Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Покупка от abay
Автор: impuls   
Дата:   03-09-17 07:58

Въпросът ми: В явен търг за употребяван фотоапарат, получих съобщение, че аз съм с най-висока цена и трябва да преведа определената сума на адреса на собственика на апарата живещ в Англия. Когато адресанта получи парите апарага ще ми бъде изпратен
Това ще го направя по банков път, но мога ли да бъда сигурен, че
ще получа апарата? Никога не съм пазарувал по този начин и за това не ми са ясни нещата. Благодаря ви!
И още нещо мога ли да дам адрес за получаване на офис на ЕКОНТ
 Re: Покупка от abay
Автор: Pavlov   
Дата:   03-09-17 08:08

"мога ли да бъда сигурен, че ще получа апарата?" - Не, не можеш. Един приятел така изгоря с един обектив. Преведе парите преди повече от година, и още го чака. Защита има ако платиш по PayPal.
"мога ли да дам адрес за получаване на офис на ЕКОНТ" - не, не можеш! [smilie5] Това не ти е покупка от Olx.bg!
 Re: Покупка от abay
Автор: Ivodam   
Дата:   03-09-17 08:29

Бе от абай може и да може, знае ли човек??


[smilie7]
 Re: Покупка от abay
Автор: lord_kik   
Дата:   03-09-17 08:40

С банков превод има риск,но както каза колегата с PayPal е най сигурно.А за доставката се ползват фирмите като Габко и Доставки.ко.ук Преди да играете на търгово и пазарувате от Ибей прочетете малко и се интересувайте защото си има тънкости.
 Re: Покупка от abay
Автор: марвес   
Дата:   03-09-17 08:54

Англичанин, продаващ в eBay, да изисква плащане по банка - това е над 95% вероятност за измама. Рейтинг на продавач и предишни сделки не важат - хакват се профили и след плащането гориш с парите.

При немците е същото положение - не знаеш ли с кого говориш почти сигурно е, че става въпрос за измама при плащане по банка.

Иначе може да получиш пратка директно в офис на Еконт - UK>Gabco и след това Gabco>Еконт, като това може да се настрои като автоматизиран процес за всяка получена пратка.
 Re: Покупка от abay
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 08:57

Дай линк да видим що за стока е ...

Иначе като правило - йбей и банков превод - твърдо НЕ!
 Re: Покупка от abay
Автор: the-rookie   
Дата:   03-09-17 09:58

Пазарувал съм доста неща от немския ибей плащайки по банков път и не съм имал проблеми.Откакто Пейпал се отдели от ибей много продавачи се отказаха да го ползват(вероятно заради таксите) и често не остава друга алтернатива освен плащане по банков път! Както пишат преди мен ,вероятно има риск и измамени така че ти си решаваш дали си готов за него.



Публикацията е редактирана (03-09-17 09:59)
 Re: Покупка от abay
Автор: impuls   
Дата:   03-09-17 10:25

Благодаря на всички ви за разясненията. Тъй като си нямам никаква представа затова писах "банков", а за PayPal само съм чувал, но нямам никаква представа какво значи и как бих могъл по този начин да платя. Както с английския така и с компютъра не съм толкова в час. Нямам време за учене вече съм над 77, а фотографията е...
 Re: Покупка от abay
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 10:27

Специално немците никога не са искали да ползват пейпал.

Най-вероятно защото са консервативни, но пък са честни като цяло.

Това обаче не върви в Англия и др. държави - аз лично не бих пазарувал от някого, който не приема пейпал.

А и банковите такси да преведеш пари до Германия не са по-малки от пейпал таксите. Даже са по-високи.

Всеки сам решава какво да прави с парите си.

Impuls - как очакваш да протече сделката, като си започнал да наддаваш без предварителна подготовка? Продавачът въобще изпраща ли до България?



Публикацията е редактирана (03-09-17 10:28)
 Re: Покупка от abay
Автор: impuls   
Дата:   03-09-17 10:50

Продавача работи с България и изрично упоменава плащане с PayPal.
Благодаря!
Чакам още включвания днес.
 Re: Покупка от abay
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 10:52


За да може да платиш с пейпал трябва да имаш регистрация. Тя става за няколко дни за да ти се активира картата.

Добре е да я започнеш скоро...
 Re: Покупка от abay
Автор: VladVlad   
Дата:   03-09-17 11:18

За Ebay аз използвам услугите на GGBG.bg. Вие харесвате продукт, те пазаруват вместо вас. На сайта им е обяснено как да поръчвате. Хората там са коректни. [cool]

 Re: Покупка от abay
Автор: GA   
Дата:   03-09-17 11:28

Ако платиш през системата на Еbay/Amazon и т.н. т.е. с PayPal - изисква регистриране на дебитна или кредитна карта, плащането е по банков път, но минава през системата за електронно банкиране. По този начин не продавача, а магазина/банката ти гарантира, че при проблем със стоката, забавяне на доставката (при превишаване на срока обявен в условията на покупката), липса на доставка изобщо и др. ще ти върнат парите.
На практика, плащайки през системата за електронно банкиарне на PayPal, при всяка покупка подписваш договор.
Има законов срок в който (мисля, че е 15 дни, но може и да греша), след изтичане на времето за доставка, можеш да подадеш оплакване до онлайн магазина или до PayPal. Ако не си получил стоката (или в случай на дефектен продукт и др.) ще ти върнат парите до стотинка.
Дори има случаи при които ще ти върнат парите, а след това ще дойде и стоката (личен опит с китайски протектори за телефон - забавяне в транспорта), ако пуснеш оплакване естествено, за това е важно и срока да се следи. Условията са желязни и няма от какво да се притесняваш.
Ако обаче продавача иска, да му се превеждат пари директно на лична или друга банкова сметка, а не през PayPal то тогава бягай, защото е измама. При частни транзакции нямаш защита.
PayPal системата се ползва от всички уважаващи себе си търговци, ще можеш генерално да го ползваш за онлайн пазаруване и от други магазини със същото ниво на защита.
Щом изрично споменават плащане с PayPal значи няма проблеми и спокойно можеш да действаш.
 Re: Покупка от abay
Автор: kokotoo   
Дата:   03-09-17 12:28

