯМА ДА СЕ РАЗБЕРЕМ на политически и икономически теми!




Темата беше отворена с обещание и очакване на чудеса от култовото за Кирил Сони,пък то какво излезе...



Публикацията е редактирана (13-09-17 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: didesignbg   
Дата:   13-09-17 22:49

че за Сони, това си е чудо и иновация и съдейки по темата има достатъчно фенове дето купуват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: victory13   
Дата:   13-09-17 23:06

Поне зарязаха "иновативните" форми, та тва прилича малко на фотоапарат... горно екранче, ала-бала... Правилна е посоката в последните модели, включая топ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: koleto.spasov   
Дата:   13-09-17 23:37

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-09-17 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-17 10:54

Интересна камера - сносна оптика, сносен сензор, безпрецедентни възможности за снимки и видео.

600мм еквивалентен обектив с тоя сензор с много бърз АФ са си достижение.

960 кадъра в секунда фул хд за 7 секунди т.е. близо 5 минути видео със забавен каданс....

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-rx10-iv/sony-rx10-ivGALLERY.HTM


За цената височка е. Ако това ти е камерата излиза по-евтино от коя да е системна играчка и е по-компактна.

Иначе и мен тялото на RX10 много ми хресва. Има дори някои интересни заигравки, като разбата за механичен спусък.....не занм защо не пуснат и някоя кропка или фул фрейм на Е байонет с това тяло. Има хора дето искат по-гоелми тела от А6000 и подобни на GH5. А това RX10 тяло си е съвсем добре сложено до GH5 като ергономия.



Публикацията е редактирана (16-09-17 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-17 10:57

DPreview също са публикували нещо и май са с доста положително мнение за сега

https://www.dpreview.com/samples/3529337823/sony-cyber-shot-dsc-rx10-iv-samples-gallery

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: nyamago   
Дата:   16-09-17 12:54

Цената НЕ Е висока, цената е точна. И когато падне (не очаквам да е с много), пак ще е точна.

Писал съм по-рано и пак ще цитирам по памет един от прадедите на икономическата мисъл:

"Правилната цена на всяко едно нещо под слънцето е толкова, колкото онзи, комуто то е потребно, е готов да плати за него."

Сред населението има такива, на които това е потребно. Има и такива, които са готови да платят цената. Ако не сте от пресечното под-множество, отговарящо на тези условия - не съдете тези хора. Вие НЕ СТЕ всички и НЕ ДИКТУВАТЕ цените на света.

Вчера някой пусна тема 'Цената' - каквото писах там, също важи и тук.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Морското свинче
Автор: EresSs   
Дата:   18-09-17 10:26

Хубава камера RX10 IV! Идеална за всеки пътешественик... жалко, че това ергономично тяло е само във версия на супер з00м модел, удачно е за а7000 (модел над а6300, вместо да изкарват а6500 в същия малък корпус от NEX-6)
Честито на всеки, който ще се радва на възможностите му!



Публикацията е редактирана (18-09-17 10:27)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »