Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 конкурс "Цветните хора...."
Автор: roburt48   
Дата:   03-09-17 04:26

Много се колебах дали да отворя тази тема, но все пак ще го направя, тъй като нещо нещата хич не ми се връзват и меко казано съм разочарован !!! Вероятно факта, че съм новобранец в този сайт (и във фотографията изобщо) ме карат да се вълнувам толкова много, но защо пък не ?? Вълненията са все пак индикатор, че все още сме живи :)...Повярвайте ми, не го правя от егоцентризъм (от какъвто изобщо не страдам), но се опитах да се постарая за този конкурс, за което вече съжалявам !...
Та на въпроса ... Условията за участие в конкурса бяха ясно и конкретно уточнени (поне аз така си мисля)... Някои от тях бяха (цитирам дословно с копи-пейст): Период на провеждане:
Периода в който ще можете да снимате и качвате снимки е от 15 юни до 15 август 2017 г.; Журиране:
Жури ще избере три снимки от 20-те снимки събрали най-висок рейтинг от гласовете на потребителите на сайта, които ще получат три награди.

Това са две от условията, които според мен тотално бяха нарушени ...Направих си труда да разгледам всички кадри и измежду 20-те с най-висок рейтинг от гласуването в сайта 4 са мои. По-долу ще ги приложа. И не само това - кадрите, които съм използвал за конкурса са само от посочения в правилата период (15.06 - 15.08.2017)! В крайна сметка срока на конкурса приключи и 1 (един) от моите кадри (за което много благодаря) беше избран за участие в изложбата. До тук цветя и рози ! Днес, разглеждайки поста във Фейсбук на ФФ за конкурса ми направи впечатление нещо (поне за мен) интересно... В селекцията за изложбата са избрани кадри с далеч по-нисък рейтинг (такова е условието в правилата на конкурса) от гласуването във ФФ. Има автори, участващи в изложбата, чиито кадри имат рейтинг А по-нисък отколкото аз имам рейтинг Б за кадри, които съм пуснал за участие в конкурса... Нещо повече - тези автори участват с повече от един кадър в изложбата !! Още нещо - кадрите са от 2016 г. !! Само като пример - един от избраните кадри (първият на който попаднах) е с рейтинг - А44/Б8. сниман 2016 г.... (нищо лично против автора) ! Прилагам и моите кадри, които не знам по каква причина не са попаднали в селекцията и техният рейтинг:

1. А130/Б56

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-08/1501744827_IMGP7139-Edit_FUL_RES.jpg



2. А150/Б66

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-07/1500183944_IMGP6640.jpg



3. А156/Б26

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-06/1498129306_IMGP5913-2.jpg



Има и още няколко, но да не задълбавам ... Нещо в мен се прекърши (не преекспонирам) !! Потроши ми се желанието да съм част от нещо, което си мислех, че е по някакъв начин чисто !

Извинявам се, ако досаждам на аудиторията с лаишките си въжделения [smile] Пак казвам, адски много мислих дали изобщо да повдигна този въпрос, но той е принципен !! Мисля си, че когато има конкурси, а и не само, и те имат конкретни условия, то тези условия би следвало да се спазят ! Доста по-простичко щеше да бъде, ако нямаше такива, или ако бяха коренно различни !

Бъдете здрави и не ме съдете строго [smile]
А на останалите избрани - искрено честито и на фокус [shtrak]
 Re: конкурс
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-09-17 04:55

Нещо в регламента ще е пропуснато... Добре си създал темата, ще е интересен за аудиторията отговора на админите (журито или организаторите на конкурса).
Аз участвах във въпросния конкурс само и единствено с един кадър, който беше оценен така: рейтинг А: 57 | Б: 12, демек 2+ по шестобалната система. [smile] Нямам идея дали е селектиран от журито, но се съмнявам, тъй като никой не се е свързвал с мен за да осигуря кадъра с висока резолюция за принт, например и предвид ниската оценка не очаквах нещо такова.
Иначе напълно те разбирам, особено за демотивацията, която човек може да получи, когато е положил труд, а в същото време нещата му се сторят нагласени. И все пак не искам да обвинявам в некоректни действия организаторите на конкурса, сигурно ще получиш разумно обяснение по въпроса! Съжалявам!


ПП: На кратко от условията на конкурса:

Журиране:
Жури ще избере три снимки от 20-те снимки събрали най-висок рейтинг от гласовете на потребителите на сайта, които ще получат три награди.

Победители:
Определят се от жури измежду двайсетте снимки с най-висок рейтинг А от гласуването на потребителите на Фото Форум.

Селекция за изложба:
Конкурсът ще завърши с изложба пред Народния Театър, която ще бъде с продължителност 2.09-18.09.2017 г.
В изложбата могат да попаднат снимки класирани на първите места в конкурса, но само ако авторът може да предостави файл в достатъчно качество за печат.




Публикацията е редактирана (03-09-17 05:05)
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: roburt48   
Дата:   03-09-17 05:05

ФотоБо, аз не търся нито съжаление, нито обяснение :) Достатъчно съм дърт за подобни неща ... :) Повтарям - дълго премислях дали изобщо да повдигна въпроса, но все пак аз съм част от това общество (вече) наречено Фото Форум. Независимо от това дали е фотографски конкурс, конкурс за красота или конкурс за най-вкусна наденица - след като има правила, ясно написани от организатора, все си мисля, че би следвало да бъдат спазени именно от него [smile] ...
 Re: конкурс
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-09-17 05:12

Лично според мен конкурса не придоби очакваната популярност и журито са кривнали за разнообразие в селекцията и са избрали не само най-високо оценените от потребителите на фф, а и измежду по-ниско оценените. Да кажем защото са качени в последните дни на конкурса или нещо такова...Но нека не им бъда адвокат, нека хората отговорят, ако желаят...
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-09-17 05:24

Може ли линк да дадеш от поста във ФБ, където са избраните кадри?

А това за периода според мен е периода на участие в конкурса, а не задължителен период през който да са заснети кадрите! Дори в страницата на ФФ във ФБ има пост гласящ:

"Какво по-подходящо време от почивните дни, за да снимате или да потърсите в архива снимки за конкурса "Цветните хора на София". Остават 4 дни! Очакваме и твоите снимки СЕГА!
#takeaction #4days #photo #exhibition #contest"
 Re: конкурс
Автор: iliyanb   
Дата:   03-09-17 09:20

Къде прочетохте в конкурсните условия и двамата, че изложбата ще се реди според най-високо класираните 20 снимки? Че ми стана интересно и зачетох провилата. Не откривам такова условие.



Публикацията е редактирана (03-09-17 09:20)
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: tishooo   
Дата:   03-09-17 10:16

Само че Робърт говорише за друго...

[smilie7]
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: iliyanb   
Дата:   03-09-17 10:24

Явно не съм разбрал. Приятен ден [smilie7]
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: MixMike   
Дата:   03-09-17 10:27

E това вече си е стария фотофорум[smilie10] [smilie5]

 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: the-rookie   
Дата:   03-09-17 10:36

Поздравления към автора който показва много добри неща! Аз също съм новобранец във форума.Следих конкурса с интерес без да участвам в него поради куп причини. Нивото на фотографията в него очаквам с нетърпение да бъде коментирано от журито или някой "ас" в областа. "Механиката" на провеждането на конкурса по мое мнение е дълбоко сбъркана доказателство за което е и тази тема! За съжаление конкурса много обезцени в мойте очи рейтинговата система наложила се в ФФ!
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: roburt48   
Дата:   03-09-17 10:47

Илияне, за мен факта, че мой кадър е в изложбата все пак е огромно признание, имайки предвид елементарния ми стаж във фотографията... Даже ще призная, че файла не беше с добро качество и все пак решиха да участва...! Въпроса ми е съвсем друг - защо изобщо се гласуваше за кадрите от този конкурс ?? Че дори и до ден днешен кадрите са анонимни и не са видими в профилите на авторите. Защо изобщо беше това ?? Нещата в крайна сметка са като в поговорката - кучетата си лаят, кервана си върви. Или - вие си гласувайте, пък ние няма да вземем под внимание вашето гласуване :)
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: SameButDifferent   
Дата:   03-09-17 10:54

Аз не мисля, че правилата на конкурса са нарушени. Нали все още не са обявени победителите?

Относно подбора на снимките за изложбата е важно да се следи и подборът на думите в правилника. В изложбата могат да попаднат снимки класирани на първите места в конкурса, но само ако авторът може да предостави файл в достатъчно качество за печат. Според мен това означава, че качеството за печат е задължително, но мястото в класацията - не.

 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: tishooo   
Дата:   03-09-17 11:07

SameButDifferent аз мисля, че са нарушени(само ще подскажа, друга е точката, не тази която цитираш), и ако я нямаше тази тема, нямаше да разбера никога. Всъщност не че ме интересува горещо, ма що пък да не покажем на организаторите, че са се издънили? Един вид, ще си видят грешките, те си ги знаят де, но другия път ще е по-изпипано.

[smilie7]
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: iliyanb   
Дата:   03-09-17 11:08

Roburt48, за какво гласуване говорим? В този сайт отдавна няма гласуване. И по-добре въобще да няма, отколкото да е във вида си от последните месеци. Цифричките под разни кадри нищо не означават, а понякога са комични. Включвам и мои кадри с цифрички под тях. Фотографията си заминава от тук.
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: SameButDifferent   
Дата:   03-09-17 11:16

Ами кажете коя е точката, та да знаем и ние. [smilie3]

 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: tishooo   
Дата:   03-09-17 11:25

Написано в правилата кратко, ясно и точно:
Периода в който ще можете да снимате и качвате снимки е от 15 юни до 15 август 2017 г.

