Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 16:15

Здравейте, може ли да ми препоръчате някой модел пауър банка. Изискванията са да е с максимално голям капацитет (10-15-20000+), да е читава и да се намира на нашия пазар (нямам време да чакам доставки от чужбина)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: guciguci   
Дата:   31-08-17 16:17

Пълно е с такива и у нас,но наистина гледай да е поне 10 000 ,защото аз взех една 4000 и като заредих веднъж телефона и тя свърши [smilie18] . Остана сега да зареждам банката от телефона,че той е 3500. Глава.....
Даже сега го пускам в базара.



Публикацията е редактирана (31-08-17 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 16:22

Знам, че е пълно, затова търся препоръка за нещо читаво. Xiaomi 20 000 били добри, но има само няколко човека в олх-а, които продават и не се знае колко са оригинални, защото е пълно с техни ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: ludiakolio   
Дата:   31-08-17 16:29

Имам от няколко години едно canyon-че 16мАh за 50 и няколко кинта, много съм доволен.С две усб-та и с лампички за заряда. Падал е няколко пъти, няма грижи.В началото бях песимистично настроен, но се оказа куче.За палатка и дълъг уикенд бая пъти ме е спасявало.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 16:40

Видях ги тия каньони в технополиса, но се чудех дали стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   31-08-17 17:28

Един елемент 18650 тежи 40-45 грама. Диаметърът е 18мм, дължината - 65мм. Капацитетът на този, който можеш да купиш за нормални пари, е 1.5-2Аh. Този от 2.2Аh е към 20 лв./бр. КПД на преобразувателя за зареждане е 0.9-0.95
Тези данни ще са ти достатъчни да оцениш какво купуваш.

Пауърбанката, която наскоро си събрах от подръчни материали, е с 6 употребявани вече елемента 18650 и зарежда батерията 3500mAh на телефона ми 2 пъти.

Най-евтината преносима енергия (веднъж ти споменах) се получава от батерии АА, купени от Икеа. 4 такива батерии в старата ми low-end зареждалка зареждаха телефон с 2000mAh батерия 2.5 пъти. Това струва 1.72 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-17 17:40

От 3-4 години ползвам тази, идва с безплатен калъф.
RAVPOWER
DELUXE SERIES

15000mAh/55.5Wh
Output DC5V/4.5A Max Total
Output 1 DC5V/2.1A
Output 2 DC5V/2.4A

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-08-17 17:47

препоръчвам Xiaomi, можеш да си купиш от gearbest.com, там са оригинални и многократно проверено от мен, няма ментета.
ако не ти се чака доставка, в emag има модели на Asus на добри цени, също имаме една такава, качеството е много високо. 10000 mAh са около 50 лв, 10на лева отгоре ти дават втори изход, за зареждане на 2 устройства едновременно.
съветвам те да не купуваш непознати марки, защото ползват нискокачествени клетки, които могат да откажат, или да гръмнат в един момент. повечето евтини модели са с по-нисък от обявения капацитет и много бавни скорости на зареждане.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 17:49

asahi - имам зарядно, китайско някакво, което работи на 5 и на 12 волта, а батериите на панасоника са 7.2V или 7.3 волта, около 1000 мАч. Нямам представа дали вътре има стабилизатори на входното напрежение. Не знам и кое от двете преобразувания е по-ефективно. 5 волта кръгло няма как да докарам, но 12 мога с 8 вързани последователно батерии. Само че трябва да им измислям някакви кутии. Или да ги запоя помежду им с жички и да ги олепя с тиксо. Може би тоя вариант ще е наистина най-лесен и евтин. Още повече като се има предвид, че като се върна няма да ми трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: guciguci   
Дата:   31-08-17 17:55

Добре,това сега истина ли е?
текст

Или тази
текст



Публикацията е редактирана (31-08-17 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: xaerial   
Дата:   31-08-17 17:55

Имам от няколко месеца една Huawei 13000mAh (зарежда устройства на 5V/9V, 2A) - зареждам си телефона, киндъла, лампата на киндъла по няколко пъти, отделно я ползвам и като външно захранване на аудио рекордер - няма грешка, справя се отлично. Съхранява заряда около месец (може би и повече, не съм пробвал).



Публикацията е редактирана (31-08-17 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 18:03

guciguci - не са, и двете. Няма как да имаш 30 000 мач за 250 грама. А ксиаоми с тоя капацитет няма. Нито пък на тая цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 18:13

Asahi

"Най-евтината преносима енергия (веднъж ти споменах) се получава от батерии АА, купени от Икеа. 4 такива батерии в старата ми low-end зареждалка зареждаха телефон с 2000mAh батерия 2.5 пъти. Това струва 1.72 лева."

Капацитета на алкалните АА батерии не е ли около 2100 мАч? Как става така, че с 4 (предполагам последователно вързани) батерии получаваш 5000 мАч?



Публикацията е редактирана (31-08-17 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-17 18:35

Като цяло Xiaomi имай най-добър баланс между качество и цена. Но имат и доста имитации, затова е добре да се взимат направо основният им дистрибутор - gearbest.com. Ако не може да се чака - не знам, но аз лично не бих се доверил на обяви в OLX.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: MixMike   
Дата:   31-08-17 19:32

Xiaomi имат вносител, но е насочен повече към телефони и таблети + аксесоари. За powerbank-и не знам как стоят нещата, но може да си проверите тук XiaomiSHOP


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   31-08-17 19:32

Според този сайт IKEA Alkasilk АА е с капацитет 2540mAh.

Трябва да се върнем към физиката от 8-ми клас и да си оправим методиката за сравняване на енергии.
Първо и най-важно - трябва да минем на Джаули (ват по секунда) или ватчаса.
Втори, също важно: Амперчас е мярка за капацитет на акумулатор, който е с определено напрежение. Не можем да сравняваме амперчасите на батерия от 1.5V и 3.7V.

На въпроса на Итилиен: 2540 mAh при 1.5 волта означава 3.81 Wh. (Правя уточнението, че напрежението не е 1.5 волта през цялото време на разряд. Затова авторът ползва интегрален метод с много измервания и натрупване. За целите на нашето сравнение няма чак толкова голямо значение.) 4 алкални батерии ще имат енергия 15.24 Wh.

2000mAh батерия на 3,7V има енергия 7.4 Wh. На теория от горните алкални батерии ще мога да си заредя акумулатора 15.24/7.4=2.06 пъти. На практика зареждам малко повече пъти, защото след изключване алкалният елемент се самовъзстановява в известен процент, а и акумулаторът не е на нула.

В моята low end зареждалка нямам загуби от преобразуване, защото нямам преобразувател към 5V. Не я препоръчвам, само уточнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 20:01

Ясно, позабравил съм ги методиките за сравняване на енергия. Ще пробвам да навържа последователно 4 батерии и направо да подам на USB входа на зарядното.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   31-08-17 20:07

Това го правиш на твой риск. Официално не се препоръчва.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   31-08-17 22:19

По тая сметка излиза, че с 4 АА батерии ще мога да заредя максимум 2 пъти батерията на панасоника, защото тя е 7.2 - 8.2 ватчаса, а имаме и преобразувание от 5 на 8.2 волта

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-17 22:49

Хубаво ги смятате, ама детайлите може да доста да ви объркат сметките. За алкалните батерии тестовете за капацитет са правени не с постоянен разряд, а на цикли с нисък товар (22 омов резистор). И друго - графиката на напрежението пада прекалено бързо, което пък се отразява на КПД-то. Реално ако се натоварят тези клетки в пауър банк, 2540mAh ще трябва да го разделите поне на две :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   31-08-17 23:34

Не виждам основание да деля капацитета на две.
Итилиен, четири батерии - два пъти. После вадиш друг комплект. Ако вземеш 2 кутии по 10 бр. ще имаш енергия за 10 зареждания за 6.40 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: марвес   
Дата:   01-09-17 00:08

Соларно зарядно - енергия за безкраен брой пъти заряд, всеки срещу 0.00 лв.* с ДДС.
*промоцията не важи през зимния период.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: e-mil   
Дата:   01-09-17 01:01

Автор: марвес
Дата: 01-09-17 00:08
"Соларно зарядно - енергия за безкраен брой пъти заряд, всеки срещу 0.00 лв.* с ДДС."


М-не! Енергията е безплатна, но не и зарядът. Цената на зарядното устройство плащаме ли я или трябва да го откраднем? Щото ако я плащаме - примерно 60 лв, то първото зареждане ще ни струва 60 лв. При две зареждания цената ще се разпредели между двете - по 30 лв всяко. Третият път зарежданията ще ни излязат по 20 лв всяко. На 60-я път - по 1 лв. На 120-я път - по 50 стотинки. И така нататък.
Ако го начертаем на графика ще се получи една крива, дето съм забравил как се казва, която дори в безкрая ще се приближава максимално до нулата, но никога няма да я стигне.
Но безкраят всъщност няма значение, щото соларните клетки имат някакъв краен живот, а ако ги потрошиш при носене животът им се съкращава още. После цикълът на сметките започва отначало.

Иначе разбирам предложението ти - има сравнително евтини соларни зарядни и за нормален работещ човек крайната цена на всяко зареждане ще излезе пренебрежимо малка. Но все пак не е нула.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: марвес   
Дата:   01-09-17 08:06

Китайците продават DIY соларни панелчета с размери по избор, цените са ниски (ако целта ни е да зареждане телефон/powerbank), модулната платка няколко левчета и готово. Ако това комбинираме с ~13Ah Powerbank ще можем с един слънчев заряд за ден да заредим 2-3 телефона. Според мен "инвестицията" е доста разумна.
Да редиш батерийки в кутийка и да ги опроводяваш... не е за всеки, особено пък за човек, питащ какъв Powerbank да си вземе, докато междувременно гледа китайски сайтове, където продават батерии пълни с пясък.

За модел Powerbank аз мога да похваля Canyon 13 000mAh, това намерих преди няколко месеца най-евтино в България като съотношение цена/"обем". Имам две бройки и съм ги мъчил с доста електроники с голям пиков ток, държат, но сa тежки за джобно пренасяне.

https://www.flickr.com/photos/134764757@N02/35842527283/in/album-72157684248876912/

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   01-09-17 09:06

Не става така, момчета, казал гинеколoгът на зайчетата. За да заредиш 13Ah пауърбанка трябва да и вкараш към 64Wh енергия. В зареждането има и други загуби. За да добиваме тази енергия от фотоволтаичен панел ще трябва 8 часа да го държим обърнат към слънцето. Ако някой може да му осигури такива условия ще му сметна каква площ е необходима. Ако не са осигурени условията площта става по-голяма. За мен съм си сметнал, че за малко по-скромна задача ще ми свърши работа панел 30х40см, но ще трябва да го разнасям, да го подпирам на припек и да го местя.

Емо, функцията е F(n)=60/n (n>0), а графиката - хипербола.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: e-mil   
Дата:   01-09-17 09:39

Автор: asahi
Дата: 01-09-17 09:06
"Емо, функцията е F(n)=60/n (n>0), а графиката - хипербола."


Да, бе. Във форумите доста хора имат навик да хиперболизират. Трябваше да се сетя, че така се казва. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 10:54

марвес - човекът дето пита е почнал да се занимава с електричество в 4 клас, още преди да мине през техникум по електроника и технически университет :) На всичкото отгоре има под ръка лаборатория с подгряти поялници.

Аз знам коя банка е добра, проблемът е, че не я намирам в наличност тук, а е пълно с ментета, затова рекох да попитам за алтернативи, които са тествани.

Иначе слънчевия панел ще ми е полезен в Исландия колкото и слънцезащитния крем [smilie5]

Както и да е, Асахи в случая ми оказа доста помощ, припомняйки ми сметките за капацитета на батериите. 20 000 милиамперчасовото ксиаоми има 74Wh капацитет, който теоретично е колкото 8 оригинални батерии и половина за панасоника. Без обаче да броим загубите от двойното покачване на напрежението - първо до 5, а после до 8.4 волта. Не знам каква част от енергията ще замине там.