GA [cool] , аз вече горях по банка [smilie23]
 Re: Покупка от abay
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 14:34

В Германия доста често не приемат пейпал.

Така са си свикнали и си вярват.
 Re: Покупка от abay
Автор: Iguasu   
Дата:   03-09-17 16:27

impuls, не знам защо се захващаш с нещо, за което не си подготвен, толкова ли нямаше откъде другаде да купиш стоката? Но понеже вече имаш спечелен търг, трябва все пак да излезеш от положението. Тепърва пейпал - акаунт нямаш време да създаваш за тази сделка, плати му по банка, както си решил, най-вероятно продавачът ще е коректен. Второ, дай му домашен адрес, впрочем той би трябвало да ти е вкаран в ибей-данните и да излиза автоматично. Ако решиш, откажи сделката, имаш право и на това.
Аз навремето като прохождах в ибей, далечната 2005 г. въобще не знаех какво се прави и за пейпал не бях чувала, те май и не работеха с България тогава, но на първия си спечелен търг пратих паричките в пощенски плик с марка до Германия. Кой знае човекът как ми се е смял, но ги получи, прати ми обектива и като коментар добродушно ми беше писал "добре дошла в ибей" На втория търг пак пратих парите в плик, но са ги задържали в пощите, понеже имаше и монети и после предали на полицията, за някакви 7 евро, чак в полицията ме викаха.
Та, напълно те разбирам, човече, всеки е почнал отнякъде.
 Re: Покупка от abay
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-09-17 16:34

доста съм пазарувал от ибей и досега опция за плащане в която да няма пейпал не съм виждал... според мен всеки търговец е задължен да има акаунт за да може да продава[smilie8]
 Re: Покупка от abay
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 17:06

Може да упомене плащане по банка или лично предаване, не е задължително през пейпал.
 Re: Покупка от abay
Автор: Iguasu   
Дата:   03-09-17 17:24

Джъмбо, поне половината германци изобщо не приемат плащане през пейпал - ако искаш, като не ти отърва, не купуваш. Авторът на темата също няма пейпал, така че е излишно чесането на езиците, как можем да му помогнем е важното в случая.
 Re: Покупка от abay
Автор: the-rookie   
Дата:   03-09-17 17:39

към автора на темата: най-лесния и бърз вариант е ползване на асистирано пазаруване на фирми които доставят стоки от острова до България,така донякъде топката се прехвърля на фирмата посредник! При евентуален проблем може да търсите парите от тях, което би било по лесно. Естествено това не е безплатно и именно там уловката!
 Re: Покупка от abay
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 18:10

Можеш да очакваш да си получиш апарата или да ти се върнат пари при неполучаване, ако продавачът предлага ebay гаранция. Също така продавачът има рейтинг, който винаги трябва да се гледа и може да покаже дали е коректен. Ако е продавач, който работи много в ebay, той ще държи на името и рейтинга си. Зад рейтинга му е дадено колко продукта до момента е продал.

Pavlov, поръчаният от мен обектив беше от Kleinanzeigen, а не от големия и официален ebay. Въпреки че в моята ситуация с покупка на обектив нямаше никакви гаранции и след плащане не получих нищо, аз на момента пуснах сигнал в полицията и "продавачът" е вече в прокуратурата, само че тук е Германия. За жалост той се оказа някакъв наркоман без никакво имущество и след като го осъдя не знам кога и дали изобщо ще видя пари от него, но ще го гърча до последно да длъжнее и да лежи ако трябва няколко месеца :)

Ако извън сайтовете трябва да плащате нещо с Paypal, ползвайте винаги платен, търговски превод с пълно описание на продукта и евентуален номер на обявата, защото срещу тези няколко евро имате 100% застраховка от Paypal и средствата ще бъдат върнати, а те после ще съдят продавача. Не превеждайте приятелски преводи на непознати, за да не попадате в моята ситуация [beer]
 Re: Покупка от abay
Автор: Dora93   
Дата:   03-09-17 18:25

obscureman, може ли да обясниш как става това да пуснеш сигнал в полицията срещу некоректен продавач?
 Re: Покупка от abay
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 18:55

Dora93, отидох в полицията с разпечатка на целия чат с продавача, мейла му в Paypal и разпечатка на транзакцията. Обясних ситуацията и той беше много лесно намерен :) Аз вече направих уточнението, че става дума за немската полиция. Адвокатката ми ме държи в течение, че човекът е наркоман, преписката е в прокуратурата и ще го осъдя, само че много са бавни процедурите...
 Re: Покупка от abay
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 19:08

А в България освен че само ще си загубиш времето, но и може да платиш някоя друга такса по разкарвания и извлечения...
 Re: Покупка от abay
Автор: cameraman   
Дата:   03-09-17 20:05

И когато спечелиш, апаратът ще струва 400 лева.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.