В първия си пост, Робърт споменава, че има кадри от 2016-та. Признавам си, че не съм си направил труда да проверя достоверността на тази информация, но нещо ми подсказва, че мога да му вярвам на автора на темата.
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: roburt48   
Дата:   03-09-17 11:39

Последно изказване от моя страна - абсолютно наясно съм, че в крайна сметка винаги и за всичко има различни тълкувания. Наясно съм и с това, че с тази тема вероятно ще си навлека и не малко отрицателни мнения, вероятно и охулвания :)... Лично аз подходих към този конкурс като първокласник (какъвто съм в този форум). Прочетох няколко пъти условията на конкурса, за да не пропусна нещо съществено и след това се постарах да спазя всичко (така, както аз съм го изтълкувал). Вероятно някъде съм сбъркал :)
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: tishooo   
Дата:   03-09-17 11:43

Сбъркал си, ама не ти, ами организаторите...
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: SameButDifferent   
Дата:   03-09-17 11:52

Tishooo, може би си прав, но очевидно много от участниците не са разбрали условието по този начин.

Както и да е, дано неизяснените навреме правила не прекършат мотивацията на повече хора. [shtrak]

 Re: конкурс
Автор: iliyanb   
Дата:   03-09-17 11:57

Въпросната дискусия е водена в темата за конкурса, която стои закачена най-горе във форума:

Автор: geokar
Дата: 17-06-17 20:16

Добра идея. Имам два въпроса: могат ли да участват снимки, правени в миналите години и цветното заглавие означава ли предпочитание към кадрите в цвят?

Автор: Admin
Дата: 18-06-17 00:18

geokar, могат да участват снимки, които са снимани минали години.
Не е задължително кадрите да са в цвят или шарени. Уловете моменти и емоция. Бъдете креативни.

Администраторите не са намерили време да опишат това в правилата на конкурса, както и не успяват да намерят време за много други неща....


ПП: Както и в момента някой си прави ташак със сайта, много показателен ташак.



Публикацията е редактирана (03-09-17 12:01)
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: roburt48   
Дата:   03-09-17 12:05

iliyanb , да това с боклука наистина е показателно !
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: tishooo   
Дата:   03-09-17 12:09

"Периода в който ще можете да снимате и качвате снимки е от 15 юни до 15 август 2017 г."

и

"могат да участват снимки, които са снимани минали години."

Е ся вече, мноооо яко си противоречим... стана баси филма.

[smilie7]
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   03-09-17 12:33

tishooo нищо противоречиво няма в това изречение! "Качване" в тази категория става и само с редакция на снимка ? Става и изтриване на старата снимка и качване на ново ? Филма става от хора като roburt48 , който уж не търсил обяснение, а пуска цяла тема ?

Цитирам "меко казано съм разочарован !!!" с три удивителни?!?
ФотоБо, аз не търся нито съжаление, нито обяснение :)

Търси автора и още как , дали е правилно или не, мен не ме интересува особено. Дразнещо е постоянното мрънкане ... това е безплатна платформа, която е за споделяне на снимки и взаимопомощ от други автори било за оценка, било за други неща около фотографията... Всичко друго е просто спам ...
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: ombre   
Дата:   03-09-17 12:38

Тишо според мен бъркаш,щом са отговорили на другия колега,че може да се участва с снимки от минали години,е просто,че не са го до уточнили,или пък ,е уточнена датата както се каза по горе,в които даден кадър може да се регистрира в конкурса,но пък не е отпаднала думата "снима" и от там идва противоречието.Темата е малко-ощипана мома,ама карай.Снимките на въпросния автор мен лично не ме впечатляват,и са ми страшно еднообразни,бих казал скучни. Може би донякъде с-мата за точкуване тук може да изиграе лоша шега-аз на теб,ти на мен,и съответно конкретен автор да има едно мнение за себе си и накрая резултата е подобна тема.Изразявам лично мнение,без да ангажирам с него.Но ,ще е интересно и позицията на админите,понеже даден текст или изречение,както е в случая може да се тълкува по показаните вече начини.
 Re: конкурс "Цветните хора...."
Автор: Admin   
Дата:   03-09-17 12:38

Ще отговорим в няколко публикации, защото тази тема е многопластова. Цветна е, както и конкурса е събрал различни хора и снимки за цвят.

tishoo, няма смисъл да бъде търсено под вола теле.
Деактивираме те, както и всички предишни твои превъплъщение
боби лъвчето, samurai2, КуцотоПиле, Varnata, TihomirTodorov, Nikolaeev.

Поздрави и със здраве.
Силно се надяваме да не липсваш на останалите участници в дискусията.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.