Цената на варианта с АА батериите ще е ниска като пари, но ще е по-висока като тегло. 4 батерии са около 120 грама. 5 комплекта - 600 грама, почти двойно на едно ксиаоми.

Имам една пауър банка 5000 мач със слънчево панелче, купувана миналата година от технополис за 30 лева ако помня добре. Снощи я пробвах и едва успя да зареди една от неоригиналните батерии за панасоника, която е 1000 мАч. Даже май не успя да я зареди напълно. Значи с батерия, която теоретично е 18.5 Wh не успявам да заредя напълно батерия 7.3 Wh



Публикацията е редактирана (01-09-17 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: peter73   
Дата:   01-09-17 12:13

Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54

Аз знам коя банка е добра, проблемът е, че не я намирам в наличност тук


Коя? Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 14:13

Xiaomi 20 000 mAh

В момента тече експеримент. Пуснах 6.3 волта на зарядното и меря тока, който минава през входа му.
Почна с 1.03 ампера, 10 минути по-късно е 1.05. Мисля да засека така през 10 минути за цялото време на заряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 16:49

В първия 1 час токът се покачва от 1.03 ампера до 1.1 ампера, след което влязох в среща и след още половин час беше паднал на 0.46А, а след още 13 минути батерията вече беше заредена.

С други думи за първия час имаме 6.3х1.05 = 6.6 Wh, но за следващите 40 минути трябва някак да го усредня, че не знам кога точно е паднал тока наполовина. Да речем, че е около 2.5 Wh, или в по-лош случай - 3. Батерията е дадена 7.03 Wh. Значи КПД около 73%. Което значи, че от 4 батерии мога да докарам 11.5 Wh, или около 1.6 заряд.

Това само в случай, че го няма проблема, за който ламерко говори. А четох един пост с измервания, където се виждаше, че при 1 ампер ток капацитетът на батериите наистина намалява драстично.

" I found it interesting that an AA rated at 2.85 Amp Hours is only capable of 0.9 Amp Hours under a 1.0 Amp load."



Публикацията е редактирана (01-09-17 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   01-09-17 17:01

"Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54
ксиаоми има 74Wh капацитет, който теоретично е колкото 8 оригинални батерии и половина за панасоника. Без обаче да броим загубите от двойното покачване на напрежението - първо до 5, а после до 8.4 волта. Не знам каква част от енергията ще замине там."

На всяко преобразуване слагай 0.9. Две преобразувания са 0.9*0.9=0.81
От 8.5 зарядки слизаш на 6.9.

"Автор: itilien
Дата: 01-09-17 10:54
4 батерии са около 120 грама. 5 комплекта - 600 грама, почти двойно на едно ксиаоми."

Има една уловка. Старите батерии отпадат и накрая ти остават 0 грама.
Има още една. При 300гр. за 20Аh power bank това означава 7, по-вероятно 6 елемента. При 6 елемента всеки ще е по 3.3Аh, което не че е невъзможно, но наистина струва много пари. Тези са най-добрите . Цената ще я сметнеш.

Xiaomi се чете Шаоми.
Запознай се с този документ


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 21:12

А какво ще кажеш за падането на капацитета при увеличаване на тока - цитата, който пуснах по-горе?

Ето още едно:
When powering high drain electronic devices like digital cameras, computer peripherals, or portable music players, an alkaline battery will only deliver a small fraction of its rated capacity. A NiMH or NiCd battery is likely to deliver much closer to its rated capacity when it's powering high drain devices.

Лошото е, че няма да има кофи, в които да ги изхвърлям.



Публикацията е редактирана (01-09-17 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   01-09-17 21:31

https://www.powerstream.com/z/AA-1amp.png


Ето и графиката за 0.1 А

https://www.powerstream.com/z/AA-100mA.png


Според първата картинка, докато батерията падне докъм 1.2 V (при по-ниско напрежение ще падна под 5 волта общо), ще имам към 0.4Ач, което няма да стигне и 1 път да зареди батерията. Интересно при теб как е сработило.



Публикацията е редактирана (01-09-17 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   02-09-17 08:47

По принцип има такова явление, но проявлението му е индивидуално за всеки модел батерия и режим на разряд. Не винаги разрядът е линеен. Някои телефони, например, дърпат на импулси.

Нали имаш опитна постановка? Включвай, мери, ще имаш най-достоврните резултати за твоя случай. Аз не бих тръгнал без да съм тествал системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   02-09-17 10:01

Като се върна в офиса във вторник ще пробвам. Трябва само да изнамеря някакво гнездо за батерии

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   02-09-17 14:49

В Eлимекс, бившето Конрад и по подобни магазинчета има държачи за батерии . Плоските са по-удобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nimi   
Дата:   03-09-17 13:36

Имаше една подобна тема с "Направи си сам"

Моите наблюдения и тестове.
90% КПД в едната посока имат най-добрите и скъпи банки. Масово разпространените и евтини едвам стигат до 80%.... в едната посока естествено.

В краен резултат имаме 40% загуби.

Ето малко инфо и изследвания за хубавите банки.
https://www.chargerharbor.com/


Остана ми Anker 13Ah за продаване. Измерени!
Vinsic 20Ah също съм тествал и е брутална.

В OLX също се намират хубави банки.



Публикацията е редактирана (03-09-17 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 17:44

Покрай тази тема току що ме озари идея и я споделям. Така или иначе имам за светкавиците 2 сета по 4 батерии АА ENELOOP PRO, всяка по 2500 mAh и рядко опирам до втория сет. Току що си поръчах от AliExpress банка, в която слагаш 4 батерии АА и си зареждаш телефон, таблет и т.н. Цената е 2,50 долара, рейтинга е висок и хората са доволни. По този начин реално се получава банка с 10000 mAh и ще имам възможност да правя постоянно пълноценни цикли заряд-разряд на батериите ми, за да не се скапят (всеки сет е по 20 евро). Идеята ми се струва чудесна.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   03-09-17 18:04

Идеята е чудесна, но сметката не излиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: obscureman   
Дата:   03-09-17 18:36

Какво в сметката не излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 18:43

Клетките ти са по 1.2 волта...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Драгончик   
Дата:   03-09-17 18:46

Последователно свързаните батерии дават по-високо напрежение (4х1,5=6V). Капацитета обаче си остава като на една батерия (4х2,5=2,5Ah).
Ако ги свържеш паралелно капацитета се събира (4х2,5=10Ah), а напрежението си остава 1,5V.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 20:41

Anker имат една банка дето е 26800 мАч, струва около 150 лева от онлайн магазин (бг). В ОЛХ също има анкери, но 20000, по около 90 лева, не знам обаче дали анкер имат ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: марвес   
Дата:   03-09-17 21:38

Всичките имат ментета. Купувай задължително с произход по документи с вписан сериен номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: BXMarkov   
Дата:   03-09-17 22:06

За мен Xiaomi няма конкуренция като цена-качество. От 2014 г. ползвам 10400 маН при пътуванията си и съм доволен, реално дава около 8500, смартфон се зарежда 4 пъти от 20% и таблет 7500 маН 1.5 пъти от 20%
Купил съм го от Тук


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   03-09-17 22:08

"Автор: obscureman
Дата: 03-09-17 18:36

Какво в сметката не излиза?"

Сравняваш капацитети на токоизточници с различни напрежения, което е неправилно. Можеш да сравняваш само енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:23

ами ето тук я намирам, не знам колко може да се вярва на тоя сайт

http://creativecenter.bg/eshop/product/2514/anker-powercore-26800mah.html

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 23:26

Само на летището да не ти посочат кошчето за отпадъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:28

ограничението според оня документ, който асахи беше пуснал по-рано май е бая по-голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: imitev   
Дата:   03-09-17 23:28

Ако я купиш онлайн - може да я върнеш до 14 дни без да ти се обясняват много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:35

100 Wh на батерия e ограничението. Въпросната батерия е 26800 мач, което при 3.6 волта прави 96.48 Wh и би трябвало да не е проблем



Публикацията е редактирана (03-09-17 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   03-09-17 23:45

Ако питаш мен - всичко зависи на колко крив служител ще попаднеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   03-09-17 23:52

Ами то специално за това си има точни наредби и можеш спокойно да ги цитираш. Не срещам някой из нета да се оплаква, че са го спрели.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: johnny_fx   
Дата:   04-09-17 10:17

"Xiaomi се чете Шаоми"
Не се чете така, оставете ги американците с техните познания по чудни езици. [smilie5]

По-коро е нещо, като "Сяоми/Сйаоми".

Цък на говорителчето за произношението

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: ararat   
Дата:   04-09-17 10:35

За тези, който си падат по DIY (направи си сам):

Проверени батерии по 2600 mАh, излизат по 5 лева/бройката:
текст

Китайски по 2200 mAh в Елимекс, 4,70 лв:
текст

контролер с дисплей - работи прилично

контролер за без пари - е, не е един ампер, както пише, но пък и цената му е като за без пари, буквално. И работи!


Внимание! Работата с Li-ION батерии изисква познаването им и спазването на определени мерки за безопасност.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-09-17 11:17

Една година ползвам един "Extreme" подарък от САЩ за $25 с литиево йонна батерия 10000mAh. Има фенерче и 2 УСБ порта за зареждане на устройства и един микро УСБ за зареждане на банката. Работи страхотно и е водо-прахо-ударо устойчив, но има проблем, че когато се разреди зареждането е около 72 часа.Нещо такова е, но 10000mAh:

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: jingov   
Дата:   04-09-17 11:36

Xiaomi 20 000mAh
До тук това .


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nimi   
Дата:   04-09-17 12:04

Поста ми дал фира ;-)

Тестове на бакни.
http://powerbanktest.net/

https://www.chargerharbor.com/


Vinsic и Anker съм тествал лично и си отговарят на спецификациите.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   04-09-17 12:24

Абе явно ще е Anker. В Olx има един двама, дето продават 20100 милиамперчасови и може да рискувам да ги пробвам. Ще ми се да взема две такива, вместо една 26800

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   05-09-17 18:25

Нещо ново с експериментите?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   06-09-17 00:38

Ами поръчах два Anker 20100 от един пич в ОЛХ. Преди малко обаче закачих 4 батерии от Била на зарядното. Преди да закача товара напрежението беше 6.4 волта. Пуснах да зарежда, напрежението падна веднага на 5.69 V. 7 минути по-късно е 4.62. Зарядното още свети в червено, ама не знам как и колко зарежда.

Допълнение: 36 минути след началото напрежението е вече 4.34 волта. Зарядното все още свети.

2 часа и 40 минути след началото напрежението е 3.7 волта, зарядното още свети. Спрях експеримента, щото ще спя. Фотоапаратът показва, че батерията е пълна, ама не е ясно дали е съвсем пълна.

Хубаво че поръчах банки :)



Публикацията е редактирана (06-09-17 03:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   06-09-17 03:12

А не искате да ми вярвате :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   06-09-17 03:12

ъпдейтнах

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   06-09-17 03:23

Абе ако не се позволява на батериите (на апарата) да се изтощават до край, може би ще се държи малко по-добре системата. 4 батерии са 95 грама и явно стигат долу горе за 1 заряд (само не знам при 5-10 градуса дали ще е същото). Една батерия за апарата е 50 грама. 2-та анкера трябва да тежат общо около 710 грама и би трябвало да успея да заредя поне 10 пъти батерията от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Драгончик   
Дата:   06-09-17 12:17

Що пишете толкова нули, па после ги делите на хиляда?
10000mAh = 10Ah
m=1/1000
Те тия букви са, за да се пести от цифри, все пак.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: itilien   
Дата:   06-09-17 20:24

Ами щот сме графомани, пък и цифрите и буквите са без пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: test1011   
Дата:   09-09-17 00:06

https://www.hipo.bg/mobile/product/details?Id=745&langId=0

какво мислите за това ?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   09-09-17 00:28

Физически не виждам как ще наврат 15 клетки в това нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   10-09-17 03:16

От този вид са:


http://i.ebayimg.com/images/g/VdUAAOSw-GFZlQjL/s-l1600.jpg



Максималното възможно без маркетингови раздувки е 5*3.4=17Аh.

Като основен проблем на пауърбанките отчитам бавното зареждане. Седнеш на кафе/бира, включваш и почти нищо не си заредил. Следващата, която ще направя, ще е с последователни елементи и преобразуване от високо към 5V напрежение (8.4V за случаи като на Итилиен). Тъкмо е по-ефективно преобразуването. За зареждане - лаптопско зарядно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nimi   
Дата:   11-09-17 10:23

@asahi варианта от картинка го бива. Евтин и сам решаваш какви и колко елемента да сложиш вътре.
Различните версии с които съм си играл осигуряват ток до 1.2~1.4А на изход.

Няколко банки съм тествал с ток по 2.4А на изход. Но не всички телефони могат да го глътнат ;-)
Масово кабелите които се предлагат трудно пускат 1А да не говорим за по-високи стойности. Това също трябва да се има в предвид!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: batsali   
Дата:   11-09-17 12:11

https://www.nkon.nl/rechargeable/18650-size/sanyo-18650ga.html


http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Sanyo%20NCR18650GA%203500mAh%20%28Red%29%20UK.html



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: kvakioh   
Дата:   11-09-17 12:58

Anker ползвам 2бр., едното е слабо, за 2 батерии на фотоапарат или 1бр на телефона,за 2 години не е мръднало.
Другото е за 6бр батерии за фотоапарат да зареди, или 2 пъти на телефона, 10000Mah, с Quick charge 3.0, отлично е.
Евтините такива зарядни външни батерии не стават, имал съм 2 други, едната се развали, другата просто отказа да се зарежда през USB, тоест и тя се развали.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Славчо1989   
Дата:   11-09-17 14:33

Имам ASUS и съм много доволен.Мъкна я навсякъде с мен вече 9 месеца и няма никакви проблеми.Бих я препоръчал с удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   11-09-17 14:50

Колко mAh батерии колко пъти успяваш да заредиш с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: nimi   
Дата:   11-09-17 17:11

В момента тече промоция в Метро.
2 бр. банки по 8000mAh на цена 32 лв. с ДДС ;-)

Нямам идея като качество но цената е супер като за два броя.
Някой ако е вземал от тях да сподели..

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Славчо1989   
Дата:   11-09-17 22:28

Към банката съм дал линк, 10050 mah, зареждам 2-3 пъти мобилния, но всичко зависи от капацитета на батерията и дали се ползва телефона, когато се зарежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   12-09-17 00:33

Славчо, колко mAh ти е батерията на мобилния?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: Славчо1989   
Дата:   12-09-17 00:39

3000mah

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: LilSaint05   
Дата:   12-09-17 12:26

Anker 20100 има ги в ибей

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   12-09-17 13:42

"Автор: Славчо1989
Дата: 12-09-17 00:39

3000mah"

Благодаря. Значи в Асуса има по-истински елементи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: lamerko   
Дата:   12-09-17 13:55

Не знам дали сте забелязали, но Асуса има доста прилики с Xiaomi. Намерих един сайт с детайлно сравнение - има доста изненади:

сайт

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте пауър банка
Автор: asahi   
Дата:   12-09-17 14:22

Полезно! Забелязват се следните закономерности: В еднакъв ценови и тегловен диапазон количеството енергия зависи само от качеството на вложените 18650 елементи. Незнзчителните технически разлики могат да бъдат компенсирани с различни маркетингви трикове и на практика не влияят при експлоатацията. Има смисъл да се мисли за онези 4% разлика в ефективността, но за целите на приложение и това няма значение.

Като изработка и използване на пространството xiaomi ми допада повече.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »