Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: e-mil   
Дата:   01-09-17 09:39

Автор: asahi
Дата: 01-09-17 09:06
"Емо, функцията е F(n)=60/n (n>0), а графиката - хипербола."


Да, бе. Във форумите доста хора имат навик да хиперболизират. Трябваше да се сетя, че така се казва. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 10:54

марвес - човекът дето пита е почнал да се занимава с електричество в 4 клас, още преди да мине през техникум по електроника и технически университет :) На всичкото отгоре има под ръка лаборатория с подгряти поялници.

Аз знам коя банка е добра, проблемът е, че не я намирам в наличност тук, а е пълно с ментета, затова рекох да попитам за алтернативи, които са тествани.

Иначе слънчевия панел ще ми е полезен в Исландия колкото и слънцезащитния крем [smilie5]

Както и да е, Асахи в случая ми оказа доста помощ, припомняйки ми сметките за капацитета на батериите. 20 000 милиамперчасовото ксиаоми има 74Wh капацитет, който теоретично е колкото 8 оригинални батерии и половина за панасоника. Без обаче да броим загубите от двойното покачване на напрежението - първо до 5, а после до 8.4 волта. Не знам каква част от енергията ще замине там.

Цената на варианта с АА батериите ще е ниска като пари, но ще е по-висока като тегло. 4 батерии са около 120 грама. 5 комплекта - 600 грама, почти двойно на едно ксиаоми.

Имам една пауър банка 5000 мач със слънчево панелче, купувана миналата година от технополис за 30 лева ако помня добре. Снощи я пробвах и едва успя да зареди една от неоригиналните батерии за панасоника, която е 1000 мАч. Даже май не успя да я зареди напълно. Значи с батерия, която теоретично е 18.5 Wh не успявам да заредя напълно батерия 7.3 Wh



Публикацията е редактирана (01-09-17 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: peter73   
Дата:   01-09-17 12:13

Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54

Аз знам коя банка е добра, проблемът е, че не я намирам в наличност тук


Коя? Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 14:13

Xiaomi 20 000 mAh

В момента тече експеримент. Пуснах 6.3 волта на зарядното и меря тока, който минава през входа му.
Почна с 1.03 ампера, 10 минути по-късно е 1.05. Мисля да засека така през 10 минути за цялото време на заряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 16:49

В първия 1 час токът се покачва от 1.03 ампера до 1.1 ампера, след което влязох в среща и след още половин час беше паднал на 0.46А, а след още 13 минути батерията вече беше заредена.

С други думи за първия час имаме 6.3х1.05 = 6.6 Wh, но за следващите 40 минути трябва някак да го усредня, че не знам кога точно е паднал тока наполовина. Да речем, че е около 2.5 Wh, или в по-лош случай - 3. Батерията е дадена 7.03 Wh. Значи КПД около 73%. Което значи, че от 4 батерии мога да докарам 11.5 Wh, или около 1.6 заряд.

Това само в случай, че го няма проблема, за който ламерко говори. А четох един пост с измервания, където се виждаше, че при 1 ампер ток капацитетът на батериите наистина намалява драстично.

" I found it interesting that an AA rated at 2.85 Amp Hours is only capable of 0.9 Amp Hours under a 1.0 Amp load."



Публикацията е редактирана (01-09-17 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   01-09-17 17:01

"Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54
ксиаоми има 74Wh капацитет, който теоретично е колкото 8 оригинални батерии и половина за панасоника. Без обаче да броим загубите от двойното покачване на напрежението - първо до 5, а после до 8.4 волта. Не знам каква част от енергията ще замине там."

На всяко преобразуване слагай 0.9. Две преобразувания са 0.9*0.9=0.81
От 8.5 зарядки слизаш на 6.9.

"Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54
4 батерии са около 120 грама. 5 комплекта - 600 грама, почти двойно на едно ксиаоми."

Има една уловка. Старите батерии отпадат и накрая ти остават 0 грама.
Има още една. При 300гр. за 20Аh power bank това означава 7, по-вероятно 6 елемента. При 6 елемента всеки ще е по 3.3Аh, което не че е невъзможно, но наистина струва много пари. Тези са най-добрите . Цената ще я сметнеш.

Xiaomi се чете Шаоми.
Запознай се с този документ


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 21:12

А какво ще кажеш за падането на капацитета при увеличаване на тока - цитата, който пуснах по-горе?

Ето още едно:
When powering high drain electronic devices like digital cameras, computer peripherals, or portable music players, an alkaline battery will only deliver a small fraction of its rated capacity. A NiMH or NiCd battery is likely to deliver much closer to its rated capacity when it's powering high drain devices.

Лошото е, че няма да има кофи, в които да ги изхвърлям.



Публикацията е редактирана (01-09-17 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 21:31

https://www.powerstream.com/z/AA-1amp.png


Ето и графиката за 0.1 А

https://www.powerstream.com/z/AA-100mA.png


Според първата картинка, докато батерията падне докъм 1.2 V (при по-ниско напрежение ще падна под 5 волта общо), ще имам към 0.4Ач, което няма да стигне и 1 път да зареди батерията. Интересно при теб как е сработило.



Публикацията е редактирана (01-09-17 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   02-09-17 08:47

По принцип има такова явление, но проявлението му е индивидуално за всеки модел батерия и режим на разряд. Не винаги разрядът е линеен. Някои телефони, например, дърпат на импулси.

Нали имаш опитна постановка? Включвай, мери, ще имаш най-достоврните резултати за твоя случай. Аз не бих тръгнал без да съм тествал системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   02-09-17 10:01

Като се върна в офиса във вторник ще пробвам. Трябва само да изнамеря някакво гнездо за батерии

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   02-09-17 14:49

В Eлимекс, бившето Конрад и по подобни магазинчета има държачи за батерии . Плоските са по-удобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nimi   
Дата:   03-09-17 13:36

Имаше една подобна тема с "Направи си сам"

Моите наблюдения и тестове.
90% КПД в едната посока имат най-добрите и скъпи банки. Масово разпространените и евтини едвам стигат до 80%.... в едната посока естествено.

В краен резултат имаме 40% загуби.

Ето малко инфо и изследвания за хубавите банки.
https://www.chargerharbor.com/


Остана ми Anker 13Ah за продаване. Измерени!
Vinsic 20Ah също съм тествал и е брутална.

В OLX също се намират хубави банки.



Публикацията е редактирана (03-09-17 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 17:44

Покрай тази тема току що ме озари идея и я споделям. Така или иначе имам за светкавиците 2 сета по 4 батерии АА ENELOOP PRO, всяка по 2500 mAh и рядко опирам до втория сет. Току що си поръчах от AliExpress банка, в която слагаш 4 батерии АА и си зареждаш телефон, таблет и т.н. Цената е 2,50 долара, рейтинга е висок и хората са доволни. По този начин реално се получава банка с 10000 mAh и ще имам възможност да правя постоянно пълноценни цикли заряд-разряд на батериите ми, за да не се скапят (всеки сет е по 20 евро). Идеята ми се струва чудесна.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   03-09-17 18:04

Идеята е чудесна, но сметката не излиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 18:36

Какво в сметката не излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 18:43

Клетките ти са по 1.2 волта...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Драгончик   
Дата:   03-09-17 18:46

Последователно свързаните батерии дават по-високо напрежение (4х1,5=6V). Капацитета обаче си остава като на една батерия (4х2,5=2,5Ah).
Ако ги свържеш паралелно капацитета се събира (4х2,5=10Ah), а напрежението си остава 1,5V.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 20:41

Anker имат една банка дето е 26800 мАч, струва около 150 лева от онлайн магазин (бг). В ОЛХ също има анкери, но 20000, по около 90 лева, не знам обаче дали анкер имат ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: марвес   
Дата:   03-09-17 21:38

Всичките имат ментета. Купувай задължително с произход по документи с вписан сериен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-09-17 22:06

За мен Xiaomi няма конкуренция като цена-качество. От 2014 г. ползвам 10400 маН при пътуванията си и съм доволен, реално дава около 8500, смартфон се зарежда 4 пъти от 20% и таблет 7500 маН 1.5 пъти от 20%
Купил съм го от Тук


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   03-09-17 22:08

"Автор: obscureman
Дата: 03-09-17 18:36

Какво в сметката не излиза?"

Сравняваш капацитети на токоизточници с различни напрежения, което е неправилно. Можеш да сравняваш само енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:23

ами ето тук я намирам, не знам колко може да се вярва на тоя сайт

http://creativecenter.bg/eshop/product/2514/anker-powercore-26800mah.html

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 23:26

Само на летището да не ти посочат кошчето за отпадъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:28

ограничението според оня документ, който асахи беше пуснал по-рано май е бая по-голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 23:28

Ако я купиш онлайн - може да я върнеш до 14 дни без да ти се обясняват много много...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »